Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » 3D nyomtatás
Hát, lehetséges. Ez így elég jól hangzik.
A legtöbb nyomtató ezekre képes alapból, de ezekkel a módosításokkal jó lehet szerintem másra is.
Szép napot!
Szeleteljünk! Ki milyen szeletelő progit használ, ajánl? Nekem a gép előző gazdája a PrusaSlicer használta, ajánlotta! Nekem lehet hogy ennél egy kicsivel okosabb kellene! Betöltöttem ezt tulipán.obj, felszelelte, de hogy ezt nem nyomtatom ki támaszték, vagy valami alap nélkül az biztos! Szöval valami olyan megoldás kellene ami ilyenkor (fél)automatikusan generál támasztékot is! Lehet hogy ez a Prusa is tudja, csak nincs bekapcsolva ez a funkció... ui nem tudom feltölteni, mert nagy, de ez: https://free3d.com/3d-model/tulip-flower-v1--796116.html
Nagyon sokan használnak PrusaSlicert az az egyik legtöbbet tudó és legjobb slicer. Generál támasztékokat, kézzel is szerkeszthető, minden apróság beállítható benne. Ha jól emlékszem amikor feltelepíted utána ő alapból kezdő módban van, át kell állítani, hogy minden beállítást láss.
Amit én használok az az Ultimaker Cura. Hasonlóan végtelen beállítási lehetősége van, ha hozzáértő módba van állítva. A Cura valamivel lassabb nyomtatást generál mint a PrusaSlicer és van 1-2 dolog ami nem megy neki annyira jól, de én szeretem, ezt szoktam meg. Ez a kettő a két legnépszerűbb és legokosabb slicer. Időbe telik amíg az ember kiismeri őket. A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2023
Ez tudtam eddig kicsikarni tőle!
Amit én hiányolok, hogy a tárgy alá nem rak valami szélesebb alapot, mint ahogy a támasztékokat kezdi. Szerintem így el fog dőlni a modell. A másik hogy ebben a felállásban a támasztékok több anyagot használnak, mit az egész modell. Hogy lehet neki elmondani, hogy ne minden támaszték pontot a tárgyasztalról indítson??
Amit keresel még azt szoknyának hívják. Azzal lehet alá tócsát tenni.
A támaszték beállításhoz nincs ötletem, régen használtam már Prusat. Ez egy elég nehezen nyomtatható cucc, én lehet, hogy külön nyomtatnám a fejét és a szárat majd összeragasztanám. A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2023
Hello,
Belehet állítani, hogy legyen szoknya, az ad némi támasztást neki. De így méret csökkentve biztos nem lesz jó. Ha megnézed a tetejét hiányosan nyomtatná ki mert túl vékony a modell fala. Az aljából meg le kell vágni 0.6mm, hogy felfeküdjön az asztalra a szára.
Nem vagyok egy nagy 3D nyomtató guru, de ezt kinyomni baromi nehéz lesz, ha egyáltalán sikerül. Alapvető probléma, hogy a magassága sokszorosa a szélességének, így instabil lesz. A teteje felé a rétegek nem pontosan fogják fedni egymást, ha mozgó asztalos géped van, a hirtelen mozgás miatt.
Az elcsúszott rétegek hibája a magassággal növekszik. A másik probléma, hogy ahogy egyre feljebb halad, és elkezdi a leveleket nyomtatni, a szár hajlongani fog a mozgó asztal miatt, és már ott el fog kezdődni a rétegek eltolódása. Plusz a levelek súlypontja sem a szár közepére esik, ami miatt szintén hajlamos lesz elhajolni. Persze nem millimétereket, hanem tizedmillimétereket. De a magassággal ez csak nő, és előbb utóbb eljuthat oda, hogy az éppen nyomtatandó legfelső réteg nem találja el az alatta lévő réteget pontosan, onnantól csak hibázni fog ahogy halad egyre feljebb, és ez a hibázás gyarapszik. Ez addig is simán elfajulhat, amíg már teljesen szétesik az anyag, és elkezd egyre több helyen a levegőbe nyomtatni. Az meg már javíthatatlan, mehet a kukába. Meglátásom szerint ez tipikusan olyan tárgy, amit az extruderes nyomtatók nem feltétlen tudnak szépen nyomtatni, max egy fix asztalossal állnék neki, de inkább még azzal sem. Ha más kérné, tuti nem vállalnám be. ![]() A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2023
Nekem a repetier jött be, mindenki mondja, hogy a cura szebbet nyomtat, hát nem tudom, hogy mivel tudna szebbet, mivel a repetier is cura engint használ
![]() Próbáltam cura-t de egyszerűen nem tudok átszokni rá. Ami hátrányát látom, hogy a támogatásokat elég gagyi módon kezeli.
Idézet: „Ha megnézed a tetejét hiányosan nyomtatná ki mert túl vékony a modell fala.” Pont ezt most akartam kérdezni!! Eléggé hiányosak a virág szirmai... Idézet: A talp megoldására inkább a tutaj funkció tetszett!!„Belehet állítani, hogy legyen szoknya” Máshol láttam olyat, hogy a támaszték elágazó, mit egy fa, de ebben a programban nem látok erre egyenlőre lehetőséget, tudja egyébként? @ Régi motoros! Idézet: „Ezt inkább gyantás nyomival kellene nyomtatni.” Van az is!! Egy Anycube! Kb fél éve, de azt én még be sem kapcsoltam.. Akkor ez a projekt átkerül arra a gépre! Gondolom ott fejjel lefele lesz majd a virág... A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2023
Idézet: Ha jól tudom a Prusa csak dolgozik rajta, az Ultimaker Cura tud ilyet. „Máshol láttam olyat, hogy a támaszték elágazó, mit egy fa, de ebben a programban nem látok erre egyenlőre lehetőséget, tudja egyébként?”
Áh, köszönöm a helyesbítést! Ezek szerint le vagyok maradva.
![]()
Üdv!
Ismerősöm támadott be azzal, hogy szerinte a 3d nyomtatók által nyomtatott elemek csak prototípusnak, meg babát nyomtatni valók, mert a rétegek nem tudnak egymáshoz erősen tapadni. Mennyi igaz ebből? Tényleg nem lehet rendes, értsd használati értékű alkatrészeket nyomtatni velük? (Gondolom hogy függ az anyag fajtájától is, csak általában kérdezem a dolgot). Én azt gondolnám hogy mára már azért eljutott idáig a technológia..
Bővebben: Link
Nézd meg a videókat és választ kapsz a kérdésedre.
Nézz szét a https://www.thingiverse.com/ miket készítenek, van-e köztük olyan ami téged érdekel. De mivel a működési elvből adódóan hőre lágyuló anyagokról van szó, igazából prototípusgyártás a jellemző, sorozatgyártásra ott van a fröccsöntés.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2023
Mára (pár éve) már ez se igaz... Ipar 4.0 arról is szól, hogy a 3D nyomtatást ne csak prototípusgyártásra használják, hanem alternatíva lehessen a fröccsöntés mellett. Ugyanis a fröccsöntésben nem az anyag a drága, hanem a szerszám, amit időnként cserélni is kell, s emiatt elég nagy darabszámok kellenek ahhoz, hogy megérje.
Azért itt ki kell emelnünk, hogy 3D nyomtatás házilagos megoldásáról van szó.
Ipari megoldásként kis széria igény esetén már vannak működő megoldások. De akár fém poros nyomtatás is. Mert ugye az is 3D nyomtatás. A fröccsöntésnek nagy szériánál van igazán gazdaságilag előnye. A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2023
Szia
Kizárólag Pet-G-t használok értelmes célra (értsd nem dísztárgy) Jól rá kell állítani az anyag adagolást, nagyon minimálisan +-osra és akkor nagyon masszívan összerögzülnek a rétegek.
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, megmentettétek a hitemet
![]()
Építettem egy MPCNC minit 16-os csőből (talicskatengely) filamentes nyomatból. Igaz a PLA nem a legjobb vélasztás volt, de akár már a PETG is jobb. Van a nyomtatón pár upgradem, ami PETG az 4 éve bírja a nyüstölést. Több gyantás prototípust is készítettem, eddig a legjobban az sikerült, amikor a Tesco-s létráról elhagytam a műanyag papucsát és billegett, lerajzoltam gyorsan és félig rugalmas anyagból printeltem ki. 2 éve mászkálok a 100 kilómmal a létrán és tart mint a Taft...
Sziasztok!
Legyetek okosabbak nálam! Az Artillery Sidewinder x2 kifagy nyomtatás közben!! Ilyenkor megáll a nyomtatás, a kijelző nem reagál, a motorokon nincs vezérlés, de a fűtések mennek! Illetve az alaplapon vadul villog az egyik kék led!! Átnéztem a gépet a lehetséges kábelkicsúszásokat ellenőrizve, semmi.. USB-ről próbálnék nyomtatni, már a második pendriveről. Az előző tulaj OctoPrintről hajtotta neki nem volt így baja vele, nekem nincs polipom...ű HELP!!
Kapott egy kis upgrade-t az Artillery Sidewinder x2-m!
Mondjuk a fagyást nem oldotta meg, de nem is azért..de elviekben nyomon vagyok már Asztalfűtés slendrián elvezetése, helyet energialánc, és nem hátul, hanem elöl!
Sziasztok!
Használ valaki OctoPrintet? Kaptam a PI 2-est, kipróbálom hogy ezzel is fagy-e a nyomtató! Még az alaplap firmware-t akarok frissíteni. A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2023
Arra gondoltam, hogy még nem építenék 3D nyomtatót. CNC marógépre a maró motor helyére nyomtatófejet szerelnék. Azzal is lehetne 3D-t nyomtatni?
Mit kell módosítsak rajta?
Idézet: „Mit kell módosítsak rajta?” Elektromos oldalról lehet hogy túl sokat! A két vezérlőben teljesen más program fut, vagy összefésülöd a két programot (firmware-t) vagy valahogy váltasz a két vezérlő alaplap közt... Valami sok érintkezős Yaxley kapcsolóval! Biztos akarod te ezt?? ![]()
Lehet. De szoftveresen is meg kell okosítanod, gondolom a cnc-d nemeszi a 3d printer gkódot eszik. Meg fűtés sem ártana az asztalba. A legjobb ha valahol élőben megnézel valami nem spéci tipust, és akkor aliról lehet rendelgetni a fejet, meg a hozzávalót. Messze vagy, de ha Kispest felé jársz, akkor megmutogathatom az enyémet (alsó kategóriás CTC)
A CNC marógépeket lassú és erős x/y mozgásra tervezték.
A 3Dt pedig gyors és aránylag gyengébb x/y mozgásra kel tervezni. Ez a legnagyobb gond az ilyen gondolatoknál! Most ez a kérdés, milyen gyors mozgású a géped x/y irányban?
Ennek a kérdésnek itt semmi keresnivalója nincs.
Nézz körül MPCNC témában. Én építettem otthon egyet. Igaz csak a kicsi 16mm-es tengellyel az orosz modell alapján. Ha újra nyomtatnám, keresnék valami jobb anyagot, de tesztre a PLA is jó volt, csak könnyen elpattantak az éleknél az alkatrészek. Elég gyors a bordásszíjas meghajtás miatt 3D nyomtatónak is, és képes a nagyobb tengellyel ( 1" ) a marásra is.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |