Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tárcsázós telefon
 
Témaindító: GTI, idő: Szept 21, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 12
(#) antiktelefon válasza KeMa hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Ha teszel fel képet a csengőről akkor megnézem otthon majd.
(#) Gafly válasza KeMa hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Úgy kell beállítani, hogy éppen NE érjen hozzá a kalapács a haranghoz, amikor a himba végállásban van.
Harangokat kell tekerni, szándékosan nem közepén van a lyuk.
50 Hz-en soha nem fog jól szólni, mert nem is erre van tervezve...
(#) KeMa válasza Gafly hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
Köszönöm, ezzel tisztában vagyok. Sajnos nem a harang beállításával van (vagyis volt) a gond. A lengővilla nem akart rendesen átbillenni, avagy visszabillenni. Megnéztem Béka odlalá az összes szétszedett CB és LB készülékről készült képet, ott egy kicsit mindegyiknek más volt a lengőnyelve. Végül a telefonmúzeum honlapján találtam ezt az ábrát, amiből kiderül, hogy a szegecselt lemez-rugó sajnos az én csengőmből hiányzik. Így nyilván beállíthatatlan, hiszen nem tud ide-oda átbillenni a lengőnyelv. Végül egy spirálrugóval meg tudtam oldani a problémát. Még kell majd finomhangolni, de meg kell várnom azt a ritka pillanatot, amikor nincsenek otthon a gyerekek

043.jpg
    
(#) KeMa válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
Idő közben sikerült megoldani, valóban egy rugó hiányzott, így már tárgytalan. De köszönöm szépen.
(#) Macsek71 hozzászólása Aug 1, 2022 /
 
Skacok !

Valaki talált már "gyári" mobil-hálózat -> vezetékes telefon eszközt ?
(doboz, beleteszek egy simm-et, rj-csatin ráakasztom a vezetékes telót és örülök ...)


off: ismerősöm régóta klasszikus adminisztrátorként dolgozik. Jelenlegi munkahelyén bérelt irodában vannak, mobiltelefonokkal... Neki naggyon hiányzik az asztal sarkáról a sokgombos ...
(#) még1MbR válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
Régebben létezett, még van is itthon egy, a Telekom használta anno.
https://docplayer.hu/7121953-Sagem-rt30f-tipusu-fixgsm-terminal-has...o.html
(#) lelkes amatőr válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Valami ilyesmire gondolsz?
(#) KeMa válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Nekem van egy Sagem. Nem használom évek óta, ha lesz kis időm, előkeresem. Asszem vodafonos.
(#) Macsek71 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
még1MbR, lelkes amatőr, KeMa !

Igen, valami ilyesmit szeretnénk...

Cél : a régi* ezergombos, vezetékes "titkárnői" telefont üzemeltetni mobilhálózattal .

* hogy megy az idő... alig tizenéves a készülék, és már régi ...
(#) KeMa válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Közben kinyomoztam, Sagem RI302-esem van. Nézz utána, ha a neten fellelhető leírások alapján jó lehet neked, akkor előkeresem. Nekem már nincs rá szükségem.

Nem tudom, hogy kártyafüggetlen-e, egy Vodafone logó van rászitázva. Tárcsás készüléket nem tud kezelni, az biztos.

sagem.jpg
    
(#) még1MbR válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Képek a cuccról... fene tudja, működik e a mostani mobilhálózatokon manapság.
(#) Gafly válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Simlock tutira kell hogy legyen rajta.
Műszakilag (úgymint elektromosan/rádiósan) mehetne, de adminisztratíve szerintem nem fog menni. De ki kell próbálni, segélyhívásnak SIM nélkül is mennie kell (akkor elektromosan semmi baja).
(#) bbb válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Mind a mai napig kapható gyári eszköz. Mi a hivatalnál milliókat spórolunk havonta a használatukkal. Minálunk már jellemzően a 2N easygate típus van, egyszer kell beállítani és onnantól teszi a dolgát.
(#) radiofan válasza Gafly hozzászólására (») Aug 6, 2022 /
 
Köszi a segítséget mindenkinek! A pinkódot kivettem, így már elindult. Igen, sajnos nem működött a tárcsással a hívás. Csak egy nyomógombos telefonnal ment. A készülék használati utasításában olvastam, hogy meg lehet változtatni a tárcsázás módját tone-ról pulse-ra. Talán úgy, ha a soros porton keresztül egy számítógépre kötöm. Szerintetek ez megvalósítható lenne, vagy inkább keressek egy pulse-tone átalakítót? Ha ez az egyszerűbb megoldás, akkor azt honnan lehetne beszerezni?
Egyébként ugyanaz a Matávos típus az enyém is, mint ami egy későbbi hozzászólásban előkerült.
(#) radiofan válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 6, 2022 / 1
 
Szia!

Nekem is ilyen van, működik simán.
(#) KeMa hozzászólása Dec 27, 2022 / 1
 
Sziasztok!

Régen írtam ide, igaz, azóta nem is sok minden történt. Viszont tegnap végre kézhez kaptam a három évvel ezelőtti nászajándékunk. Pár apróság lesz vele (a kábeleket rendesen kellene felszerelni, illetve máködésre is kellene bírni, bár a jelek szerint a kábelek megjavításával működni is fog).

Szóval, ez egy eredeti Zsolnay porcelánból készült telefon. A belseje amúgy egy Tesla CS20-as modell (ami egy 70-es évekbeli antik telefon replika).
(#) somitomi hozzászólása Feb 4, 2023 /
 
Nemrég megtudtam, hogy elvileg az internetünkhöz van telefonvonal is (mostanában szokásos modembe dugdosós VoiP) és ma kísérletképpen rádugtam az itthon lévő tárcsás telefonokat, mert miért ne. Odáig jutottam, hogy van vonal (mert tárcsázni nem tudok és a telefonszámot se tudom), viszont a CB67 azt csinálja, hogy akárhányszor felemelem vagy leteszem a kagylót, csenget pontosan egyet (azaz átcsapódik a kalapács). Ezt mi okozhatja?
(#) mikrodigit válasza somitomi hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
A csengővel sorba van kötve egy kondenzátor. Amikor a vonali feszültség hirtelen változik, a kondenzátor feltöltődik vagy kisül - ennek árama mozdítja meg a csengőt.
(#) somitomi válasza mikrodigit hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
Szóval ez nem hiba, hanem egyszerűen ilyen, aztán a CB76-ban már kiküszöbölték a jelenséget valahogy?
(#) Sebi válasza somitomi hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Nincs különbség a kettő közt. A csengőnek az egyik harangon nyugszik a billegője - néha pici rugó is támogatja ezt. Az is lehet, hogy amelyik üt egyet, az fordítva van bekötve a másikhoz képest, ami egyéb gondot nem okoz.
(#) KeMa válasza KeMa hozzászólására (») Okt 13, 2023 / 3
 
Elég sok mindent történt az utolsó kommentem óta... Inkább mutatók képet a legutóbbi szerzeményről
(#) HeZ válasza KeMa hozzászólására (») Okt 13, 2023 / 2
 
De sokat javítottunk ilyeneket............
Panellakás 3. emeletén beüzemeltem JM típusú nyilvános távbeszélő készüléket (odakészítettem bélásokat is, hogy lehessen hívni vele) - 3 napig üzemelt, mert a földszinten is hallottam, amikor csörgött .
Szerettem, mert olyan nehéz volt a láncos megerősítésű kézibeszélője, hogy a 'zasszony nem sokáig tudott vele telefonálni, mert elfáradtak a karjai .
(#) antiktelefon válasza HeZ hozzászólására (») Okt 13, 2023 /
 
Ilyenem van nekem is, de nem jutottam el odáig, hogy átnézzem. Hogy tudtad az érmés részt működésre bírni?
(#) KeMa válasza HeZ hozzászólására (») Okt 13, 2023 / 1
 
Ha jól rémlik, ezen CB55-ös kézibeszélő van, ami önmagában szép súlyú
Egyszer majd szeretnék ilyet is, de elsősorban olyat vadászok, amit én is használtam. Amúgy szereztem egy ilyet is
(#) KeMa válasza HeZ hozzászólására (») 1:56 / 3
 
Azóta beesett egy ilyen is

telkor.jpg
    
(#) Gafly válasza KeMa hozzászólására (») 9:19 /
 
Szép, de eléggé hiányos (mondhatni üres doboz).
Én valószínűleg építenék bele egy működőképes "kamu" telefont, mert alaplapot, validátort, stb. nem hiszem hogy tudsz lejmolni...
(#) Remci válasza KeMa hozzászólására (») 10:52 /
 
Én ilyenből csináltam annak idején kinti tusolót a tanyánkra
Következő: »»   12 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem