Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   241 / 245
(#) em hozzászólása Nov 16, 2022 /
 
Egy EMG1553 TR4657 szkópot javítottam. Ez már készen van, de megkérdezem, mit érdemes cserélni benne? Elkókat? Esetleg más szokott bizonytalanná válni?
Gondolom bármilyen más EMG szkóppal kapcsolatos hasonló tapasztalat jól jöhet.
Köszönöm.
(#) PEXESO hozzászólása Nov 20, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy szkópcsövem,a megjelöléseP7-116F (legalább is P-nek látom az első betűt),a méretei és a kinézete ugyanaz mint a Tungsram DB7-116F csőnek csak a neve más.Ez most ugyanaz a tipus lenne csak más gyártótól?Kérem,aki tudja a választ segítsen.Előre is köszönöm.
(#) PEXESO hozzászólása Nov 20, 2022 /
 
Az előző hozzászólásban lemaradt a megnevezésről egy betű,a helyes megnevezése a csőnek PP7-116F.
(#) PEXESO hozzászólása Nov 20, 2022 /
 
Még egy kérdésem lenne,van egy HM203-5 szkópom és szeretném a fényerőt kicsit megnövelni a megfelelő potméter óvatos átállításával a megfelelő panelen.Tudna valaki tanácsot adni a szétszerelésel kapcsolatban mert eddig nem jöttem rá,hogy hogyan kell.
(#) Patópali válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Fogantyú -levesz. Alatta a csavarokat és a hátán a két csavart kivesz.
Hátlap levétel után a burkolat elvileg lehúzható. Legalább is más rögzítési helyet nem látok a képek alapján.
(#) Patópali válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Ezt találtam:Bővebben: Link
(#) Patópali válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Cső katalógus. Töltsd le és keress.


Fej bekötés is van!
(#) Patópali válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Bocs, most jó!

Bővebben: Link
(#) Patópali válasza Patópali hozzászólására (») Nov 20, 2022 / 1
 
A fogantyút nem kell levenni, csak a hátlapi két csavart.
(#) PEXESO válasza Patópali hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm a válaszaidat,a szétszereléssel kapcsolatban remélem menni fog a dolog.A képcsővel sajnos nem jutottam előre,feltettem a programot de nem ismer ilyen megjelölésű tipust,sajnos a másik link sem segített.Kerestem már mindenhol,itt is ,semmit nem talál.A véleményedet kérem,lehet ez a cső a DP7-116F-es mert minden méret passzol,a kinézete, az A3 anódkivezetés helye ? Most csak a te magánvéleményedet kérem felelősségvállalás nélkül.
(#) PEXESO hozzászólása Nov 21, 2022 /
 
Sziasztok!
Úgy tűnik nagyon elnéztem a szkópcső jelölését,jobban megnéztem és most DP7-116F-nek nézem,az első két betű kicsit elmosódott.Küldök 2 képet,hogy ti is lássátok hogyan néz ki. A kép szerint ki a gyártó? A katalógus adatok szerint e csőnek elég kicsi az érzékenysége,tehet ezen javítani az anódfeszültségek csökkentésével estleg az utángyorsító(A3) feszültség teljes elhagyásával?
(#) Patópali válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Szia!
A feltett progit ki kell csomagolni. tubes2oee alkalmazást kell futtatni. A diódákat hozza elsőre.Az ablakot lenyitva választható a többi csőtípus, többek között a katódsugár csövek is.
Mellékelve itt van a DP, DG, DB 7-116 adata. Hasonlítsd össze. Hirtelenben azonosak tűnik, de alaposan át kell bogarászni a fejbekötést is.
Üdv.
(#) Patópali válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Szia!
A gyártó egyértelműen Tungsram.
(#) pucuka válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Tungsram ks csöveknél az első betű "D" elektrosztatikus eltérítés, és fókusz
A második betű "P" Kékesfehér, hosszú utánvilágítású
"7" 7 cm hasznos átmérő, 116 típusszám, "F" sík képernyő.
A többi az adatlapon.
Érzéketlen, érzéketlen, na bumm. Ezt csak csöves végfokkal tudod meghajtani, az érzékenységet nemigen tudod javítani. Ha csökkented az említett feszültségeket, nem lesz jó fókusz, fényerő.
Lassú jelek vizsgálatához jó.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2022
(#) PEXESO hozzászólása Márc 7, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy kérdésem,elnézést,hogy itt teszem fel,de nem tudom,hogy hol kellene feltenni.A kérdés tehát:
Külföldiként feladhatok hirdetést az apróhirdetésekben?
(#) dB_Thunder válasza PEXESO hozzászólására (») Márc 7, 2023 /
 
Szerintem igen! De célszerű tájékoztatni a nagyérdeműt, hogy nem a szomszédban van a portéka...
(#) Gafly válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 7, 2023 / 1
 
És még az adatlapján is dícséretes módon fel van tüntetve.
Én sem tudok semmiről, ami miatt ne lenne szabad...
(#) PEXESO válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 9, 2023 /
 
Szerinted igen,de meg lehet ezt tudni biztosan?Kerestem de semmilyen kérdésfeltevési lehetőséget nem találtam,tudtok ebben segíteni?
(#) nagym6 válasza PEXESO hozzászólására (») Márc 9, 2023 /
 
Feladod a hirdetést, beírod, hogy magyar Komáromban fel tudod adni postán. Vagy személyesen Magyar Komáromból 5 perc autóút.
(#) szemlélő hozzászólása Márc 17, 2023 /
 
Volnának esetleg valakinek adatai a csőről?

Csőfejbekötés, meg ilyesmi.

pana-cső.jpg
    
(#) PEXESO hozzászólása Márc 30, 2023 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy valaki tudna-e segíteni a C1-49-es számú szkóppal kapcsolatban? Itt kapcsolási rajzr,múszaki adatok s főleg a katódsugárcső tipusa,bekötése segítene a legtöbbet.
(#) kadarist válasza PEXESO hozzászólására (») Márc 30, 2023 / 1
 
Szia!
Technikai adatok: Bővebben: Link. Rajz mellékelve.

C1-49.jpg
    
(#) PEXESO válasza kadarist hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Köszi szépen a választ,remélem megtalálom benne a képcső adatait is.
(#) Gyula10 válasza PEXESO hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Kapcsolási rajzok:
https://files.domcxem.ru/infocenter/ИзмерительныеПриборы/ОсциллогрфС1-49_Вход.jpg
https://files.domcxem.ru/infocenter/ИзмерительныеПриборы/ОсциллогрфС1-49_схема1.gif
https://files.domcxem.ru/infocenter/ИзмерительныеПриборы/ОсциллогрфС1-49_схема2.gif
(#) Gafly válasza PEXESO hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Jobb felső sarok.
8л04и
(#) kadarist válasza PEXESO hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Keress rá a típsára: 8LO4I. Egyébként a rajzon szerepel a kivezetésszámozás.
(#) PEXESO hozzászólása Ápr 1, 2023 /
 
Srácok,mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát,nagyon rendesek vagytok.
(#) saserq hozzászólása Ápr 11, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy EMG 1567 (TR 4654) szkópom, amiben elment a kép. Sikerült visszakeressem a hibát, valahol a nagyfesz generátoránál van, de nem tudok rájönni, mivel lehet a probléma.

A hibajel elősítő tranzisztorainál (TR 901-903) nem stimmelnek teljesen a feszültségek, A tranzisztorok mérve jók, de már próbáltam cserélni is őket, de ez nem segített.

A legnagyobb probléma, hogy nem indul be az oszcillátor.
A tápfeszültségek megvannak. Leellenőriztem az ellenállásokat, mindegyik rendben van. A kondik mérve mind jók, és már próbáltam cserélni is őket. Azzal is próbálkoztam, hogy mindent leszedek a trafó szekunder köréről, hátha az terhel be, és azért nem indul, de ez sem segített. Próbáltam másik BD245A-t is, de ezzel sem jött be.

Mivel érdemes próbálkozzak, hol keressem a hibát?
Előre is köszi a válaszokat!

nagy felbontású szervizkönyv
(#) sany válasza saserq hozzászólására (») Ápr 11, 2023 /
 
Szia!
A diódákat is kimérted? A kondikat, szerintem, mindenféleképpen cseréld ki újakra, nem sok van. Esetleg P906 potméter nem szakadt?
(#) gerenk válasza saserq hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
Szia!
A nagyfeszültségű ferrit trafó szekunder tekercs zárlata esetén az oszcilláció nem indul be. A trafót bontsd meg a szekunder tekercseket vedd le és úgy próbáld meg 50 KHz környékén kell oszcillálni. A primer körben ellenőrizd a tranzisztorokat.
Következő: »»   241 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem