Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Idézet: Ha ezt írják rá. Többek között ezért semmi bizalmam nem lenne ilyen gépnél. „naiv emberke vár el egy 100-200 dollár körüli müszerektöl ilyesmit” Idézet: Ez egy létező piaci rés! Már izzítom is az MPLAB X-et. „Legközelebb meg majd olcsó 6⅓ digites asztali multimétert fognak árulni, de úgy, hogy az utolsó 3 digit véletlenszerű számokat ír ki”
Jó ár/érték arányú masináknak tűnnek. Itt egy "rövidebb" videó, ahol Dave teszteli az egyiket: EEVblog 1566 - Rigol DHO800 12 Bit Oscilloscope FULL REVIEW.
Köszönöm, én is így látom.
A DHO924S beépített függvénygenerátorral Bode-diagramot is rajzol, jól jöhet szűrők behangolásánál. Leginkább az olyan vélemények érdekelnek, hogy miért ne...
Én egy DHO804 vettem nemrégen, elsősorban akkus üzem és 12bit miatt. Nekem analóg kis szintű mérésekre kell. A külső tápegysége -már az újabb Liteon- erős zavarsugárzó, simán van 20-50mV zavarszint a kijelzőn, attól függően mekkora a mérendő pont antennaként, tehát mekkora vezetékszakasz és belső ellenállású amin mérünk. Erről írnak EEVblog fórumon is, probléma. Nekem így nem jó, vagy trafós tápegységemről, vagy autó akkuról megy. 3-3.5A kell neki 12V-nál. Másik ami nem tetszik, hogy a kijelzőn alul felül nagy helyet foglalnak a kiírások, kevés hely marad a jelalaknak.
Ha nem akkuról kell, megnézném a Siglent SDS800X HD 12bit szkópját, belső tápegysége biztosan nem szór ennyire, árban kb. ugyanennyi. ui.: négyszög tranziens átvitele osztóállásonként nem egyforma, kis hiba van benne. A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2024
Az Owon termékei, és szándékosan nem műszerei közül már láttam pár ilyet. Még az 50/60Hz-es aliasing-ra sem sikerült odafigyelniük. Pörögnek is a digitek.
En egy Apple taprol hasznalom a 814-et (talan a MAcBook Pro-hoz kaptam), azzal a tap sajat zaja kicsi (~20mV), viszont ezer mas cucc porog korulottem, nagyresze mikrovezerlos, digitalis zajforras, szoval ez akarhonnan is johet. Az eredeti tapot talan ki sem probaltam csak megneztem mi van rairva.
Eloturom majd az akkus dobozt a garazsbol megnezni, hogy az valtoztat-e rajta. Mondjuk nem nagyon terveztem mostanaban analog aramkor epiteset, egyedul egy fejhallgato erosito alkatreszei varakoznak a fiokban, de az nem mostansag lesz, digitalis aramkorok ideje van... Ami digitalis cucc van, ahhoz pedig szerintem barmelyik atlagos tudasu szkop eleg lenne A 814 es a 804 amugy egyforma, s mindketto bovitheto, ha valakinek van kedve barkacsolni.
Biztos, hogy a saját tápja szórja a zavart. Kiiktatva, és akkura kötve zavar nincs.
Alapból akkuról nézve kb.: 0.4mV saját zaja van a szkópnak, ami már nagyon jó.
Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólását.
Meggondolandó a Siglent SDS800X szkóp is...
ilyenkor mindig az is kérdés, hogy mire kell.
Alapvetően amatőr mérésekre,
- Erősítő beállítás - AC inverter javítás - kapcsoló üzemű tápegység javítás stb.
Az biztos, hogy messze jobb ár/érték arányú mint a FNIRSI játékai. Én meg merném venni. A leírásában (Bővebben: Link) nincs semmilyen hihetetlennek tűnő fícsör, valószínűleg tudja is, amit ott leírnak. Az 1GS/s minden bizonnyal egy csatorna hazsnálata esetén érvényes, kettő használata mellett feleződik, három vagy négy csatornánál negyedelődik. Ezt kb. minden oszcilloszkópra így értik, ez egy szokványos csúsztatás.
Az biztos, ha legközelebb oszcilloszkópot kell vennem, tuti négy csatornás lesz, nagy áldás tud lenni bizonyos helyzetekben.
Nem ismerem, de az Owon szokta teljesíteni a leírt paramétereket. Ezek szerint amiben gyengébb a szokásos de eléggé drágább amatőr kategóriától: trigger csak éltrigger és videó van, 5mV/div a legnagyobb érzékenysége, 20ks jelfelvételi hossz. Nem is olyan régen ilyen paraméterű szkópokkal csináltunk sokmindent.
Ez nagyon jó kérdés
Egy HF erősítő javításához bőven megfelelnek hagyományos, olcsó 10e körüli 1-2 csatornás, régi jó állapotú analóg oszcilloszkópok. Felette a csillagos ég, de ez profi terület. Idézet: Ezt alá tudom támasztani, ugyan ritkán használom ki a 4 csatornát, de amikor szükséges, akkor nagyon-nagyon jól jön! „Az biztos, ha legközelebb oszcilloszkópot kell vennem, tuti négy csatornás lesz, nagy áldás tud lenni bizonyos helyzetekben.”
Ebből nekem a 20ks az ami kevésnek tűnik, legalábbis ebbe a korlátba futnék bele a leghamarabb. A jelenlegi oszcilloszkópom (ha jól emlékeszem) 14Ms memóriával rendelkezik, és előfordult már, hogy jó lett volna még több. Persze kevesebb memóriával is jól használható egy szkóp, ez csak megkönnyíti és esetleg meggyorsítja a méréseket (mert kevesebb mérés is elvezethet egy adott probléma megoldásához).
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2024
Sziasztok!
Hosszú hezitálás után, én is elérkezettnek érzem az idők szavát és a TR 4655/a EMG oszcilloszkópot lecserélném, digitális oszcilloszkópra, elsősorban azért, mert a vízszintes eltérítés kontakthibás és ez idáig nem sikerült megjavítani. A választás sem könnyű a sok kínálat, meg az itt található hozzászólások miatt sem. A nálam jobban hozzáértőktől kérdezem, (én még az analóg eszközökön szocializálódtam már a korom miatt is) hogy a Hantek DSO2C10 és az Owon SDS1102 közötti választást hogyan indokolnák. Melyik miért jobb választás? Köszönöm!
Adatlapokat nézegetve a Hantek tűnik jobbnak. Előnyei sokféle trigger, soros protokoll dekóder, 2mV legnagyobb érzékenység. Owon csak él és video trigger, nincs soros protokoll dekóder, ilyen trigger sem, 5mV legnagyobb érzékenység. Ennyi lényegeset látok de csak adatlapokból, gyakorlatban nem ismerem egyiket sem.
Nekem ez a Hantek van. Van néhány egyértelmű szoftver hiba benne (lehet frissítéssel javul), valamint funkció ami jól hangzik, de gyakorlatban nem, vagy alig használható. Meg nagyon zajos, tele van tüskével. Ugyanakkor nem veszek helyette másikat, amire kell, arra megfelel (ennyiért)...
Owonom nincsen, arról nem tudok mit mondani.
Ez használt, de messze jobb mindkettőnél amit írtál. Itt garancia nincs.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |