Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-tervező programok
 
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Nov 10, 2005
Lapozás: OK   29 / 30
(#) szili83 hozzászólása Jan 22, 2023 /
 
Miylen olyan INGYENES áramkör rajzoló és NYÁK tervező van, amit használtok?
SprintLayoutot használtam eddig áramkör tervezésre, de lehet jobb lenne egy olyan amiben mind a két funkció elérhető.
Természetesen legyen gerber exportja, jó alkatrész bázisa vagy könnyen lehesen bövíteni, ugyanez igaz az áramkör rajzolásra is.
(#) pipi válasza szili83 hozzászólására (») Jan 22, 2023 / 1
 
Nekem a Kicad bevált, kézreáll, schematicból netlista alapján gumipókozik a pcb-ben Az eagle logikája nekem nem jött be.
(#) ha1drp válasza szili83 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
EasyEDA
(#) kivancsi4 válasza szili83 hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Ne ragadj le egyiknél sem, próbáld ki és látni fogod melyiknek mi az erőssége és a még fejlesztésre váró része.
Én a DipTrace tudásával vagyok megelégedve, van ingyenesen használható verziója és fizetős is, a különbséget a honlapján tudod megnézni.
Az ingyenes verzió is tudja amit én elvárok tőle, ilyen például a vezetősávok színezhetősége, nagyon jó minőségű 3D megjelenítés, a forrasztási pontok alakjainak szerkeszthetősége stb.
Sajnos a magyar fordítás régen lett elkészítve, illene frissíteni.
(#) bbatka válasza szili83 hozzászólására (») Jan 23, 2023 / 1
 
Szerintem a KiCAD ami jelenleg a nyerő. Ingyenes. Folyamatosan fejlődik és sokat tud. Én nem ezt használom, de ha most kezdenék, akkor ezzel kezdenék.
(#) szili83 válasza bbatka hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
KiCAD-ban ennyi a gondom, hogy nincs autorute.
(#) bbb válasza szili83 hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
Van hozzá...
Bővebben: Link
(#) niedziela válasza bbb hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
Az biztos, hogy segítség, viszont a bemutató szerint az egyszerű rajzzal is csak 80%-ban működik.
Persze az is több a semminél. free-free

Ha tudnál feltölteni egy ilyen Kicad dsn-fájlt, megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2023
(#) bbb válasza niedziela hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
Én nem használom, de az autoroute hiányát kifogásolva beugrott, hogy láttam hozzá ilyen kiegészítőt, így gugli első találatát belinkeltem. Valamikor néhány éve a hackaday oldalon is volt egy, de azt már nem kerestem meg.

Az biztos, hogy én az eagle hasonló funkcióját se használom, valahogy jobban rááll a szemem arra, hogy merre menjenek a sávok, mint neki. Igaz nem is tervezek túl sokszor és túl bonyolult dolgokat
(#) szili83 válasza niedziela hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
Eagle-nek elvileg jó az autorute funkciója, csak ott meg az a gond, hogy az ingyenes verzióban NYÁK méret korlát van. (80 cm2)
Illetve az Eagle tud magyarul, igaz az csak néha segítség.
(#) niedziela válasza szili83 hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
Bonyolultságtól függ, meg kézzel rá lehet segíteni.
Ki kell próbálni,
(#) scooby_ válasza szili83 hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Én is az EasyEdát ajánlom.
Sokmillió alkatrész van benne, egészen különfélék. Ami nagy előnye, hogy akárhol, akármikor eléred, mert webes felülete van. Bár úgy tudom, van offline funkciója is? Én Sprint-Layout után kezdtem el ezt használni. Egészen más "élmény" benne tervezni. Tudsz az alkatrészekhez 3D modellt is beállítani, van benne 3D nézet. Sokan azért nem használják, mert "nem lehet benne nyomtatni" - üzenem nekik, hogy DE. Lehet. Ezen felül egy mozdulattal akár le is gyártathatod a paneledet a JLC-vel. Akár be is ültetik lista alapján. Szóval, elég sok rétű, számomra kényelmesnek mondható. Viszont én még párhuzamosan használom az EasyEda mellett a Sprintet is. Van, hogy egy alkatrész makróját betöltöm EasyEdában, legenerálom Gerberként, visszatöltöm Sprintben, és lementem makróként
EasyEdában makrókból speciel rengeteg KiCad-os makró van benne. Zömében én is ezeket használom.
(#) bbalazs_ hozzászólása Feb 17, 2023 /
 
Urak, tudom, hogy őskövület, de talán valaki emlékszik rá:
Tango2-ből szeretnék fúrási koordinátát kivarázsolni. Csak és kizárólag a thru pad középpontot (esetleg lyukátmérőt). A CAM résszel nem jutok semmire, millió X és Y koordinátát kapok, összevissza.
Előre is köszönöm.
(#) niedziela válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 17, 2023 1 /
 
Ha ne osztod meg a fájlt, akkor csak a saját rajzom pad középpontját tudom neked elküldeni
(#) bbalazs_ válasza niedziela hozzászólására (») Feb 17, 2023 / 1
 
Nem halat kértem, hanem taníts meg halászni.
A módszert szeretném, nem a végeredményt.
A howto-t.
(#) compozit válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Én nagyon rég óta a Tango-t használom. Lehet, hogy nem túl kényelmes, nem túl gyors, de nagyon sok nyákot terveztem vele. Én csak leadta egy nyákgyártó üzembe a pcb-t aztán csináltak belőle nyákot. Sajnos nem tudom, hogy a CAM részét hogy kell használni, illetve nem mertem azokat a fájlokat leadni gyártásba, mert egyáltalán nem voltam biztos benne, hogy az jó. Úgyhogy én is kíváncsian várom a használatát.
(#) niedziela válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 17, 2023 / 1
 
Halat adni egyszerűbb, de legyen akkor úgy, készitek este egy hotut
(#) bbalazs_ válasza niedziela hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Előre is nagy köszönet.
(#) niedziela válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 17, 2023 / 1
 
Csak összedobtam, szóval ha valami nem tiszta, szólj.

tango.mp4
    
(#) bbalazs_ válasza niedziela hozzászólására (») Feb 18, 2023 /
 
Az egész az. Nem látom, hol készül el a koordináta, melyik file-ban lesz. A RIMU is kell hozzá?

De tulajdonképpen megadtad a választ, ha ASCII formában mentem a PCB-t, akkor szövegesen ott a PAD és a formátum, koordináta, így valami saját programmal fel tudom dolgozni. Majd írok egyet.
Ha meg úgy törlöm blokként az egészet, hogy a pad-ok kivételek, akkor meg csak azok maradnak, asc-ba mentve meg is vagyok.
Köszönöm még egyszer!
(#) niedziela válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 18, 2023 /
 
Idézet:
„Nem látom, hol készül el a koordináta,”


Mentésnél látod a fájlt és annak kiterjesztése utal a fájl tartalmára
.TOP - a felső oldal
...
...
.DRL - drill / azaz a furat
.PAD - forrasztási pont

Nem tudom mire szeretnéd használni, de ha CNC-hez akkor ez átkonvertálható G kódnak, vagy.
A fájl pedig igy néz ki.
(#) bbalazs_ válasza niedziela hozzászólására (») Feb 18, 2023 /
 
Nézz bele a drl file-ba, kérlek. Neked is NAGYON sok sor van a kevés fúráshoz?
Én így kezdtem, csináltam négy furatos pad-et, kértem drill file-t, adott egy 42kb
-os, nagyjából kétszáz soros szöveget, soronként x13424y1234 formában. Az nc file meg rövid volt, kb 230 byte és valami érthetetlen kódolással. A language beállításra nem sokminden változott.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2023
(#) niedziela válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 18, 2023 /
 
Igaz, és látom is az okát.

Ha a tangoból hozol létre gerbert, az pontonként / vonalanként képzi le, (video 0:58 kék keresztek)
Ha ASCII-nek van mentve, és rimu-ba van megnyitva majd ott létrehozva a gerber, akkor ez az excellon kimenet ami jó.

Tehát a Tango-ban generált gerber minősége az 1993-as évet mutatja.
Jó hír, hogy a Rimu visszaadja a normál fájlokat, szabvány CAM formátumban. Ezek már feldolgozhatók CAD programokban.

A tango *.pcb forrás fájlból kinyert adatok nem szabvány gerber/ excellon formátum.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2023

AKKU_rimu.drl
    
(#) bbalazs_ válasza niedziela hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Köszi, akkor direkt módon nem lehet ezek szerint.
De simán ki lehet akkor exportálni a pcb-ből, ez a lényeg.
Köszönöm a kezdő lökést!
(#) szucsip hozzászólása Júl 17, 2023 /
 
Sziasztok!
DipTrace NYÁKtervezővel kapcsolatban lenne kérdésem. Viszonylag egyszerű a kérdés, nem tudom a válasz is az-e. Szóval nekem olyan gondom van, hogy auto place funkciónál annyira buta a program, hogy önmaga nem hajlandó egyik vagy másik oldalra áthelyezni az alkatrészeket. Meg lehet ezt valami beállítással vagy kiegészítő modullal (script?) oldani, hogy teljesen szabadon pakolgassa -az oldalak között- ami nincsen lerögzítve?

Esetleg csak én nem találtam a beállítást? 4.0.0.5 verzió ami nekem fent van.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2023
(#) PEXESO hozzászólása Júl 19, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy Lochmaster3"full" programom,fel tudom telepíteni,de jelzi,hogy nincs minden rendben,majd ennek ellenére feltelepül de indításkor azt írja,hogy rosszul van feltelepítve és nem indul el.Tudna valaki segíteni?
(#) PEXESO hozzászólása Júl 19, 2023 /
 
Az előző kérdésemhez csak annyi kiegészítés,hogy Windows 8.1 verziós op.rendszert használok.
(#) niedziela válasza PEXESO hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Próbáld win 7 kompatibilis módba futtatni, az is lehet, hogy a win-ben nincs jogosultségod egy területre irni - olvasni attól függetlenül, hogy te vagy a rendszergazda.
(#) Massawa hozzászólása Dec 4, 2023 /
 
Egy uj és teljesen ingyenes NYÁK tervezö program jelent meg a LibrePCB.
Érdemes kiprobálni
(#) asch válasza Massawa hozzászólására (») Dec 4, 2023 /
 
Van tapasztalatod vele?
Következő: »»   29 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem