Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3635 / 3635
(#) sany válasza Skori hozzászólására (») Vas, 14:43 /
 
Inkább engednék őket szabadon.
(#) majkimester válasza Skori hozzászólására (») Vas, 17:50 /
 
Egészben szórják rá a cikk szerint:
Idézet:
„A Ciripella alapja a karamellás, csokis-mogyorós Gianduja fagylalt, amelyet sós karamellás tücsökkel szórnak meg a vendég kérésére. Cukorszórás helyett.”

A lisztek dúsításával akkor lesz probléma, ha valaki az adott fehérére allergiás, de nem is tudja, hogy van benne.
(#) Skori válasza majkimester hozzászólására (») Vas, 18:31 /
 
A szórás miatt gondoltam porra, az egész nem olyan apró, hogy szórni lehessen egy fagyira - de amúgy elég hülye ízlésük van szerintem. Azokban az országokban ahol tücsköt-bogarat megesznek, általában csak párféle oka van (szerintem):
- idióta sznobok, akik már nem tudnak mit kitalálni hülyeségükben, és ettől esetleg környezetbarátnak hiszik magukat.
- brahiból, kihívásból, kipróbálják, de amúgy eszük ágában sincs rendszeresen ilyesmit enni.
- van ahol a brutális mértékű szegénység, esetleg éhezés kényszeríti az embereket arra, hogy minden olyan ehetőt megegyenek (bármi is legyen az), ami elég ahhoz, hogy ne éhezzenek.
- nagyon kevés olyan hely van (de biztos van ilyen is), ahol ez természetes dolog.
- esetleg kihagyatam valamit?
(#) Skori hozzászólása Vas, 18:37 /
 

Válasz, a másik témából

Erre válaszolnék itt, mert az eredeti témában OFF
A fizikai mennyiségek kvantáltak, de sok közülük az időtől is függ.
Töltés -> adott mennyiségű elektron. Kvantált, hiszen nincs fél elektron...
Áramerősség -> időegység alatt átáramló töltésmennyiség. Itt felmerül, hogy vajon az idő is kvantált? (fizikus van a csapatban? mint mond erről a kvantumfizika?)
Ha az idő is kvantált, akkor gyakorlatilag az egész világ digitális, és minden leírható véges nagyságú adatmennyiséggel.

Ha ez erőltetettnek tűnik, akkor meg kell változtatni a digitális / analóg fogalmak értelmezését.
Viszont ez majdnem lehetetlen, legalábbis kapásból nem lenne rá javaslatom.
Ha viszont a világ digitális, az is felvet nagyon érdekes kérdéseket.
A hozzászólás módosítva: Vas, 18:41
(#) Bakman válasza Skori hozzászólására (») Vas, 19:16 /
 
Ha valamiről, akkor az időről született sok elmélet, akár egymásnak ellentmondó is. Nem tudom, van-e köztük olyan, ami igaz.
(#) Villanymozdony válasza Skori hozzászólására (») Vas, 20:04 /
 
Én nem gondolom, hogy ennyire gáz lenne a helyzet, eddig is voltak rovar eredetű anyagok egy-egy élelmiszerben itt az EU-ban is, sőt még az EU előtt is. Ilyen az évszázadok óta használt kárminvörös színezék, ami egy tetűfajta ledarálásával készül, és E120 jelzéssel kerül bele egy csomó élelmiszerbe, pl. a cseresznye ízű Colába is.
Nem beszélve a jó öreg mézről, amit méhek "böfögnek" fel némi virágpor rágcsálása után. Azt kanálszámra eszi mindenki, (azok is akik tűzzel-vassal ellenzik a rovarfehérje engedélyezését) és a hízlaló hatásától eltekintve teljesen ártalmatlan, sőt aki nem sajnálja a pénzt rá, teljesen kiválthatja a cukrot vele.
A hozzászólás módosítva: Vas, 20:06
(#) zolika60 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Vas, 20:11 /
 
Szerintem a méz és a tücsökpor nem teljesen azonos.
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Vas, 20:28 / 1
 
Idézet:
„- nagyon kevés olyan hely van (de biztos van ilyen is), ahol ez természetes dolog.”
Inkább úgy mondanám, hogy egész sok olyan hely van, ahol ez természetes. Kb. mindenhol teljesen természetes, hogy ízeltlábúakat fogyasztanak (idehaza is természetes a rákfélék fogyasztása, vagy nem?). A dél-amerikai esőerdőben ugye ínyencség a sült tarantula, Afrikában mindennapos a sült sáska (egyik barátom megkóstolta, mikor ott járt), Kínában jellemző a mindenféle izgőmozgó cucc megsütése. Na de ami lehet, hogy meglepő lesz, a középkori angliában volt ínyencség a földigiliszta (a főzőscsatornán volt olyan műsor, amikor kipróbáltak egy talált receptkönyvet). Franciáknál van az a méregdrága sajt, amiben a kukacok mozognak.
Igazából szerintem egyelőre inkább csak furcsa nekünk, hogy a tücsök is élelmiszernek minősülhet, de ha belegondolsz, tuti te is megkóstoltál gyerekkorodban pár rovarfélét Amikor meg meglátták, belőled is kinevelték, hogy fúúúúúj ezt nem szabad...
(#) zolika60 válasza bbb hozzászólására (») Vas, 20:38 /
 
Azt nem tudom Skori evett-e rovart gyerekkorában, de én nem az tuti. Pedig senki nem mondta, hogy azt nem szabad. Mindig volt más élelmiszer, nem voltam rászorulva. Ebben az országban szerintem sosem kényszerült senki arra, hogy ezzel próbálkozzon. Ha a kíváncsiság valakit mégis rávitt, hát lelke rajta. Muszáj nem volt.
(#) gg630504 válasza Skori hozzászólására (») Vas, 20:43 /
 
Einstein szerint az idő az, amit az órák mérnek.
Ha analóg órával mérek, akkor analóg az idő, ha digitális órával mérek, akkor kvantált.
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») Vas, 20:54 /
 
Idézet:
„de én nem az tuti”
Legalábbis nem emlékszel rá. Teljesen félreérted bbb hozzászólását. Egyszerűen arról van szó, hogy a kisgyerekek mindent megpróbálnak megenni, több-kevesebb sikerrel. Az, amelyik a szabadban is jár, és miért ne járna, akár bogarat is.

Nincs a hozzászólásában semmilyen élelmiszerhiányról szó, egyszerű gyermeki kíváncsiság.
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Vas, 21:03 /
 
Ilyen kíváncsiság biztosan nem volt bennem. Egyébkén igen kicsi gyerekkoromból is vannak emlékeim. Rovar evésről nincs. Biztosan emlékeznék rá, ha megtörtént volna. Egyébként nem gondolnám, hogy az élelmiszer hiányon kívül bármelyik normális szülő ezt hagyná egy olyan gyereknek aki túl kicsi ahhoz, hogy felmérje mit tesz.
A hozzászólás módosítva: Vas, 21:06
(#) somitomi válasza Bakman hozzászólására (») Vas, 21:30 / 1
 
Douglas Adams szerint az idő illúzió. Az ebédidő kétszeresen is az.
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») 5:36 /
 
Teljesen félremagyarázod/félreérted. Nem arról van szó, hogy a szülőt nem érdekli, hanem arról, hogy senki nem volt gyerekkorában 0-24 órás felügyelet alatt. Egy bogárevéshez nem kell több, mint pár másodperc.

Egy egy gyereknek ez nem csoda, nem trauma, hanem a szokásos ügymenet. Az, hogy vannak emlékeid, normális, mindenkinek vannak. De hogy nem tudod visszaidézni a kisgyermekkorod minden percét, egészen biztos. Egyszerűen így működik az ember, nem egy non-stop felvevő kamera. Magyarán ne legyél abban biztos, hogy nem ettél semmi olyat, amit nem kellett volna.
(#) bbb válasza Bakman hozzászólására (») 6:42 /
 
Pontosan erről van szó. A kisgyerek (bölcsi/ovi eleje korig) nagyon sokat tapasztal érzékszervek útján, így ízlelés alapján is. Ilyenkor legtöbbünk megkóstol olyan dolgokat is, amiket nem feltétlen kellene elfogyasztani, de kézre esik. Az ízeltlábúak közül a hangya ilyenkor még gyorsan eltűnik a szájban Ha ezt látja egy felnőtt, akkor hamar kineveli egy "fúj" felkiáltással. Na de ha nincs a közelben éppen senki, mert a bölcsiben a bokrok alatt a fűben követi el ezt a tapasztalást, netalántán még véletlenül pont olyat sikerül elkapni, aminek az íze se kellemetlen? Nem fog rá vadászni legközelebb? Mindaddig biztosan kelleni fog ez a tapasztalás (nem is az éhséginger miatt!), míg rá nem jön (meg nem tanítják neki), hogy ez a mi kultúránkban nem dívik.

Előfordulhat, hogy zolika60 nem volt ilyen és sose csúszott le neki egyetlen rovar se, ebben kár is kételkedni, sose fogjuk megtudni a valóságot. Mindössze arról írtam - ahogy te is jól összefoglaltad -, hogy nem csak az éhség veszi rá az embert rovarevésre és sokkal gyakoribb, mint azt gondolnánk.
(#) sany válasza Skori hozzászólására (») 7:22 /
 
Teljesen igazad van. Nevezzük üzletnek az egészet, mint a pacal vagy a lángos izű fagyi is furcsaság. Aki kíváncsi rá egye.
Vannak , voltak és lesznek is rovaralapú élelmiszerek. Szúnyogot már akaratlanul is nyeltem le többször is. Abból is lehetne fagyi.
(#) Skori válasza sany hozzászólására (») 7:50 /
 
Idézet:
„...Szúnyogot már akaratlanul is nyeltem le többször is.....”
És finom volt?
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») 7:58 /
 
A darázs nekem nem ízlett, nagyon gyorsan köptem ki, miután belemászott a sörömbe, én meg majdnem lenyeltem
(#) Ge Lee válasza Villanymozdony hozzászólására (») 8:02 /
 
Úgy van. A méz természetes, tele van rengeteg ásványi anyaggal és vitaminokkal, ezzel szemben amit manapság mézként adnak el (rizsszirup) abban szinte semmi sincs, mesterséges, és jó nagy profitot lehet rajta realizálni ha nem szirupként van eladva hanem hamis mézként.

Nem értem ezt a rovar fóbiát sem, nem azt akarom ezzel mondani, hogy én rovart akarnék enni, de az ember felelőtlenségét a rovarokon lehet első körben lemérni. Rengeteg rovarfaj tűnt el az utóbbi pár évtizedben. Ha egy rovar életben marad annak vagy az az oka, hogy rendkívül ellenálló, vagy az, hogy kevés vegyszerrel találkozott. Tehát amelyik megérte hogy valaki megegye az talán nem fogyasztott annyi mérget, ergó "egészséges táplálék" lesz belőle.

Sajnos napokkal később fényképeztem csak mint kellett volna, de a repce permetezése után ezerszámra voltak méhhullák a méhesemben, szinte ropogtak a cipőm alatt ahogy lépkedtem. De nem baj, a népnek jó lesz majd az a repceolaj a tonhalra meg erre arra.

Fotóztam most egy szotyi táblát is, már eső után két nappal is látszik, hogy sehol a táblában egyetlen szál gaz, de a talaja már most repedezik, újabb két nap elteltével olyan kemény lesz mint a csont, és fehér mint a hó. Ami minden, csak nem egy egészséges talaj. Van benne egy halom maradék méreg, aztán gyomirtó ami amerikai kutatások szerint simán rákkeltő, meg lesz majd még gombaölőszer, rovarölőszer és egyebek, mire olajat sajtolnak belőle és a nép kisüti majd otthon benne a bántott húst. Valahogy így kell egészséges élelmiszerrel "táplálni" a jónépet, hogy aztán majd el lehessen neki adni a betegségeire egy rakás gyógyszert is, amin szintén jó profitot lehet realizálni.
(#) Ge Lee válasza gg630504 hozzászólására (») 8:02 /
 
Így van, semmi nem kvantált amíg azzá nem tesszük.
(#) Ge Lee válasza somitomi hozzászólására (») 8:06 /
 
Állítólag az idő maga az anyagi világ teremtője, mert idő nélkül az anyag sem létezik.
Meg olyan elmélet is van, hogy az idő igazából nem létezik, és valóban csak illúzió. Mert soha senki nem járt még sem a múltban sem a jövőben, ezért csak a jelen pillanat létezik, ami meg örök, mindig is volt és mindig is lesz.
(#) sany válasza Skori hozzászólására (») 8:30 /
 
Igen. Egyszer majdnem méhecskét is.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») 8:39 /
 
Így nem kell kapálni.
Itt az Alföldön az egész városba érezni néha a gyomírtószer szagát, ha olyan a szél járása, amikor határmenti földeket gyomírtóval teleszórják. Nekem mindig megfájdul a fejem tőle. Nem beszélve a szúgony írtásról.
Különben, szerintem tücsök is kevesebb van.
A hozzászólás módosítva: 8:40
(#) jani1987 válasza sany hozzászólására (») 10:44 /
 
Majd ha az emberiség kiirtja magát akkor már nem fogunk ezen aggódni.
(#) granpa válasza bbb hozzászólására (») 11:24 /
 
Egy motorkerékpáros kb. 20 féle rovart tud megkülönböztetni; az ízéről.
(#) Jonni válasza granpa hozzászólására (») 11:30 /
 
Egyszer én is kóstoltam a poloskát. Na jó nem direkt (!), megbujt a szöllő szemek között, én fogyasztásra nem ajánlanám
(#) Jonni válasza Jonni hozzászólására (») 11:32 /
 
Nem tehetek róla, de a sült kolbászt valahogy jobban szeretem
(#) kameleon2 válasza sargarigo hozzászólására (») 13:34 /
 
Nyilván a kés mérete is limitál, de az emberi kéz mérete és ügyessége, amivel a köztes fóliát ki kell szedegetni - az nagyobb gond. Bizonyos méret alatt az optikai megoldás jobb. Nyomdai levilágító is létezik 8000 dpi felbontással. Ez is tud fóliára dolgozni.
Következő: »»   3635 / 3635
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem