Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Cserébe viszont rotary encoderes állítású a menü rendszere
![]()
Valójában meg elég lenne 3 bit is, mert a negyedik mindig 0 lenne
![]()
Sziasztok!
Újabb nixie óra építésén töröm a fejem, és tápegységgel kapcsolatos kérdésem lenne. A korábbi óráim tervezésekor a tápegység részt a Vicsys féle overkill órából "kölcsönöztem". Most viszont kedvem lenne valami mást kipróbálni, talán valami modernebb megoldást. Arra volnék kíváncsi ki mit hazsnál mostanában, van-e valami amire érdemes egy pillantást vetnem? Az egyik fő motiváció, hogy van nálam pár usb-pd-s trigger modul amivel tudok kérni a kompatibilis tápoktól 12, 15 akár 20V-ot is, és megfordult a fejemben hogy 20V-ból lehetne talán egyszerűbben 150-170-et előállítani. Köszönöm a segítséget!
Itt a pic egy PWM lába megoldja az egészet .
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2023
Szia,
Tudom, ezek a készre szerelt cuccok túl sok kihívást nem tartogatnak (leginkább semmit), de nálam megy egy pár ilyen meg hasonló jónéhány éve és igen megbízhatóak. Az árukért cserébe egy kocka cukor helyigényét adják nulla melegedéssel.HVPS
Köszönöm a tippeket mindenkinek!
Ez az MC34063A alapú áramkör egész érdekes, de ha jól láttam a vezérlő a specifikációja alapján max 40 voltot bír ki, így gondolom a kalkulátor oldalon szereplő tipikus felhasználásban nem lehet 40V fölé menni, vagy valamit nem veszek észre? A második linken lévő áramkör viszont nem igazán hasonlít a kalkulátoros tipikushoz, ahhoz az értékéeket így gondolom nem tudja számolni. A MCU lábával boost converter vezérléstől tartózkodnék, általában espressif cuccokat használok (ESP8266, ESP32) és bár van hardveres watchdog valahogy nem szivesen bíznám ezekre a feladatot, néha eléggé meg tudnak akadni. A helyigény miatt érdekesek ezek a készre szerelt modulok is, de ezen a projekten az esztétika fontosabb lenne, helyem elég sok van. A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2023
Lehet vele nixie tápot csinálni,stabilabb lesz mint az 555-ös táp.
Ebben a konkrét konfigurációban kibír 170V-os kimenetet? Azért nem értem csak, mert a doksija alapján 40V az operation range teteje, viszont így ha jól gondolom a 170V a tekercs kimeneténél, azaz az 1-es lábnál jelenik meg.
Bővebben: Link Csak egy példa.
Értem akkor az alap felállásban (csatolt áramkör) nem bírja, viszont lehet izolálni a vezérlő kimenetet valami tranzisztorral mint ahogy a kaqkk által linkelt oldalon részletezik.
Köszi a segítséget, így már tiszta!
Sziasztok,
...hát ebből már az én tempóm mellett is hamarosan óra lesz ![]() Végül úgy döntöttem, hogy asztalon álló verzió készül belőle. A két mérőzsinór csatlakozáson keresztül kapja majd a DC 12V-ot, az enkóder az oldalába lesz betéve.
Sziasztok!
Szeretném megépíteni az első nixie órámat, a csöveket már megrendeltem, IN-12B/A Tudnátok ájánlani megbízható kapcsolást?
Talán ezek közül tudsz választani De ha egyedi igényed vannak keress meg privátban Ezeket mind mi terveztük készítettük
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2023
Sziasztok,
még a zümmert kell bele varázsolnom a késleltetővel és egy rendes kábelt csinálni neki, de lényegében elkészült. Éééés akkor most köszönném meg hivatalosan is máté_x fórum társnak a pic programot és, hogy hajlandó volt követni az agymenéseimet ![]() A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2023
|
Bejelentkezés
Hirdetés |