Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   752 / 838
(#) szikorapéter válasza asch hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Ez igaz fel se tűnt,akkor elvileg elegendő ahogy néztem átírnom a második sort hogy a regiszter 1-be küldje az adatot.
(#) Jonni válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Nem a kérdésedre válaszolok de a 4-es 5-ös sor felesleges , mert a 6-osba pont ugyanaz van

elég ennyi LiquidCrystal_I2C lcd(0x27,20,4);
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2022
(#) Rober_4 válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Megrendeltem egy szettet, kipróbálom!
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Örülök neki! Majd írd meg mire jutottál?
Nekem is szándékomban áll majd belevágni az AUDIO projectbe.
(#) Rober_4 válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Mondjuk nekem kifejezetten nem jó, ha fájlformátumokban gondolkodik. Valósidejű DAC elérésre van szükségem. Volt már dolgom VS1053-as DSP-vel. Semmire sem tudtam használni csak mp3 lejátszónak. (Mint a viccben, hogy akárhogy is rakom össze a hűtőgépgyárból az alkatrészeket, mindig tank jön ki belőle...) Egy évem ráment a dologra. Azért is néztem ezt a PCM5102-őt, hogy én küldhessem a Dac-nak az adatokat "kézzel", ugyanúgy mint ahogy azt a ArduinoDue-nál teszem a saját 12-bites DAC-jára, csak ugye 12-bit nagyon kevés audió jel feldolgozásra, még ha a végén butítom is, nagyon nehéz bent maradni a tartományban.
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Sejtettem, hogy a végső célod valami hasonló lesz.
De szerintem kezdő ismerkedésnek jó lesz az ajánlott project, mivel nem kel hozzá sok plusz alkatrész.
Az I2S kezeléshez pedig itt találtam leírást: Bővebben: Link
(#) kapu48 válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 9, 2022 1 /
 
Az ESP32-höz szükséges *.lib-eket pedig itt találod: Bővebben: Link

Ehhez legalább találni segítséget, a DUE-hez nem találsz semmit!
A kevés HW. ismeretünkkel gyakorlatilag kezdő ként mindent összehozni kevés időből reménytelen lenne. Ezek a segítség nélkül!
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Közben elő kerestem amit legutóbb tőled kaptam 2020 05:
  1. //Arduino Due fm polyphonic synthesizer 2019-2020 by Robert Laszlo Kasza
  2. // analogszintiharminchat.ino
  3. #include <Audio.h>
  4. #include <MIDI.h>
  5. ...


Gondolom azóta sokat fejlesztetted?
Az Audio részt azt hiszem át kel dolgoznod az ESP32+DAC hoz.
A MIDI részhez sajnos még mindig nem értek. Kíváncsian várom a folytatást!
(#) Rober_4 válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Igen. Felhúztam a Due-t 114-MHz-re az sokat segített.
Ez a legújabb:
fmszinti
És a hozzá való pc szoftver:
https://github.com/kaszarobert1/arduinoduemidisynthpcsoftware
De nincs sok szabadidőm foglalkozni vele. Viszont jönnek a hosszú téli esték és hátha átültethető esp32-re...
(#) szikorapéter válasza asch hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Köszi, végül is úgy néz ki a program jól futott, a szkópom volt kontakt hibás és nem tudta megfogni a jelet.

Azért a háromszöget már nem tudta csak 1,5Mhz-ig torzítás mentesen, a felett már kerekedik kicsit, a négyszög jelnek van egy minimális túlkapása (ezt már 4Mhz-n néztem) de ennyit ekkora frekin megengedek neki, főleg az árát tekintve a modulnak ami 1000Ft~).

Képek csak érdekesség képpen itt mindkét jel 2,5Mhz-n pontosan, igaz a szinusz azért ilyen "vastag" mert mérőcsipesszel mértem és nem a szkóptű végével így nem annyira kompenzált.
(#) Skori válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 9, 2022 / 1
 
Nem lehet, hogy azért mérsz ilyen háromszög és négyszög jelet a szkóppal, mert csak 20MHz-es a szkóp? 1:10-es osztóval mérted vagy osztó nélkül ?
Osztó nélkül még kisebb a sávszélesség, a korrekt hullámforma méréséhez viszont a jel felharmonikusait is át kell vinni, tehát az alap-frekvenciánál sokkal nagyobb sávszélességű szkóp kell hozzá.
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 10, 2022 / 1
 
Köszi a linkeket!
Tanulmányozom ahogy az időm engedi.
Ezt nem értem?: arduinoduemidisynthpcsoftware-main
Itt csak README.md van! Hol a program?

Az újabb ESP32-es változatot hogyan valósítod meg?
Marad az I2C karakteres LCD, vagy SPI vezérlésű LCDt szereztél be?
Utóbbi esetben a felszabaduló I2C portokat felhasználhatnád a második I2S kivezetésére.
Azzal meghajthatnál még egy DAC-ot, igy már lenne 4 hang csatornád.
Vagy ez már túl bátor elképzelés?

Ha nem használod az ESP32 WIFI részét? Akkor felszabadul a CORE0-ás igy itt van 2db. 240MHz-es procid, ez mindent ki tudna szolgálni neked.
Most már csak az a kérdés, hogy a fentmaradt szabad lábak elég lesznek az egyéb csatlakoztatott dolgokhoz?
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Idézet:
„Felhúztam a Due-t 114-MHz-re”
Ezt, hogyan csináltad?
Miután installáltam a szükséges lib-eket, sikerült lefordítanom a programodat!

Most már át nézem, miket kel KELL javítanod?. És ha tudok megpróbálok segíteni, ha nem bánod?.

Nem tudom használod e az arduino_2.0.1-est?. Ajánlom, telepítsd fel, sokat javult és gyorsabban is fordítja le a projectet.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) Rober_4 válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Ott egy pc szoftver van a május4 branch-nál. Az egy összedobott c#-os projekt, amivel pc-ről vezérelheted MiDI kimeneten az eszközt, kb. minden paramétert. Mentheted a hangszíneket, beállításokat stb. Nincs még ez rendbe szedve azért, inkább csak mentés jellegűen használom a dolgot. Igyekszem kikommentelni is majd.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2022
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Pontos link nélkül nem tudom mire gondolsz? Ezeket találta kereső: Bővebben: Link
Másik: Bővebben: Link
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Végül úgy gondoltam, hogy ezt a midit kipróbálom: Bővebben: Link
Mivel nagyon hasonlít a programodban használthoz.
Nem tudom jól választottam?
(#) Rober_4 válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Az én Arduino Due fm szintim hardveresen fogadja a jelet a serial2-ő bemeneten, például egy Midi billentyűzetről. Ehhez írtam egy pc programot. (Az én programom tehát teljesen mást csinál )
Amit te választottál projektet az szerintem egy usb-Midi eszközként funkcionáló billentyűzet és kontroller, ami a gép felé küld Midi parancsokat. Tehát, ha van egy DAW-od pl. Ableton Live, vagy Cubase, akkor annak tudsz midi utasításokat küldeni.
Egyébként javaslom ezt aMIDI teszter programot, megmutatja, hogy van e MIDI eszközöd a számítógépen, illetve monitorozza az utasításokat. Tulajdonképpen nem csinál semmit, de a monitorozás miatt nélkülözhetetlen, és tudod vele ellenőrizni az eszközeidet.
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Az a gond, hogy nem jön át a programod. Valószínűleg a Win10 beépített vírus irtója, vagy az Opera a ludas, a futtatható programot le tiltja.
Esetleg ha tömörítenéd (zip-be) jelszóval védve, és megadnád a jelszót, akkor csak figyelmeztetést
kapnák, hogy nem tudja megvizsgálni de mégis letölthetném.
(#) Rober_4 válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Én azt mondom, hogy menjünk át privátba, írtam üzenetet. De a vezérlőm egyszerűen csak Midi parancsokat küld az eszköznek a számítógépről. Elvileg az egy C# projekt, a debug mappában van az exe, de kellenek hozzá a txt fájlok is, hogy elinduljon, illetve szokott "exception-ra" is futni az indítás, ha nem ésszel csinálom. Viszont ezzel szoktam a hangszíneket átküldeni.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2022

DXDUE7.png
    
(#) Massawa hozzászólása Nov 12, 2022 /
 
Egy olyan feladatom van, hogy két kimenetet az arduinon egy bizonyos bemeneti állapot változás után kb 5 perccel késöbb kell kapcsolni ( nem egyszerre). Eddig csak a millis eljárás jutott az eszembe. Van más, egyszerübb? Közben persze a procinak dolgoznia kell.
Köszönöm az ötleteket.
(#) sargarigo válasza Massawa hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Amikor megtörtént a bemenet aktiválása, akkor eltárolod a millis állapota plusz öt perc értéket, aztan a fő ciklusban megnézed hogy elérted-e már. Ha igen, akkor akció van. Szerintem ez a legegyszerűbb, bár hátránya hogy polling módszer, tehát prociidőt használ (noha nem sokat).
Vagy használhatsz timert is, ez már hardveres.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2022
(#) proba válasza Massawa hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Program szervezés. Ha a főprogramod kb azonos idő alatt végez mindig egy ciklussal, akkor ha a ciklusokat számolod egy kb időzítést kapsz. Feltétel, a programot úgy kell írni, hogy sehol ne ragadjon le. ( bár ez a millis-re is igaz.).A millis pontosabb, és nem is túl bonyolult.
(#) dragon073 hozzászólása Nov 13, 2022 /
 
Sziasztok fórum társak!
Segítséget szeretnék kérni, lehet nem is olyan kicsit.
Építettem egy napkollektor szivattyú vezérlő elektronikát amit egy arduino unó hajt , szeretném ha a kijelzőn látható adatok elküldésre kerülnének a ThingSpeak Iot oldalára, vagy épp egy mobil aplikációra . Amirehhez hasznélnék az egy ESP8266 (ESP-01) . Mivel nem vagyok programozó és ebbe bizony nagyon beletört a bicskám ,ehez a projekthez szeretnék segítséget kérni. A vezérlő szépen teszi a dolgát , de mivel ez egy hétvégi ház így szeretném távolról is felügyelet alatt tartani. Segítségeteket előre is köszönöm.
Tisztelettel
Gábor
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2022
(#) Massawa válasza proba hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Na ebben sajnos elég gyenge vagyok..
(#) icserny válasza dragon073 hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Az Interneten biztosan találsz ilyen projekteket. Például az első találat: IoT Made Easy With UNO, ESP-01, ThingSpeak and MIT App Inventor
(#) asch válasza Massawa hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
A millis figyelése a jó megoldás, csak annyi a probléma vele, hogy a millis 50 nap után átfordul, erre figyelni kell a programozáskor, ha napokig áram alatt van a rendszer akkor 50 naponta hibázni fog, ha nem vagyunk felkészülve az átfordulásra.
  1. uint32_t goalTimestamp;
  2. bool timerActive=false;
  3.  
  4. loop()
  5. {
  6.  if(esemeny)
  7.  {
  8.   goalTimestamp=millis()+300000l;
  9.   timerActive = true;
  10.  }
  11.  if(timerActive)
  12.  {
  13.   uint32_t diff=millis()-goalTimestamp; // Tulcsordulaskor korbe fordulos kivonas
  14.   if(diff<1000u) // ugy ellenorizzuk, hogy a celt elertuk, hogy a millis 0 vagy kicsi szam. 2^31-el is hasonlithatjuk. A lenyeg, hogy a loop periodusidejen belul legyen.
  15.   {
  16.     timerActive=false;
  17.     doWhatever();
  18.   }
  19.  }
  20. }
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2022
(#) Josi777 válasza asch hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Semmi baj nincs a millis() túlcsordulásával, ha megfelelő módon használod. Nem kell semmit figyelni hozzá.
(#) Massawa válasza Josi777 hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Ebben én sem láttam gondot, mert a berendezés valoban folytonos üzemmodban lesz, de naponta kb 5-6szor lesz ilyesmire igény (azaz 5 perces késleltetés). S az sincs kizárva, hogy a késleltetés alatt egy ujabb esemény következik be ami ujra kezeli azt két kimenetet, azaz ujra inditja, és állitja meg, ill késlelteti.
(#) proba válasza Massawa hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Annak idején a parsic nevezetű pices programból loptam az ötletet.
ott úgy oldották meg, a folyamatos működést, hogy a program beolvasta a bemenetet, az alapján beállított egy változót, tovább a másik bemenetre, változó beállítása.... Utána a változók alapján a függőségek kiszámítása majd a loop végén a kimenet1 állítása, változók alapján a kimenet2 állítása..... Ebben a rendszerben egy loop kb azonos idő alatt fut le. De ha a végére tesz az ember egy delay(xx)-et, akkor a minden loop kb xx ms alatt fut le. Ez azért jó, mert a bemenetek prell mentesítésével nem kell foglalkozni, azt az időzítés alapból intézi. ahova késleltetés kell oda meg egy ciklusszámláló. idő= XX*számlálóállás. Egy dologra kell figyelni, ha a számláló túlcsordulást kell kezelni. De szinte tetszőleges független idő kezelhető.
Egyszerű programoknál jól használható.
(#) Josi777 válasza proba hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Egyrészt a loop-ot nem lassítjuk, ha van értelmesebb megoldás is, főleg úgy, hogy ez a módszer nagyon pontatlan is tud lenni, attól függően, hogy milyen elágazások vannak benne. A legegyszerűbb és leghatékonyabb megoldás egy vagy több timer használata, melyeknek az ütemideje a kívánt pontosság. Tehát ha percenként kell valamit végrehajtani, másodperc pontossággal, akkor másodpercenkénti az időalap.
A millis() túlcsordulásához hasonlóan itt sem kell foglalkozni a túlcsordulással, csak jól kell elvégezni a vizsgálatot.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2022
Következő: »»   752 / 838
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem