Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   276 / 278
(#) vladcepes válasza uniman hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
A régi Samsung
(#) elactrofan válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Igen ennek a típusnak ez gyakori hibaja. Cpu alatt talalható. Kell hozza szerezni egy hibas alaplapott arrol potolhato.
Alkatreszem sajnos nincs, de....
(#) uniman válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
"1Rx16"....de a másik meg tuti nem ilyen, saccra 2Rx8 lehet. Keresd meg az adatait, ha sikerül (nekem nem sikerült).
(#) img válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Itt a kapcsolási rajza, a pozíciószáma alapján megtalálod benne az adatait, ha az alkatrészről magáról nem olvasható le.
(#) elactrofan válasza img hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Innen csak regisztracio utan lehet letolteni vagy akar megnezni. Akkor mar olyat kuldenek amit egybol megtudnezni
(#) uniman válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Itt van "olyan"...remélem sikerül letölteni.
(#) img válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Elnézést nem tűnt fel, valószínűleg azért mert folyamatosan be vagyok jelentkezve.
(#) vladcepes válasza uniman hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Én sem találok róla adatot. A 2Rx8 az = a oldalanként 8 csipp? mert ha igen úgy van. egyik oldalon is 8 csipp meg a másik oldalon is. Az alaplapon ha Slot 1-be megy a gép, viszont Slot 2 be meg visít, ez nem lehet BIOS-os beállítás ugye?
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
2R = 2 ROW. Ez nem BIOS beállítás hanem hardver: vagy összepasszolnak, vagy nem.
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
"vagy összepasszolnak, vagy nem." mármint az alaplap a Ram-al?
(#) uniman válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Ez eléggé bonyolult, és tudománytalan...én mindig ügyelek, hogy notebook RAM-bővítés ugyanolyan jelzésű RAMokat vegyek. Vagy megnézem a gyártó ajánlását.
Lehet a X= utánni "16" és a "8" a bibi...ez a chipen lévő bankok számára utal.
(#) vladcepes válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Ha arra kell gondolnom hogy egyformák legyenek a RAM-ok ,két egyformát rendeltem. A gépet kaptam, abba cseréltem alaplapot mert meg se nyikkant, nekem meg volt egy Samsung 4Gb-os 3.200 Mhz-s Ram-om azzal próbáltam és ment-na innen jött az ötlet ,hogy kellene 2 db - 8 gb-os egyforma RAM ami 2133Mhz-s mert az alaplapot megnézve elvileg 2x8 Gb-ig bővíthető 2133Mhz-n.
Hát most zavar hogy a második Slot-ba nem akarja elfogadni. Na de mindegy majd lesz valami.
Köszönöm a segítségeket, ötleteket.
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
RAM a RAM-mal és mindkettő az alaplappal.

Az alaplap QVL listájáról válassz RAM-okat mert azok biztos működni fognak benne: letesztelték.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2024
(#) uniman válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Ha már megnézted, hogy 2x8 Gb, akkor ott egy lista is lehetett a supported "SO-DIMM"-ekről.
A crucial-nál is ki lehet választani (a 2133-as nincs a listában!): Bővebben: Link
A 3200-ast támogatja ? A 2133-as is elég fura, mert a többség 2400-as. Az én Ideapad 330-asomba is ilyen kellhet...
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2024
(#) vladcepes válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Az oldal amit linkeltél valóban nincs 2133-as. Én itt néztem :Bővebben: Link

Two SODIMM slots
Both slots are customer accessible / upgradeable
DDR3L-1600 (PC3-12800)
DDR4-2133 (PC4-17000)
Supports Dual Channel Memory
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Köszi! meg keresem az előző linken mert amit küldtél az DDR3-as
(#) uniman válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 23, 2024 / 1
 
A notebookodból van 2-féle, vagy 2-féle RAM jó bele... A 3200-as meg lenne a kakukktojás.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2024

DDR_3_4.jpg
    
(#) vladcepes válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Igen, Egyik DDR3-as lappal ,enyém meg DDR4 es.
(#) vladcepes hozzászólása Jan 24, 2024 /
 
Anélkül hogy szét szednék egy gépet, van olyan progi ami megmutatja azt hogy a RAM ami benne van az Single Rank Memoria vagy Dual Rank Memoria ?
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Sikerült.,CPU-Z vel megnézni.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Végül ki derült hogy a Slot1 ami huncudkodik, bele raktam egy 8Gb-os Single Rank Memoriát és így működik.
(#) cupika97 hozzászólása Feb 2, 2024 /
 
Sziasztok. NTB típusa: HP ProBook 455 G2 HSTNN-C79C, alaplap: ZPL45/55 LA-B191P rev 1.0. Kódolva van a BIOS, így vettem. Senki sem tudja a BIOS kódját. Original BIOS BIN megvan, de kiolvasni nem tudtam belole. Interneten minden elerheto BIOS-t kipróbáltam, még fizetoset is, eggyikkel sem mukodik a laptop. Csak a HP logóig jut, semmire sem reagál. Visszarakva az orig. BIOSt mukodik, csak kódolva. Esetleg nincs valakinek mukodo BIOS-ja hozzá? A chip típusa W25Q64FVSIQ. Hajlandó vagyok fizetni is érte.
Tisztelettel, koszonom.
(#) img válasza cupika97 hozzászólására (») Feb 2, 2024 / 1
 
Üdv! A HP-k BIOS-a secure loaderrel van feltöltve és titkosított (a BIOS fáljlból a loader állít elő egy egyedi tartalmat ami több ponton is az aktuális hardver azonosítóira épül, így nem tölthető rá az egyik gépről lementett tartalom a másikra mert nem indul el vele). Egy hasonló HP-t megcsináltam pár éve de masszív szenvedés volt: nem éri meg annyi energiát beletenni. Lehet, hogy azóta már van rá egyszerűbb megoldás - kívánom, hogy legyen szerencséd.
(#) cupika97 válasza img hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Eztet sajnálattal olvasom.
(#) david10 válasza cupika97 hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Szia. A Bios frissítőből kicsomagolt bios-t is próbáltad felírni semmiféle módosítás nélkül?
(#) peter810 hozzászólása Feb 15, 2024 /
 
Sziasztok adott egy Toshiba satellite pro r50-c laptop az este még üzemelt,most reggel kellett volna a munkámhoz és nem kapcsol be,ezek megvoltak akku ki,töltő ki vártam vele de semmi.Csak annyit csinál hogy ha benne az aksi ha nincs,töltőre rakom kb 5mp uttán magától indul venti felpörög és az elején a bekapcsoló led 2x fehéren 2x sárgán villog.ddr3 ramos és csak 1 slottban van átraktam másikba ott is ugyan ez.
(#) img válasza peter810 hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Üdv!

Jó hír, hogy legalább a SIO vezérlő működik, viszont ebből adódóan valami trükkösebb hiba: így nehéz lesz a távolból megmondani, de van tesztkártyám ami behatárolja, hogy hol akad el a bekapcsolással. Viszont azt tartsd szem előtt, hogy 1.5 év múlva valószínűleg egyébként is le kell cserélned, mert a "kötelező" Win 11 minimum CPU igénye a 8. gen. Inteleknél kezdődik.
(#) peter810 válasza img hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Te javítasz?helyileg merre?én Kiszombor
(#) img válasza peter810 hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Erre az esetre a Foxpost vált be (1600 - 2200 Ft egy irányba) mert én Budapesten vagyok. Üzenetben beszéljük meg a többit, ne itt offoljunk.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2024
Következő: »»   276 / 278
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem