Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Hegesztőgép javítása
Témaindító: Szentgyörgyi Lajos, idő: Nov 25, 2008
köszönöm a gyors választ .Korábban ezzel a bekötéssel működött , akkor lehet a mágneskapcsoló hibája ? Ez okozhatta a teljesírmény csökkenést? Valóban nem csattan. Csak egyfázison megy nem tudom átalakították e
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2023
Az érintkező szikrázása okozhat teljesítmény csökkenést, de nagyon hamar szét is ég.
Amennyiben a mágneskapcsoló a probléma találok még hozzá csere darabot ?
Garantáltan. De nem szükséges pontosan olyannal cserélni, tucatnyi helyettesítő típust találni.
ma reggel megnéztem a mágneskapcsoló behúz
Egyébként mi a fenének kérdezted meg ugyanazt két különböző topic-ban?
Kilenc percbe telt kitalálni, hogy biztos ami biztos alapont megkérdezem itt is. Erbe meg szegény csak vakarja a fejét, hogy melyik kérdésre hol válaszoljon.
Sziasztok! Kb 7 éve vettem egy MIG-150 CO hegesztőt. A múlthéten találtam a youtube-on egy videót co hegesztő átalakítása címmel. és gondoltam belenézek. https://photos.app.goo.gl/UAJww377b86sr65Q6
Sok érdekességet találtam ami nekem ellentmondásos. Pl a mágneskapcsoló egyik oldalán van vezeték, a másikon nincs, a fojtóból a vastagon kívül 2 vékonyvezeték is kijön. Úgy rémlik mintha a huzaltovábbító elektronikáját is kicserélték volna, be van építve egy 24 voltos 63 VA trafó, és mégis a munkatrafó kimenetéről veszi le a huzaltovábbító tápáramát. A fokozatkapcsoló az egyik 3, a másik 2 állású. Ha bekapcsolom az egyes fokozatot akkor a 3, vagy a4 is be van kapcsolva. Ha valakinek lenne ilyen típusú hegesztője, pár képet tudna küldeni a belsejéről, esetleg kapcsolási rajzot, az sokat segítene. Esetleg meg tudnátok magyarázni az általam rendellenesnek tartott dolgokat. Bármi segítséget elfogadok.
Sziasztok! Ha már a modik nem törölték ki, hát előhozakodok némi infóval. Ma méregettem kicsit, és hát elvagyok keseredve. Annakidején amikor megvettem ezt a készüléket, a Trabantom alvázán kellett némi foltot hegeszteni, de most 1,5-2mm lemezen kellene viszonylag szép varratot húzni, és arra jöttem rá hogy erre a gép alkalmatlan. Mint a képeken is látszik egy PWM vezérlővel van megoldva az előtolás, és a bemenetén 37-57 voltig mérhető feszültség. De még az sem állandó mert a terhelés függvényében is változik, így hát a kimenetén 5-9 voltig is változik a feszültség, ami füllel is hallható. vij-vij,vij, és amikor abbahagyom a hegesztést, a potméter állásától függően 5-10 cm huzalt még ki tol. ( látszik a vezérlő ledjén hogy a kondikban lévő energia szépen elfogy. A vezérlőmotor 1 Amper körül vesz fel áramot. Arra gondoltam hogy a bemeneti feszültségét valahogy stabilizálni kellene, esetleg egy lm 317-el vagy egy zenerdiódás tranzistorral, valamint egy relét bekötni a mágneskapcsolóhoz hogy az szakítsa meg a PWM kimenő jelét amikor a tápot, és agázt kikapcsolja. Azért is szerettem volna egy kapcsolási rajzot hogy lássam hogy van e a mágneskapcsolón egy szabad érintkező pár, erre a feladatra. Van is ilyen relém, csak az 230 Voltos, mágneskapcsoló pedig 24. A fojtón lévő vékony tekercsen nem mérhető feszültség semmilyen állásban, lehet hogy csak üzemközben mérhető rajta, valami visszacsatolás lehet, de azt nem tudom hogy - vagy +-e. Estleg ha tudtok segíteni azt megköszönném. Bocs egy kicsit hosszúra nyúlt.
Ahol a hegesztőáramról kell levenni az áramot az előtoló részére és pufferkondi van a kimeneti egyenirányítón, ott az előtolás részére a hegesztőáram egyenirányítóra menő váltakozó áramra kell tenni egy kis 8-10A-es graetz egyenirányítót, és azt kell a tolásszabályzóba vezetni. Így a kondi feszültségétől függetlenedik a tolás szabályzó.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2023
Köszönöm mpisti a válaszod. A hegesztőn nincs puffer kondi, csak a PWM panelon 2 kis elkó, és a bejövő jel, szinte modulálja a kimenő jelet. Mindenképpen meg kell oldanom hogy a PWM kimenő jelét szakítsam meg. Ez még mindig csak a utólag kitolt huzal hosszát oldja meg, de a pulzálást nem.
Sziasztok, típus beazonosításban kérnék segítséget. Két oldala nincs meg, és semmilyen táblát sem találtam rajta. A kapcsolók valószínűleg nem gyáriak.
Előre is köszi a segítséget.
Sziasztok!
Van egy hetra 100-asom amin a kapcsolóra volt kötve egy ellenállás de leolvadt és nem tudom, hogy mekkora, milyen fajta volt. Remélem valaki tud segíteni. Előre is köszönöm.
Zöld huzalellenállás, kerámia testen.
Mindjárt jön hozzártő, és fejből mondja az értékét. Annyit azért addig is meg tudsz tenni, hogy megméred a két vége között az ellenállást. Ha szakadt, akkor látod-e a szakadás helyét? Ha igen, akkor a két végéhez képest megméred, és összeadod a maradékot. Nagyságrendi becslésre, semminél jobb... Amúgy nem néz ki úgy, mintha gyárilag is benne lett volna. A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2024
Ez a maszek lágyindító kiegészítés lehet, ami erősebb kismegszakító esetén nem kell.
Szia!
A csatolmányban van néhány Hetra hegesztő gépkönyve.
Úgy jártam, mint parasztbácsi a repülőn. "-Na erre nem számítottam."
Hoztak egy régóta nem használt CO2 hegesztőt. 1f / 2f, 230/400 V. Nézzem át. Szemre minden rendben. Indítás teljesítménymérőn keresztül hegesztés nélkül. Feszültség van, motor pörög. Néhány másodperc után felszáll egy kis füst. Nem látom, honnan. Lekötöm a diódákat, majd a nagytrafót. Az előtolás növelése 400 W fölé viszi a teljesítményfelvételt. Motor ki, 12 V akkuról finoman megy, 1,6 A. Panel. Minden rendben, asztalon 20 V trafóról 144 W, kapcsokon 11 V., kis füst a motorból(poti max). Puffer 1000 uF. Mérve is, ESR 0,44 Ohm. Több példány nagyon hasonló eredménnyel. Megfejelem 1 µF fóliakondival. Simábban megy a motor, nem visít annyira, telj. 85 W, fesz. 14 V. Kicsit többet kell várni a füstre. Szétszedtem a motort. Látszik, hogy sokat ment. A kefe használható részének 1/3-a elfogyott. Hornyok tisztítása, kis fényesítés után teljesítményfelvétel 23 W, fesz. 20 V. Rendes szerelő már rég kicserélte volna a motort és a vezérlőt is. Én rendetlen szerelő vagyok.
Megrögzött kondicserélgetők figyelmébe:
A gépben van 4 db 12000 Uf, 30 V-os Sprague elkó. Egyet vettem csak ki, mert a csavarjaival fogatták fel a kisütő ellenállást, ami valamikor letörött és senki sem pótolta. Dátumjelzés 9020. Mérve 12563 uF. ESR-t nem mértem, hiszen nincs jelentősége.
Egyik elkó sem örökéletű, ha egy pakkban 1db rossz, valószínűsíthető, hogy a többi is meg fog hibásodni és ha garanciával javítasz, akkor rá lehet fázni ezzel, mert ha ugyanazzal a hibával kerül vissza, az garanciális javítás lesz és saját zsebből kell fizetni a többit. Ha egyik sem hibás, nem szokták cserélni.
De értem mire szeretnél utalni, "régen minden jobb volt". Sokat hallom ezt. De van az most is, csak sokkal többe kerül. Lehet venni noname 22000µF/63V-os elkót 3800Ft-ért és lehet venni F&T-t 22000Ft-ért. Az emberek meg annyit látnak az egészből, hogy majdnem ugyanúgy néz ki, minek fizessek ötször annyit érte, hiszen ha meghibásodik veszek egy másikat és még akkor is olcsóbban jövök ki. A kínai piac átrendezte az értékrendet, ami sajnos rákényszeríti az árverseny miatt az európai gyártók nagy részét arra, hogy kispóroljanak mindent amit csak lehet. Éppen néhány hónapja javítottam egy erősítőt és mondta a tulajdonosa, hogy régen milyen jól megcsinálták ezeket. Utánanéztem mennyibe került akkor ez az erősítő. Hát 7db erősítő annyiba került, mint egy új Trabant. Ennyi pénzből lehet is jót építeni, csak ebbe nem szokás belegondolni manapság, mert mindenki a kínai árakhoz viszonyít. Mindenki szeretne szépet és jót, csak nem akar érte fizetni, aztán ha megveszi a szemetet és jön a probléma, soha nem saját magát hibáztatja,
Nem a kondi miatt javítottam. A márka a legkiválóbbak közé tartozik, akkor és most se lehetett olcsó. Éppen most tárgyalták a '"Kondenzátor'" témában a dolgot. Egy kolléga idézett egy tanulságos cikkből.
Kondenzátor pestis (02.10. 11:31)
1988-ban a Vidi márkaszervizben a kezdő műszerész fizetésem 4400 Ft.volt.Ugyanakkor a 6 programos TS4316 22800 Ft, a távszabályzós TS4327 28800 Ft.
Sziasztok! Formig 175 kapcsolási rajzát keresném. Nagyon megköszönném, mert széttúrtam a fórumot, de sehol nem találtam. Üdv mindenkinek!
Soha nem láttam Formig rajzot. Olyan egyszerűek ezek a gépek, hogy szerintem aki összerakta, csak a vezérlés bekötéséhez használt rajzot, de már a sokadik után lehet fejből kötötte. Tehát szerintem azt kellene kideríteni, hogy éppen milyen vezérlést tettek bele és annak a rajzát keresni, mivel a nagyáramú rész csak egy mágneskapcsolóból, trafóból, fokozatkapcsolóból, egyenirányítóból és egy fojtóból áll, ahhoz meg minek rajz.
Transmig 160Sziasztok ! Transmig 160 as géphez keresnék kapcsolási rajzot, állítólag a fokozatkapcsoló rossz benne, a szerviz (?) nem akart vele foglalkozni. Még nem láttam belülről , sajnos lehet hogy a kapcsolót már piszkálták , ezért jó lenne egy infó legalább a bekötéséről, akár egy mórickarajz is ...Köszönöm szépen előre is
Sajnos márkajelzést nem találtam a gépen , az adattáblája németül van de nagyon kopott szinte olvashatatlan annyit tudok a 90 es években gyárthatták . Pár fotót készítettem hátha felismeri valaki ez alapján....valaki már bütykölte , a kapcsolóhoz úgy nézem nem nyúlt hozzá
A hozzászólás módosítva: Hé, 15:53
Trakis gyártotta németországba, néhány darab itthon maradt. 6037-es a fokozatkapcsoló. Mi hibajelenség? Ha nem láttál még ilyet, itt az alábbi rajzon láthatóak a bekötések:
A hozzászólás módosítva: Hé, 19:47
Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget. A GANZ mágneskapcsoló miatt sejtettem hogy van közünk a géphez....A hiba leírás alapján az hogy hiába kapcsolják a fokozatokat , mintha nem változna a kimenő teljesítmény kb. ugyanúgy olvasztja le a huzalt. Szemre olyan mintha nem nyúltak volna a kapcsolóhoz ami a primer leágazásokat változtatja de mérni még nem mértem. Belemókoltak egy 35000 mikrós 40 V os Sprague elkót de leszakadt vagy letépték az egyik csatlakozását .Ez a kondi a kimeneti fojtó elé van kötve, az egyenirányító után szűrésnek, vagy valami házi kókányolás ? Mondjuk elég vékony a vezeték a kondin és nagyon gány módon rögzítették....nem találtam meg a kondi lábáról leszakadt másik vezetékvéget sem.
A hozzászólás módosítva: Hé, 20:36
|
Bejelentkezés
Hirdetés |