Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion se 1025
 
Témaindító: speki, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   22 / 23
(#) lóri válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 31, 2022 /
 
Köszönöm.
Megnéztem 1db 80x80-as lapot náluk, 8032+áfa, a nyákáruháznál ugyanez, 4520+áfa.
(#) Karesz 50 válasza lóri hozzászólására (») Aug 31, 2022 /
 
Én most a két-két végfok panelért - alkatrész szitával, forrasztásgátlóval - fizettem 14 ezret.
2x7cmx15cm, 2x10cmx6cm = 330 cm2
(#) lóri válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 31, 2022 /
 
Nem tudom, hogyan van, a kalkulátorukban néztem.
(#) Karesz 50 válasza lóri hozzászólására (») Aug 31, 2022 / 2
 
Leginkább hasraütésre dolgozik... lehet nekem protekcióm van. Meg kell beszélni vele telefonon mennyiért vállalja.
(#) scooby_ válasza Karesz 50 hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Én is megnéztrm. 162x81mm-es nyák, furatgalvánnal szitázással, lötstop nélkül 10k felett van 1db. Kínában gyártva ezpostával együtt 10000Ft és 5db-ot kapok, furatgalvánnal, szitával, lötstoppal.
(#) Karesz 50 válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
Oké. Nekem ez helyben van, nem kerül ennyibe és legalább 25 éve dolgoztatok velük.
Ez persze a magánügyem.
(#) lóri hozzászólása Szept 23, 2022 / 6
 
Alakul ez kérem.
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Szept 25, 2022 / 4
 
Ragasztottam az aljára, ilyen tökjó csíkos hengerkéket. Na nem mintha kéne, de így jobban néz ki.
Ha jó nem lesz, legalább legyen szép.
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Szept 28, 2022 / 4
 
Szándd meg Isten a Magyart, hengerén kínjának!
Kéthengeres reaktorkám.
Raktam rája ilyen tökjó kockákat és szégyenlős kék kondikat, mindjárt négyet is.
(#) Karesz 50 válasza lóri hozzászólására (») Szept 28, 2022 /
 
Nagyon szépen dolgozol, (de ezt lehet már írtam) látszik, hogy nem értesz hozzá
Már rá vagyok izgulva a végfokra, hogy az vajon milyen lesz...
(#) lóri válasza Karesz 50 hozzászólására (») Szept 28, 2022 /
 
Köszönöm, igyekszem. Háát, én is várom a végét, még 1-2 hónapocska. Nem szakmám, csak rajzolgatok. Köszönöm, hogy átnézted. Ettől még a huzalozással lehetnek gondok. Majd meglátjuk.
Találtam szitást is a felirathoz.
(#) somitomi hozzászólása Dec 11, 2022 /
 
Üdv!
Azt az elgondolást vettem a fejembe, hogy időtöltésként építenék itthon SE1025B végfokot, de néhány dolgot sem a kapcsolási rajzból sem máshonnan nem sikerült kiderítenem. Mégpedig:
- egy csomó kondenzátor (C303, C305, C313, C317, C319, C321 és párjaik) feszültségtűrése
- a kimeneten lévő L301, L302 tekercsek paraméterei
Valaki esetleg meg tudná mondani, a kérdéses adatokat hol találom meg? Illetve értelemszerűen bármi egyéb tippet, jótanácsot is örömmel fogadok.
(#) HA5AWS válasza somitomi hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Szia!
Ezek a kisértékű kondenzátorokhoz nem szoktak feszültség értéket adni általában csak nagyobb kapható mint ami kellene. Nagyságrendileg a 63V-os kondenzátor mindenhova megfelel. A tekercs paramétere sem nagyon kritikus, a gyári kapcsolásban is ha jól emlékszem a paralel 1 ohm -ra van rátekerve ami egy sorban elfér. Talán 0,22 mm huzalból.
Üdv: Gábor
(#) somitomi válasza HA5AWS hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Köszi, ez eszembe juthatott volna magamtól is a kondikról. Viszont ezen a fotón ránézésre valami nagyobbacska tekercs van ott, csak a zsugorcső miatt nem igazán látszik jól.
(#) somitomi válasza somitomi hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Az jutott még eszembe, hogy KD607-et amúgy se kapni, szóval úgyis valami mást kell a helyére tenni. Értelemszerűen ha helyettesítőt keresek, akkor TO-3 tokozású dolgokat (például 2N3055) találok, de mondjuk egy TO220-ast szerintem egyszerűbb hűtőbordára szerelni. Ebben az esetben milyen teljesítmény tranzisztort érdemes/lehet beépíteni?
(#) ticko válasza somitomi hozzászólására (») Dec 13, 2022 / 3
 
Az L301, L302 induktivitások értéke 1uH. A következőképpen tudod elkészíteni: 10mm átmérőre 1mm-es rézhuzalból 25 menetet kell tekerni.
Üdv:Tibor
(#) antiktelefon válasza somitomi hozzászólására (») Dec 13, 2022 / 2
 
Több TO220 tokos áttervezett végfok lêtezik már ehhez itt is meg mas oldalakon is, valami TDA hibrid ics meg ics rajz is van.
Az eredeti is újra lett gondolva: Bővebben: Link
Persze szórakozásból te is csinálhatsz saját verziót, de ha javítás a cél, van már sok opció.
(#) somitomi válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Alapvetően szórakozás az egész (amúgy közelemben sincs egy SE1025 se), az eredeti terv az általad is linkelt átdolgozott változat megépítése, csak most felmerült bennem ez az alternatív ötlet (ha már úgyse KD607-tel épül meg). Most körülnéztem a topikban, de csak egy BD249-essel épült változatot találtam, amit egy másik topiktárs nem tartott jó választásnak. Az mondjuk ha jól láttam, csak a végtranzisztorokban tért el az eredetitől, csak én persze nem értek hozzá annyira, hogy biztosan tudjam, mi lehet jó a KD607 helyére.

@ticko: köszi a részletes útmutatást!
(#) lóri válasza somitomi hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Az enyém (ESP) TIP-es változat, az előző oldalon van fent.
(#) somitomi válasza lóri hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Látom, a tápfeszültséget kicsit megemelted az eredetihez képest. Azzal kapcsolatban van bármi tapasztalatod, hogy kisebb tápfesszel hogyan működik?
(#) lóri válasza somitomi hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Nincs tapasztalatom, mert nem próbáltam ki.
A kapcsolás közel azonos az eredetivel, mennie kéne a gyári táppal is. Kérdés, mennyivel kisebb a tápfesz.
(#) somitomi válasza lóri hozzászólására (») Dec 20, 2022 / 1
 
Hát, az itthon elfekvő trafóval azt hiszem 2×25 voltos táp jön ki szűrés után, de persze játszásból mehet a 30 voltos dupla labortápomról is, aztán egyszer csak kerítek neki értelmes trafót.
(#) takigab válasza somitomi hozzászólására (») Jan 1, 2023 / 2
 
Alapvetően nem a BD249-el lenne a baj, inkább csak , hogy eredetit nem igen kapni abból sem már. Tervezem már korszerűbb tranzisztorokkal megépíteni a kapcsolást, amiket könnyen be lehet szerezni, és jobban megfelelnek a mai kornak. Ami szerintem nagyon fontos ennél az erősítőnél az az ,hogy a védelem céljából a kapcsolásba tervezett diódákat (D307, D309) célszerű kihagyni belőle. (Én a gyári 1025B erősítőmből is kivettem, és kapott megfelelő védelmet.) Első sorban torzítást okoz magasabb kivezérlésen, ezt szkóppal szépen látni is. Másodszor ez az oka annak , hogy nagyon sok gyári erősítő végpanelje szenesre égve kerül javításra. Sajnos baj esetén a dióda páros egyik fele biztosan zárlatba viszi a kapcsolást és szenesre ég a panel, mire kiolvad a biztosíték. A két dióda helyett egy védő kapcsolás ami sokkal jobb választás, koppanás ellen is védi a hangfalat és egyenáramot is figyeli a végfok kimenetén. Rengeteg van itt a fórumon lehet válogatni. Sarkalatos pontja még a kapcsolásnak a nyugalmi áram. Ez gyárilag nem beállítható, pedig fontos lenne. Apró módosítással ez is megoldható, (R321 82ohm) ellenállás helyet egy 100-200 ohm trimer poti és már lehet is állítani a nyugalmi áramot.
(#) somitomi válasza takigab hozzászólására (») Jan 3, 2023 /
 
Közben a két ünnep közt elindultam a saját fejem után és megépítettem az eredeti kapcsolást TIP3055-ösökkel, negyed órát már zenélt is. Majd összedrótozom rendesebben egy hosszabb tesztüzemhez. Védelmet amúgy is terveztem hozzá építeni , szóval a diódákat akkor kipakolom belőle, meg a nyugalmi áramot is ellenőrzöm, bár a teszt alatt kis hangerővel is normálisan szólt és nem fűtött.
(#) somitomi válasza takigab hozzászólására (») Jan 5, 2023 / 1
 
Ez a két dióda amúgy mitől és hogyan védene? Illetve még az merült most fel bennem, hogy a nyáktervet az itt lévő javított változat alapján csináltam hozzá és így nálam is két külön GND van. Ezeket hol/hogyan érdemes összekötni, ha végleges helyére kerül egy erősítőben?
(#) takigab válasza somitomi hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Szerintem semmitől nem véd, de az elv valószínűleg az lenne, hogy amikor egyen fesz kerül a végfok kimenetére, azt megpróbálja visszapumpálni a tápba, amig a nyák bírja. Ha megnézed a kapcsolást az látszik, hogy ha pozitív fesz jelenik meg a kimeneten akkor azt a pozitív tápba, ha negatív akkor a negatív tápba vezeti vissza a dióda. Nem láttam még egy hangfalat sem ami ezt túlélte volna. A két külön GND-t érdemes a tápnál közösíteni (csillag pontos kialakítás), minden GND-pontot ide kötni.
(#) janika002 válasza somitomi hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Bocs ,hogy beleszólok a beszélgetésbe!
Annak a két diódának semmi köze a hangszóró védelméhez, és a kimeneti egyenfeszültséghez!
A diódák feladata a végtranzisztorok védelme, a hangsugárzók felől érkező káros induktív túlfeszültségekkel szemben!Szinte az összes erősítő kapcsolás tartalmazza!
Hangszóró védelmet a 2,5 Amperes biztosítékon kívül az erősítő nem tartalmaz.
(#) takigab válasza janika002 hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
A funkcióját tekintve nem tudok veled vitatkozni, biztosan így van ahogy írod. Az viszont biztos, hogy torzítást okoz a hangban , és ettől ég szenesre a kis orion panel. Így én mindíg kiveszem ezt a diodát.
(#) janika002 válasza takigab hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Sajnos az erősítő nem tartalmaz táp oldali biztosítékokat, ami igen súlyos típushiba a készüléknél.
Így bármi végfok meghibásodás a a nyák fólia sérülésével jár sajnos.
Erre keress rá a neten vagy az oldalon:Mentőöv Orion 1025 erősítőnek!Itt leírják az átalakítás menetét és nem fog többé elégni a panel!
(#) mnyugger válasza janika002 hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Mondjátok. Mit állítsak be, hogy olvasható legyen?

orion.jpg
    
Következő: »»   22 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem