Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   101 / 104
(#) proba válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 10, 2022 / 1
 
A motorja nem ki/be kapcsolgat, hanem egy frekvenciaváltóhoz hasonló áramkör szabályozza a teljesítményét. Így nem csak a hűt/nem hűt állapot van , hanem folyamatosan szabályoz.
(#) elactrofan hozzászólása Nov 10, 2022 /
 
Hali!
tudtok nekem ajánlani valami megoldást arra amikor szellőztetés van tehát kinyitom az ablakot lekapcsoljon a klíma? Valami automatizálásra gondolnék olyan ablak kapcsoló amit a riasztókhoz használnak megoldás lehet? de nem szeretném az egész lakást végig vezetékezni.
(#) kaqkk válasza elactrofan hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Van hozzá távirányító , mielőtt kinyitod az ablakot nyomd meg a piros gombot . Ez a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás (és nem kell végigkábelezned a lakást)
(#) Villanymozdony hozzászólása Nov 13, 2022 /
 
Sziasztok!
Adott egy olyan helyzet, hogy elázott egy ismerősöm lakásában a padlószőnyeg, csőtörés miatt.
Száradni nem igazán akar még teljesen feltekert radiátorok mellett sem, mert ködös párás időben még a ruha is inkább megbüdösödik, mint hogy kiszáradna. Arra gondoltam, hogyha a szobában menne pár napig a klíma 16 °C-ra állítva, akkor az szépen kiszárítaná. A kérdés az, hogy hideg időben mennyire díjazza az inverteres klíma azt, hogy hűtenek vele?
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Nov 13, 2022 / 2
 
Ne hűtésre állítsd hanem páramentesítésre , és nem kell félni nem lesz baja
(#) proba válasza elactrofan hozzászólására (») Nov 13, 2022 / 1
 
A klíma távirányítóknak igen bonyolult a lelki világa. Kikapcsolás Bekapcsolás kódot kiolvasod belőlük utána már csak egy processzor kell ami az érzékelőtől függően elküldi a kívánt sorozatot. De ne lepődj meg, ha bekapcsolásnál mindig arra az értékre áll vissza, amit a távirányítóról lementettél. ( szerintem felejtős)
(#) kaqkk válasza elactrofan hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
A klíma betápját kell szakítanod egy kapcsolóval , de hogy ezt hogyan oldod meg vezetékelés nélkül ?? Nem nagyon tesz jót a gépnek de hát ha ez a megrendelő kívánsága ....
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2022
(#) Villanymozdony válasza elactrofan hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Én egy ilyesmivel oldottam meg azt, hogy telefonról be tudjam kapcsolni a klímát, amikor télen elutaztunk. (Hogy ne fagyjon szét minden, de ne menjen folyamatosan se, mert a 16 °C a minimum.)

Ezzel, meg esetleg egy ablaknyitást érzékelő eszközzel meg lehet talán oldani, persze a szoftvernek olyannak kell lennie, hogy ne csak a telefonról, hanem máshonnan érkező adat alapján is tudjon beavatkozni.

Klíma betápot semmiképp se szakítsunk meg rendszeresen, főleg fűtőüzemben ne. Nagyon nem tesz jót neki, sem a vezérlésnek, sem a kompresszornak, de a váltószelepen is jó nagyot üt a hűtőközeg egy ilyen lekapcsoláskor.

Én biztosan nem foglalkoznék vele. Egy pillanat alatt ki lehet kapcsolni a klímát szellőztetés céljából, de ha rövid ideig szellőztetsz, azt se muszáj.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2022
(#) boxtif válasza elactrofan hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Gree és társaihoz van ajtó érzékelő gyárilag. Többit Google.
(#) elactrofan válasza Villanymozdony hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Ilyen pot csoda nem szükséges wifi van a klímában, gyárilag. meg telefonos app minden csoda állítható. azért köszi mindenkinek a tanácsokat
(#) Macsek71 hozzászólása Nov 21, 2022 /
 
Erősítsetek meg légyszi' , hogy így kell működnie egy inverteres "modern" klímának :

Idős rokon (a mostani energiapánik miatt) szereltetett egy hűtő-fűtő klímát.
Tegnap ijedten hív, hogy reggel óta folyamatosan "megy" a készülék, és langyos levegőt fúj. Megfigyelése szerint eddig úgy ment, hogy pár percig (lehet fél óra is ) forró levegőt fújt aztán megállt ...
Igazából most közel 10 fokkal hidegebb van kint, mint az előző próbáknál (eddig a vegyes-, és a gázkazán voltak "próbaüzemen")

Szerintem az előző próbánál a legkisebb fűtő teljesítmény is több volt, mint amennyi a lakásnak "kellett" ezért a klíma leállt. Most simán alapjáraton fűt (5500W névleges gép kb. 400 W elektormos fogyasztássl )
(#) kaqkk válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Ez nem hiba ,elérte és tartja a hőfokot . Ezt mindíg elmondom a kuncsaftnak ilyenkor az inverter visszaszabályoz és csökkentett teljesítménnyel dolgozik . Gondolom a klímás sietett és nem tartott "gyorstalpalót" a gazdának .
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2022
(#) Macsek71 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Köszönet !
(#) Directors hozzászólása Dec 16, 2022 /
 
Sziasztok!

Szükségünk lenne egy kis segítségre.

Adott egy Mitsubishi msz-dm25va készülék.

Ha a kültérin keresztül táplálnánk meg a klímát akkor hogyan kell bekötni a készüléket ?

Nem nagyon találom a bekötését neki. Ennyit találtam. Bővebben: Link

Viszont itt a 8. oldalon annyi van írva megjegyzésnél hogy kültéri oldal elektromos vezetékezéssel kapcsolatban tekintse meg a kültéri egység elektronikus bekötési rajzát. Nos itt nem tudom mire gondol, hol találom.
(#) kaqkk válasza Directors hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
A kültéri és beltéri egységet egy 5 eres vezetékkel összekötöd (értelemszerűen a beltéri jelzéseihez a kültéri jelzéseit párosítod ) s1= s1 s2= s2 a kültérinél meg rákötöd a fázist az L a nullást az N csatlakozóra . (ahogy mondani szoktam : szinre színt számra számot)
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2022
(#) elactrofan válasza Directors hozzászólására (») Dec 16, 2022 / 1
 
szia
Kicsit jobban megnézed az elektromos részt takaró deknit belső oldalon bent van a kapcsolásirajz mind a bel mind kültéri egységen
(#) kaqkk válasza Directors hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
Viszont ha már az elektromos bekötés ekkora "probléma" jobb ha az egész szerelést klímásra bízod . Vákuumszivattyúd, peremeződ klímás csapteleped van ?
(#) Directors válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
Teljesen be van üzemelve már, csak eddig konnektorba dughatò volt, most viszont már kintről kapja majd az áramot.
Sikerült amúgy megcsinálni. Jò lett.

Köszönöm mindenki segítségét!
(#) kaqkk válasza Directors hozzászólására (») Dec 16, 2022 / 1
 
Legközelebb egy kicsit pontosabban írd körül a problémát , pontos kérdésre pontas választ lehet adni . De örülünk hogy sikerült megoldani .
(#) tamkov hozzászólása Jan 28, 2023 /
 
Sziasztok!
Melyik csőtágítót érdemes megvenni? A fogószerűt vagy a fúrógépeset?
(#) habazutty válasza tamkov hozzászólására (») Jan 28, 2023 / 2
 
Szerintem egyiket se. Inkább ilyet Bővebben: Link
Lehet venni 6-os fejet, vagy eleve olyan készlet, amiben az van.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2023
(#) tamkov válasza habazutty hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Köszi, de mivel nem munkához kell, sajnos ennyit nem tudok rááldozni
Pontosítok: Hobbistának van olcsóbb és használható csőtágító szerszám?
(#) habazutty válasza tamkov hozzászólására (») Jan 28, 2023 / 1
 
Akkor inkább vegyél egy pár forraszos karmantyút. Felesleges a szerszám…
(#) tamkov válasza habazutty hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
Köszönöm, utána nézek, nem is tudtam hogy árulnak klímacsövekhez is.
(#) boxtif válasza tamkov hozzászólására (») Jan 30, 2023 / 1
 
Van mindkettő, a fúrógépes olcsóbb. De erős gép kell hozzá, és csősatu, amivel megfogod a csövet, kézből kitolja, és meleg is lesz.
(#) tamkov válasza boxtif hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Köszi neked is, megpróbálom akkor ezt. Csősatu úgyis van a peremezőhöz.
(#) Villanymozdony hozzászólása Márc 23, 2023 /
 
Sziasztok!
Ma mértem a hálózati feszültséget, és nappal bőven 240 V felett van, kb. 246-248 V között mozog, de elképzelhető, hogy a 250-et is eléri még erősebb napsütésnél.
Ez nem tud tönkretenni az inverteres klímában valamit?
Az egyenirányító utáni elkók hány V-osak szoktak lenni?
(#) tufatofu válasza Villanymozdony hozzászólására (») Márc 23, 2023 / 1
 
Az elkó 400V-os biztos van, és kapcsolóüzemű tápokról lévén szó, elég nagy a tolerancia. Semmi baja nem lesz emiatt.
(#) StMiklos válasza tufatofu hozzászólására (») Márc 23, 2023 / 1
 
Szevasz!

Ma bontottam kettőt sose használt törött panelből: 680mikroF, 450V

Stmiklos
(#) tufatofu válasza StMiklos hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Ezért mondtam, hogy 400V-os minimum van.
Következő: »»   101 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem