Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Bojler javítása, kérdések
Jajjmá,potyo!
Az áram is feleződik akkor. PéegyenlőUnégyzetpereR !
Honnan veszed az az ötletel hogy ha nincs anodrud akkor kilukad a bojler?
Akkor számolj már egy kicsit után mondjuk integrálással. A váltakozóáram ravasz dolgokat tud csinálni... :smoke:
Saját tapasztalatom a boyleremmel:
A Hajdúsági Iparművek 1968-ban gyártotta. 100 literes, 1.4kW. Azaz most 2008-ban 40 éves. Kb. 20 éves korában lett egyszer szétbontva, mert kilyukadt a fűtőtest béléscsöve. Akkor lett belőle kiszedve egy nagy vödör vízkő. A fűtőtest nem a mai divatos vékony fűtőszál, hanem ez egy wolfram szálas, porcelán testre csévélt, kb 30 cm hosszú és egy 2 colos vascsőbe (béléscső) van beledugva. Ez a cső lyukadt ki, ami helyett belehegesztettem egy másik hasonlót. 20 éve megy. Az ezen típusú fűtőtest abból a szempontból előnyösebb, hogy nem teszi annyira tönkre a vízkő, sőt semennyire. Anód meg gyárilag nem is volt benne. Túlfűtés esetére egy olvadóbetét van benne, azt hiszem 117 C fokos. Gyárilag higanykapcsoló volt benne, de ez valami oknál fogva elrepedt, kicseréltem egy membránosra.
20 éve nem volt vízkőtelenítve???? :eek2: Azért 5-6 évenként nem árt kipucolni, mert oké, hogy megy és semmi baj, DE ha nincs benne annyi vízkő, akkor egyrészt gyorsabban, ezáltal kevesebb energiát fogyasztva fűt fel.
Láttam korábban a neten egy "alkotást", energiaigény csökkentésére. A bojler aljába bekötöttek két csonkot, belülre (a víztérbe) került egy, a teljes magasságot végigérő U-alakban hajlított 1"-os cső, amiben aztán napkollektor által hevített folyadék cirkulált. Állítólag 50 °C köré elő tudta fűteni a használati melegvizet, ami már jó eredmény a hálózati hidegvíz hőmérsékletéhez képest.
A másik lehetőség a vízfogyasztás, ezzel a bojler-térfogat csökkentése: anno a seregben 150 literes bojler volt, ebből zuhanyozott a körlet 50 embere. Hidegvizes áztatás, víz elzár, szappan szétdörgöl, változóan meleg vizes öblítés (attól függően, hányadiknak érkezett az egyén). Így egy négyfős családnak egy-két vödör melegvíz is elég lehet...
Mindenki ahogy érzi, csak ez olyan, mint az autó, ha rendszeresen karban van tartva, a végén kevesebbe kerül az egész, de ha nem számít a kis pénz, akkor lécci inkább add nekem az apród
Szerintem mákod van a vízzel. Szüleim házában (Eger környéke) olyan kemény a víz, hogy kétévente egy lavórt szoktam telerakni a vízkővel, hiába van benne az anód is.
Úgy tűnik hogy még mindig értetlenség van: A vízkő nem pazarolja az energiát. Lassabban is fűt fel, de lassabban is hűl le.
Ez olyan mint amikor dicsérik a vasöntvény radiátort: az is lassabban melegszik fel, de lassabban is hűl le. Most akkor az öntvény radiátor egy energiapocsékoló? Egyszerűen nagyobb a holt tömege.
A boyler meg azért zúg mert túl magasra van véve a hőfok. A zúgás a vízkő közötti/alatti víz forrásának hangja, tehát ott már elérte a 100 C fokot.
Nálam 60 fokos csak a víz és soha nem zúg, még a 20 éves vízkővel sem, és ráadásul jóval kisebb a kicsapódás is alacsony hőfokon. Tehát alacsonyabbra kell venni a hőfokot. Mondjuk ez nem mindenhol tartható be, mert így kevesebb lesz a melegvíz mennyisége, vagy forró vízre is szükség van.
Pont ahogy mondod. A vízkő miatt nem megfelelő a bojlerben a hőkeringés. Ezért vizkőteleníteni, nem hökapcsolót piszkálni kell.
Nem tudom, ki hozta fel a vízkőellenes anódot, de csak a tisztánlátás miatt mondom: az anód nem a vízkő ellen van! Csupán a bojlert védi a korróziótól, mert úgynevezett "helyi elemet" képez; ő fog oxidálódni és nem a tartály, az elektromotoros erő miatt (ugyanis a cink standardpotenciálja negatívabb mint a vasnak).
Úgy is hívják, hogy "áldozati anód". (Ez az aktív korrózióvédelem egyik fajtája.) -- Kiemelve. Moderator.
Hétvégén nem voltam, látom rengeteg hozzászólás lett azóta.
Ebből azt szűröm le, hogy mindenképpen kitakaritom a bojlert, mert a vízkőnek nincs helye benne, rtakár nő akár nemnő tőle a fogyasztás. Az anódtól azért tartok egy kicsit, mert nekem nem hajdú bojlerem van, hanem valami tatramat vagy mi, tehát nem biztos, hogy ahhoz is olyan könnyű beszerezni. Na mindegy. Köszönöm a rengeteg hozzászólást mindenkinek !
ha a menet stimmel, akkor tedd bele. tök ugyanaz egyébként.
A vízkő először a fűtőszálon csapódik ki, onnan növekszik, majd amikor már nem bírja el saját magát, akkor levelesen leválik és leül a bojler aljára.
Mivel a vízkő jó hőszigetelő (de nem hőtartó, ez nem lávakő!) a vízkővel borított fűtőszál túlmelegszik, a víz sokkal kevesebb hőenergiát vesz át tőle a szigetelő rétegen keresztül, végül széjjel fog égni teljesen. Addig is, bár a meleg (víz) felfelé száll, a bojler alja, a csatlakozók, az öntvény fog aránytalanul forrósodni a túlmelegedett fűtőszáltól, tehát a bojler kifelé jobban fűt, belül a víz pedig lassabban melegszik fel, hogyha vízköves. Ez saját tapasztalatom is, kipucolás után nyáron alig 1óra alatt 70fokra fűt a csapvízzel telt bojler, a pucolás előtt ez már egy fürdés után (nem teljesen hidegre kifürdött víz) 2 órájába kerül akár. Közben a villanyórát ugyanúgy tekeri természetesen, csak nem mindegy, hogy 30perc vagy 1,5óra hosszat egy átlagos fürdés után!
Üdv!
Jónéhány bojlert megcsináltam szerelöként az anoddal sosem foglalkoztam mivel a bojler fala belülröl zománcozott azért nem olyan könnyen jukadnak ki. Tudom hogy az anod rud és a katod közöt(ami a bojler fala) játszodik le a kémiai fojamat de. 25 éve nem tud kijukadni az itthoni bojler,de mégcsak fütőbetét se lett bene cserélve, anod rudat meg elég régen látott ,csak höfökszabályzó és korlátozó csere volt . Akkor?
Szia Béla!
Végigolvasva a topikot a te megoldásodnak lehet gyakorlati haszna, de szerintem csak a nyári időszakban, mert télen belefagy a víz a csőbe. A többi ötletnek -amit fentebb írtak- semmi értelme nincs! Kisebb teljesítményű fűtőbetétet nem érdemes használni, mert az több ideig fűti a vizet egy adott hőmérsékletre. Kevesebb ideig fűteni (kapcsolóórával) szintén nincs értelme, mert akkor nem biztos, hogy el fogja érni a vízhőfok az adott értéket! W=P*t, ebből az egyszerű képletből mindez könnyen belátható. Sok sikert:Zoli
Üdv!
Arra nem gondolt senki hogy az éjjszakai áram fele annyiba kerül mint a napali és akkor nem kell trüközni! A 2 Kw csak 2 KW ot fogyaszt ha kicseréled akkor meg sokáig füt és ugyan ott vagy mint a "2kw osal. Tehát éjjszakai áram HFK vevő és fele annyi költség. Tudom a kiépítése :no: olcsó !!!!
Olvasgattam itt a villanyóra trükköket és a mágneses részhez annyit hogy egy erős mágnessel korrektűl meg lehet fogni az órát. Neodímium mágnes kell az óra két odalára a régi fekete GANZ órákat korretűl megfoja de az újabbakal is boldogul 1KW-ig meg se mozdul vagy nagyon lassan forog.Ki kell próbálni.Kiv. vagyok valaki találkozott e már vele.
Sziasztok
Ugyan nem teljesen ide tartozik, de kiváncsi lennék a véleményetekre. Vajon melyik lehet a gazdaságosabb? Villany vagy gázbojler ( nem átfolyós) ?
Szerintem a gáz sokkal kedvezőbb árfekvésű felhasználás szempontjából. A beszerzési, és telepítési költségeket nem ismerem.
Szia Mindenkinek!
A kérdésem a villanybojlerrel kapcsolatos,de nem a vizkővel. A régi bojlerből a forró viz, hacsak a meleg vizet nyitottam ki akkor váltakozva jőtt, előszőr forró,majd hideg, és igy tovább. Ezért a csapot cseréltűk ki, majd a bojlert, a tulnyomásszabályzót is, és most is ugyan úgyfolyik a viz. Sajnos aki családon belűl ért az ijesmihez az súlyos beteg, ezért őt nem kérdezhetem. A választ ha van akkor előre is kőszőnőm. Ildikó
Szervusz!
A gáz olcsóbb! (1 J = 1 Ws --> 3,6 MJ = 1 kWh) Igaz a készülék és beszerelése drágább, de ez egyszeri költség. Üdv.
szia.
nézzétek meg a bojler belsejében a melegviz csatlakozorészén hogy az a csö megvan-e még vagy esetleg nem lyukadt ki vagy a vizkö nem zabálta-e meg. üdv Sergei
A régi bojlernél mi is erre a lehetőségregondoltunk, ezért vettűnk ujjbojlert, de sajnos probléma megmaradt.
De a választ kőszőnőm. Ildikó
ha az uj bojlernél is ez a szitu akkor lehetséges hogy a bojlerhez menö hidegviz vezeték illetve a bojlertöl jövö melegviz vezeték elvan vizkövesedve.effektive nem kap hidegvizet a bojler rendesen és ezáltal nem tud távozni a melegviz.
igy este felé már nem fog a zagyam jobb nem jut eszembe hirtelen |
Bejelentkezés
Hirdetés |