Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 312
(#) huba hozzászólása Aug 21, 2008 /
 
Kaptam egy NEC MultiSync 1830 as képernyöt. Szervizjegyzék szerint panasz. Véletlenszerü kikapcsolás, vagy nem bekapcsolás. Hiba oka inverter. Nincs cserealkatrész nem javítható. Szóval szétkaptam, lemértem a kondikat jók. Az inverter már volt gányolva a szervizesek forrasztgatták. Rátapogattam pár smd tranyora, beindult. Azóta megy arrol írok. Az inverter 4 csöves, 2 trafós. Vegyek egy másik invertert? Ahogy néztem neten képet amit be tudnék szerezni újat nincs rajta fényeröszabályzás, vagy Standby. Vagy forraszam át én is ezt az invertert és remélyem hogy nem áll elő megint a gubanc? Ami még zavar hogy magasabb frekin zúg az inverter. Kb mint egy kapcsitáp mikor nincs terhelve.
(#) breuer.peter hozzászólása Aug 26, 2008 /
 
Jó volna ötlet erre a jelenségre. A kijelző rendszeresen elhal, vagy nem is mutat képet. A vas: IBM Thinkpad 390x. Eleinte mozgatásra feszegetésre még elő lehetett varázsolni a képet, most kevésbé. /tudom kontakt, vagy vezetékszakadás/ Kérdés először, másodszor hol keressem. Az operációval elérhrtő madzadokat megmozgattam, rá se kukk. Viszont félig operált helyzetben meg meg indul. Képek mellékelve. Előre is thaksz.
(#) lithium hozzászólása Szept 18, 2008 /
 
Szevasztok!
Van egy jo kis xerox XA7-17i tip monitorom.(az everest proview 780 nak is látja). Az utóbbi időben a bekapcsolás után pár másodpercig mindenféle csíkokat, kockákat dobál összevissza majd rendbe jön...de mondom csak bekapcs után ...és úgy veszem észre ez az idő egyre nő.Haldoklik tán valami???
felvettem a telómmal .íme.
Ha van 5letetek szívesen fogadom!

Videó000.3gp
    
(#) bbb hozzászólása Okt 4, 2008 /
 
sziasztok!

adott egy iiyama prolite 430s lcd monitor. van vele egy olyan probléma, hogy nem mindig akar rendesen bekapcsolni. ha be van dugva a dsub csati, akkor vagy azt írja ki, hogy no signal, vagy csak zölden világít, és nincs képe, vagy éppen úgy dönt, hogy működik.
az állapotokat úgy lehetett előidézni, hogy ki, majd ismét bedugtam a tápot. (gyk.: kihúztam a tápdugót, majd ismét be, ekkor eltűnt a no signal felirat, majd a következő ilyennél a kép is megjelent, és klassz képe volt!)

még mielőtt szétszedném, szeretném megkérdezni, hogy találkozott-e már bárki ilyen hibával, és hogy merre induljak el a hibakeresésben?
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
nekiláttam a hibakeresésnek, és bizony úgy tűnik, hogy a tápegység volt a bűnös. kicseréltem benne a két felpúposodott hermei gyártmányú 1000µF-os 16V-os kondit (kemény 46Ft a két cseredarab ), és most minden gond nélkül üzemel a készülék.

tanulság:
nem mindig a készülék a hibás, előfordulhat, hogy a tápellátást biztosító gyári tápegység adta meg magát.
(#) mazsipapa hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Mi a véleményetek arról, hogy a mostanában "digitális képkeret" (ha jól írtam le) néven kapható képmegjelenítőt rá lehetne-e venni, hogy a DVD lejátszó képét megjelenítse? A kérdés azért merült föl: csak egy kontroll minitorra lenne szükség egy merevlemezes DVD felvevő beállításához és minimális képmegjelenítéshez, de elfogadható képminőségben.
A többit most ne kérdezzétek miért? mert az igénynek más összetevői is vannak, (pl. hang sem szükséges) max. 10" képméretig kellene megoldás. Vagy bármi más javaslatot szivesen veszek
üdv: mazsipapa
(#) moltam válasza mazsipapa hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szerintem ennek nincs analog bemenete csak usb n lehet a képeket rárakni.Az se biztos hogy videot lejátsz.
(#) mazsipapa válasza moltam hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
igen, eddig amiket láttam mind csak usb, ill. valamilyen memkártyahely bemenettel rendelkezett. itt álltam meg én is. vannak a nagyméretű: 7"-os autós (buszokba való) PNA-k, de azok horror ár az igényhez képest. nézegetem a gk-ba való hordozható TV-ket, de még azok ára is ........, bár lehet hogy ez lesz a megoldás. még próbálkozom, hátha!
(#) orizon hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
Fujitsu 19 colos lcd monitornál a zöld szín dominál. Például fekete háttérnél nem fekete a háttér hanem zöldesfekete . Fotóknál is észrevehetően zöldesfátyol vehető észre, ha az rgb színeknél korrigálok, elveszek a zöldből akkor másik szín lép előtérbe. Idegesítő, van erre valami megoldás vagy monitorcserét kell megejteni?
(#) Ryder007 hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Helló!
Van egy LCD monitor ami néha magától becsíkozódik mint ha vmi zavarná aztán kitisztul. Mi lehet a hibája?

(#) kaszarobert válasza Ryder007 hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Szia!

Ha csak zajszerű csíkozódásról van szó, akkor lehet, hogy a monitor, vagy a monitorkábel, közelébe valami trafó, vagy valamilyen tápegység kerülhetett. Esetleg a 230v-os kábel tekeredett rá a vga zsinorra. Ez zavarhatja.
(#) Ede1 hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Hali mindenkinek! Volt egy régi Samsung TFT monitorom (192V) aminek elszállt az invertere vettem egy törött Samsung 931C monitort aminek jó volt az invertere, szétszedés előtt le is ellenőriztem rendesen világított. A háttérpanelt csövestül meg az inverter (táp) panelt beleépítettem a a régi 192V-be. Tökéletesen működik csak max fényerővel is sötét egy kicsit. Mivel a képvezérlő panel a régi monitoré valószínüleg alacsonyabb szinten vezérli az új invertert. Hol tudnék állítani, hogy világosabb legyen a monitorom?
(#) win2006 válasza The Sir hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Szia!
Több mint 5 órai keresgélés után megtaláltam a nec multisync lcd 1810) IPS panellel szerelt monitor, szerviz menüjéhez vezető kulcsot. Veled is megosztom.

display menü
display mode - proceed - (azonnal) reset (nyomva tart), és láss csodát.
WARNING ENTERING SERVICE MENU
Csak óvatosan a szervíz menüben!
(régi nec multisync xe15 crt monitornál is működik)

Mivel egy nagyon nehezen megtalált sevice menü, remélem segítségedre szolgál.

Így meg tudod nézni a szerviz menüben, hogy mennyi órát működött a tft-d.


Amennyiben lesz rá lehetőséged, megírnád, hogy a tied eddig mennyi üzemórával bírt?

Köszi
Várom válaszod!

(#) peep hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni volna egy lcd monitorom ami pár perc működés után kikapcsol. Nem kellett több szétkaptam és a tápjánál találtam egy smd ic-ét szénné égve, van mellette még három innen tudom, hogy milyen fajta viszont sehol nem találok hozzá adatlapot, és beszerzési forrást. 8 lábas.
Ez a két szám van rajta: 45116M 531026

Előre is köszönöm!
(#) bbalazs_ válasza peep hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Az egy FET. 4511-es.
Azert elotte a biztositekot is nezd meg.
(#) bbalazs_ válasza peep hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Itt az adatlapja

si5411.pdf
    
(#) peep válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) picu hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Medion MD 7317TC monitorom ami sajna nem müxik. Ha bekapcsolom a kék led villog és semmi egyéb. Ha kihúzom az LCD panel csatlakozóját akkor tartósan világit a kék led.
Kapcsolási rajzot kerestem de nem találok sehol. Ha valaki segiteni tud nagyon megköszönöm.
(#) lithium hozzászólása Márc 4, 2009 /
 
Szevasztok!

A gondom egy lcd monitorral (Fujitsu siemens CTM5010)a mellékelt képeken jól látható! A kijelző alsó kb 15mm-e nem jelenít meg értelmes dolgot. a sávban eltérő színnel a felete lévő ablakok vonalában elszineződik, de aminek ott kéne lenni (tálca) annak nyoma sincs!
(Nem videokari gond , hisz több gépen is kipróbáltam)
Várom az ötleteket!

1.jpg

2.jpg
   
(#) (Felhasználó 12183) hozzászólása Márc 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy 15"-os tft-m és ha gépre van kötve, akkor is azt irja ki, hogy nincs jel. Mit lehet kezdeni ezzel? Mi lehet a hiba?
(#) bbalazs_ válasza picu hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Azt hiszem, a taphibat/zarlatot szoktak igy jelezni. A hattervilagitasnal zarlatos lehet az egyik FET.
Az LCD panel csati alatt mit ertesz?
(#) bbalazs_ válasza lithium hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Ha barmilyen tetszoleges felbontasban es teljesen fekete kepernyonel is ezt csinalja, akkor
szerintem sormeghajto hiba az LCD panelen magan.

Ha nincs jel es a menut allitgatod vagy a no signal fut, akkor is ilyen?

Akkor probalj egy kijelzocseret.
(#) lithium válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Szia!

Igen, bármelyik felbontást választva, ill. a no signál alatt fekete háttérnél is jelen van!
Kijelzőcsere? más nem segít?...ezekszerint együtt kell vele élni?
(#) bbalazs_ válasza lithium hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Igen, szerintem elj vele egyutt. Vagy nezd meg a tipusat a kijelzonek es szerezz bele egyet, nem tul nagy penz.
(#) picu válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Szia!
Köszönöm a válszt, időközben megtaláltam a hibát. Valóban zárlat okozta a táprészen egy 220u kondi volt hibás. Nem volt "pupos" de mikor kiforrasztottam egyértelműen látszott hogy "kifolyt". Azóta működik, igaz még lehet valami mert néha 20-30mp.-ig a bekapcsolás után vizszintes rezgésszerű csikok láthatók. Utána müködik teljesen normálisan.
Mégegyszer köszönöm a segitséget!
Üdv. Feri
(#) lithium válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Hol lehetne ilyet olcsón beszerezni? (Ki forgalmaz kijelzőt?)
(#) bbalazs_ válasza lithium hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
PC bontok, elektronikai hulladekudvarok.
Ujonan nem szabad venni, nem eri meg.
(#) thomato hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy acer 1716s típusú monitorom. Az a hibajelenség, hogy egy darabig minden rendben, aztán egy idő után elfehéredik a képernyője és úgy marad. Ki-be kapcsolás után jó egy darabig, aztán ugyanez.
Vizsgálódtam a belsejében, aztán úgy találtam, ha megállítom az egyik ic oszcillátorát, akkor egy darabig megint jó. Ez az ic köti össze a vga csatit az lcd panellel. Van benne egy másik is, gondolom az a vezérlő mikrokontroller, azt hiába piszkálom.
Mitől őrülhet meg így ez az ic? Tápfeszek jónak tűnnek.
Egyébként tsu16ak a típusa. Lehet esetleg valahol komplett vezérlőpanelt szerezni?
(#) bbalazs_ válasza thomato hozzászólására (») Márc 9, 2009 / 1
 
Esetleg tulmelegedes? Tegyel ra egy bordat, fujasd ventivel. Ha az ido no, akkor valahol ott lesz a hiba. Ezek sajnos belul is el tudnak engedni es vasalos bimetalt jatszanak kicsiben...
Esetleg nem gerjed az az oszci?
De sajnos az LCD panelek is tudnak igy viselkedni, a belsoleg eloallitott (az lcd panel femje alatti kis panel belsejen vannak az aramkori elemek a csati kozeleben) egzotikus kontraszt-tapfeszek kozul megy el valamelyik. A 17-es lcd panelek kozul sok ilyet lattam.
(#) thomato hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
Kézzel nézve nem tűnik melegnek, de majd kipróbálom a hűtős verziót....
Oszcit szkóppal kellene nézni, a jelalakot a kvarc lábán?
Megnéztem az lcd elektronikán is a tápfeszelőállítóknak kinéző cuccokat, de elfehéredéskor nem változnak.
Következő: »»   3 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem