Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp javítása
 
Témaindító: burkus, idő: Jún 19, 2006
Lapozás: OK   115 / 117
(#) Suba53 válasza Kornel7666 hozzászólására (») Dec 11, 2022 / 1
 
Szerintem egy HP 240W-os táp biztonsággal tud akár 10-20%-al többet is.
Míg egy "Vargáné és társa" legendás olcsó táp még a ráírtakat sem tudja mindig.
(#) Kornel7666 válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
A múltkor került hozzám egy kínai kapcsolóüzemű tápocska. A felirat szerint 12V, 1,5A-t tud. Erősen melegedett, és fura szaga volt. Mondtam, biztosan túlterhelték. Á, csak 2-300mA terhelés van rajta. Betettünk egy hasonló tápot, nem indult el a világítás. Megmértem az áramfelvételt, 3,3A volt. :-o Az a kis takony táp bő évig ment 220%-os terhelésen. Kíváncsi voltam, hogy mi történt vele, ezért szétszedtem. Biztosítékcsere után dolgozott, ahogy kell.

Tényleg, emlékszem a Vargánés tápokra! Csak felhasználóként találkoztam velük. Akkoriban csodálkoztam, hogy egy magyar cég ilyet tud gyártani. Akkoriban az Intel 386DX processzora űrtechnológiának számított.
(#) xxxyyy válasza Kornel7666 hozzászólására (») Dec 11, 2022 / 1
 
A Vargáné szerintem már a Pentium időszakában aratott. Olcsó volt, ez akkoriban sokaknak a fő szempont volt. Még a 300W-os Acorp tápnak köszönhettünk néhány komplett új konfiguráció eladását...
(#) Suba53 válasza Kornel7666 hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Idézet:
„Akkoriban csodálkoztam, hogy egy magyar cég ilyet tud gyártani.”

Ők kereskedők voltak. A tápot Kínában gyártották, csak a forgalmazó címkéjével készült, ahogy rendelték. Egy akkori kollégám gépében az alaplapot, memóriákat, procit leölte egy meghibásodott vargáné táp. Mivel még garis volt, nagyvonalúan kicserélték egy ugyanolyanra.
Mondtam is a kollégának, hogy eszébe ne jusson az új rendszerébe betenni a csere darabot.

A táp a létező leggagyibb kivitel volt akkortájt, azért is tudták annyira olcsón adni. De az olcsó húsnak híg a leve mondás érvényességét jelentősen megerősítette.
(#) Kornel7666 válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Ezekszerint nem voltak olyan nagy hülyék.
(#) Ronin válasza xxxyyy hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Én nemrég találkoztam egy 10-en valahány éves gagyi táppal neve "Switching power supply" egyszerűen. Olyan beton stabilan tarja a feszkót hogy a 12V 11,99-12V között ingadozott, az 5V 4,99-5V között, 3.3-at nem mértem.
Őszintén megmondom nem hittem a szememnek. De két multival is megnéztem. Vannak csodák.
(#) erbe válasza xxxyyy hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Vargáné már az XT időszak végén is itt volt. Az idő teltével bőven akadt táp, ami még ennél is rosszabb volt. Acorp, Mercury meg még jónéhány. Volt időszak, mikor FSP és CODEGEN tápok hulottak tucatjával kondihibával. Találkoztam Vargáné táppal, ami napi 8 óra üzem mellett kibírt 20 évet.
(#) Doky1973 hozzászólása Jan 10, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy EVGA supernova 750 G1 típusú moduláris tápegységem.
Porosnak találtam és kitisztítottam ecset,porszívó és fogkefe segítségével.
Összeraktam és azóta nem tudom bekapcsolni semmilyen módon maximum 1 másodpercre.
A ventilátor megpördül és le is áll azonnal.
Produkálja ezt alaplappal,illetve direktbe kötve a 24 pin-es csatlakozón is.
Mi lehet a baja és/vagy érdemes-e javítani,javíttatni.

V
A válaszokat,segítséget előre is köszönöm.

Üdv,Pisti
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2023
(#) pittti válasza Doky1973 hozzászólására (») Jan 10, 2023 / 1
 
Ez arra utal, hogy a takarításnál vagy az összerakásnál zárlatot okoztál a kimeneti oldalon.
A védelem ilyenkor letilt. Első körben átnézni mindent (mondjuk nem került-e egy csavar a panel alá - MEGTÖRTÉNT!!!), majd gondosan összerakni és lepróbálni.

Ha ez nem segít, akkor szerviz - mert ide már műszerek és gyakorlat kell.
(#) Doky1973 válasza pittti hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Hát semit nem találtam,szinte darabokra szedtem szét,megmozdattam minden vezetéket stb...,de az eredmény sajnos ugyanaz.
(#) pittti válasza Doky1973 hozzászólására (») Jan 10, 2023 / 1
 
Akkor viszont megadta magát valami. Sajnos ennél a tápnál (elég bonyolult tervezésű), csak megfelelő műszerezettséggel lehet boldogulni.

De mivel egy jóminőségű darab, ezért megéri elvinni valahova javíttatni.
(#) img válasza Doky1973 hozzászólására (») Jan 10, 2023 / 1
 
Üdv!

Van egy erős tippem, hogy a készenléti köre ment melegebb éghajlatra (a táp életkorából adódóan). Én nem szeretek tápot javítani (csak a sajátjaimat, kényszerűségből), de pl. antiktelefon fórumtárs biztos helyre tudja rakni, ha budapesti vagy.
(#) Doky1973 válasza img hozzászólására (») Jan 10, 2023 / 1
 
Szia!
Igen Budapesten lakom.
Ez nagyon jó hír nekem,mert ez még mindig egy tökéletes eszköz lenne a számítógépemhez.
Köszönöm a segítséget.
Megkeresem a fórumtársat és remélem tud segíteni.
(#) img válasza Doky1973 hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Azt próbáltad, hogy kihúzol minden csatlakozót a táp kimenő és bemenő oldalán (hálózatit is), majd megpróbálod a zöld vezetéket a feketével összekötve elindítani, ezt tartod így 10 másodpercig, majd az összekötés eltávolítása után rádugsz a tápra egy "nem kár érte, semmi fontos adatot nem tartalmaz" típusú HDD-t, hogy legyen valami minimális terhelés amibe kapaszkodhat és úgy megpróbálod elindítani a zöld + feketével?

Ha van multimétered, akkor megmérheted a 20 tűs ATX tápcsatlakozó 9-es (5VSB, lila vezeték) lábán a feszültséget: ha terheletlenül beesik 4.5 volt alá, akkor hibás a tápod. Ha a csatlakozó zöld vezetékét összekötöd valamelyik mellette lévő feketével, akkor a tápegység bekapcsolása után, a szürke vezetéken meg kell jelennie stabilan 5 voltnak (ez a PowerOK jel, ami nyugtázza az alaplapnak, hogy bekapcsolhat, mert a tápfeszültségek mind biztonságos tartományon belül vannak). Ha nincs meg, az megint csak hibára utal.
(#) Doky1973 válasza img hozzászólására (») Jan 14, 2023 /
 
Amiket műszer nélkül lehetett azokat bizony már végig zongoráztam és most már ezt is.
Sajnos az eredmény ugyanaz.
(#) balazs19 hozzászólása Feb 20, 2023 /
 
Sziasztok!
10 éves asztali pc-n 4 éve kellett tápot cserélni (Chieftec Smart 400 W gps-400a8)
A gép hibatünete, hogy random, kb naponta egyszer pattan egyet és újraindul.Sokszor a bekapcsolás után sokszor 10 óra üzem után.
Nincs terhelve, nem játszom, kb 20-21 fokos szobában van, extra ventillátorokkal.
Kérdésem hogy ezt a jelenséget a táp okozhatja, vagy esetleg valami más?
Van-e olyan program, amivel a hiba forrását ki tudom szűrni?
Segítségeteket előre is köszönöm szépen!
(#) antiktelefon válasza balazs19 hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Program nincs rá, de a gps széria amúgy is felejtős. Egy használt EVGA, Seasonic vagy BeQuiet tápot szerezz (bármilyen jó, csak 80+ bronze minimum (white az jellemzően a legalja, az nem)).
Nyilván a pontos konfig ismerete nélkül nem lehetséges tippet sem adni, maximum terheld be rendesen és ha elő tudod idézni a tap az oka.
(#) vmk002 hozzászólása Márc 12, 2023 /
 
Sziasztok
Amatőrnek is alig mondható elektro-műkedvelő vagyok.
Vettem egy t.f.skywindintl 2000 Wattos pc tápot. Gondoltam levágom a felesleges vga tápkábeleket és mikor beraktam a házba indítás után a táp ventije elindult majd megállt, pukkanás,szag stb. nem volt.Előszőr próbáltam kiforrasztani a kábeleket de nem sikerült,lehet akkor történhetett valami.
Méregettem pár alkatrészt de nem találtam hibát,a dc-dc konverterhez nem fértem hozzá.
Találkozott ezzel a táppal már valaki?
Holnap cégbe beviszem ott van minden ami egy komoly javításhoz kell.
(#) antiktelefon válasza vmk002 hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Ez a táp nincs 1000W sem és valami kínai bányásztáp. Nem kéne használni. Ha esetleg 12V csatiba kivittek volna sense lábat az okozhatná, de túl ócska ez ahhoz. Leginkább nem kellett volna venni, EVGA bányászatra használt 1200W tapok vannak 40e alatt 10 év garival.
(#) vmk002 válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
1250 Wattal volt folyamatosan terhelve bányába,ne írd le hogy szar: https://www.youtube.com/watch?v=RTT5k2imblA&t=485s&ab_chann...chTips
(#) antiktelefon válasza vmk002 hozzászólására (») Márc 12, 2023 / 1
 
Ne zavarjon a tiednek más a belseje teljesen...
De mondom. Teleibe találtad a dolgot, ugyanis GPU javítás és mining rig mindene elég pontosan a specialitásom és táp javítás/topológiák és méretezés is megy, igaz nem fő irány és nem vagyok profi benne. (Ha más olvassa, a két dolog szomszédos, de alapvetően a gamer és bányász dolgok mindig külön voltak kezelve és itthon nem szabad bányász kártyát venni, brutálisan széthajtották a nagyját)
De hozzád nem hoztak ilyen hulladékokkal felrobbantott milliós rigeket.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2023
(#) dave500 hozzászólása Ápr 27, 2023 /
 
Sziasztok! Van egy FSP 500" 60GHN típusú tápom, amiben megállt a venti, és kikapcsolt a gép, azóta se kép, se hang. Szét szedtem, kiment a bizti, illetve a PFC részén az egyik fet(6r385p) zárlatos lett. Kicseréltem egy szintén PFC FET-re, (pontos típust nem tudok, mert már bent van és nem látom)
Illetve R15, szakadt volt, ahova raktam egy 10 Ohmos ellenállást (mint a másik fetnel a PFC-Ben)
Azóta standby 5v van, viszont semmi más, nagy puffer kondin 325V van, szóval a PFC része nem megy.
Mi lehet a gond?
Azóta van standby 5V, viszont
(#) zoli0078 hozzászólása Máj 6, 2023 /
 
Sziasztok!

Egy Be Quiet! Pure Power 9 500W tápot próbálok életre kelteni. Jelenleg se kép se hang, még a SB rész is "0".
Szétszedve látható, hogy egy kis SMD kondi -C86- köddé vált (csatolt kép bal alsó sarkában) ez jelentős fekete foltot hagyott a fém burkolat belső oldalán. Valamint a vezérlő IC-nél lévő R45-ös ellenállás megégett (értéke nem leolvasható).
A vezérlő IC 6600.

Valaki javított már ilyen tápot vagy esetleg van valakinek tippje mi lehetett a C86 és az R45-ös alkatrészek gyári értéke?

Valamint nem egészen értem (valószínű én nem látok valamit) de mintha a C67 és a C68-as kondinak mind a két véges a földhöz csatlakozna, lehet ilyen de akkor miért van benne?

Segítségeteket előre is köszi.
(#) img válasza zoli0078 hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Megkérdezhetnéd a videó készítőjét (a dialektusa alapján Magyar lehet a srác).
(#) antiktelefon válasza img hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Tudod, hogy ilyennel szenvedtem egy ideje, csak az 600W-os, de tényleg a pure power széria.
Majd szétszedem, ha lesz időm, mert ugye az sem jó, minden táp indul picit felfele majd leáll és cicereg...
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Hoppá tényleg, nem ugrott be hirtelen.
(#) antiktelefon válasza Doky1973 hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Meg valaki ismeri őt? Átadtam neki, hogy tesztelje, aztán pár üzenet után eltűnt, emailre sem válaszol, szóval nem mondható csak nem lépett be...
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 8, 2023 /
 
Hogy az a... Most látom csak, hogy mikori regisztráció: ha ezt tudom, akkor nem küldöm hozzád. Remélem előkerül és rendezi.
(#) antiktelefon válasza img hozzászólására (») Máj 8, 2023 /
 
Pont ez az, azóta az emailje nem változott meg, azt látnia kell...
Írsz neki te, nehogy azt mondja spambe került?
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 8, 2023 /
 
Persze, csak várom a válaszod Discordon.
Következő: »»   115 / 117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem