Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 98
(#) Mest hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Köszönöm a gyors reagálást! Én is a házat gyanítottam ennél a kondinál, viszont van egy olyan orosz kondim, ahol a ház a pozitív (jelölve van) ezért bizonytalankodtam.
(#) Csaba1973 hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!
(Kezdő vagyok)
Kerámia kondenzátoraimat válogatom és nincsenek ráírva feszültségértékek.
Honnan tudom meg milyen feszültség értékre lehet rákapcsolni?
(#) goldscorpio07 hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Ha tudsz mellékelj képet.Üdv.
(#) Bassmester válasza Csaba1973 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
50 vagy 100 voltosak a manapság kapható kerámiakondik. Mivel utólagos beazonosításuk majdhogynem lehetetlen, nem célszerű őket 50V felett használni.
(#) TomiFilth hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Rég nem mozgott a topic, de azért szeretnék kérdezni kondikkal kapcsolatban.

Első kérdésem, hogy a 450VDC feszültségű (elko) kondenzátor működik 230VAC körben, vagy azt nem igazán bírja? Kimondottan LED-ek meghajtásához használt áramkörben szeretném használni, és 100mA árammaximumot akarok vele beállítani. A terhelés oldalon (DC oldalon a LEDeknél) ~180V-ot elhasználnak a LED-ek, így gyakorlatilag az Urms-em kicsiny lesz, és ezért gondolom én, hogy használható elko 450V-os kondi is az AC körben.

Áramérték beállítására kellene, a megfelelő fólia kondenzátor aranyárban van...


Köszi a segítséget előre is.

Tomesz
(#) kendre256 válasza TomiFilth hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Elektrolitkondenzátor váltakozóáram hatására felrobban. (Fordított egyenfeszültség hatására is.)
(#) Lacika válasza TomiFilth hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
A mellékel ábra szerint esetleg.... Ajánlatos egy nyúzópróbát elvégezni.

kondi.jpeg
    
(#) TomiFilth válasza Lacika hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Ezt Te próbáltad már valaha?
Ez elko-ra igaz, vagy bármilyen más tipusú DC feszű kondira?

Tomesz.
(#) Lacika válasza TomiFilth hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Igen, kipróbáltam. Egy 48V-os AC ventilátor előtétkondija volt. Elkóval próbáltam ki, power tipusú, a sima erősen melegedett.
Mit értesz az alatt hogy: vagy bármilyen más tipusú DC feszű kondira?... Nemvalószínű, hogy tantált találnál ekkora feszültségre....
(#) TomiFilth válasza Lacika hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Szia!

Bocsi a kis szünetért, nem voltam pár napig itthon.
Nekem az Urms-em, ami átfolyna a kondin az ~158V lenne.

Ennek a feszültségnek a hatására kell a megfelelően méretezett kondin a 100mA-t előállítani. Ezt a feszültséget is elbírná szerinted? Tehát ha jól értelmeztem a rajzodat, akkor ha pl. 10µF kondira van szükségem, akkor két 20µF-os kell szemben? A diódák típusa mindegy milyen?

Tomesz.
(#) TomiFilth válasza Lacika hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
A más típusú DC kondik alatt pl a tantált, vagy a kerámia kondit értettem.

Az mit jelent, hogy power tíousú kondi?
(#) Lacika válasza TomiFilth hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
nagyon kicsi ESR értékű. kapcsolóüzemű tápokban használják. A régebbiekre I.P.R.S volt ráírva, mostanában pedig WV jelölés. Például: 4u7/400WV. De találkoztam már ESR02 jelöléssel is.
A kerámia kondi meg nem polarizált. ennél 1000V DC = 400V AC.
(#) TomiFilth válasza Lacika hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Igen, így értem, köszönöm.
Megnéztem egyik cég alkatrészei között, LOW ESR nevezett kondik vannak bőven, de sajnos csak kisebb feszültségértékűek, és nagyobb kapacitásúak.
(#) TomiFilth válasza Lacika hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Készítettem egy rögtönzött ábrát kézzel.
Elméletileg ebben a kapcsolásban az elkók felhasználhatók áram beállítására? A diódák mindegy milyenek?

02.GIF
    
(#) Lacika válasza TomiFilth hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
A diódák inkább 1N5408. Én mindegyik kondi mellé tettem 240KOhmos ellenállást.
A többi pedig már a LED-es topicba tartozik. :wave:
(#) TomiFilth hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy másik topicban már ugyan rákérdeztem, de szeretném itt is feltenni akérdést, hátha itt másoktól is jön válasz.

Az elektrolit kondenzátorokat lehet 230VAC körben használni áram értékének beállítására? Mondjuk egy 450V-os 22µF -os elkó ugyanúgy beállítani a kívánt áramomat, mint egy 22µF-os fólia kondi?
A feszültségértékem jelenleg nem pont 230VAC, hanem ~187VAC lenne. De ez most mindegy, a kérdés az, hogy kibírja-e az elkó?

Ha nem, létezik akármilyen-bármilyen megoldás erre?

Tomesz
(#) maTaKee válasza TomiFilth hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Üdv!
Hát ha az ELKO 450V-os, akkor miért ne bírná ki?
(#) mex válasza maTaKee hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
A válaszodból kimaradt,hogy BIPOLÁRIS ! Különben nagy durranás lesz a vége,mert AC[ körben akarja használni.
(#) TomiFilth válasza mex hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Magyarul ha nem sima "mezei" polarizált, akkor elbírna nagy valószínűséggel?
(#) djzorro hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Szevasztok

Megtudná valaki mondani,hogy hogy vannak jelőlve a kon denzátorok.

Pl: 10pf
10nf
(#) VIM válasza djzorro hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Helló! Szerintem a kerámia kondikra gondolsz, mert azokon van a legkevesebb hely írásra. Ha csak számok vannak rajta, akkor a legkisebb értéket jelöli. A nanos nagyságrendet szokták "J" (jé) betűvel jelezni. A számok közé írt betű a tizedes vessző. Amúgy ki szokás írni rendesen, még a feszültséget is. Szinek szerint is létezik fesz. és érték tűrés is. Üdv.: VIM
(#) TomiFilth válasza Lacika hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Még egy kérdés. A diódáknak milyen szerepük van a kapcsolásban? A két szembefordított kondi gyakorlatilag úgy fog viselkedni, mint egy bipoláris kondi? Diódák nélkül mi történik a kondikkal?
(#) kendre256 válasza TomiFilth hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
A dióda akadályozza meg, hogy fordított polaritást kapjon a vele párhuzamosan kötött kondenzátor. (Igazából kap egy kis fordított feszültséget -- úgy kb. 0,7V-ot---, de a többszáz volthoz képest az elenyésző.) A két szembefordított kondi a diódákkal együtt úgy viselkedik, mint egy nem polarizált kondenzátor. Ha nem volna dióda, felrobbannának a kondik.
(#) TomiFilth válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Köszönöm a választ, azt hiszem kipróbálom ezt a megoldást, remélem a hétvégén lesz időm forrasztgatni.
(#) hegi hozzászólása Márc 5, 2009 /
 
Sziasztok!


Mi a különbség a két kapcsolás között?

Nem tudom eldönteni melyiket építsem meg, melyik milyen előnnyel/hátránnyal jár.

Célom 100pF/1kV-os kondi készítése 100pF/500V-os kondikból. Kérdezhetitek, miért nem veszek eleve 1kV-ost? Azért, mert 500V-osból van egy marékkal.

Látszólag a két áramkör ugyanúgy működik, de valami különbség csak lehet a kettő között...
Egy frekvencia kompenzált nagyfeszültségű osztót szeretnék készíteni, és ez lenne a kompenzáló kondija.

Előre is köszi az ötleteket!

Kondik.jpg
    
(#) Collector válasza hegi hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Hídáramkörről és kiegyenlített hídról hallottál már?
De berakhatsz oda triakot, szikraközt, vákumcsövet, rövidzárat, szakadást, amid van, ha a kondik egyformák, 0V a potenciálkülönbség. De szakadás javasolt, gyakorlatban nem feltétlen egyformák a kondik.
(#) oregtamas0202 válasza hegi hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Üdv. Viszont ha kell van 5-7KV-os is. Adok szívesen.De az is jó amit csináltál. Öreg T
(#) hegi válasza Collector hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Köszi!

Ismerem a hidat, ezért is játszottam el a gondolattal, hogy vajon lehet e a gyakorlatban különbség közöttük, amikor elméletileg ugyanazt tudja a két áramkör.
(#) hegi válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm a felajánlásod, de nincsenek olyan nagy igények, max. 600...700V körül fogok mérni vele.
Köszi mégegyszer!
(#) gg630504 válasza hegi hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
10 %-os tűrés esetén legyen
C1 = C5 = 90 pF, C2 = C6 = 110 pF
C3 = C7 = 110 pF, C4 = C7 = 90 pF.
a) eredője 99 pF, b) eredője 100 pF.
Következő: »»   17 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem