Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alacsony költségű digitális oszcilloszkóp
Lapozás: OK   64 / 118
(#) hátor válasza killbill hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Köszi az észrevételeket . Az eOscopot szeretném megépíteni ,de a bemeneti problémára keresek valami probléma megoldást ,ami ileszthető az eredeti kapcsoláshoz . bbatka megoldásán gondolkodom .
(#) Ktulu válasza killbill hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Szia.
Azt szeretnem megkerdezni, hogy a szkopodban a racs harom szintu intenzitas allitasat hogy oldottad meg? Tudnal egy picit bovebben errol irni? (gondolom PWM)
Koszi!
(#) killbill válasza Ktulu hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Hello!

Az LCD-re a képet az FPGA teríti, 70Hz frissitési frekvenciával.
Van több bittérkép (layer) a memóriában. Egy a szövegeknek, négy a görbéknek és egy a rácsnak. Ezeket, mint a celluloid lapokat a rajzfilmkészítők 'egymásra teszi' azaz OR-olja egymással és úgy jeleníti meg. A rács fényerő úgy változik, hogy vagy minden terítési ciklusban teríti a rács layer-t, vagy csak minden másodikban (fél fényerő), vagy csak minden harmadik ciklusban (alacsony fényerő).
(#) Ktulu válasza killbill hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Koszonom a valaszod!
(#) pici hozzászólása Jan 2, 2009 /
 
Hali
RAM ügyben lehet tudok segíteni.
Van pár SRAMom
pl:IDT71V3556
128K x 36 bit
200 Mhz
(#) killbill válasza pici hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Szépen vagyunk.. Én meg itt ajánlgatom a 32k-s 12ns chip-eket
(#) hátor hozzászólása Jan 4, 2009 /
 
Sziasztok ! Hétvégén proteleztem egy kicsit és mivelhogya eOscope 1.2 -hoz nem beszerezhető a 25nS FIFO /PLCC32/ tokkal ,ezért gondoltam áttervezem a nyákot IDT7201LA25TP DIP28/2 es tokhoz."remélem ez a keskeny tok " Mivel ,hogy gondok vannak a bemeneti analóg résszel ezt leválasztottam a panelről ,és ezt külön szeretném megépíteni .Az A/D átalakítot is az analóg panelen helyezném el a táprészel együtt. A bemeneti analógrészhez nincs konkrét használható rajzom .Felrakom a terveket , hogy meddig jutottam , de a panel nem lett kipróbálva ,de töbször átnéztem ,hogy helyes -e a bekötés !!!!!
(#) hátor válasza hátor hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Helló! Az eOscope 1.2-es projectot átnézve alkatrészileg sajna csak a problémák jelentkeztek m aFIFO-t még a gyártó cég sem tudja már szállitani -"elavult technologia " Az oroszok ezt a scope alapot átépíteték ,de ebben is van . A szóban forgó kapcsolásnál megvan a forráskód a PIC -nek és Xillinx -nek azt hiszem c-ben .-az volna a kérdésem ,hogy a fifot-nem lehetne-e kiváltani más tipusu RAM-ra a foráskód modosításával . Egyáltalán érdemes-e vele foglalkozni . Előre is köszönöm !

testscop.rar
    
(#) hátor válasza hátor hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
A scope a weben és a Youtue -n.
(#) Thomas10100 válasza hátor hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Helló!

Nézd meg az FDH -n, ott asszem van.
(#) hátor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Helló ! Köszi az infót !!!! Találtam néhány jó dolgot ami máshoz is kell ,de FIFO nálluk is csak 35nS -os van .
(#) hátor válasza AtomCity hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Helló ! Megtudnád adni az lcd kijelző pontos tipusát ?
BG240128B3- ****,mert az Sos -nél nem tudják azonosítani /kellenek a betüjelzések a végéről. Előre is köszi !
(#) Norberto válasza hátor hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Egyébként mennyiért adogatnak mostanában ilyen kijelzőket? Akár ott az SOS-nél...
(#) hátor válasza Norberto hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Ennek a tiusnak nem tudom ,mert árajánlatot kell rá kérni ,de a 120 x64 -es 4000-6000 között /ks0107-108/ controllerrel . Más cégeknél a 240 x 128 -as 15000-18000 között ,de sajna nem LC7981 /HD61830B controllerrel
(#) Norberto válasza hátor hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Csak azért kérdeztem, mert nekem van itthon 240*128-as kijelzőm (T6963C vezérlő az alapja), tárgyalhatunk róla, ha szükségesnek érzed, illetve ha megkaptad az árajánlatot attól a bizonyos cégtől és netán nem tetszene az az ár.
(#) hátor válasza Norberto hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Nekem az eOcsop projecthez kellene az ott megadott tipus volt a HD61830B -ennek a helyetesítője az LC7981 -es controller ,nem tudom jó -e helyette a TC6963C ?
(#) Norberto válasza hátor hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Úgy néztem külföldi oldalakon, hogy akár még jó is lehet helyette...
(#) AtomCity válasza hátor hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Szia!
BG240128B3BNHHn$ a típusa.
(A végén a karakterek ezt jelentik: negatív/transzmisszív, kék alapon fehér pontok(stn-blue), fehér edge led-es háttérvilágítás és van negatív fesz előállítő a panelen a ledhez azt hiszem...)
Kb. 16EFt volt.
Bővebben itt olvashatsz a kijelzőről (hivatalos adatlapja)
Remélem tudtam segíteni!
Üdv!
(#) AtomCity válasza Norberto hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Sajnos nem jó helyette, teljesen át kéne írni a kijelző vezérlést a forráskódban... Az ugye meg elég macerás/nehéz ügy... "Persze semmi sem lehetetlen"...
Hát igen, ezt a kijelző, ezzel a TC6963C-s vezérlővel sokkal könnyebben beszerezhető, sokkal több helyen árulják és sokkal olcsóbb is (ha jól emlékszem kb feleannyi, most persze nem azt mondom, hogy 8000Ft-ot ér, nehogy azt hidd, ez csak egy kósza emlék
Üdv
(#) hátor válasza AtomCity hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Köszi a segítséget ! Továbítottam a típust a Sos elektronik -nak ,remélem tudnak segíteni .
(#) hátor válasza hátor hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Megkaptam az Sos elektroniktól az árajánlatott ,a kijelző tipusa : BG240128B3YPLYn$ 60.42USD +Áfa /1800HUF Posta . A kijelző sárgás-zöld háttér viles és negatívfesz előállító panelal szerelt ,controller : LC7981 , szállítási idő 5-6 hét ,szerintem ez elfogatható ár pláne úgy ,hogy csak ők tudnák beszerezni azok közzül akiket megkérdeztem.
(#) hátor hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Egy újabb kérdés ,amit már AtomCity is feltett ,csak nem jött rá válasz - mi van akkor ,ha a FIFO nagyobb memóriájú mint a rajz szerinti 512kbyt ? , mert ebből beszerezhető lenne a 12-15nS - os 2kbyt-es
(#) SKY válasza killbill hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Hello! A digitális szkópodról bövebb információt tudsz adni (kapcsolás). Után lehet-e ezt építeni?
(#) killbill válasza SKY hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Hello! Ezt meg kell beszelnem a cimborammal, akivel csinaltuuk, ugyanis o adta hozza a penzt, ez az o biznisze. En csak terveztem a szkopot es megirtam a firmware-t.
(#) tom75 hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Mi a véleményetek erről?
http://www.eosystems.ro/eoscope/eoscope_en.htm

Kösz Tom
(#) bbatka válasza tom75 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Szerintem elég sok választ fogsz találni a kérdésedre, ha vissza olvasol a topicban egy kicsit.
(#) MotoHacker válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Haliho!
Ha érdekel itt valakit esetleg , egy komplett kereskedelmi szkóp visszafejtett rajza és részleges működése:

http://groups.google.com/group/welec-dso/files

Killbill!: Nem gondoltatok még rá, hogy ti is sorozatgyártsátok ezt a szkópot vagy legalább kit formában áruljátok?
(#) killbill válasza MotoHacker hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Idézet:
„Killbill!: Nem gondoltatok még rá, hogy ti is sorozatgyártsátok ezt a szkópot vagy legalább kit formában áruljátok?”


Par darab keszult belole, de 130e Ft tul sok erte. Olcsobban meg nem eri meg csinalni. Viszont gondolkodom szkop (digitalis) elektronika gyartason, amiben csak a lenyeg van benne. Az A/D-k, egy FPGA, RAM, mikrokontroller. Esetleg az A/D-k nelkul. Erre lehet rakotni a 320x240 kijelzot, kezeloszerveket, es persze az analog reszt. Ez csak egy panel beultetve, felprogramozva, letesztelve. Kerdes, hogy erdekel-e valakit.
(#) MotoHacker válasza killbill hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Hát, nem tudom ez a 130e hogyan jött ki, ha mégcsak a panel sem 2 rétegű.
A belinkelt szkópot, ami 4db 250MSPS AD-t tartalmaz csatornánként(!), (összesen 16db-ot(!!!) olyan 400$ körül meg lehet venni, tokkal, vonóval.
Most 150e magyar zseton körül van ez a vaterán..

Egyetlen AD-ért, FPGA-ért és némi kijelzőért ez a 100e nagységrend "kissé" horror.
Ha AD és analóg rész nincs, annak meg semmi értelme, 40e körül akárki vehet egy kész fpga fejlesztőpanelt, és nekiállhat alkotni.


Szerintem itt a szoftver az egyik legproblémásabb rész, és a tiétek elég profinak tűnik.
A wittig is cuccnak épp az a baja, a szoftvere pocsék, összevissza működik, szinte használhatatlan.
Hiába a nagy sorozatú gyártás, a relative olcsó ár, nagy mintavételezési sebesség, és profi kinézet.

Sajnos itt is az van, vannak a horror árú cuccok, 2csatornás, 1GSPS pc szkópok 150ezerért, egy igénytelen műanyagdobozban, kitudja milyen bemenőfokozattal (ennyiért már nagyon jó használg "igazi" szkópot adnak!) , meg a hobbi projectek ilyen vicces 20MSPS sebességgel, ami csak játszani jó.

Persze, ha ti is erre gyúrtok, hogy példányonként 40-60 ezret keresni tisztán a "szellemi részen" az alkatrészáron felül, akkor tárgytalan, bocs az akadékoskodásért

(#) killbill válasza MotoHacker hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Idézet:
„Hát, nem tudom ez a 130e hogyan jött ki, ha mégcsak a panel sem 2 rétegű.”


A panelek 2 reteguek. A 130 ugy jon ki, hogy 80 folott van az alkatresz, plusz kb. 1 het mire oszeszereled. A kisszerias gyartas baromi draga. 5 darab dobozt, vagy lezervagott kór elolapot nem csinalnk meg 10 forintert.

Idézet:
„A belinkelt szkópot, ami 4db 250MSPS AD-t tartalmaz csatornánként(!), (összesen 16db-ot(!!!) olyan 400$ körül meg lehet venni, tokkal, vonóval. Most 150e magyar zseton körül van ez a vaterán”


A max1121, ami a belinkelt szkopban van, alaphangon 8..10e Ft, abbol 16 darab helybol 150e. Mirol beszelunk??? Ez csak annyit jelent, hogy nem erdemes hazilag gyartani, mert az alkatresz haromszor annyiba kerul, mint egy komplett gyari keszulek.

Ha el lehetne adni 10.000 darabot a szkopunkbol, akkor olcsobb lenne es jobban is nezne ki.

Idézet:
„Egyetlen AD-ért, FPGA-ért és némi kijelzőért ez a 100e nagységrend "kissé" horror. Ha AD és analóg rész nincs, annak meg semmi értelme, 40e körül akárki vehet egy kész fpga fejlesztőpanelt, és nekiállhat alkotni.”


Ha a mi szkopunkra gondolsz, akkor nem csak egy AD-rol es egy FPGA-rol van szo, hanem egy bedobozolt, mukodo keszulekrol, kezeloszervekkel, kijelzovel. Bekapcsolod es mersz vele. Az analog reszen gondolkodtal mar? Abban is draga alkatreszek vannak, nem TL071-ek.

Ha meg az elozo HSZ-emben szereplo panelra gondolsz, abban nincs kijelzo, es nem is 100e lenne az ara. Masreszt, meg ha akarki tudna FPGA-bol szkopot epiteni, akkor mindenki azt csinalna. Itt a forumon hanyan epitenek FPGA-val szkopot? 100 megasat?! Meg az eOscope-ot sem tudjak sokan megepiteni. Amit en ajanlottam az elozo HSZ-ben, az nem fejlesztopanel, hanem a mi szkopunk digitalis resze csak sokkal komolyabb mikrokontrollerrel es termeszetesen a szoftverrel, annak is egy javitott, tovabbfejlesztett valtozataval. Rakotod a kijelzot meg a gombokat, meg az analog reszt, es kesz a szkop. Az analog resszel sokat lehet varialni. Ha olcsobbat akarsz, akkor egyszerubbre epited, ha csak 1 csatornat akarsz, akkor csak a felet epited meg. A dobozt oldd meg magadnak, a nyomogomboknak csinalj otthon Attila86 technologiaval nyakot, azzal is olcsobb lesz. Ha megfelel a kisebb fizikai meretu LCD, akkor vegyel bele olyat. Persze kitehetnem ingyen is a teljes doksit forrasszoveggel a netre, ez igaz.. A gcc is ingyen van,

Idézet:
„Persze, ha ti is erre gyúrtok, hogy példányonként 40-60 ezret keresni tisztán a "szellemi részen" az alkatrészáron felül, akkor tárgytalan, bocs az akadékoskodásért”


Mi baromira nem gyurunk semmire, ugyanis a cimboram maganak akart szkopot, csak nem tudta megtervezni, ezert en egy ingyen peldanyert es jelkepes osszegert megterveztem es megirtam a sw-t. Az egy mas teszta, hogy par cimbora jelentkezett vevonek, csak mire elkeszult a mű, mar nem akartak megvenni, ugyhogy a cimbora nyakan maradt par kesz peldanyra valo alkatresz. Nem eladasra terveztuk, csak megprobaltuk eladni.

En szemelyesen szeretnek penzt csinalni belole, de nem 40-60 ezret darabonkent. Hozzateszem, egy ilyen muszer teljes kifejlesztese (analog / digit hw, sw) veri az 1 millio fejlesztesi dijat, ugyhogy ez nekem sosem fog megterulni. De 5..10e Ft darabonkent nem pofatlan ar egy ilyen fejlesztesert. Nyilvan, ha 1 millio darabot gyartanank belole, akkor 10Ft/darab is elgendo lenne.
Következő: »»   64 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem