Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Centrifuga javítás
 
Témaindító: fektom, idő: Ápr 28, 2014
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Inhouse válasza csirkekelt hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Mintha lett volna fenn régebben robbantott ábra, majd megnézem otthon, mert azt most nem találtam meg.
Hajdu 407.42 javítási segédlet
Hajdu 407.42 kezelési
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 4, 2018 /
 
Nem tudok rájönni mi a gép hibája. Üresen forog. Bekapcsolva lefékez és meg se mozdul. Van tipp?
(#) kaqkk válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Mérd ki (és cseréld) a segédfázis kondit ..
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2018
(#) erbe válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Szépen megpirult az egyik oldala a tekercselésnek. Lehet, hogy már csak a tekercselő tud rajta segíteni.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Ha kell, adok egy komplett gépet ajándékba. Alig használt, kifogástalan állapotban. Jelige: Szentes
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Még el is fogadnám csak kérdés hogy adod át.
(#) smisy hozzászólása Dec 20, 2018 /
 
Üdv mindenkinek! Egy hete vettünk egy kis Hajdú centrifugát párommal, majd kihoztuk külföldre. Sajnos itt meglepve tapasztaltuk, hogy a gép bepisil (valahogy az alján is jön ki víz, nem is kevés, nem csak a kivezető nyílásán). A masina vadiúj, tehát azt a problémát kizártam, hogy átette volna már a rozsda a lemezt a dob alatt és úgy kerülne alulra víz. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a baj, valamint hogy tudnánk ezt megoldani házilag? Félünk így használni, hisz mégicsak alul van a motor, a víz meg gyakorlatilag ott folyik át, amikor alá kerül. Köszönöm mindenkinek előre is! A típus 407.6.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2018
(#) Inhouse válasza smisy hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Mivel egy lukas paláston át vezet a tengely az üstbe, vagy túl sok víz kerül bele, vagy nem tud rendesen haladni a víz a kifolyón (dugulás), vagy sérült a palást vízfelfogó pereme, esetleg gyárilag lukas, repedt.
(#) granpa válasza smisy hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
No para! A víz, a kifolyó mellett szokott lefolyni (messze a motortól, kívül, vagy belül), a hibás rögzítés miatt. Ha elrontották a belső-fenéklemez illesztést, fejre állítva, -fenéklemez-levétel után-, sziloplaszttal ki kell tömíteni a kifolyó alatti hézagot.
(#) Busz hozzászólása Dec 8, 2022 /
 
Gép nyitott tetővel búg és melegszik, lecsukva megy rendesen.

Gondolom kapcsolóhibás. De hogy, segédfázis rajtamarad?
(#) villanyipi válasza Busz hozzászólására (») Dec 8, 2022 / 1
 
Ha ez a fékes hajdú centrifuga felmerül a kérdés bennem miért forog felnyitva, és arra tippelek hogy beragadt a kapcsoló amit a teteje kapcsol be, ezt javítsd ki mert nyitott tetővel lefékezve meg kell álljon.Felső gyűrűben van a kapcsoló helye.
(#) Gafly válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Szerintem is a fék és a motor küzd egymással.
Leírás alapján a fék jó.
A motor már nem sokáig, ha még sokat próbálgatja a kolléga.
(#) Busz hozzászólása Dec 8, 2022 /
 
Nem az enyém, csak szóltak hogy kinyitott de bedugott állapotban még a palást is átmelegszik meg amperszagot áraszt. xd

Ha nem fogja a fék akkor sem indul el csak búg.

Tehát ez a kérdés, rosszul lehet bekötve a beégett kapcsoló?

Kapcsolócserét javasoltam.
(#) Gafly válasza Busz hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
A két állítás közül az egyik biztosan nem igaz. Döntsétek el, hogy melyik.
Ez:
Idézet:
„Gép nyitott tetővel búg és melegszik, lecsukva megy rendesen.”

Vagy ez:
Idézet:
„Ha nem fogja a fék akkor sem indul el csak búg.”
(#) Busz válasza Gafly hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
"Nyitott tetővel, oldott fékkel is csak búg. Ezért gondolok én hibás bekötésre is.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2022
(#) antiktelefon válasza Busz hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Az oldott fék mellett forog is jól a motor, tehát ha kézzel megtekered, sok másodpercig pörög tovább?
Amúgy nem kell kínozni, kapcsolót szét kell szedni, kipucolni/ cserélni és ha a kondi gyenge, azt is cserélni.
De ha már olyan okosak voltak, hogy járatták addig, amíg megégett a tekercselés, akkor kuka.
(#) VIM válasza Busz hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Szia!
Idézet:
„még a palást is átmelegszik meg amperszagot áraszt”
Szerintem ezt engedd el. Annyira kicsi a teljesítménye ennek a centriknek, hogy ha már a paláston meleget lehet érezni akkor az már kuka ill. lehet újratekercseltetni. Olyan mint ha a kapcsolóra nem hatna a tetővel mozgatott rúd végén lévő tányér ami mindkettő nyomógombot nyomkodná. A fék ettől független. Az viszont furcsa, hogy a kétsarkú kapcsoló egyik sarka sem szakít meg, mert nyitott tetővel is melegszik a motor?
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2022
(#) Busz válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Nem én voltam, a gyanútlan hallássérült tulaj mondta hogy melegszik kikapcsolt állapotban.
Ráadásul fűtetlen térben, igen, a 150W ha már megérzi a paláston akkor ott a gond nem kicsi.

Ennek ellenére csoda hogy nem égett le, pedig szerintem órákig ígyvolt.

1500Ft egy új kapcsoló, annyiért nem kockáztatunk. Vesz bele egyet aztán kicserélem neki.

De épp ez a kérdés, hogyan létezik hogy búg, nem forgat, és még csak le se ég?

Van olyan eshetőség gyári bekötés esetén hogy hibás kapcsolónál csak a segédfázis marad rajta?

Megszakít a kapcsoló mert nyitott tetővel elveszi az erőt, tehát rossz fékkel sem pörög fel.

De amúgy meg felpörög rendesen és használható. A tekercsen nem is látszik égés. Használja most is, csak kihúzza a konnektorból ha leállt...
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2022
(#) VIM válasza Busz hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
A motoron ott a kapcsolási rajza. Szinte biztos, hogy nincs jól bekötve ha nyitott tetővel is rajta marad a fázis-nulla (vagy sorba kötötte a kondenzátort a betáppal és a kapcsoló nem jól van beállítva a kikapcsoláshoz) de nem indul el, mert a kapcsoló az kétsarkú megszakító, mint ahogy az lenni szokott a vizes dolgok kapcsolásánál.
(#) Busz válasza VIM hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Oldalára borítva nem marad rajta, tehát a kapcsoló tuti hibás.
Ez a kép csak azért készült hogy a felfogatás stimmeljen az új kapcsolónak.

Én is furcsállom hogy hogy még megy.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem