Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Robotfűnyíró vagy fűnyíró robot
Lapozás: OK   23 / 24
(#) takacs4444 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Találtam V-tail mixer áramkört. Ez elvileg pont erre jó lesz.
Bővebben: Link
(#) takacs4444 válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
Szia! Jófogáson van sok hoverboard, képek alapján azt meg lehet állapítani, hogy melyik az egypaneles verzió? 4db egyforma motor lenne jó. A hoverboard motorok között sok eltérés van?
(#) Lucifer válasza takacs4444 hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
Nem nagyon, mindent gyártottak mindennel is. A motorok kb. egyformák amiket én láttam eddig, de van talán 6 meg 10 collos.
(#) bbalazs_ válasza takacs4444 hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
A régebbiek az egypanelesek. A motorok vezérlés és szenzorok tekintetében egyformák, teljesítményre nem mindig. Gondolom a 6 és 8 collost ránézésre azért meg tudod különböztetni, de a vezérlése és a bele annak is ugyanaz. A szenzorok kivezetése is változhat, bár akkora variációs lehetőség nincs: 5V, 1,2,3, GND.
Programozni tudod a vezérlőt? Githubon fent van a forrás. Én már építettem négykerék-meghajtású gokartot, ahol két egypaneles beszélt egymással.
(#) takacs4444 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 15, 2023 /
 
Egy 1 panelest már sikerült beszereznem. Távirányító is van, a vevő egy FS-iA6B. Github-ról letöltöttem több félét is. Ha a másik 1 panelesbe nem ilyen lesz a vezérlőpanel akkor is működhet a 4 motor tank szerű kormányzása?
(#) Lucifer válasza takacs4444 hozzászólására (») Máj 15, 2023 /
 
Ez nem trapéz paneles, milyen proci van benne?
(#) takacs4444 válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 15, 2023 /
 
Hát nem, pedig trapézt szerettem volna csak nem látni kívülről... Az eleje GD32F103.

05.jpg
    
(#) Lucifer válasza takacs4444 hozzászólására (») Máj 15, 2023 /
 
Az nem feltétlenül baj, valami ilyesmihez láttam már projektet meg lehet nekem is van egy valahol, majd megtúrom a lomjaimat.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2023
(#) bbalazs_ válasza takacs4444 hozzászólására (») Máj 16, 2023 /
 
Szerintem igen, a motort vezérlő jelek ugyanott vannak. A többi viszont (árammérők, sipolás, bekapcsolás - és ami neked fontos: a soros port) máshol lehetnek, de ez a panelből visszakövethető.
Ami a lényeg, hogy a kétpanelesekben más a proci (GD32f130 c6t8 pl.), az egypaneles kb jó, egyedül egyszer találkoztam valami ATxxx procival, de a bekötése annak is nagyjából ugyanaz volt.
(#) takacs4444 hozzászólása Máj 22, 2023 /
 
Köszönöm az eddigi segítséget! A proci egy
Idézet:
GD32F103RCT6”
. ST-Link V2 programozó is már megvan. A másik hoverboard még nincs meg de előbb ezt szeretném kipróbálni, hogy működik-e a módosított programmal? A programozásnál mire kell figyelni, mert még nem csináltam ilyet.
(#) bbalazs_ válasza takacs4444 hozzászólására (») Máj 22, 2023 / 1
 
Ha a hoverboardban programozod, a progizás alatt végig nyomni kell a HB bekapcsológombját, máskülönben nem lesz jó. Öntartó áramkör van benne.
(#) takacs4444 hozzászólása Jún 11, 2023 /
 
Sziasztok! Sikerült beszereznem még egy ugyan ilyen hoverboardot de a vezérlőpanel hibás mert csak az egyik motort működteti, a motorokat felcseréltem azok jók. A panelt érdemes javítani vagy inkább cseréljem ki egy másikra? A 4 kerék meghajtást azt hogyan tudom megoldani, egyik panel a jobb oldali kerekeket vezérli a másik meg a bal oldali kerekeket? A távirányító vevőjéről a jobb oldali panel kapná a ch1 jelet, a bal oldali meg a ch2? Programozásnál írják, hogy ne az usb-s programozóról kapja a 3,3v-ot mert tönkremehet az alaplap. Van valami pontos leírás a programozás lépéseiről?
(#) Lucifer válasza takacs4444 hozzászólására (») Jún 11, 2023 /
 
Idézet:
„A panelt érdemes javítani vagy inkább cseréljem ki egy másikra?”

Van hozzá revengelt kapcsrajz, nem egy úrhajó:
https://github.com/EFeru/hoverboard-firmware-hack-FOC/blob/main/doc...ch.pdf
(#) bbalazs_ válasza takacs4444 hozzászólására (») Jún 11, 2023 /
 
Ha összedugva tekered a hibás oldali motort, akkor könnyen forog vagy akadozik?
A FET-ek szoktak eldurranni egyébként.
6db NFET van bennük, 50V 90 A körüli.
(#) takacs4444 hozzászólása Jún 11, 2023 /
 
Feltöltöttem rá egy pwm-es programot. Bekapcsolom és folyamatosan pittyeg, a távirányítón ha a joystick-ot teljesen elmozdítom átlósan jobbra fel vagy balra le, akkor forognak a motorok. Egyik állásba azonos irányba másikba meg ellentétesen.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2023
(#) takacs4444 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 11, 2023 /
 
Akadozik ha a panel hibás felére dugom rá.
(#) bbalazs_ válasza takacs4444 hozzászólására (») Jún 12, 2023 / 1
 
FET zárlat.
Ki tudod mérni könnyen.
A hat fetnek nem ugyanaz a sima ellenállása, de kOhm nagyságrend. Ahol nulla, az a zárlatos.
(#) takacs4444 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 12, 2023 / 1
 
Szia! Megmértem 3 db rossz, a típusa RU6888R 68V/88A.
(#) takacs4444 hozzászólása Jún 12, 2023 /
 
A panel típusa: YIYUN TECH YK93. A csatlakozóknál a 15V és 5V megegyezik a trapéz panelessel. Egy EFeru pwm-es firmware-t töltöttem fel. Bekapcsolás után a 4 csipogást ismétli. Valamikor a joystick mozgatása nélkül is megmozdulnak a motorok összevissza. A programban miket kell az alaphoz képest módosítani a program típusának (PPM,PWM...)kiválasztásán kívül?
(#) bbalazs_ válasza takacs4444 hozzászólására (») Jún 12, 2023 /
 
Ha tőlem kérdezed, sajnos fogalmam sincs.
Ferubácsi tudja, sok leírás szokott lenni hozzá.
(#) takacs4444 hozzászólása Jún 24, 2023 /
 
Sziasztok! Lecseréltem a firmware-t most működik, a másik panel javítás után lesz kipróbálva. A kérdés, hogy a két panelre egy elosztással Y kábellel rá lehet-e kötni a bemenő jeleket?
(#) Panhard hozzászólása Jún 24, 2023 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, aki épített fűnyírót hoverboard motorból, mekkora áramot vesz fel a 4db motor egyenletes sebességnél, meg gyorsulásnál?
(#) takacs4444 válasza Panhard hozzászólására (») Jún 29, 2023 /
 
A 6,5"-os 165x45 mm-es 200-300W-os. Terheletlenül a 2 motor ≈ 1A vett fel, részben terhelve volt 5A- is de lehet több is. A gyári akksi 10S2P 4,4 Ah.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2023
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Jún 30, 2023 /
 
*******************************************************************************
17 év alatt senkinek nem sikerült építeni robotfűnyírót !?
*******************************************************************************
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2023
(#) zolika60 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Van akinek sikerült.
(#) kalmi.kalmi válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Hát, igen !
(#) Kovidivi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 4, 2023 /
 
Kevés olyan helyzet van, amikor van is értelme, ezért nem találsz ilyen projektet.
(#) kalmi.kalmi válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 4, 2023 /
 
Sokan álmodoznak ! De lássuk be van amit házilag nem éri meg elkészíteni.
(#) takacs4444 hozzászólása Júl 6, 2023 /
 
Sziasztok! Kicseréltem a tranzisztorokat most a motor nem akadozik ha megforgatom de nem működik az a fele most sem. A firmwaret lecserélem rajt, egyik motor működik rendesen a másik meg sem mozdul.
(#) Peter65 válasza takacs4444 hozzászólására (») Júl 6, 2023 /
 
Szia!
Nem ismerem konkrétan ezeket a hoverboard-okat, de ha a kimeneti félhidak félvezetői tönkremennek, akkor a meghajtó áramkört is vihetik magukkal. Vissza kellene fejteni a gate-k meghajtását. Ha olyan diszkrét áramkörös, amit a korábban linkelt rajzon van, akkor azt kell leellenőrizni és megjavítani, vagy ha valamilyen IC-s megoldás, akkor az IC-t vagy IC-ket kell kicserélni.
Következő: »»   23 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem