Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 287
(#) bernardo hozzászólása Feb 5, 2006 / 4
 
Sziasztok! Tudna valaki kuldeni egy bevált villanypásztor rajzot kutyának. Köszi előre is!
(#) vegyészmérnök válasza bernardo hozzászólására (») Feb 5, 2006 / 4
 
Üdv!
Nézd meg ezt az oldalt: [link=http://norbimagan.tar.hu/elektronika.htm]http://norbimagan.tar.hu/elektronika.htm[/link]
(#) vicsys válasza bernardo hozzászólására (») Feb 5, 2006 /
 
A címet utólagos engedelmeddel javítottam
(#) Pethy hozzászólása Máj 15, 2006 / 4
 
Sziasztok! Volna egy kérdésem. Szeretnék csinálni egy villanypásztort. Egy akksi /12V/ lenne a tápja, és egy zsiga gyujtó trafó biztosítaná a nagy feszt /15000V/ a megszakítónak index jeladót gondoltam, de ez így darabos, lassú stb. Mit ajánlanátok az index-jeladó helyett? Köszi a válaszokat.
(#) lali válasza Pethy hozzászólására (») Máj 15, 2006 / 4
 
szevasz:nagyon egyszerü,eggy 555-ös ic-t használj
huszonforint,meg kell 2-3 ellenálás meg 1-2 kondi,most időhiányban csak ennyit üdv:lali
(#) lali válasza lali hozzászólására (») Máj 15, 2006 /
 
szevasz :még annyit hogy a bu-hellyett 3055-is lehet használni üdv:lali
(#) csikosgabi válasza Pethy hozzászólására (») Máj 15, 2006 / 4
 
Szevasz.Ez itt egy komplett villanypásztor ez nem aksival meg zsiga indító trafóval működik de azért nézd meg

sokkoló.gif
    
(#) vicsys válasza Pethy hozzászólására (») Máj 15, 2006 /
 
Hali!
Áthelyeztem ide, hogy ha vki keres a témában, megtalálja... (egykupacban)
A keresés funkciót légyszíves használjátok (mielőtt új topicot nyittok)!
Köszönettel a többiek nevében is:
vicsys
(#) lauko mihály válasza csikosgabi hozzászólására (») Júl 1, 2006 / 1
 
sziasztok.

szeretnék egy 220 v villanypásztort,lovakhoz használni.tudna valaki csinálni?
(#) miklosch válasza lauko mihály hozzászólására (») Aug 24, 2006 / 1
 
Kapatam két darab villanypásztort is, hogy javítsam meg, de nem tudom, hol induljak el a hibakeresésben! Mind a kettő kattog is, meg villog is, hogy működik, de egyiken sem jelenik meg a nagyfesz! Én a triakokra gyanakszom, hogy nem kapcsolnak, de sajnos nem tudom, hogyan kell őket kimérni, hogy működnek-e! Tudnátok segíteni, hogy mit keressek, és mit mérjek? A típusukat sajnos most nem tudom, de ha kell, utánanézek! Saja mind a kettő gyári cucc, és akadnak benne smd ellenállások, és tranyók is.
(#) miklosch válasza miklosch hozzászólására (») Aug 24, 2006 /
 
megtaláltam mind a két készüléket: az egyik, a másik!
(#) miklosch válasza miklosch hozzászólására (») Aug 24, 2006 /
 
az egyiknél már rájöttem arra, hogy ha nincsen rajta a nagyfeszt indukáló trafó, akkor megvan a fesz, de amint rádugom, nem kap semmi feszt a trafó! Nem tudom, hogy nem-e az a gondja, hogy a primer oldal ellenállása kb 0.1Ohm.
(#) PCB válasza miklosch hozzászólására (») Aug 24, 2006 / 1
 
Szia!

Csak óvatosan mert ha meg jön a feszej és a kezed ott van, futni fogsz

Rajzod nincs róla ? mert a burkolat színéből nehéz bármit kitalálni.

Üdv!
(#) PCB válasza lauko mihály hozzászólására (») Aug 24, 2006 /
 
Szia!

Lovakhoz ez amit itt találsz nagyon kevés.
Ló már az a méret amihez érdemes venni egyet, bár tudom nem olcsó, de ezek maximum egy udvarban egy
20kg kutyát tartanak vissza.

Üdv!
(#) miklosch válasza PCB hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Sikerült megszerelnem a kicsit, abban a panelon volt szakadás, az most működik rendesen, de a másiknál még mindig nem tudom, hogy mi a gondja, hogy trafóval nem indukál áramot! Még arra is gondoltam, hogy nem zár be a triak, de nem tudom kimérni sajna! Kapcsrajzom sajna nincsen, azért írtam le a típusát, hátha valaki tud szerezni hozzá, én neten nem találtam róla semmi érdekeset, és építő jellegűt.
[OFF]Vigyázzak vele... már megsínylettem 1-2x. Kihúztam a berendezést, fogdosom jobbra, balra, aztán hirtelen elzsibbad a kezem, fránya kondenzátor fel volt még töltve párszáz voltra.. [OFF]
(#) huba válasza miklosch hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
valaki elmodja hogyan müködik a villanypásztor? álandö jellegel ott van az a pár KV vagy lüktet másodpercenként? :wow1:
(#) patexati válasza huba hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
Miért szerinted lehet egyenáramot transzformálni?
(#) huba válasza patexati hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
nem ügy értem épitek egy nagyfrekigenerátort tranyok sorkimenö lesz belöle pár kv. na ezt a néhány kv-ot kell e szaggatni? vagy állando
(#) PCB válasza huba hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
Szia !

Persze szaggatott, a gyári vill.p is szaggat, egy kondit süt el x időnként.


Üdv!
(#) huba válasza PCB hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
köszönöm ezt szerettem volna megtudni
(#) Ricsa hozzászólása Nov 8, 2006 /
 
Sziasztok!
A mamám kapott egy kutyát, de nagyon kajla a blöki. már tök ideges rá (a mama) , mert a szúnyoghálós ajóra(amit most csináltatott) ráugrik, és a karmaival kiszakítja. szeretnék segíteni neki. arra gondoltam, hogy valami, végony drótot odaerősíteni az ajtóra, és amikor hozzáér a blöki akkor megrázze (de mondjuk ne 220-szal, mert akkor neki annyi, meg nekem is). szóval magyarul vmi villanypásztort szeretnék építeni, hogy ne haljon meg a blöki, de azért megérezze, és néhány ugrás és szépen meg van nevelve. lécci vmi kapcsolásfélét küldjetek (ha lehet egyszerűt).
a segítséget előre is köszi.
(#) huhuu hozzászólása Nov 8, 2006 /
 
Én láttam gyári villanypásztort, ami úgy működik, hogy töltődik, és kb. 1 másodpercenkánt kattan eggyett és akkor eg impőulzusszerű nagyfesz érezhető (kipróbáltam).
ha jobban kapcsolatban voltam a földdel akkor igencsak nagyot üt!!! szerintem ezért is fontos, hogy nem folyamatos!!!!!!!!!!, mert meg is halhat az a szerencsétlen állat, mert mi van ha folyamatosan nagyfesz van benne és a görcs miatt valahogy belegabajodik?nincs gumicsizmája ami esetleg szigetelne...
(#) Remci válasza Ricsa hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
Hali! Itt van 2 rajz is. Az elsőből már sokat csináltam és még senki nem panaszkodott rá. A másikat még nem építettem meg de tervbe van. Sok szerencsét hozzájuk!
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
Bocsesz, a második rajz leírásának fele lemaradt. Íme:
(#) borvendeg hozzászólása Jan 28, 2007 1 /
 
Hali!
Végigolvastam a fórumot de nem tudtam eldönteni h mejik áramkört építsem meg. Segítsetek már léci h birkákhoz melyik lenne a legjob és nem utolsó sorban leg költségkímélőb megoldás. Az a bajom h nem tudom mekora fesz lenne a legjob mert ugye a birka szőre jól szigetel.
Sesítségeteket előre is köszi.
(#) Feri hozzászólása Jan 28, 2007 / 1
 
Bármlyiket válszthatod, amelyik akuról vagy biztonsági trafórol üzemel. semmi kép nem jó megoldás az egyszerüen hállózati feszültségről üzemelő.
(#) oldman válasza bernardo hozzászólására (») Jan 28, 2007 / 1
 
Kb. 10 éve működik, keveset fogyaszt, a feszültség az alig érezhetőtől a ~ 2 cm -es szikráig állítható. Ismétlődési idő kb. 0,5~1 sec (P1 + 470k változtatható) Trafó Moszkvics gyújtó trafója de mással is működik.
Fontos! Földelést ne felejtsd el! Hiánya nagyot üthet ott is ahol nem várnád, és a tápot is javíthatod.
(#) borvendeg válasza oldman hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
Nem tudom nekem szántad e ezzt a kapcsolásd d eahogy nézem sztem nekem is jó lenne nem tudnál hozzá esetleg nyákrajzot küldeni?
(#) PCB válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
Szia !

Kutyához max 300m vezetékkel * itt találsz

A link nem él, törölve .
(#) oldman válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 28, 2007 / 1
 
Neked, meg akit még érdekel. Panel rajzom nincs, nagyon régi téma, a kapcsolást is alig találtam meg. De raszteres panelen is meg lehet építeni ~egy óra alatt.
Az én kutyám hamar megtanulta hogy nem jó neki ha a dróthoz ér, sőt egy ideig akkor is elkerüli ha ki van kapcsolva. Kell neki vagy egy hónap amíg újra elszemtelenedik és be kell kapcsolni néhány napra
Következő: »»   1 / 287
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem