Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hibrid erősítő
 
Témaindító: (Felhasználó 1542), idő: Ápr 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 22
(#) pucuka válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Csak azt nem értem, minek kell ragaszkodni az A osztályhoz, egy ellenütemű erősítő sem sokkal bonyolultabb, és nincs akkora nyugalmi áramfelvétel.
De nekem nyóc.
(#) CHZ válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 24, 2020 1 /
 
Erre az építője tud majd válaszolni.
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Mert sokan olvasnak valamit valahol s ha A osztály akkor már csak is jó lehet,sajnos ez nem igy van !
Egy ab az szerintem is fényévekkel szebben szól ,főleg ha egyénre szabott
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Én is ezt sejtem a választás okának.
(#) samtron77 hozzászólása Ápr 24, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat. Csak most értem gép közelbe. Átnézem az ajánlott kapcsolásokat meg persze az árakat is. Feltöltök egy kapcsolást az elöfokról is.

Köszi mégegyszer!
(#) samtron77 hozzászólása Ápr 24, 2020 / 2
 
Az A osztály választás oka, hogy olyanom még nem volt. És mivel itt is megoszlanak vele kapcsolatban a vélemények szeretném magam is megtapasztalni milyen is egy ilyen masina.
(#) CHZ hozzászólása Jún 21, 2020 / 7
 
Régi SONY erősítő dobozába terveztem egy egyszerű hibrid végfokot.
Eredetileg IC-és végfokkal szerelték, mindent kidobáltam belőle, csak a bemenetválasztó kapcsolósort hagytam meg. Előlapot még alakítgatnom kell, nem használt furatok miatt..
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2020
(#) CHZ hozzászólása Jún 29, 2020 / 8
 
Előlap feleslegessé vált furatait eltüntettem, még faoldallapok hiányoznak.
(#) reloop válasza CHZ hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Nagyon szép!
(#) CHZ válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Köszönöm. Régóta őrizgettem ezt a SONY erősítőt, doboza miatt. Megjavítani nem volt értelme, STK IC miatt. Terveztem bele egy hidrid végfokot, kényelmese bele is fért.
(#) CHZ hozzászólása Máj 20, 2023 /
 
Terveztem minimális aktív elem felhasználatával hibrid végfokot.
Csöves SE erősítő hajt 2db N típusú V FET-et (2sk1058), félvezetős rész soros PP kapcsolás.
FET impedancia illesztő nyug. áram 200mA, csöves rész 25mA, oldalanként külön tápegység.
Szinuszosan mérve 2x60W/8 Ohm.
Még a bordák és trafó takarását kell elkészítenem és előlapi gombokat talán nagyobbakra cserélni.
(#) Karesz 50 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
Nagyon szép munka. Feltételezem akkor szól szebben ha ki van iktatva a 6 dB-es NFB.
(#) CHZ válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 20, 2023 / 1
 
NFB kikapcsolását kicsit megvariáltam. Helyi visszacsatolást és átfogó visszacsatolást vált a kapcsoló. Így kapcsolásakor az erősítés mértéke nem változik. Hatását nem zavarja a hangerő változása. Tegnap hozta vissza barátom, tesztelte, megkérdeztem a kapcsoló melyik álláásában találta jobbnak a hangját. Ő kikapcsolását választotta, nálam bekapcsolva szól jobban.

WNFB.jpg
    
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Máj 22, 2023 1 /
 
Szép lett! Nekem ezekkel a gombokkal is tetszik.
Már tíz éve, hogy megépítettem az E180F hibridedet! Azóta is
az tetszik a legjobban.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Köszönöm!
Ez egyszerűbb, tranzisztort nem tartalmaz, csak VFET a kimeneti buffer, kivehető teljesítménye kb. azonos.
(#) tothbela válasza CHZ hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Szia!
Ha nem titok, meosztanád a kapcsolást? Alkatrész értékek nem fontosak, csak a topológia érdekel. Magam is küzdök hibrid erősítővel, de az hangszerhez készülget.
Egy basszusgitár hangja tele van pengetési tranziensekkel, meg hatalmas alacsony frekis ugrásokkal. Ezt legjobban egy trafós kimenetű csöves erősítő tudja csak feldolgozni. Csak hát ha teljesítmény is kell, akkor a kimenő és a végcsövek ára nem kevés, de igazából a súly a fő gond. A megoldást abban látom, hogy híd kapcsolást kell alkalmazni. De nem szimmetrikusan, hanem erősen aszimmetrikus megoldással. A csöves kimenete kis jelszintek ad, a félvezetős pedig ennek 10X-esét ellenfázisban. A félvezetős bemenete a csöves kimenetéről kapja a vezérlést és invertáló kapcsolásban dolgozik. Természetesen a kimenő trafó szekunderét nem 4-8 Ohmra, hanem ennek tizedére kell illeszteni, ami 400-800mOhmot jelent. A várható eredmény egy teljes kimenős, csöves hangzásvilág, 4-500W teljesítmény egy pár 6L6, vagy EL34 csövekkel.
Amúgy a 2SK1058 nem V-Fet, hanem laterális mos. De ez nem változtat semmin, mert a 2SK1058 ezt nem tudja, és teszi a dolgát ahogy kell.
(#) Ge Lee válasza CHZ hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Nekem egy ideje a fordított hibrid birizgálja a fantáziámat, már csak azért is, mert senkitől nem láttam még ilyet. Tehát adott félvezetővel egy komplett végfok ami előállítja a kimeneti jelet de nem a hangszórót hajtja hanem csak az SE végcső rácsát.
(#) Karesz 50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Nekem ezt pucuka három éve mondta a fórum találkozón - ahol elég hosszasan beszélgettünk - hogy mindenki fordítva csinálja a hibrideket, mert pont így kellene ahogy most leírtad.
(#) mcc válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Az ARC elég régóta használ feteket a bemeneti fokozataikban. A legnagyobb végfokjuk is egy kisebb fettemető (14db/csatorna), igaz azért 1db cső is erősít feszültséget.
(#) CHZ válasza tothbela hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Szia!
Teljes rajzot nem csináltam, annyira egyszerű.
Csöves részét most lerajzoltam.
Félvezetős rész soros PP DC 80V tápfeszről, FET-ek munkaponja 1-1 SI dóda állítja be, 200mA re stabilan beáll. Félvezetős tápban 4x4700u elko sorosan és párhuzamosan kötve, elkok közös pontja lebegőföld. Ha szükséges lerajzolom a végét is.
Megtaláltam a nyákterv első vázlatát, talán segít
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2023
(#) CHZ válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Fordított hibrid RT ben is megjelent, én biztos nem csinálnám felvezetővel a fesz erősítést.
Nálam SE erősítő hajtja a kimeneti feteket.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2023
(#) CHZ válasza tothbela hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Idézet:
„Amúgy a 2SK1058 nem V-Fet, hanem laterális mos. De ez nem változtat semmin, mert a 2SK1058 ezt nem tudja, és teszi a dolgát ahogy kell.”

Igazad van, megnéztem az adatlapját, rosszul írtam.
Csak 2db 2sk1058 volt itthon, már nem is kapható, ezért most ECX10N20 FET van benne
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2023
(#) tothbela válasza CHZ hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Köszönöm. Tehát trafós a meghajtás. Ez érdekelt igazán. Egyébként nem is kell semmilyen munkaponti stabilizálás ezeknek a laterális feteknek, mert gyárilag 100mA a termikusan stabil nyugalmi áramú munkapontjuk. Minden mosfetnek van egy olyan munkaponti árama, ami alatt pozitív, felette negatív az áram növekedés a melegedés hatására. Sajnos a kapcsolófeteknél ez az áram gyakran sokszor 10A. Belátható, hogy ilyen áramot nen használatuk munkaponti áramnak. Ezért jó a laterális, mert a 100mA már barátibb.
(#) CHZ válasza tothbela hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Trafó nélkül nem tudtam volna ilyen egyszerű kapcsolást megvalósítani, trafó a legproblémasabb része. Ezért szeretem ezeket a feteket használni, dióda nem stabilizálás miatt kerül bele, így nem igényel beállítást. Diódákat nyitófeszre válogattam. 2SK1058 valóban 100mA nyug. áramra beáll, CX10N20 nyitófeszi picit kisebb ezért 200mA diódákkal a nyug. árama.
(#) compozit válasza tothbela hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Az miből derül ki, hogy egy FET lateriális, vagy nem? Az adatlapon nincs ez leírva. Van olyanom, hogy SK135/SJ50. Ezeknek is 80/100mA-en van a pozitív/negatív hőfoktényező. Akkor ez is lateriális?
(#) debe válasza compozit hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
(#) compozit válasza debe hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Köszönöm.
(#) CHZ hozzászólása Jún 23, 2023 / 4
 
Trafó és a hűtőbordák doboza is elkészült. Lehet, hogy a perrforált lemezt be kéne festeni.?
(#) Karesz 50 válasza CHZ hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Nagyon tetszik nekem ez a (tőled megszokott) "dizájn".
Így - a fotón - festés nélkül is nagyon mutatós.
(#) CHZ válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 24, 2023 /
 
Köszönöm! Dobozolását, külső megjelenését nagyon meghatározza "műhelyem" felszereltsége.
Negyedik emeleti szobában korlátozottak a lehetőségeim. Ezért is használok fát sok helyen, könnyebben megmunkálható. Perforált lemez marad natúr, meggyőztél..
Következő: »»   21 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem