Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1063 / 1116
(#) antikzsolt válasza bbb hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Az eszközkezelőben nekem is Realtek PCIe GBE family kontroller kártyaként jeleni meg.
Köszönöm a felvilágosítást. Hmmm lehet visszarakom a sima pci wifi kártyát. Ha más nem mikor fontos a stabilitás(online játék átlépek arra. Ha meg a sebesség kell akkor kábelesen töltök.
(#) xxxyyy válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Mi a típusa az alaplapodnak? A PCI-E ás a 100-as LAN fura párosítás.
A hulladék LAN kábel is tud így szivatni.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2023
(#) Skori válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Mikrotik RouterOs-el akartam kísérletezni, azaz PC alapú routert építeni. Hasznos egy ilyen cucc, mert hordozható, és könnyen, gyorsan telepíthető, mert nem kell hozzá szétszedni a gépet. Laptop esetében ez még fontosabb szempont lehet.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Milyen kábel a rossz: mustársárga? Azokból volt egy hibás széria (de már vagy 15 éve, mára teljesen kihaltak).
(#) antikzsolt válasza xxxyyy hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
asrock n68-s3 ucc az alaplap. Ezer éves tudom. Most nemrég döntöttem el egy felújított vásárlása. Csak még eddig nem igazán találtam megfelelőt.
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Nem éppenséggel. Utp kábel ami kb 10-15 méteres. Másként nem volt megoldható a wifi miatt hogy mindenhol legyen.
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Esetleg ha tudtok megbízható boltot ahol lehet online rendelni és amd is van az jó lenne. Intelt csak végszükség esetén akarok. Elkapott a harcigáz és szétrúgtam a gépházat acélbetétes bakancsal.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2023
(#) antiktelefon válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Ne vegyél PCI kártyát már, a modern platformokon kihalt dolog, ez után dobhatod ki. De ha a lapodon 100as LAN van, akkor esélyes csereérett az egész, már egy 3. gen Intel platformon is gigabites van.
(#) antiktelefon válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Mit akarsz venni? Nem tudom hardver ajánlással szét akarjuk-e spamelni az oldalt, de tudok ajánlani boltban újat is és azt is ha használtat veszel mit érdemes és mit kerülj. De ha pici a keret, sokkal jobban jársz Intellel, AMD-nél Ryzen alatt csak eszméletlen sokat zabáló, fele olyan erős dolgokat kapsz FM2+ és AM3 platformon is. Ryzen meg a nagy sebességű DDR4 miatt még nem a filléres kategória azért (habár ár/érték elég jó).
Amúgy nem hinném oci-e hibád van, de az tényleg csereérett már NAGYON, még SATA3 sincs rajta.
(#) antikzsolt válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Igen már nekem is ez az érzésem hogy intelre kell váltani. Kicsi a keret főleg hogy műhely gép(a szerkesztő program és a lézer gravírozást eddig tökéletesen elvitte) leginkább amit nem kell félteni annyira. Hideg meleg por és minden mi finom. Ezért is álló ház kell a meleg miatt. Nagy hűtés van rajta ami csendes. Ez utóbbi a fontos mert éjszaka dolgozom leginkább.
Ezzel szemezgetek Bővebben: Link

Amit mentenék az a ram. ddr3 1600. 4 és 2 gb. Ezért a céggel beszélnem kell mert 1 modulban adják a 4 gb.
vidkártya passz. Radeon hd 6570 használok. Hogy a másik gépben mit tud passz.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2023
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Szinte biztos, hogy tönkrevágtam azt a smd alkatrészt ott az 5V-os ágba, mert kreáltam egy hosszabb tápkábelt és benéztem a lábkiosztást, a vinyó is azóta kuka (ez a kisebbik gond).
Összerakom a mikroszkópot, mert sajna annyira kicsi, hogy a teló fényképezője ide már kevés.
9C van ráírva és 3-3 láb, ennyit bírtam kinézni belőle, szóval vagy valami regulátor, vagy fet
(#) img válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
"Szinte biztos, hogy tönkrevágtam azt a smd alkatrészt ott az 5V-os ágba, mert kreáltam egy hosszabb tápkábelt és benéztem a lábkiosztást, a vinyó is azóta kuka..."

Ellenőrizd a TVS diódát, mert lehet, hogy szerencséd van és csak az zárt földre.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Én a SATA adatkábelt kérdeztem, vagy te UTP-vel kötötted be a HDD-t?
(#) antiktelefon válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Mi az amid megvan? Mert ha táp, ház adott, akkor sokkal logikusabb félkonfigot venni. De ezt a gépet venni nagyon rossz döntés, 2. gen i5 ősrégi, ha nagyon DDR3 gépet akarsz, akkor 4. gen ami kijön közel ugyanennyiből. 6570 nem egy ajánlott kártya már, de elmegy, de ha olcsó kártyát akarsz, egy RX 460/ RX560 az ajánlott. Már csak azért is, mert negyed annyit sem fogyaszt és 2 vagy 4GB VRAM-mal is kapható.
(#) antikzsolt válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Van egy teljes konfig ha azt nézem. Táp ram lemez menthető vidkartya is. Proci alaplap ami cserés na meg a gépház ami zokon vette hogy felrúgtam Mivelhogy a WoT megy egyedül ami terheli az is közepes beállításon mellett akadás nélkül így nem egy sürgető cserélni.
(#) SzilCsong válasza img hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Lőttem egy képet, így néz ki a kicsike, az 5v+ vinyó felé van egy smd biztosíték is, de az jó.
Ha nincs rajta a vinyó, akkor meg van az 5V a cxsatlakozóján, ha rádugom, akkor lemegy 1,6V-ig, természetesen ez egy jó vinyóval próbálva.

Mi az a tvs dióda?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2023
(#) img válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 26, 2023 / 1
 
TVS = Transient Voltage Supressor, ami a határfeszültségénél nagyobb feszültségtüskék, ill. a táp megfutása ellen véd. Meg a barkácsoló felhasználók ellen, akik felcserélik az 5 ill. 12 voltot.

Keresd a HDD-n, az 5 voltos betáp és a GND közt! Lehet, hogy van vele sorba kötve egy-két 0 Ohmos ellenállás is, azokat is érdemes ellenőrizni, ha fennáll a túlfeszültség gyanúja.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2023
(#) img válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Egyébként van annak a multifunkciós nyomtatónak gyártója és típusszáma, hogy service manualt lehessen hozzá keresni?

Ha máshonnan belőle odavezeted az 5 voltot, akkor működik benne a HDD? Én kicserélném azt a 06 jelölésű FET-et (vagy legalábbis annak tűnik, bár azt sem látom, hogy 6 vagy 8 lában van).
(#) SzilCsong válasza img hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Idézet:
„Meg a barkácsoló felhasználók ellen, akik felcserélik az 5 ill. 12 voltot.”

Úgy is jártam egyszer, nagyonrég, sikerült bedugni a csatlakozót fordítva, akkor kijött belőle a füst.
Itt nem volt ilyen jelenség
(#) SzilCsong válasza img hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Jó, az ötlet, megküldtem 5V-al, most azon a szinten vagyok, ahol eredetileg voltam, lefut a formattálás és hibakód a végén.

Egyébként a servicemanualja szerint jártam el, természetesen cikkszám alapján megrendelhető az Ő hdd-je az Ő 3 eres pwr kábele és az Ő satás kábele, kérdés, mit tudhat az amit az enyém nem?
(#) img válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 27, 2023 / 1
 
De mi a pontos hibakód a végén? És mi a pontos modellszáma a nyomtatónak? Ez nem a gondolatolvasó csoport: ha érdemi segítséget szeretnél, akkor az a minimum, hogy a legalapabb információkat megosztod.

A HDD-nél a SATA adatkábel szabványos, szerintem nem abban van a trükk (ha egyáltalán van), hanem a 3 eres tápkábelben, mert valójában ott elég lenne két ér is (+5v és GND). De az is lehet, hogy a nyomtató firmware-je fehér listás és csak olyan HDD-kkel működik, amiket a gyártó enged. Vagy a HDD custom firmware-es, mert a gyártónak testre szabták. Vagy a készülék pl. méretkorlátos és mondjuk 160 vagy 250 GB-nál nagyobb meghajtót nem fogad el. Sok lehetőség van, ezért kellene tudni a nyomtató pontos típusát.
(#) Régi motoros hozzászólása Márc 27, 2023 /
 
Üdv!

Létezik olyan USB-s printer szerver megoldás, amihez nem kell a nyomtató illesztőprogramot telepíteni?
Tehát USB-s nyomtatót kapcsolnék LAN kábellel a routerre, hogy az több gépen is elérhető legyen.
Na és ez működik szkennerrel is nyomtató helyett?

A probléma ott kezdődik, hogy van egy HP scanjet3570c szkennerem, amivel a Win7 nem hajlandó együtt működni, mert csak XP drivere van. Az XP gépen működik, a csavar az egészben, hogy régebben a W7 gépen is ment, de már hónapok óta nem tudok rájönni miért nem hajlandó együtt működni vele újra. Ezzel kapcsolatban amúgy már itt is próbáltuk megoldani, de nem sikerült.


Tehát hálózaton keresztül szeretném elérni a szkennert, így megkerülve a nyomorult valamiért nem együttműködő drivert, ez lenne a terv.
(#) Tomi94 hozzászólása Márc 27, 2023 /
 
Sziasztok!

Egy részben idevaló furcsaságot osztanék meg, esetleges véleményt-tapasztalatot köszönettel fogadok.

Szóval, van egy régi, 10+ éves nyomógombos telefonom, ami régről megmaradt vésztartaléknak, egész jó akkuval. Tavaly májusban pl. pont az volt a céges mobil kb. 3 hétig, amíg az elúsztatott régi helyett rendeltek másikat. Akkor is simán hozta a maga idejében szokásos 4-5 nap készenlétet egy töltéssel.

Na ezen fellelkesülve kitaláltam, hogy töltő nélkül sokáig működő offline zenelejátszónak (már tud BT-t is, de főképp: van még sima jack, ami a hétvégiházas kis toronyhoz pont jó, ellenben az USB-C-vel..) pont jó lesz egy micro SD bővítéssel. Meg is vettem, utána az első helyen, ahova elvittem e célból, fél nap alatt nullára lemerült. Majd ezt még kétszer kipróbáltam és ugyanez volt az eredmény, amit elsőre persze betudtam a telefon hibájának.

Nemrég kellett egy "pendrive" és beugrott, hogy van ez az alig használt kártya, meg egy USB adapter hozzá. Kipróbáltam, és sem az asztali gépem, sem a laptopom nem ismerte fel. (Mindeközben az adapterbe a fényképezőgép kártyáját betéve, azt mindkettő gép rögtön, elsőre..) Egy módon lehet a tartalmához hozzáférni: ha a laptop SD-olvasóját használom, akkor viszont nem mutatja semmi jelét hibás működésnek. (Illetve valószínű a telefonon keresztül kábellel is menne, de ezt nem próbáltam ki.)

Akkor már betettem az akkut a telefonba és feltöltöttem - nos, a kártya nélkül 4 nappal később is még 5/5 csík van a töltöttség jelzőnél. (Amikor még főkészülék volt, egy kisebb, talán 2GB-os kártya volt benne, szóval tudom, hogy működött bővítőkártyával is rendesen valamikor.)

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy vajon jó-e a következtetésem, hogy ezek alapján a kártya (Maxell egyébként, én azt gondolnám aránylag márkás) rossz legyen gyakorlatilag újonnan, vagy esetleg létezhet olyan, hogy egy mai kártya nem igazán kompatibilis a 10+ éves hardverrel..?
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Van egy TP-Link PS110U valamelyik fiókomban: ha érdekel megbeszélhetjük privátban.
(#) img válasza Tomi94 hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Ez az új kártya és a régi hardver inkompatibilitása.
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Először azt próbálom kideríteni, hogy működőképes lehet e az elképzelésem. Ha a szerveren keresztül is azért fog nyavajogni a W7, hogy kell neki a szkennerhez való driver, úgy semmire nem megyek. Egyáltalán hogy van ez kitalálva? Rádugsz egy bármilyen USB-s eszközt legyen az épp nyomtató vagy szkenner, és rögtön felismeri? Ezzel kapcsolatban vannak fenntartásaim. Mert azt el tudom képzelni, hogy esetleg néhány ismertebb gyártó ismertebb modelljét felismeri driver nélkül, de hogy mindet felismeri e, afelől kétségeim vannak.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2023
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
A nyomtatószerver az nyomtatószerver, nem szkennerhez van. Driver meg mindenképp kell. Amúgy meg a routereken is szokott lenni usb aljzat.
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Akkor ez sajna nem járható út mégsem. Az upc-s csodadobozra szerintem hiába dugok rá bármilyen USB-s eszközt, úgy tudom az alapból tiltva van. Nehogy véletlen az user fel tudja már használni.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Bocsánat, gyorsan olvastam és csak annyi maradt meg, hogy nyomtató szerver kellene.

Doky586 jól mondja: driver mindenképpen kell, a nyomtatószerver meg csak nyomtatóhoz való.
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Nincs ilyen megoldás. A nyomtatószerverhez is fel kell rakni olyan illesztőprogramot, amivel kommunikál az oprendszer.
A szkennereket pedig egyáltalán nem erre találták ki, így ez az ilyen lapolvasóknál szintén nem járható út. Létezik hálózati szkenner, de ez nem az, felejtsd el.
Következő: »»   1063 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem