Fórum témák
» Több friss téma |
KÖszi. Ezek jól néznek ki, még ha csak a felét is értem az elnevezésnek. Igazából én egy olyanra gondoltam, hogy egy menetes szárat forgatnék meg, amin egy anya megy fel és le. Vagy épp az anyát forgatom meg, és a menetes szár emel. CSak nem tudom hogyan forgassam meg pl a menetes szárat. Ráteszek egy ékszíjtárcsát, fogaskereket.. és azt mivel-hogyan forgatom...
"Kitalálnék valamit, csak előbb ki kellene találnom, mit találjak ki.."
De mi köze van ennek menetes szárnak a PIC-hez?
Sztem ennél azért konkrétabb voltam, még ha nem is fejeztem ki magam pontosan.
Mindig belefutok ebbe a problémába, ha valamit csináltatni akarok a PICkel. Nekem valahogy ez a legfőbb gondom. Megvan a program, megvan hogyan működik, csak azt nem tudom megoldani, hogy a PIC jelek valahogy valós mozgássá-cselekvéssé alakuljanak. Kereket forgassanak, karokat mozgassanak, lapokat emeljenek... És itt akadok meg a mechanikai részeknél. EGY 3D nyomtató biztos sokat segítene, de mivel nincs gondoltam hátha van erre valakinek bevált módszere. De ha rossz helyen kérdeztem akkor elnézést kérek.
De hogy teljesen konkrét legyek: A legutóbbi, egy sima hőfok alapján vezérelt PIC lenne, ami ha kell kinyitja az ablakot, hogy szellőzzön az épület. Ez PIC szempontból semmi. A gondom ott van, hogy ha a PIC azt mondja "nosza nyissuk ki az ablakot", akkor elindít egy villanymotort, ami.... és itt áll meg a tudományom. A feladatra elég lenne egy 5-6V-os motor is, námi áttétellel. DE hogyan?
PL forgat egy menetes szárat, amin felemlekedik egy anya, amihez rögzítve van az ablak és kinyílik. OKé. de a menetszárat hogy forgatom? Műanyag fogaskerék? nem bírja megforgarni, ráadásul rászerelni a szárra se tudom hogyan kellene. És becsukáskor az ablakot jó lenne némileg "rászorítani" a keretre. AZ meg nem megy egy műanyag fogaskerékkel. Ékszijtárcsa? Ilyen kis ékszijat nem tudok. Inkább fogaszszijjal.. de az meg pláne nehezebb. Kb ilyesmire gondolok. De ebbe a problémába futottam bele, amikor porszivót/fűnyírót akartam csinálni (ott is a mozgatás, forgatás volt a gondom), vagy amikor egy napelemtartó asztalt akartam, ami a nap felé fordul.. szintén a mozgatás volt a gond.
Szerintem aki szeret csinálni ezt-azt, annak mindenképp érdemes egy 3D nyomtatót beszereznie, mert a lehetőségek tárháza nyílik meg általa. Az egyik leguniverzálisabb "szerszám" amivel a dobozolástól kezdve a mechanikai alkatrészekig nagyon sokféle dolgot meg lehet csinálni. Olyan dolgokat is, amire azelőtt úgy gondoltál, hogy ezt lehetetlenség a hagyományos eszközökkel megvalósítani.
NA ez már télleg OFF. De a 3D nyomtatóval nem okoz gondot, hogy a filament alacsony hőfokon olvad? VAgyis amit nyomtatók (teszem azt egy redőny felhúzó mechanikát, ablaknyitó, napelemforgató) az egy forró nyári napon, ha rásüt a nap megpuhul, deformálódik? Vagy ez kamu infó?
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2024
De miért nem lehet ezt a témát itt folytatni?
17-es láb IOCA2 használom megszakításhoz.
Szépen működik, de van egy nagy gond a szimulátorral: Amit írtam progit valóságban a hardveren azt hajtja végre (Beugrik megszakításba,LED világít, kilép megszakításból). Viszont ha a szimulátoron futtatom, akkor a következő gond van: Megszakítás engedélyezéshez a következőnél állítja be: movlw 10000000B ; IRDA megszakítás 17-es lábra Peripheral Interrupt Enable movwf PIE0 Nem működik a megszaktás Szimulátornál ha ezt lefuttatom marad 00000000B Ez szimulátor hiba, vagy esetleg én nem csinálok valamit jól? Egyébként az INTCON1 és IPR0-nál sem hajtja végre a beállítást. A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2024
Szimulátor gyakran problémás. Az egyik eset az, amit te is tapasztalsz, a másik az, amikor működik valami de az errata szerint nem kellene. Nincs mit tenni, valós környezetben kell tesztelni ha nem akarsz felesleges meglepetéseket.
Ez komoly problémát okoz, mert pontos időzítéseket kell csinálni kétszintű megszakításokban ugrálva.
Hülye kérdés, de házilag nem lehet ezt "megszögelni"? Van valami kontakt a Microchipnél ahol jelezni lehet a hibát, hogy kijavítsák? (Mi a fenének adnak ki egy új PIC-et, ha nem működik a fejlesztő progi?)
Regisztráció után lehet hibajegyet nyitni: Bővebben: Link. aztán vagy foglalkoznak vele, vagy nem. Több, mint egy éve jeleztem nekik, miszerint egy dokumentálatlan bug van az ADC2 modulokban (több típusú kontrolleren ismételhető), még csak az errata doksikban sem jelent meg.
Szia!
Réges-régen, talán még a múlt évezredben, a PIC18 kontrollerekben egy csomó FSR volt, de közel sem annyi, mint az új típusokban. Az SFR -ek akkor elérhetők voltak (egy-két típus kivételével) az un. ACCESS bankból. A mai típusok esetén sok FSR az ACCESS -ban címtartományán kívül esik. Ilyen típus az említett PIC18F16Q40 is. Az ACCESS bank a 0x460...04FF SFR címtartományt éri el. ACCESS bankban van pl. a PIE0 (0x4A8), INTCON0 (0x4D6), INTCON (0x4D7), de nem érhető el az IOCAN0 (0x406), IOCAN1 (0x407). A megoldás a BSR regiszter kezelése a movlb utasítással. movlw 11100000B
Sziasztok.
Adott egy 18F458-as PIC. Frissítés közben sikeresen le lett húzva az USB. Azóta bootloader not respond van. Rákötöttem a pickitet, külső frissítéssel próbálkozok. A PICKit látja is az eszközt. Ha rámegyek Erase akkor visszajelez hogy erase complete utána a device blank-ra kattintva a következő hibaüzenetet kapom: Idézet: . Ilyenkor mi a helyzet? Így a .het-et se tudom feltölteni neki. Ha a read-re megyek, akkor szintén kiolvassa az eszközt és nem FFFF fogad. Valakinek ötlete mit szúrtam el? Vagy hogy javítható az eszköz? „Program memory is not blank starting at adress 0x000000”
A PIC az áramkörben van vagy szabadon és csak a PICKit-tel érintkezik?
Tools menü -> Use VPP First Program Entry Hátha...
Próbáltam, de nem vitt sikerre az sem. Hosszas szenvedés után sikerült megoldani. Áramkörbe van az IC, kevés volt neki a táp. USB-s telefontöltővel rásegítettem külső tápnak. Onnantól sikerült éleszteni.
HI ,every one once again I need help, i have a code of 16F676 to control the triac and schematic attached here , i think sw1 and sw2 not defined,i am not know much about coding, please help;
Sziasztok !
Egy kis segítséget kérek van egy grafikus kijelzőm 128x64 (st7920 driver). nem tudok a grafikus lapra írni ,bekapcsolom a grafikus lapot , de akkor is karaktereket ír a háttérben. Az adat lapot egyszerűen nem értem ."WRITE DATA TO RAM" csak ez van írásra !!!
IN main.c sw1 and sw2 not defined nor referenced.
Dear sir please modify main.c with the correction , i am very very weak in coding
Yes dear, i am strong in hardware but very weak in coding, so please help.
This post reports a misspelled conditional directive.
The corrected version in the attachment.
Kindly corrected it with sw1 and sw2
Dear HP41C this is my dream project , i want this design to connect in my bedroom, i tried many websites ,nobody help me, i think you can help, it is minor work for you but i can't do ,so please would you help me ?
Sziasztok!
Egy DFPlayer mini-t szeretnék vezérelni egy PIC18F46K22-vel. Van már benne egy progi, ami ledeket, elektromágneseket illetve egy 7-szegmens kijelző sort vezérel, már csak a hangokat kéne megoldanom. Elvileg kapcsolásom van a fizikai öszekötéshez, csak a program részlet hiányzik. Kezdő vagyok, az eddigi programot is segítséggel építettem fel, de onnan most nem tudok segítséget kérni. Hátha valaki innen tud segíteni. Konkrétan: Kb 50 db zenefájlból kellene kiválasztani mindig egy aktuálisat. Segítség lehet, hogy ez egy FLIPPER vezérlés. Köszönöm, ha tudtok nekem segíteni!
Milyen fejlesztőkörnyezetet használsz? Ha DIP tokos kontrollered van, akkor a 25 és 26 vagy a 29 és 30-as lábak közül melyik páros szabad?
A fizikai összeköttetésnek így kell kinéznie: PIC TX lába (25 vagy 29) -> 1 kΩ-os ellenállás -> DFPlayer RX lába.
Szia, megnézem holnap, mi szabad, illetve milyen kapcsolásom van. Az a kapcsolás működik, az biztos, csak a szoftver részel van a nehézségem.
Basic. MicroCodeStudio Pic Basic Pro Pic 18 Suite. Köszi! A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2024
Mellékletben a DFPlayer adatlapja, a parancsok is benne vannak. A PIC-ben az UART modult kell beindítanod (remélhetúleg találsz hozzá példát, nem ismerem a fejlesztőkörnyezetet), 9600-as sebességgel. Egy-két példaparancs:
0x7E 0xFF 0x06 0x03 0x00 0x00 0x0A 0xEF 0x7E 0xFF 0x06 0x03 0x00 0x00 0xFF 0xEF 0x7E 0xFF 0x06 0x03 0x00 0x01 0x00 0xEF Félkövérrel kiemelt 0x03: ezzel modod meg a modulnak, hogy adott zeneszám lejátszását kéred. Aláhúzott két bájt: A zeneszám sorszáma: 0x00 0x0A = 10. hang. 0x00 0xFF = 255. hang. 0x01 0x00 = 256. hang. Fontos! A modul nem a fájlnevek alapján sorszámozza a hangfájlokat, hanem milyen sorrendben folgalják el a memóriaterületet. Pl: feltöltöd a kártyára a 0001. mp3-as zeneszámot, majd a 0003.mp3-at és végül a 0002.mp3-at. 0x00 0x01 -> 0001.mp3 kerül lejátszásra. 0x00 0x02 -> 0003.mp3 0x00 0x03 -> 0002.mp3 |
Bejelentkezés
Hirdetés |