Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1148 / 1153
(#) vargham válasza Gafly hozzászólására (») Feb 23, 2024 / 4
 
Igen.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2024
(#) Gafly válasza vargham hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Rendben, látom, értem.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Ezeket ezzel nehéz lehet "megdolgozni"...
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2024
(#) totimalk hozzászólása Feb 26, 2024 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy pic-es panel.
Nem tudna valaki segíteni mire való?
(#) majkimester válasza totimalk hozzászólására (») Feb 26, 2024 / 3
 
Ha a panel szélén lévő vibradorm-ra rákeresel, akkor látni fogod, hogy ez valamilyen masszás ágynak a vezérlője lehet. Az alábbi képen egy hasonló panel van:
Bővebben: Link
(#) gbenyov válasza segítő hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Megfejtés a tranyón látható "S"-re=
SIGNETICS GYÁRTMÁNY 1986
(#) atiber hozzászólása Márc 2, 2024 /
 
Üdv Mindenkinek! Ez milyen alkatrész lehet és esetleg hol lehetne beszerezni? Parkside horonymaró bekapcsoló gomb és a motor közé van beiktatva, de rossznak tűnik, mert bekapcsolás után semmi reakció a motornál...
(#) img válasza atiber hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
"rossznak tűnik"

Műszerrel mérve mit mutat?
(#) Bakman válasza img hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Lágyindító, a benne lévő félvezetők miatt nagy valószínűséggel szakadást. Ha ezt kikerülve működik a horonymaró, akkor csere.
(#) hg6dab válasza atiber hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Lágyindító, induláskor védi a motort a túlterheléstől. https://www.protechshop.hu/atkapcsolok-kikapcsolok-es-relek/lagyind...04908/
(#) img válasza Bakman hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Elnézést, leragadtam ott, hogy "bekapcsoló": azt hittem, hogy az. Igaz, kell a lágyindító is.
(#) atiber válasza hg6dab hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Szuper! Ez lesz az...Nem értem a google lens miért nem találta meg a fotó alapján? Köszönöm!
Közben kiderült, hogy nem ő a 'hunyó'. A kapcsoló és a - friss infó alapján - lágyindító közötti két vezeték egy-egy ponton el volt 'szittyenve' / szakadva a szigetelés alatt...?...számomra érthetetlen módon, hogy mi érhette őket? Összeforrasztottam, lezsugoroztam őket és úgy les ki, hogy ismét működik a horonymaró.
(#) hg6dab válasza atiber hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Idézet:
„egy-egy ponton el volt 'szittyenve' / szakadva a szigetelés alatt...?...számomra érthetetlen módon,”
Rosszul beállított kábel csupaszító szerszám lehetett az oka. Összerakás után a sodratból maradt kevesebb szál bírta egy darabig, de az áramfelvétel volt az erőssebb.
(#) Fats Domino hozzászólása Márc 6, 2024 /
 
Jó reggelt!
Valaki felismeri ez mi lehet? Nem találtam róla semmit,még fotó alapján sem.

001.JPG
    
(#) Bakman válasza Fats Domino hozzászólására (») Márc 6, 2024 / 1
 
Mintha Bias Tee lenne. RF jelhez lehet DC feszültséget adni vele, pl. távolabbi erősítő táplálására, így annak nem kell külön kábelt húzni.
(#) Fats Domino válasza Bakman hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Lehet, hogy igazad van...sőt.

002.JPG
    
(#) tothbela válasza Fats Domino hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Vagy inkább Gunn diódás oszcillátor. Traffipax radarban lehetett talán. Nem tudom ez hol rezeg, de 30-35 GHz körül szoktak. Nekem ettől kisebb van, abban benne van a demodulátor dióda is. Három kivezetése van, egyik a GND, másik a bias (nekem 8V-felett kezd dolgozni), harmadik a kimenet. 35 GHz körül már egy sétáló emberről visszaverődő rádió hullám 100Hz nagyságú különbség jelet produkál. Igaz hogy nagyon kicsi a kimenő jel, de sima hangfrekis kis erősítővel ez már hallgatható, vagy android telefonra letölthető spektrum analizátorral látható és mérhető ez a freki. Ha látsz benne fantáziát, és persze van hozzá primer sugárzó fej, jó kis játék. A kisugárzott nagyfrekis jel nagyon kicsi, nem hiszem hogy ártalmas az egészségre.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2024
(#) Suba53 válasza Fats Domino hozzászólására (») Márc 6, 2024 1 /
 
Valami ilyesmi lehet benne:
Gunn oszcillátor.
A kimenete a nagyfrekis N csatlakozó, valami mikrohullámú műszer alkatrész lehetett.
(#) Bakman válasza Fats Domino hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Biztos, hogy nincs igazam.

Erről a képről már rendesen látni a "hangoló tekerőt" amit én csatlakozónak néztem, tothbela és Suba53 nyert.
(#) subwoofer220 hozzászólása Márc 7, 2024 /
 
Jó reggelt! Ez milyen alkatrész lehet? A képen egy 12v-os akkumulátor panel látható. Az alkatrész a kimenő pozitív ág végén található. Pirossal bekarikáztam.
(#) kadarist válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 7, 2024 / 1
 
Szia! PTC biztosíték. Ha sok áram halad át, akkor nagyon megnő az ellenállása, így korlátozza az átfolyó áramot.
(#) ptibor hozzászólása Márc 8, 2024 /
 
Sziasztok!
Van egy TDA1701 IC, elméletileg DIP18 tokozásban. Van kapcsolási rajzom is hozzá amelyen 13-ig vannak a lábak számozva. Hogyan kell megfeleltetni a rajzon szereplő lábszámokat a DIP tok lábszámaival.
(#) proli007 válasza ptibor hozzászólására (») Márc 8, 2024 / 1
 
Hello! Vicces egy jószág, nem sok minden található róla. De ha összeveted a kapcsolási rajzot ezzel a kis barkács rádióval, akkor kiderül, hogy sorba vannak a lábak, kihagyva a hűtőfelületet, majd végül az lesz a 13-as..
(#) FeTamás hozzászólása Márc 8, 2024 /
 
Hali,mindenkinek!

A segítsegeteket szeretném kérni.
Elpukkant egy IC a VESCben és sajnos nem hoz semmit a google az ic típusra.
Betudna nekem valaki azonositani az alkatrészt?
örök hálám.
Sajnos csak ennyit tudunk: 89LOSAYB

Vesc 75/300

https://www.ebay.com/itm/314870187834?itmmeta=01HREF3136XE28T0DZR6S...jM_DYw
(#) ptibor válasza proli007 hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Köszönöm a választ.
Utólag megnézve a TBA800-nál is ezt a számozási módszert használják, kihagyva a hűtőbordát csak ott jutott külön GND láb a hűtőn kívül is, itt meg nem. Ezért voltam bizonytalan benne.
(#) majkimester válasza FeTamás hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
SAYB-re a találat:
LM5008MM
Ez egy step down regulátor, tokozásra megfelelőnek látszik és az 1-es láb is stimmel, az megy a tekerecsre és a diódára.
(#) vik116 hozzászólása Márc 10, 2024 /
 
Üdv! Valaki tud segíteni ennek a paramétereit tekintve milyen kondi? méretei tekintve 3x2mm,
kép2
kép
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2024
(#) Gafly válasza vik116 hozzászólására (») Márc 10, 2024 /
 
Talán jobbról a második?
(#) Suba53 válasza vik116 hozzászólására (») Márc 10, 2024 /
 
Multilayer kerámia kondi. Kapacitása a mérete alapján µF nagyságrendű lehet.
Mindkét végére 47kOhm megy, lehet hogy valami RC időzítő, vagy késleltető tag.
Ha lenne elvi rajzod, könnyebb lenne kitalálni.
(#) halasizs hozzászólása Márc 10, 2024 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Hozzám került egy Resurs-1 orosz csoda.
Bekapcsoláskor a lámpa világít zúg. A kimeneten 0,6V-ot mértem. A 2db KU202G kikapcsolt állapotban a tirisztorok K-A lábán sípol a műszer. A diódákat kimértem azok jók. Mivel lehetne helyettesíteni a KU202G tirisztort? Lomex és HQ ba eltudok menni venni.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2024
Következő: »»   1148 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem