Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   128 / 137
(#) tunerman válasza tunerman hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Már 2022 augusztus 23-án leközöltem az ötletem vázlatát erre a 6528 PSE erősìtőre, ez tehát már egy futó project volt, semmi köze a HiFi Show-hoz.

https://www.hobbielektronika.hu/forum/a-osztalyu-erositok?pg=122

Mivel ez egy deszkamodell, amin kisérletezem, nen gondolnám, higy bàrki is többet tudna nálam erről a témáról.
Habár úgy látom azért vannak próbálkozások
TJ.
(#) sutemenyx válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Csak a saját nevemben beszélhetek, de biztosan a többiek is hasonlóan éreznek, én nagyon várom már, hogy megmondd a tutit az elektroncsöves erősítőkről!
(#) Ge Lee válasza tunerman hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Olvasd el újra amit írtam... Nem is arról beszéltem, hanem a VMP1-ről annak meg állítólag volt köze hozzá, de lehet hogy tévedek...
(#) Ge Lee válasza sutemenyx hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Sajnos, én nem tudom neked megmondani a tutit, de ahogy olvasgatok a témában nem is kell, mert azt magad is tudod. De ha saját magam részére kéne megmondanom a tutit, akkor én a magam részéről 4 kategóriába soroltam őket. Van a semmire se való (öreg rádiókban), van a nagy átlag (gyári PP-k 99%-a), van a nagyon kellemesen színező (egyszerű SE-k zöme) meg vannak a jó hangúak (leginkább valósághű hangzást adók) ezek általában az SE-k krémje. Ennyi. Most jöhet a te tutid.
(#) tunerman válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Tévedsz.
A netes fórumokon írtak véleményeket a 2022-es HiFi Show-ról, el kell olvasni.
TJ.
(#) tunerman válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
A teljesìtmény sávszélessége a 6528 PSE-nek 10W/8R esetén 30Hz - 27kHz -0,5dB/-3dB.
TJ.
(#) Alkotó válasza tunerman hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Egy-két hivatkozást beszúrnál nekem, ahol olvashatom ezeket a véleményeket?
(#) Alkotó válasza tunerman hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Köszönöm.
(#) Ge Lee válasza tunerman hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Nagy keservesen elolvastam az avx-es véleményeket, tanulságos, főként az utolsó (ami az első) oldal, miszerint ki melyik eszközt vinné haza használatra. Kb. ahányan beírtak, mindenki mást.
(#) segítő válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Jó meglátás..
(#) Mócsing hozzászólása Nov 15, 2022 /
 
Szervusztok .
Épített valaki ZCA erősítőt ?
(#) etilalkohol válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Szia, egy IGBT-sel próbálkoztam, itt fentebb fel is tettem a rajzát anno (ZCA-ból jött az ötlet).
(#) Mócsing hozzászólása Nov 15, 2022 /
 
Keresem . Én a ZCA-t hallgatom most is .
(#) Mócsing válasza etilalkohol hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Kb. hányas oldalon ?
(#) etilalkohol válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Nem tudom hogy lehet belinkelni, de a dátum alapján megtalálod:
#) etilalkohol hozzászólása Válasz • Júl 17, 2021
Szerettem a hangját és a hőjét (fényét) ill. az egyszerűségét, pedig nagyon torzított nagyobb hangerőn...
(#) Mócsing válasza etilalkohol hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Köszönöm megtaláltam , biztos ami biztos elmentettem .
Ilyen tranzisztort még nem is láttam . Kb hány W-ot tud leadni ,nem a melegre gondolok ?
(#) etilalkohol válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Ez IGBT, 250W-ot el tud fűteni, sajnos a nagy bemeneti kapacitása miatt nem igazán ideális ide, de nekem ebből volt több (indukciós főzőlapot hajtott anno) és tényleg elnyűhetetlen (amikor a munkapontot állítom be, akkor egy határ után valahogy bekattan az IGBT és ott is marad stabilan, FET-nél ilyet nem tapasztaltam, a FET simán megy tovább és elszáll).
Próbáltam párhuzamosítani, de nem sikerült mert begerjedtek, pedig akkor jobb lett volna a hőeloszlás/leadás. Így is 100 fok körül volt a borda.
Nem tudom mennyi teljesítményt adott le így a hangszóróra, mert akkor csak egy 40W-osom volt a legnagyobb és nem akartam széthajtani ill. mérni sem tudtam pontosan.
Megoszthatnád a konkrét erősítőd rajzát ha nem titok.
(#) Mócsing válasza etilalkohol hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Nem titok ,az eredeti kapcsolást építettem meg ahogy Mark Houston megálmodta .
Remélem sikerül csatolnom a rajzát .Annyit kiegészítés képen ,a zöld betűs rész nem tőle
származik . Egyik külföldi fórumból másoltam ki ,valaki kísérletezett vele és az ő eredményei .
A hangja :akár egész nap lehet hallgatni ,a gu50 SE erősítőmhöz tudnám hasonlítani .
Tervezek egy A-B tesztet amit relés átkapcsolással oldok meg , de hát a lustaság nagy úr .
Azért a relés módszer mert az emberi agy kb. 5 másodpercig őrzi meg az előzőleg hallott
hang részleteit, így viszont olyan rövid a kapcsolási idő hogy nincs ideje elfelejteni .
A hangerő 1-1,5 W lehet ,a 90 dB érzékenységű saját építésű TL dobozaimmal még sok is .
Tény hogy nagyobb csarnokok hangosítására nem igazán alkalmas .

ZCA.jpg
    
(#) etilalkohol válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Köszi!
Igen, engem is a hangja fogott meg (sokáig csak monóban szólt, de úgy is nagyon tetszett, főleg a középtartományban jó a hang), amikor a nagyobb torzítás miatt kutakodtam tovább, akkor ráakadtam a Susan Parker féle ZEUS-ra, jelenleg azt építem (most még normál hálózati (TRAKIS) trafókkal van megoldva a bemeneti (63VA) és vég trafó is (640VA)), használom - ebben az a jó, hogy nem kell foglalkoznom a torzítással mert 1% körül beáll (a ZCA-st 17%-ig is feltoltam), mivel a vége csak egy kvázi emitter követő és a feszerősítést csak a bemeneti trafó végzi...
Itt már megoldottam a valós kimenő áram mérését a hangszórók felé és döbbenet, de átlag 1W, ha a fülemmel még elviselhető határig kihajtom, akkor is 10W a csúcs (persze csak csúcsáramot mérek, így ez sem teljesen pontos, mert a hangszóró ellenállásából tudok csak számolni, ami ugye változhat a freki függvényében)...
Üdv és örülök, hogy másnak is bejön hangilag ez az egyszerű felépítés...
(#) Mócsing válasza etilalkohol hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Használj műterhelést . Szép munka lesz a trafótekerés .
(#) etilalkohol válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Kimenőt kézzel is meglehet tekerni szerencsére, próbáltam mikrohullámú-sütő trafóra is próbaképp sima sodrott vezetékkel. Ilyen igénytelen csévélésnél még a trafóból is kihallatszott a zene (felső sarokban látszik a mikró trafója), ellenben már ez a kézi tekert is jobban illeszkedett (fülre is), mint a gyári hálózati - azaz nem úszható meg a tekercselés:
(#) Karesz 50 válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Idézet:
„az emberi agy kb. 5 másodpercig őrzi meg az előzőleg hallott
hang részleteit”


Akkor a feleséged (már ha van) hangját 5 mp után már nem ismered fel? Mielőtt szól hozzád mindig bemutatkozik? Szerintem egy ismeretlen hangra évtizedekre visszamenőleg is emlékszünk. Legalábbis én... és akiket ismerek azok közül mindenki.
(#) Mócsing válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Én részletekről beszélek nem arról hogy az illető süket vagy nem süket .
Az 5 másodpercet egyébként nem én találtam ki , a cikket nálam okosabb ember írta de lehet hogy még Nálad is okosabb egy kicsivel .Két hasonló karakterű hang közötti különbségről van szó ,ahol néhány másodperc alatt kiderül melyik a jobb.
Már sokszor alkalmaztam ezt a módszert ,Te pedig olyan dologról mondasz véleményt amit sohasem csináltál . Próbáld ki pl.kondenzátorok hangjának a tesztelésére .
Először forrasztgass , utána relé .
(#) Karesz 50 válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Így terjed a pletyka. Az "okos ember" ír valamit és van akinek ez szentírás.
Lehet, hogy még pelenkás voltál amikor én már erősítőket teszteltem.
De inkább hagyjuk...
(#) bbatka válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Valami lehet benne. Nálunk a cégnél a kapusok olyanok, mint az aranyhalak. Kifele menet is köszön nekem és két perc múlva befelé is. Kiugrottam ebédért.
(#) Mócsing válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Ez nem pletyka ,mivel a cikket nemrég olvastam viszont a relés átkapcsolást kb. 15 éve kezdtem
használni a saját tapasztalataimból kiindulva . Igaz nem erősítők összehasonlítására ,hanem a hangváltó tesztelésére .
"Lehet, hogy még pelenkás voltál amikor én már erősítőket teszteltem."
Ha én az időtájt pelenkás voltam ,akkor Te már igencsak matuzsálemi korban lehetsz .
De kedves Károly mivel ez az eszmecsere csak időpocsékolás ,részemről befejezve .
Szép estét és sok sikert minden téren .
(#) Mócsing válasza bbatka hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Csodálkozol ? Túllépted az 5 másodpercet .
(#) Karesz 50 válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 17, 2022 / 1
 
1. Ha sorba kötök a hangszóróvezetékkel egy újabb banándugót/aljzatot, mondjuk 10 cm akármilyen vezetéket (esetleg nyákot), pluszban még egy relét is azzal eleve agyoncsapom a hangját. Egy egészen más hangkarekterű erősítő fog szólni. Persze ehhez azért kell egy olyan szint ami több, mint egy darab tranzisztor - mert annak tényleg mindegy (gonosz vagyok, mint mindig ha hülyeséget olvasok).

2. Ezt a relés módszert mi is használtuk egyetlen-egyszer még gyerekkoromban. Arra jó, hogy fél óra után teljesen összezavarja az embert. Ha kipróbáltad majd írd meg légy szíves milyen különbséget hallottál és ha igen, miért nem.

3. Ha egy unásig ismert lemezt akár fél éve nem hallgattam és beteszem, akkor is pontosan tudom előre mikor milyen hangszer fog megszólalni, honnan, milyen hangszínnel, melyik volt az a részlet ami legutóbb kellemes/kellemetlen volt. Ami másként lesz mint ahogy várom, azt a rendszerben történt változás okozza. Határozottan el tudom dönteni, hogy összességében ez most jobban, vagy rosszabbul szól-e mint fél évvel ezelőtt. Az "okos emberrel" ellentétben bármikor végig tudok hallgatni gondolatban egy számot úgy, ahogy azt szólni hallottam akár élőben akár gépzenéről - akár többféle előadásban is. Mivel én csak egy buta ember vagyok azt feltételezem, hogy az égvilágon mindenki rendelkezik ezzel képességgel (5 mp-en túl is), mivel az ember agya nem csak képeket, de hangokat is el tud tárolni.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2022
(#) mek-elek válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 17, 2022 / 1
 
Ki az, aki nem emlékszik a rokonai, avagy a szerelmei hangjára? Én még másra is emlékszem e források tekintetében, és talán még az is megüti a DIN 45500-t, pedig 70 felett vagyok.
Lehet, hogy még jó a hallásom?
Következő: »»   128 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem