Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   702 / 726
(#) Dióda válasza pablotaxi69 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Rosszabb nemnagyon lessz bár izlés kérdése.
A duppla mélysugárzótól úgymond ütősebb lessz a hangja. Mélyebbre nem fog menni a hangja főleg hogy ugyanabban a dobozban duplaakkora membránfelület fog dolgozni.
Viszont annó mikor ezzel szórakoztam én is akkor egy érdekes dologra lettem figyelmes.
Ha a hangsugárzók sorba vannak kötve akkor az egyik hangszóró a másikra eső hangot vágja frekvenciailag. Ha párhuzamosan akkor meg ha egy cseppet is külömbözik a két hangszóró akkor külön hangot fognak adni és külön életet élnek a dobozban. Így én az egy dobozon belüli több hangszórós dolgot hanyagoltam is mert a végeredmény eléggé fura hangokat eredményezett.
(#) pablotaxi69 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Nincs. Ezért is kérdeztem.
(#) pablotaxi69 válasza Dióda hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Ugyanolyan a két hangszóró,és párhuzamosan kötném be.
Akkor talán nagy baj nem történhet hangilag.
Köszönöm.
(#) Dióda válasza pablotaxi69 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Javaslom előtte kösd őket párhuzamosan mielőtt a kiépítésnek nekilátsz és füleld meg. Két tökéletesen egyforma hangszóró nagyon ritka.
(#) pablotaxi69 válasza Dióda hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Még egy kérdés:
Ha a egy hangszóró duplatekercses, és párhuzamosan kötöm be a 2 tekercset akkor mélyebbre tud vajon lemenni? Vagy csak a feleződő ellenálás miatt ( 2X6 Ohm) erősebb lesz?
(#) pablotaxi69 válasza Dióda hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Lehet hogy elvetem akkor a dolgot.
Igaz hogy mind a 4 db ," Focal 7V014" típusú a hangszóró, de abból kettő a DBL széria,azaz duplatekercses. Persze csak az egyik tekercset kötném be ha "párosodnának"
(#) Dióda válasza pablotaxi69 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Mélyebbre nem tud menni mint amit a fizikai kiépítése tud a hangszórónak.
A teljesítmény oszlik meg a két tekercsen vagy így vagy úgy. Bár a papírforma azt írja és mérve valósan úgy is van hogy a kissebb ellenelásra nagyobb teljesítmény jut ergo a duplája de hangban füllel ezt nem érzékeled duplának. Ami annyit jelent hogy egy 4ohm-os hangfal nem szólja a 8ohm-os társának a dupláját. Valamennyire energikusabb ugyan de annyival nem. Ezért van szerintem az hogy 4ohm-os szobai hangszórót nemnagyon látni azok inkább autós felhasználás felé kezdtek el fejlődni. Egy pár cég szórakozott az ilyen csoda 6ohm-os hangszórókkal mert úgy több teljesítményt tudtak elérni (úgymond bűntetlenül ) egy 8ohm-os erősítőn mert azt még elbírja de valljuk be eléggé nem jött be a számítás (magyarul nem lett egy hatalmas sláger dolog).
(#) dB_Thunder válasza pablotaxi69 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Akkor javaslom nézz utána, mielőtt fűrészt, fúrót ragadsz!
(#) pablotaxi69 válasza Dióda hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Hát mégegyszer köszönöm. Elsőként akkor bekötöm a duplát párhuzamosan, és meglátom milyen lesz a hangja.
Ha tetszik,akkor marad, az erősítőm bírja, 4ohm-tól.
Ha mégsem,akkor megy vissza az eredeti egytekercses,és megelégszem vele,hogy ez ennyit tud.
Ami egyébként nem rossz, hiszen az mérések alapján készült, aegy hazai ismert-elismert készítőtől.
Csak gondoltam nagyon amatőr módjára barkácsolgatok egy kicsit.
Köszi
(#) dB_Thunder válasza Dióda hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Idézet:
„Mélyebbre nem tud menni mint amit a fizikai kiépítése tud a hangszórónak.”

Ez biztos hogy nem igaz!!
Az impedancia változással a T-S paraméterek is módosulnak egy kicsit!!
Jobb adatlapokon megadják mindkét bekötéshez tartozó adatokat!

Idézet:
„4ohm-os szobai hangszórót nemnagyon látni azok inkább autós felhasználás felé kezdtek el fejlődni”

Tonnával van 4 ohm szobába is!!

Autós területen azért terjedt el, mert a 12Voltos tápfeszültségű erősítővel macerás lenne 8ohmos hangszórót akkora teljesítménnyel meghajtani! Olcsóbb volt 4 ohmra tekert használni, mint inverteres erősítőt építeni mindenbe...
(#) Dióda válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
T-S paraméter ide vagy oda a fizikai tudását akkor sem fogja túlszárnyalni soha. Szándékosan FIZIKAI tudást írtam.

Nemtudom hol van tonnával 4ohm-os szobába de mostanában én nemnagyon látok hacsak nem a kínai bóvli kategóriákat túrja az emberfia.

A jelenlegi helyzet ami a piacon van (most nem szarásig beragadt és el nem tudott fogyni hangszórókról beszélek) hogy bizony a szobainál visszaállt a 8ohm az autós a 4ohm (bár már láttam 2ohm-os hangszórót is ) .Az hogy az autós miért lett a 4ohm az bárki számára egyértelmű hogy az alacsony feszültségből csak úgy lehet teljesítményt hogy a terhelőellenálást csökkentik.
(#) pablotaxi69 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
fűrész-fúró nem kell,mert a doboz már meg van. A többivel játszadozgatom csak egy kicsit, a tőletek,hozzáértőktől kapott tanácsok alapján.
A kis doboznak a hangváltóját is így csináltam. Valakitől kaptam egy rajzot,miután megmutattam milyen dobozom van, és milyen hangszóróim.
Valószínű,hogy méréssel lehetne jobbá tenni,de így is nagyon szép, ami fontos,hogy nekem tetsző hangja lett.
Köszi neked is.
(#) pablotaxi69 válasza Dióda hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Itt van amiről ti beszéltek. Ez a hangszóróm.
Nektek biztos többet mond, nekem max. 0,1 %-át amit értek.
https://www.petoindominique.fr/php/mysql_thiele_seul_ref.php?ref=7V...014DBL
(#) Dióda válasza pablotaxi69 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Érdekes adatok. Meglepően jó fs és vas értékei vannak. Mérete ellenére egész jó átvitelű hi-fi hangszóró.
(#) pablotaxi69 válasza Dióda hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
A Focal elég magas szintű hangfaljaiba használta.
Állítólag nem sokban marad el az Utopia hangszórókészlete mögött.
Ezt csak olvastam, de elfogult vagyok egy kicsit...
Pl. ebbe is ez van.
https://www.youtube.com/watch?v=tWqaPs02zsA
(#) segítő válasza Dióda hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Idézet:
„T-S paraméter ide vagy oda a fizikai tudását akkor sem fogja túlszárnyalni soha. Szándékosan FIZIKAI tudást írtam.”

Egy adott hangszóró mély tartományának (pár száz Hz) működését A T-S paraméterek meglehetősen jól modellezik. FIZIKAI alapon
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2022
(#) segítő válasza Dióda hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Valóban jó adatok, paradox módon túl jók. Ezzel a hangszóróval építhető egy kisméretű, jó impulzus és frekvencia átvitelű, jó hatásfokú hangsugárzó. Csak az átlagfelhasználó hiányolni fogja a mélytartományt 80 Hz alatt. Habár az nem is biztosan szükséges
De leginkább egy háromutas középhangszórójának ideális. Szerintem erre tervezték.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2022
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Sziasztok

Régebben említettem, van egy Golf 3 -asom, aminek az ajtó hangszóróiból szeretném a legtöbb mélyet kihozni. Készítettem impedancia méréseket a REW programmal, kivettem a fejegységet, és ott csatlakoztattam a hangszóró vezetékekre a mérő vezetéket, hogy látszódjon egy esetleges csatlakozás, vagy kábel hiba is. Segítséget szeretnék kérni értelmezni a kapott grafikonokat, elég érdekesek lettek. Elég szőrös a grafikon, ami nem tudom mitől van, lehet, hogy külső zaj okozza? Felteszem a teljes mérést. Jobb első ajtónál olyan, mintha két púp lenne. Ez nem reflex dobozoknál szokott lenni (valahol nem illeszkedik a kárpit)?
(#) pablotaxi69 válasza Dióda hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Csak voltam olyan bátor,és nekiálltam.
A világos az eredeti,az alsó képek ami lett belőle.
A Vifa magasat( az is jó volt) kicseréltem a Focal magasra,és belekerült még egy a Focal közép-mélyből. Nem akartam bele kontárkodni az eredeti hangváltóba,ezért párhuzamosan bekötöttem. Így a hangfal ellenállása 3.9 ohm. Ezt még elbírja az erősítő,4-16.
Még a fekete részeket kell kijavítani,és annyi.
Egyenlőre csak Youtubról hallgattam meg pár HQ zenét,de nagyon szépen szól.
Még egy 20-25 cm-es állvány kell neki,mivel csak 80 cm magas. Most egy dobozon van,és így a jó magasság.
Köszi a segítséget.
(#) Baxi válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Szia, ez így teljesen jó. Ez egy közép sugárzó. Szépen lelátszik az impedecia graf., hogy hol az alsó határfrekije a hsz-nek. ~ 150Hz től már használható. Melyet ettől ne várj.
(#) Baxi hozzászólása Dec 14, 2022 /
 
Sziasztok !
Nem teljesen ide tartozik, de hangsugárzó. Adott egy fejhallgató. Hsz. csere lesz. Mivel tudom vissza ragasztani az új hangsugárzót? Gondoltam a melegítős ragasztó pisztolyra, szerintetek?
(#) veroka válasza Baxi hozzászólására (») Dec 14, 2022 / 1
 
Nekem van olyan fejhallgatóm amiben gyárilag is ilyen melegragasztóval rögzítették a hangszórót.
(#) Baxi válasza veroka hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
ok, köszönöm.
(#) Tomi20 válasza Baxi hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Szia

Köszönöm válaszod, csak nem értem. Hang generátorral kerestem az autóban zörgő dolgokat, már 60Hz től rendesen hallani a mélyet. Idő közben kicseréltem mind a 4 hangszórót, most bejáródnak, kíváncsi leszek a változásra, eddig 2 órát szóltak, de már most mélyebbnek tűnik hangzásra.
(#) Nándee30 hozzászólása Dec 14, 2022 /
 
Sziasztok. Létezik olyan hangprocesszor, ami segíthet, hogy ha egy mély hangfal a sarokba van rakva, a szoba közepén is érezd a mély hangot, ne csak a sarkokban?
(#) kokozo válasza Nándee30 hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Kicsi a szobád és kioltja a méy hang saját magát..
(#) game4812 válasza Nándee30 hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Tedd be a mélyládát a "szoba közepére", a hallgatási pontra, adj rá jelet, te pedig keresd meg azt a pontot a sarkokban, ahol a legjobban szól. Oda tedd a mélyládát, és akkor elvileg a hallgatási ponton jól fogod hallani. Kisebb rendezvényhelyszíneken ez jól működik, a szobában viszont több lehet a reflexió, lehet, hogy kevésbé hatékony módszer, de egy próbát megér.
(#) Ge Lee válasza Nándee30 hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Nem tudom, mondanak-e neked ezek a képek bármit.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2022

ilh.jpg
    
(#) Nándee30 hozzászólása Dec 15, 2022 /
 
Bizony. Köszönöm mindenkinek a segítséget, délután pakolok
(#) Koma25 hozzászólása Dec 15, 2022 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Vettem egy 3 utas hangváltót, annyit látok rajta, hogy 4-8 Ohmba lehet bekötni.
Az eladó annyit mondott róla, hogy szerinte 120-150 W-os hangváltó lehet.
Szerintetek milyen hangszórót lehet bekötni ami jó lehetne hozzá??
Milyen frekvencia tartománya lehet??Tudom így képről nem lehet pontos adatokat mondani, csak mérések után, de azt nem tudok csinálni..
Következő: »»   702 / 726
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem