Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   206 / 210
(#) OZotyo válasza niedziela hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
A CD-n kb. 7-8MB a program a többi a másolás védelem. Mármint a CD-ről tudsz másolatot készíteni csak a programot nem tudod másolni a gépről és átvinni egy másik gépre.
(#) Pali79 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Van aki nem véletlenül veszi meg az eredetit....
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Sikerült telepíteni a programot, hatékony informatikusi segítséggel.
Köszönöm a tanácsokat és a felajánlásokat.
(#) niedziela válasza OZotyo hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Idézet:
„tudod másolni a gépről és átvinni egy másik gépre.”


Úgy akartad mondani, ha átmásolom ott a másikon nem fog működni a program. ?
(#) OZotyo válasza niedziela hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Pontosan, ha lemented ott a program mappát, egy másik gépen nem fog futni.
(#) MCMLXXXII válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Szia!
Neharagudj nem értek hozzá, mi a külömbség a kettő között?
(#) Alkotó válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Feb 21, 2023 / 4
 
Normális világban, normális körülmények között, aki megvásárol egy terméket, az támogatja annak készítőjét. Ezzel lehetőséget biztosít a fennmaradásra, a fejlődésre, és nem utolsó sorban tisztességesen jár el.
Ezzel szemben aki ellopja, az azokon élősködik akik nem tesznek ilyet, kárt okoz.
(#) MCMLXXXII válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
(#) bbb válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Feb 22, 2023 / 1
 
A nem fizeted ki csak használod / tört verziót használsz = bemész a boltba és megeszed a zsömlét vásárlás közben, de nem fizeted ki a pénztárnál.
(#) niedziela hozzászólása Feb 22, 2023 /
 
Mindenki vegyen egy nagy levegőt, és a jó gazda szemével elleőrizze menyi zsemle maradt a pult alatt, És majd utána térjünk vissza a témára, addig felesleges bőlcselkedni
(#) papus51 hozzászólása Feb 24, 2023 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek ötlete arra miként lehetne vonalas grafikát beilleszteni a vezető rétegbe?
Úgy, mintha kézzel megrajzolnám a vezetéket, vagy ez csak a 39.6 um-es töréspontokkal lehetséges?
Köszi az ötletelést.
(#) niedziela válasza papus51 hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Külön külön minden szavad értem.
Ha arra gondelsz, hogyan lehet kézzel rajzolt sávok látszatát kellteni, a válasz sehogy.
(#) kokozo válasza papus51 hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Scanned copy amit keresel. Kép beillesztése a megfelelő rétegre és a csatlakozási pontig rajzolsz a programmal. nyomtatásnál meg ki kell pipálni a scanned copy négyzetet.
(#) papus51 válasza kokozo hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Szia!
Igen, én is így gondoltam. Csatolok is egy rajzot amit a legkisebb felbontásban rajzoltam a TOP réz rétegre.
A rajzolat a ZONE kiválasztásával és a töréspontok beállításával készült. Kissé időigényes, de nem képregényt akarok készíteni.
Csak jó lett volna, ha lehetne pl. vektor ábrát importálni az SP-be.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2023

L.jpg
    
(#) Alkotó válasza kokozo hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Ezzel az lehet a baj, hogy kizárólag a képernyőn és a nyomtatásban látszik a "kép". Nem lesz része a rézoldalnak, nem látszik a gerbereken, azaz a gyártó nem látja a képet.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2023
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
De igen.
A Solder mask opcióval így néz ki:

L mask.jpg
    
(#) Alkotó válasza papus51 hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Nem jól értelmezed amit írok.
Ha a kép alapján átrajzolod amit akarsz a rézoldalra, akkor az ott lesz, de maga a kép nem lesz látható a gyártáshoz generált állományokban.
Esetleg nézd meg a melléklet szerinti ikonnal, mert ami ott látszik, az a panelen is rajta lesz.

ezzel.png
    
(#) kokozo válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Akkor nincs más hátra, csinálni kell egy jpg to lmk progit
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Így megfelel?
Azért látható mert kimaszkolja a solder mask.
Amúgy pedig, ha megnézed, itt ki van kapcsolva a "tele föld", tehát csak a grafika a réz.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2023
(#) Alkotó válasza papus51 hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Még egy utolsó megjegyzés, aztán én kiszállok a csevegésből.
Aminek lelkesen örültél az a képbeillesztés, és amiket mondtam az is erre vonatkozik.
Ezzel szemben, amiket a mellékleteken mutatsz, az egy a programmal rajzolt "ábra", aminek semmi köze a képbeillesztéshez.
A megfelelőséget -szerencsére- nem nekem kell megítélni, hanem neked. Ha Te jónak látod, akkor kész is van, ha pedig nem, akkor még igazítani kell rajta.
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Sprint Layout 6-ot használok, igaz csak több, mint 10 éve napi szinten. Az én progimban a scanned copy csak a háttérben látszik. Képbeillesztésre én nem találtam lehetőséget. Az én szövegértelmezésemben a képbeillesztés azt jelentené, hogy beillesztettem a munkaterületre, vagyis pl. a TOP side réz rétegbe. De nálam ilyen lehetőség nincs. Arra jó, hogy háttérben látszó bitmap felett át lehet rajzolni az ábrát a tényleges felületre.
Lehet, hogy Neked újabb változat áll rendelkezésedre. Ha így van akkor kérlek oszd meg a tudást.
(#) niedziela válasza papus51 hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Ugyan arról beszéltek, csak nem értitek egymást
Egyébként van lehetőség a beilledztésre kicsit más úton, de az már volt téma
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2023
(#) papus51 válasza niedziela hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Nem találkoztam vele. Segítenél?
(#) niedziela válasza papus51 hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Vázlatosan
Képből gerbert kell konvertálni, gerbert beilleszteni, azt makronak menteni.
Elsőre bonyolultnak tünhet, de nem az.
(#) niedziela hozzászólása Feb 25, 2023 /
 
Valahogy ebben a formában.

minta.LMK
    
(#) papus51 válasza niedziela hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Hali!
Na ez teljesen OK. Mégis csak meg lehet ezt csinálni.
Beillesztettem a PS macro könyvtárba, majd beszerkesztettem egy új PCB projektbe:
C2 oldalon, tele réz felületre, a rajzolaton kiválasztva a solder masc opciót.
Ezután legeneráltam a Gerber fájlokat és feltöltöttem a JLCPCB oldalára, mint megrendelést.
Itt látható a JLCPCB Gerber viewer által generált kép:

Minta.jpg
    
(#) niedziela válasza papus51 hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Sok mindent lehet, legfeljebb nem egy gombnyomásra.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Futólag én is megnéztem a mintát, és úgy tűnik, mintha egymás melletti vékony SMD szigetekkel írná le az alakzatot. Ez így természetesen helyes eredményt ad, de cakkos a széle és vélhetően jelentős a fájlmérete (a temérdek objektum miatt).
Ezért ötlött fel bennem, hogy az alakzatot poligonnal közelítve kedvezőbb eredményt lehetne elérni, szebb kontúrt és kisebb méretet. Már csak az a kérdés, mire képes az a program, amivel a leképezés készült. (Milyen programmal/programokkal készítesz a képből vektorokat, majd abból olyan gerbert, amit képes az SL értelmezni?)
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Idézet:
„de cakkos a széle és vélhetően jelentős a fájlmérete (a temérdek objektum miatt).”


Ha ránygyítasz, cakkos a széle, ha kinyomtatod, szerintem nem lesz cakkos mert elveszik a cakk a felbontásban. Nekem még nem tünt fel a cakk, egy kész panelen sem.
Fájl méret ? nem 100kbyte hanem 400kbyte az lmk... mit miben befolyásol ?
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2023

capture_0.jpg
    
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
A megoldási javaslatod helyes eredményt ad, ezzel kapcsolatban semmi kétségem nincs. A felvetésem talán még jobbá tehetné a dolgot, ezért hoztam szóba.
De jó lenne tudni milyen programmal készítesz képből vektort, mert ez a folyamat kulcsa. Azt sem tudjuk, a mintán lévő SMD szigetes szeletelést milyen programmal hoztad létre.
Az átalakítás lépéseit is jó lenne leírni, mert sokaknak megoldaná a logó-leképezéshez kapcsolódó gondjait.
Következő: »»   206 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem