Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   108 / 113
(#) Suba53 válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
Gyógyszer kutató laborokban voltak számítógépek. Ott elengedhetetlen a csíramentes tisztaság. Ezért elég agresszív felmosószerekkel, tisztító szerekkel takarítottak. Az ott lévő számítógépekben lévő CD-DVD lejátszók mindegyikében szétmállottak a szíjak, egy-két év alatt.
(#) Pixi hozzászólása Júl 2, 2022 /
 
Sziasztok,
Esetleg valaki nem tudja, hogy Untira ZK140T magnóba mekkora szíjak kellenek? Sajnos ami benne van mind a kettő nagyon megnyúlt, és nem tudom mennyivel kellene rövidebb legyen.
Köszi!
(#) veroka válasza Pixi hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Pontos méreteket nem tudok, de pár milliméterrel kell csak kisebb - mondjuk 3-5 mm. Az öt millimétert nyúlt szíj már konkrétan leesik a tárcsáról. Viszont ez a magnó volt a népmagnó 40 éve, rengeteg volt belőle és még ma is gyakori - biztosan lesz valaki aki pontos méretet tud.
(#) Pixi válasza veroka hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Köszi, akkor csak lesz infó. Jó lenne működőképessé tenni.
(#) mohinger válasza Pixi hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Szia!

Előkerestem a számlát, amin rajta vannak a méretek. SKF csapágyboltban vettem hozzá O gyűrűket. Ezek olcsók, de jó minőségűek, a ZK-ba megfelelnek.
Átmérő*vastagság:
Lendkerék: 130*2.5mm
Kuplung: 95*2.5mm
Számláló: 80*1.5mm
(#) Pixi válasza mohinger hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Szia,
Köszi szépen! Akkor amint tudom beszerzem őket!
(#) Abukodonozo hozzászólása Szept 1, 2022 /
 
Sziasztok!

A C36 után egy Revox D36-ot kínzok A lejátszó fej így néz ki, ez már fél lábbal koporsó, ugye? A másik problémám, hogy valahogy helyrepofoztam az oszcillátort de nincs rendes törlés. A törlőfej is el tud fáradni? Az nem tűnik kopottnak.

D36 fej.jpg
    
(#) Massawa válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 1, 2022 /
 
Mit gondolsz mig a felvevö fej igy elkopott a törlö fej a Hawai szigeteken pihent..
(#) Abukodonozo válasza Massawa hozzászólására (») Szept 1, 2022 /
 
Nem, Fidzsin...
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2022
(#) compozit válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 1, 2022 / 1
 
A törlőfej többnyire ferritből van, ami sokkal kopásállóbb, mint a permalloy.
(#) tunerman válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 2, 2022 / 1
 
A törlőfejen vószinűleg egy rés van, ezért nem nagyon törli le az újabb, jó szalagokon lévő dinamikus felvételeket. A későbbi ReVox tipusokon már kettős résű törlőfej van, azok már használhatóbbak.
TJ.
(#) xxxyyy hozzászólása Szept 11, 2022 /
 
Sziasztok,

Meg tudnátok mondani, hogy ez a fej melyik típushoz tartozhat. A törlőfejen Tesla feliratot találtam.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2022
(#) zolika60 válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
Talán B100 Bővebben: Link Bár a kékek nem túl jók.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2022
(#) xxxyyy válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
Képek alapján az lesz, köszönöm!
Hátha valakinek még jól...
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2022
(#) Abukodonozo hozzászólása Szept 12, 2022 /
 
Sziasztok!

Újabb elakadás a Revox D36-al. Nem volt felvétel egyik oldalon, amiért az egyik kondi volt a hibás az oszcillátorban, szakadt volt. Arra gondoltam, hogy egyúttal kicserélem az összeset (a rezgőkörökén kívűl). Namármost az történt, hogy a szinusz már nem szinusz. Mellékelek egy képet a szkópról és az oszcillátor rajzáról. Nekem sajnos kínai. Találkoztatok ilyesmivel?

A pentódák munkapontja csúszhatott el, azért torzul a jel egyik fele?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2022
(#) Gafly válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Idézet:
„Arra gondoltam, hogy egyúttal kicserélem az összeset.”

Jól megpúposodtak, mi?
(#) Massawa válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Nagyon ugy néz ki, hogy nem szimmetrikus a jel, azaz valamelyik munkapont uszott el.
(#) Abukodonozo válasza Massawa hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Igen, csak gondolkodnom is kéne a hirtelen pánik hegyett. Az 1k-s katódellenállást kicseréltem trimmerre és újraállítottam, érdekes módon a könyv 12 voltot ír, de a szinusz 7,5 voltnál lesz elfogadható, ami kb 300 ohmos katódellenállásnak felel meg. Gondolom kevesebb feszültség volt a falban 1960-ban
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2022
(#) mohinger válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Ez még mindig nagyon csúnya. A felvétel minőségét rendkívül nagy mértékben befolyásolja a törlőoszcillátor szinuszjelének torzítatlansága, mivel az előmágnesezést is innen veszik. Ha már eleve torz az előmágnesezés, akkor a felvétel is torz lesz sajnos.
(#) Abukodonozo válasza mohinger hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Igen, sajnos még mindig nem az igazi, sok munka lesz még vele
(#) itutto hozzászólása Dec 5, 2022 /
 
Sziasztok!

Sony TC-377-es magnómat kb. 30 év után elővettem. Mechanikája rendben, lejátszása, gyári műsorszalagról elfogadható, bár erősen lecsökkent magashang, felvétel elfogadhatatlan minőségű.
Van valakinek tapasztalata ezzel a magnóval, illetve, hova vihetném rendes bemérésre (nekem már régen nincsenek meg a műszereim, mérőszalagjaim nem voltak) esetleges renbehozatalára?

Köszönettel,
(#) CHZ válasza itutto hozzászólására (») Dec 5, 2022 /
 
Szia!
Lejátszó fejet tisztisd meg, lehet, hogy csak piszkos.
A többi fejet is érdemes áttörölnöd alkholos fültisztítóval.
(#) itutto válasza CHZ hozzászólására (») Dec 5, 2022 /
 
Portalanítással, fejek, szalagvezetők sebbenzines tisztításával kezdtem.
(#) CHZ válasza itutto hozzászólására (») Dec 5, 2022 /
 
Ha valóban tiszták, akkor fejkopás, felmágneseződés, szalagvezetési hiba lehet még.
(#) dollerakos hozzászólása Márc 18, 2023 / 2
 
Üdvözletem!
Egy Tesla B93 magnó elektronikájának szinte csodával határos megmenekülését írnám le pár mondatban.
Az átnézés után tapasztaltam, hogy minden működik, felvesz, lejátszik, kivéve a végerősítője, mindkét csatorna hallgat, mint a sír. Megmértem a végfokok tápfeszét és a 15 V helyett 26 voltot mértem. Mivel minden más áramkör is ezt a tápfeszt kapja (a rajz mellékelve), azonnal kikapcsoltam a készüléket, gondoltam, nehogy elköszönjenek más területek és azon kezdtem gondolkodni, hogy szerzek be ilyen IC-ket, mert úgy gondoltam, ezeknek reszeltek. Persze, nem találtam, miért is lenne... 70-es évek beli szoci Tesla IC-ket ugyan ki tart elfekvőben vagy bontva vagy akárhogy, utángyártásról nem is beszélve... Tápfesz nélküli mérések alapján arra következtettem, hogy a áteresztő tranyó bázis körében lévő két zener közül az egyik megszakadt és amiatt képes felpattanni a fesz a kollektor értékére a 180 ohm előfeszítő ellenállás miatt. Próba-szerencse, kicseréltem mindkét zenert, helyreállt a 15 V tápfesz és a csoda bekövetkezett: tökéletesen működni kezdett minden! Tehát a csoda alatt azt értem, hogy majdnem kétszer akkora tápfesz esetén se ment tönkre egy alkatrész sem! Ez azért nem szokványos...
Egyébként a B93 típus már többször előfordult nálam, ez az 5. és azt mondom mindgyik példány alapján, hogy bár nyilván nem egy világbajnok holmi, de a kategóriájában és amúgy abszolút értékében is kifejezetten jó készülék. Sokkal jobb, mint a többi szoci kortársai, könnyen szerelhető, kényelmesen beállítható és (nyilván ha nem koptatták szénné), jó a hangminősége, tiszták a magasai, szerintem jóféle a kombináltfeje is és tartalmaz orsóhelyzeti szalagfeszítőket is, ami a kategóriájában egyedi és nagyon hasznos az egyenfutás szempontjából. Úgyhogy kéretik nem lenézni!
(#) elektrorudi válasza dollerakos hozzászólására (») Márc 18, 2023 / 2
 
Szia!
Örülök a szerencsédnek.
De, ha elszállt volna az MBA810AS, akkor azt lehet helyettesíteni TBA810AS-el. Az pedig elérhető. Akár a fiókomban is van egy marék belőle.
(#) mohinger válasza dollerakos hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Szia!

Egy nagy hiba van a B93-asokkal, hogy 3db tranzisztort kiváltottak egy IC-vel a felvevő-lejátszó erősítőben, ami miatt szerintem a magas tartományban nagyon bántó a torzítása a magnónak. Nem segít a jó szalag, az előmágnesezés állítása sem, az az IC csapnivaló. Kár érte.
(#) soos csaba hozzászólása Márc 18, 2023 / 1
 
Sziasztok!

Vettem két darab orsós magnót, egy darab KASHTAN (Fekete), és egy KASHTAN-1 est (Szürke), a KASHTAN-1 est alkatrésznek akarom meg tartani, és a fekete KASHTAN-t pedig fel akarom újítani.

A magnók jelenleg működnek elektronikailag, és mechanikailag is, csak sajnos a trimer potenciométerek el vannak csavargatva mind a kettőben.

A gondom az hogy nem tudom a magnóknak a bemeneti és kimeneti jel szintjét, a felvételi jelszintet
és hogy ezeket a szinteket milyen frekvenciákkal kell beállítani!?.

Az interneten sokat keresgéltem, de sajnos nem leltem semmi információt eddig ezekről a jel szintekről.

Akinek van valami információja azt kérem ne tartsa magában és ossza meg velem.

Köszönöm!
(#) dollerakos válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Köszi Jó tudni. Mindig tanul az ember..
(#) dollerakos válasza mohinger hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Ilyen mélységekig nem mentem bele, de volt már, hogy annyira szét volt tekergetve az egyik, hogy generátorral és szkóppal (szinusz és négyszög) kellett újra húzni az egészet és Zonal szalagot használtam. Ezek alapján nem tűnt fel, hogy torzítana.
Következő: »»   108 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem