Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12 V / 230 V inverter
Lapozás: OK   6 / 7
(#) Ge Lee válasza fityiszkukac hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Ha az ellenállás és a kondi sorba kapcsolódnak akkor az egy RC snubber, értéke a frekvenciától függ, gondolom ez néhányszor 10kHz, ha igen akkor valami hasonló érték jó lesz mint ami a PC tápokban is van. Ha meg párhuzamosan kapcsolódnak akkor csak valami előterhelés.
(#) kis59 hozzászólása Okt 20, 2022 /
 
Sziasztok!
Tanácstalan vagyok, a gázfűtéshez vennék egy invertert, tehát kb. 300W elég lenne. Úgy tudom, hogy csak színuszost szabad használni. Viszont a költségvetés elég sovány, valami baráti árút keresek. Gondolom, a kínai piac nem jöhet szóba, azok nyilván nem színuszosak. Árban elég húzósakat láttam, tud valaki esetleg kedvező árút? Köszi
(#) klenósanyi válasza kis59 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
https://kulsoaksi.hu/green-cell-inverter-beepitett-ups-szunetmentes...vD_BwE

Ettől olcsóbbat nem nagyon találsz. Én néhány hónapja vettem, akkor még kb. egy tizessel olcsóbb volt. Egyébként korrektül működik, az első benyomásom jó a készülékről.
(#) lazsi válasza klenósanyi hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
A képek alapján és a leírásból sem derül ki számomra egyértelműen, hogy mi a helyzet az akkuval?
A mérete alapján nincs benne, de a képeken sehol sem látok akkuhoz menő kábelt...
A leírásban szerepel, hogy az akkutöltő benne van és csak egy akkut kell csatlakoztatni hozzá, de az nem szerepel benne, hogy mekkora feszültségűt és milyen típusút. A kapacitás-számolásnál 12V-os, zselés / ólom akkukat dob fel - ebből gondolom, hogy ilyeneket tud kezelni.

Tehát jól gondolom, hogy az akkut kívülről kell rákapcsolni?
(#) philips100 válasza kis59 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Szia,
Keress szünetmentest szerintem az is megteszi.
Bővebben: Link
Itt tudsz számolni meddig fogja bírni , ha beírod a terhelést. Egy a linken szereplőt akku nélkül 3000huf-ért kínáltak.
üdv
(#) erbe válasza kis59 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
APC SMART UPS 600VA elegendő és szinuszos kimenete van. 5000 körüli áron megkapod. Egyetlen hátránya (szerintem előnye), hogy 24 V akku kell hozzá. Ami teljesítmény neked kell, azzal folyamatosan elmegy (100-150 VA). 24 V 7 Ah akkuval akár 1 órán át. De külső akkuval sem kell külső hűtés.
(#) uniman válasza erbe hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Tévedsz! Én úgy tudom, hogy "APC SMART UPS 600VA" nem is létezik!
APC Back-UPS 600VA létező gyármány (Indiában). De egyik sem "színuszos"!: Bővebben: Link...ahogyan az általam használt APC Smart-UPS SC 620-as sem az!
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2022
(#) klenósanyi válasza lazsi hozzászólására (») Okt 21, 2022 / 1
 
Igen, kívülről. Bármilyen ólom akkut kezel. Én egy 90 Ah-s autó akkut raktam rá. 12V és 24V-os változatban gyártják.
(#) klenósanyi válasza philips100 hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Valós színuszosat keres, ez nem az. Ebben az árfekvésben nincs pure sinus. Sajnos a motorok igénylik a valós színuszt, a modifikált színuszt zajjal, melegedéssel, leégéssel "hálálják" meg.
(#) Chipmunk1960 válasza kis59 hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Szia, Talán apróban, vaterán találsz olcsóbban, esetleg akksi nélkül, azt vehetsz rá bontőben 1-2 12V 50Ah körüli elmegy 1-2 napig.
pld:itt
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2022
(#) lazsi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Amit linkeltél, azzal csupán két probléma van:
- Nem szinuszos a kimenőjele, hanem lépcsős
- Hibásként, alkatrésznek árulja, tehát lehet, hogy tényleg hibás... És kérdés, hogy javítható-e.
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Teljes mértékben igazad van. A képen a panelen féltucat FET eldurrant, tehát nem létezik.
Ami teljes, dobozban van és működőképes, annak sérült a háza, tehát nem létezik. 2 db töltött akku is van benne. De majd átrakom a hibás panel dobozát erre és akkor újra létezni fog.
(#) uniman válasza erbe hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
"Úgy tudtam"...mindenesetre az APC-nél nem találtam rá. De ugye nem "színuszos" ?
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
De igen, szinuszos. Korábban már írtam a típusról, hogy szebb szinusz a kimenőjele, mint ami a hálózaton mérhető. ~30 éves kategória. ~15 éve hirdető oldalakon akku nélkül 5-6000-ért lehetett venni. Nem néztem, ma mennyi lenne. Láttam akkoriban, hogy selejtezés után lendületesen dobálták bele a konténerbe. Azokból nem kaptam. Akkoriban az egyik legelterjedtebb méret volt.
Nagyon megbízható. Nem sokat javítottam szervizesként. Egyikben pici hálózati trafót kellett cserélni, arról megy a töltés is. Egyben a kimeneti szűrő kondenzátort. A hibás panelen szétégett a nyomtatott vezeték ügyetlenkedés miatt (nem én). Vele mentek a FET-ek. Nem igazán éri meg cserélni. Csak alkatrésznek őrzöm.
(#) Chipmunk1960 válasza lazsi hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Bocsi, valóban, nem láttam, hogy hibás, 20e ért már kapni jót. A Smart szinuszos, a Back a kockás, ha jól emlékszem.
(#) uniman válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
A "Smart "-ból is van féltucatnyi altípus! Egy biztos, hogy csak bizonyos teljesítmény fölöttiek a "tiszta színusosak"... alatta csak "kockából" kirakott színusz jel a kinemetük.
Csatolom az én SC620-asom adatlapját...
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Nézd meg a jelét oszcilloszkóppal! Mert a meghatározás alapján az enyém is pontosan így dolgozik. A lényeg a lépések sűrűsége és utána a szűrés minősége. A szkópon nagyon szép jelet mutat. Lehet, hogyha megnöveltem volna az ábrát, hamarosan előbukkant volna a lépcső. De ugyanez megvan a hálózatra tápláló napelemes inverternél is.
(#) uniman válasza erbe hozzászólására (») Okt 22, 2022 / 1
 
Köszi az infót...keringető szivattyúval kell "megnézni". Annak a hangja mindent elárul.
Az enyémmel nem lett szép a "hangja".
(#) Chipmunk1960 válasza uniman hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Igen, Akkor még nem volt egs002 SMPS modul, most ezzel próbálok összerakni egy teljesen szinuszosat.
(#) farcki hozzászólása Nov 17, 2022 /
 
Üdv mindenkinek!
Vettem egy ilyen invertert: 5000W Double show, Germany, 12V, 220-240V 50HZ, China, https://www.aliexpress.com/item/1005001851383384.html?spm=a2g0o.ord...e6KuG2. Persze nem működik úgy ahogy kellene, 1100W hajszárítót sem bírja. Foglalkozik valaki ilyen javítással? Köszönettel vennék elérhetőségeket.
Inverter leáll
(#) Bakman válasza farcki hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Leáll, mert lemerült az akku. Már a bekapcsolás pillanatában is látni, hogy kevés van benne, 11.8 V.
(#) farcki válasza Bakman hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Értem, köszi. És mennyi lenne az ideális? Ez egy 12V, 100Ah akku és folyamatosan tölti kis napelem panel. Próbáltam két akkut összekötni párhuzamosan, de úgy sem lett jobb a helyzet.
Javaslat, mivel próbálkozzak még?
(#) user1914 válasza farcki hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Szevasz!
Akkor először is az akkut hálózati töltővel töltsd fel legalább 14,4 V-ig, utána próbáld ki az invertert rajta. A 10,5 V terheléssel már lemerült akkumulátor.
Üdv. M.
(#) farcki válasza user1914 hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Szia!
OK, ez lesz a következő lépés. Abban bíztam, hogy ezek a kis bizb@sz panelek és egy kis szélgenerátor jobban formában tartják az akkukat.

kössz, F.
(#) lelkes amatőr válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Megérkezett nekem is az EGS002 panel, Neked van már valami tapasztalatod vele?
(#) Chipmunk1960 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Még nem jutottam odáig.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Aug 23, 2023 /
 
Végre elkezdtem az EGS002 panel vezérelte inverter élesztését, pont hozzávaló trafó nélkül egyelőre valami kis trafót akasztottam rá próbának.
Elsőre beindult mindenféle bűvészkedés nélkül. Jövő héten szeretném élesben is kipróbálni, ehhez kapcsolódóan lenne kérdésem: milyen trafó lenne a legjobb hozzá?
Van szünetmentesből bontott hagyományos, van hipersil magos, vagy esetleg valami más?
(#) Chipmunk1960 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 28, 2023 /
 
Szia, Ha van rossz szünetmentes, szerintem abból a legegyszerűbb bűvészkedni, Ezt a rajzot nézegettem, hogy érdemes lenne megépíteni.
(#) lelkes amatőr válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 28, 2023 /
 
Próbáltam 12/230-as rossz szünetmentes trafójával, úgy néz ki, hogy pár menetet le kell szednem a 12 Voltos részből mert nem jön ki a 230 Volt sehogy, 180 Volt felé nem akar menni.
(#) Chipmunk1960 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 28, 2023 /
 
A 15. lába a VFB vagy AC output voltage feedback. ezen lehet beállítani a kimenő feszültség szintjét.
Akartam kérdezni, hogy a rajz a panel honnal van? Te készítetted?
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2023
Következő: »»   6 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem