Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2477 / 2488
(#) david87 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Kábeleket összest át mértem mind jó.
Keverő fülessel jó azon nem hallatszik ez a zaj.
Most ki vettem a crossovert a láncból meg a másik végfokot.
Most csak a mélynek használt végfok kap jelet és azon is hallatszik.
Keverő egyből végfok.
(#) Massawa válasza david87 hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Az az erösitö a keveröpultban van?
(#) david87 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Nem az külön van.
Majd megpróbálom hogy ki szedem a rack-ből őket és egyesével.
(#) gabesz2011 hozzászólása Jan 22, 2024 /
 
Sziasztok!
Nem ismerős valakinek ez a végfok panel? Jó lenne hozzá rajz hogy mi alapján készülhetett.
(#) Beringer 600 válasza gabesz2011 hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Helló!
Nekem igen,kèszítettem ilyen modult jópár darabot.
(#) morgo hozzászólása Jan 22, 2024 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek az alábbi probléma megoldására. A rajzon látható végfokot már többször megépítettem minden gond nélkül. Most 2x 45V pufferfeszültségre szeretném összerakni, de a végtranyókat elfüstöli. Élesztés, kimeneti egyenfeszültség, nyugalmi áram beállítása után, 1kHz bemeneti jellel műterhelésen szkóppal figyelve gerjedés nincs, de kb. 40V amplitúdónál elkezdi vágni a kimeneti jelet. Mit kell módosítani a kapcsolásban, hogy működjön a pirossal jelölt tranyókkal
?

egyszerű.jpg
    
(#) Gafly válasza gabesz2011 hozzászólására (») Jan 22, 2024 / 1
 
Szerintem engedd el, kár lenne még kitakarítani is.
(#) gabesz2011 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Egy ismerősöm vette alkatrésznek,de ha talál hozzá valami rajzot akkor el barkácsolna vele tanulás céljából.
(#) szendi001 válasza gabesz2011 hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Igazi amator csemege. Egyebkent rossz?
(#) szendi001 válasza morgo hozzászólására (») Jan 22, 2024 / 1
 
Akkor hamisak a tranyok. Ha 30 voltrol megy es 45 nel elfustol, valami ipari eredeti tranyot keress bele. Egyebkent aram vedelem nincs benne, szoval azzal is kellene valamit kezdeni.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2024
(#) gabesz2011 válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Igen jelenleg halott mind2 panel. A hűtőbordát már le adták a méh telepre
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2024
(#) reloop válasza morgo hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Szia! A 45 V-os tápnál a 40 V-os kivezérelhetőség rendben lévő a tranzisztorok maradék feszültsége miatt. Az 100 W-ot jelent 8 Ω-os terhelésen. A választott végtranzisztorok adatlapja 45-50 W terhelésre ajánlja ezeket a félvezetőket, gondolom nem véletlenül.
(#) szendi001 válasza gabesz2011 hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
En nem latom halottnak ezt a konstrukciot. Erdemes lenne teljesen szetszedni. Lefesteni a dobozt es hasznalni a trafot. Nem valoszunu hogy foglalkoznek a panelekkel. Minden javithato, de jobban jarnal, ha valami egyszeru kitet beledobnal ebay-rol. Ha ezeket akarod javitani, akkor vedd ki az osszes felvezetot ami gyanus, merd ki oket es ossze kell allitani ujra. Eros a nyanum, hogy a nyak nem fogja tulelni.
(#) Suba53 válasza gabesz2011 hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Ha a tanulás a célja, akkor első körben vissza is rajzolhatná a kapcsolást.
Nem egy bonyolult jószág, kis odafigyeléssel simán menne.
Aztán ha megvan a rajz, akkor már tudná méricskélni is. Ennél jobb, gyakorlás nem nagyon van.
(#) gabesz2011 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Kapcsolási rajzod esetleg volna hozzá?
(#) gabesz2011 válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Én is kínáltam neki másik modul párt bele,de szeretné megpróbálni ezt megmenteni.
A képen látható master blaster audio modulokat mondtam hogy dobja bele.
(#) franky710 hozzászólása Jan 22, 2024 /
 
Sziasztok Szakik!

Van egy Fisher erősítő CA-866 nem jön ki belőle hang.
A végok tranyók ellenőrizve, meghajtók ellenőrizve, hol keressem szerintetek a hibát!
A tranyók 2sa1302, illetve 2sc3281-el vannak megoldva.
Köszönöm előre a segítségeteket.
(#) reloop válasza franky710 hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Szia! Főtáp, segédtáp, kimeneti egyenfeszültség, semmi különös, csak a szokásos rutinvizsgálatok.
Elektrotanyán van rajz, berajzolt jelúttal.
(#) Beringer 600 válasza gabesz2011 hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Üdv
Nekem vannak a dobozba eredeti d voice moduljaim
(#) morgo válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Utólag előkerült egy hiba. Az egyenirányító híd egyik bemenő lába el volt törve/vágva, és megforrasztva, de inkább csak taknyolva. Némi melegedés után bizonytalan lehetett az érintkezés, ami okozhatott érdekes anomáliákat. (Ez egy Onkyo erősítő, amit egy közeli ismerősöm hozott hiányzó végfokkal, hogy némi életet leheljek bele.) Most jónak tűnik.
(#) Tiano hozzászólása Jan 23, 2024 /
 
Sziasztok!

Adott egy TDA2007-el meghajtott Genius PC hangfalszett, ami a tulaj elmondása szerint 3 órányi használat után elkezd búgni. Azonos konnektorban van a PC-vel. Próbáltam üresen, 3 óra után nem búgott. Próbáltam hajtani másik PC-ről, melegíteni, nekem nem búgott. Inkább gondolnék a PC-re, mint hibaforrás. De vajon mi? Azt kipróbálnám, ha nálam lenne a PC is, hogy ilyenkor Jack ki-be és vajon marad-e a hang. Táp elvételtől marad a búgás állítólag.
(#) dB_Thunder válasza gabesz2011 hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
600-asból van nekem ilyen D Voice kettő is!
Egyik átalakul, a másik többé kevésbé eredeti formájában lesz helyreállítva.
Ezekbe legalább a trafó nagyjából elegendő teljesítményű!
Van még Castone, meg Kiso is, de mindkét erő tápja nevetségesen gyengusz.
(#) szendi001 válasza Tiano hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Sima földhurok.
(#) Tiano válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
De miért csak 3 óra elteltével jelentkezik?
(#) szendi001 válasza Tiano hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Neked nem bugott. Mas gepen nem bug. Uresen nem bug. Kontaktos valami. Nincs osszefugges az idobelyeg es a hiba kozott.
(#) Davidd hozzászólása Jan 24, 2024 /
 
Sziasztok! Egy kis segítségért fordulok hozzátok. Szeretnék építeni egy 2 csatornas erősítőt, a táp trafó és egyenirányitás, szűrés adott. Toroid 2x60Vac es 2x2db párhuzamos 10.000µF 100V kondenzátor pakk. Védelem is már készvan, a cikkek közt fellelhető kapcs.rajz. Sőt a végtranzisztorok is adottak, MJ21194, van belőlük egy jópár, pontosabban 12 darab, ami oldalanként 3-3pár tranzisztort jelent. Kapcsolási rajzot keresek/kérnék szépen, ami kvázi-komplementeres. Ugye a táp kb +-85V pufferek után, van nekem megépítve a jòl ismert super ocl 500 meghajtó panel, vagy őt kellene átalakitani, hogy fogadjon kvazikomplementer kimenetet, vagy valami bevált kapcsolásra lenne szükségem. Mellékelem a kapcsolasi rajzot, és, hogy állok eddig az erősítővel.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Szia! A tápfeszültség miatt az 500 W-os kategóriában érdemes keresgélned. Ha feleled a csatolt képhez tartozó eredeti cikket, akkor valószínűleg építési tanácshoz is juthatsz.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Nagy gondot nem látok ezzel a rajzzal. A T2-t után kéne azért számolni, mert szemre olyan mintha telítés határán lenne a munkapontja és természetesen VR2 csúszka legyen összekötve R13-mal.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Köszönöm szépen, neki is allok berajzolni eagle be, azert be mellekelnek meg egy olasz kapcsolasi rajzot amit találtam. Hianyosabb mint amit mellékeltel, ugyhogy nem kérdés melyiknek fogok nekiallni. 3 par ilyen MJ21194 ilyen tápfesz mellett még elketyeg 4 ohmon is.
Amit mellekeltel sokkal letisztultabbnak is tunik. Igen ertem a szituaciot a VR2 vel, ez igy kicsit veszélyes.
Kifejtenéd számomra mire gondolsz a T2 vel kapcsolatosan?
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2024
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Az említett T2 munkapont rendben van, az a rajz is jó amit találtál.
Következő: »»   2477 / 2488
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem