Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2445 / 2486
(#) bereczk.jans válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
Köszönöm a tanácsokat! A TO90 plasztik tokra elég egy jól rögzített szilikonozott fémzászló?
(#) reloop válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
Szívesen. 1-2 cm2 1-es alulemez, paszta mit írod és némi kézügyesség.
(#) reloop válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
A puffereknél lévő csillagpontra megy a végfok és a hangszórótest.
Az egymást követő fokozatok kimeneti és bemeneti testpontjait szoktam összekötni, mintegy felfűzöm őket.
Amikor a részegységek komolyabb tápot igényelnek akkor felmerül az igény, hogy a csillagpontról kapjanak testet, de egyedileg kell elbírálni hogyan minimalizálható a testvezetőn folyó tápáram zavaró hatása.
A készülékház természetesen kapjon testet, de ne a kimeneti, vagy bemeneti csatlakozókon keresztül!
(#) btamas81 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Kapisgálom. Nekem mumusom ez a hova menjen a test téma.
Csak egy bajom van. Én nem terveztem a panelra táp GND csatlakozási pontot.
Itt a kapcsolási és a panel. Hova kötnéd a táp GND-t. Mondjuk sok lehetőség nincs. Én az R657 vagy a C615 környékére gondolnám.
(#) reloop válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Egyértelműen C615 negatív lábára megy a test, lehetőleg a kondi láb forrpontjára, vagy az R657 felé tartó vezetősávra.
(#) btamas81 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Ok, köszi!
(#) szendi001 válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Csak érdeklődöm, hogy a tranyókat nem fekteted rá a panelra, ami megfogja a Nyákot és a tranyókat is egy L aluminiumon? Vagy másképpen lesz rögzítve?
(#) btamas81 válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 15, 2023 / 1
 
Végül így oldottam meg. Alatta meg lesz az egyenirányító+puffer.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2023
(#) szendi001 hozzászólása Feb 16, 2023 /
 
Így néz ki most a gitárerősítő. Van benne 3 hangszín, torzító, saját táp és visszhang. Az LM3886 kemény menet volt, jelenleg hiánycikk.
(#) mek-elek válasza Aklankrisz hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
"Te melyik Cambridge Audio erősítőről írtál?"
Megkérdeztem, Cambridge Azur 640A.
A mellékletben vélemények is vannak.
(#) teddysnow hozzászólása Feb 17, 2023 /
 
Sziasztok,
tegyük fel, hogy van egy erősítőm és tegyük fel, hogy az R136 egyik vége a negatív táphoz ért. Tegyük fel, hogy a Q109 E-C-B zárlatos. Kérdés, ilyenkor elég csak a Q109-et cserélni?

amp.jpg
    
(#) reloop válasza teddysnow hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Szia! Tegyük fel, hogy nem
(#) btamas81 válasza teddysnow hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Q107, Q111re ránéznék
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2023
(#) teddysnow válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Dióda vizsgálóval minden tranzisztor egyforma a jó oldalhoz mérve, kivéve a Q109-et. Mit kell még vizsgálni, cserélni?
(#) teddysnow válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Q111-et nem néztem, megnézem.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2023 / 1
 
A Q105-től Q111-ig lehet szakadt is a tranzisztor. R134, R137 általában elröppen.
Kiveszed Q110-et és így ellenőrizd a maradék működőképességét!
(#) reloop válasza teddysnow hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Ezt neked szántam, nem magamnak.
(#) teddysnow válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Igen. Ha csak a Q109 ment tönkre, akkor beforraszt, munkapont állítás és kész?
(#) reloop válasza teddysnow hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Erre is van egy minimális esély, de az átvizsgálás elhagyásával jócskán tetézheted a kárt.
(#) zoka hozzászólása Feb 18, 2023 /
 
Sziasztok!

Ha van 2 aktív mélyládam, amit a szoba 2 sarkában helyezek el, ezek erősítője árnyékolt jelkábellel van hozzákötve a jelforráshoz. Az egyik RCA kábel 15m hosszú, a másik ládáé viszont csak 1m. Lehet késleltetése, úgy értem, mire odaér a jel a másikhoz, az mérhetően több idő, vagy csak ms nagyságrendű?
(#) kokozo válasza zoka hozzászólására (») Feb 18, 2023 /
 
kb fénysebességgel, tehát nem tudod 15 méteren beül megmérni.
(#) Ge Lee válasza zoka hozzászólására (») Feb 18, 2023 / 1
 
Nem időben lesznek mérhető különbségek, hanem ellenállásban, kapacitásban és induktivitásban.
(#) tothbela válasza zoka hozzászólására (») Feb 18, 2023 / 1
 
Ha jól saccolom 50ns, vagyis inkább 100ns alatti. Van ugyanis a rövidülési tényező, ami egy másik téma, de neked ez most nem oszt nem szoroz. Ha viszont van az aktív ládában Dsp, no az a legjobbak esetében is 1-5ms között késleltet.
(#) zoka hozzászólása Feb 18, 2023 /
 
Köszönöm a válaszokat, akkor tényleg nem számottevő, a vezeték ellenállást, meg egy kis többlet hangerővel le lehet küzdeni.
(#) firstman hozzászólása Feb 18, 2023 /
 
Sziasztok! Összeraktam kettő Quad 606 panelt, Alkotó tervei alapján. Mindkettő simán indult végtranzisztorok nélkül, A-osztályban, aztán szépen ment a tranzisztorok behelyezése után is. Három problémám azonban van az erősítőkkel. Az egyik a kimeneti DC-szint. Ennek elméletileg 0,01Voltnál kevesebbnek kellene lennie (typically 0.007 or less Volts), azonban nálam ez -1,3mV. Az IC kimenetén -115mV helyett -125mV áll be. Ami viszont jobban zavar az az, hogy a negatív oldalon a B-osztály tranzisztorainál 820-830mV a B-E feszültség. (A másik oldalt 172mV) Mivel B-osztály,így gondolom, hogy az utóbbi a helyes. (Jelenleg 53,5V és 57,5V a tápfeszültség)
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2023
(#) btamas81 válasza firstman hozzászólására (») Feb 18, 2023 /
 
Lehet én nem vagyok jó matekból, de 0,007v az 7mV neked 1,3mV van az több mint jó.
(#) firstman válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 18, 2023 /
 
Igazad van,én kérek elnézést. Viszont a fő problémám az a végtranzisztorok B-E feszültsége.
(#) firstman válasza firstman hozzászólására (») Feb 18, 2023 /
 
Úgy néz ki, hogy mégis rendben vagyunk. Ugyan van asszimetria a 2 panel, illetve a penelek 2 oldala között, de már 170mV és 530mV körül van a végtranzisztorok B-E feszültsége. Sajnos elég ingatag a tápfesz is a hálózat miatt....
(#) reloop válasza firstman hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Szia! Az erősítő bemenetét lezártad? Nem lehet, hogy a zaj okozza a szokatlan értéket?
(#) szendi001 válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Jajj, ezt az intrikát Gratulálok a szerzőnek a teszthez!
Következő: »»   2445 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem