Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIDI kontroller épités javítás
Lapozás: OK   1 / 11
(#) morrys hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
Szeretnék egy 12 csatornas midi kontrollert epiteni, ic t keresek hozzá..
(#) feki00 válasza morrys hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Erre spec ic-t nemigen fogsz találni. Mikrokontroller kell hozzá.
(#) kaszarobert válasza morrys hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Nézd meg a midi lábkapcsoló topikot!!!
(#) sztapar hozzászólása Júl 16, 2008 /
 
Szervusztok!
Új vagyok itt ezen a fórumon, tehát ezúton is köszöntök mindenkit!
Az ok pedig, amiért ide keveredtem :

- PC-hez köthető kontrollet szeretnék építeni, amivel vezérelni tudok egy szoftvert. (a szoftver támogatja a midi kontroller használatát)

-A kontroller főleg taszter kapcsolókból, és csúszópotenciométerekből állna (bár gondolkodom egy végtelenségig körbe-körbe tekergethető gombon is, de az maradjon meg a továbbfejlesztésre.)

- A csatlakozási felületnek először MIDI-t gondoltam, viszont olyan PC-n hansználnám (főleg) ahol nincs MIDI port-szóval marad az USB. Nem tudom ez mennyivel tenné bonyolultabbá és drágábbá az eszközt.
Vagyis, szerintetek :
-építsem MIDI csatlakozóval, és keressek USB-be dugható MIDI portot a számítógép részére
- vagy egyból csináljam USB csatlakozóval (vajon megéri-e?)

Annyit tudok, valamilyen mikrokontroller fog kelleni hozzá. Úgy gondoltam, kezdetnek mondjuk összerakok egy egyszerűbb változatot, például 3 gombbal és két csúszópotival, és ha az elkészült, már gyerekjáték(?) kibővíteni a kívánt számú komponensre.(16+)

Elnézést kérek, ha egyes dolgokban pontatlanul fogalmazok, vagy néha alapvető dolgokat fogok kérdezni,
de minimálisnak mondhatók az ismereteim az elektronika területén. Én igyekezni fogok mindennek utánajárni, és amit csak
lehet, magamtól megtanulni - szóval nem azt várom el tőletek, hogy mindent készen rakjatok elébem,
hanem inkább egy fajta útbaigazítást, terelgetést szeretnék kérni, és segítséget, ha valahol elakadok. Csináljuk meg együtt!

Remélem tudtok segíteni hogy megépíthessem, és remélem nem leszek
senkinek a terhére túlzottan. Örülnék, ha valamivel én is viszonozhatnám
a segítséget, de mivel ezen a területen a ti tudásotok jóval meghaladja az enyémet,
így azt remélem, legalább mások is hasznos információkhoz-ötletekhez jutnak az én prodzsektem által.

Előre is köszönök mindenféle segítséget!

Eslső körben tehát: USB vagy MIDI ?
Milyen PIC ?
Hogyan is működik ez a MIDI porton való kommunikáció?
Ha USBvel oldom meg, akkor kell valamilyen szoftver, ami az információt midi-jelekké alakítja ?
(#) feki00 hozzászólása Júl 16, 2008 /
 
halló

Ha nincs midi csatlakozó a gépeden nem kell pánikba esni. Legjobb dolog hogy a midi soros protokol szerint kommunikáll, szóval akár soros portot is használhatsz (max232 ic kell a szint illesztéshez). Ha mégis usb akkor elég egy ftdi (pl:232rl) ic a mcu és a pc közé. A pc soros portnak fogja érzékelni, de a be érkező jelet könnyű midivé alakítani programmal (pl: max vagy saját program).
Ha fejleszteni szeretnéd akkor javaslom ne véglegeset építs hanem egy próbapanelt akár nyák akár dugaszolós verzióba.

midi protokollról

hajrá
(#) sztapar válasza feki00 hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Köszi szépen a linkeket, át fogom tanulmányozni !
(és majd jövök a további kérdésekkel )

"Ha mégis usb akkor elég egy ftdi (pl:232rl) ic a mcu és a pc közé " - mit jelent a mcu ?
(#) MaSTeRFoXX válasza sztapar hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Idézet:
„- mit jelent a mcu ?”


Mikrovezérlőt jelent: pl.: PIC vagy AVR
(#) davidka válasza morrys hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Szia!

Nézz szét itt.
(#) sztapar válasza davidka hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Uuu, ez nagyon komolynak tűnik, köszi szépen !!
El vagyok ájulva.

ja, és a MIDI specifikációnak is örülök,kösz feki000 !

(#) feki00 válasza davidka hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Hű hát igen ucapps-os csávó se viccel a témával. Pár dolgot el is kezdtem tőle építeni de nagyon borsós dolgok vannak ott. Leginkább a forgatókapcsolók meg a kilóméter hosszú lcdk a nagyon drágák :S Normális előlapot se lehet gyártatni kishazánkban
(#) evetke hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
Sziasztok.Nekem is kéne egy ilyen midi vezérlő.Ha sikerülne egyet össze raknom akkor én az előlapot egy gravírozó műhelyben csináltatnám meg.Vannak nagyon jó fémhatású és egyéb műanyag táblák amikbe bele lehet gravíroztatni mindenfélét ...van lézeres gravíroztatás is amivel igen kisméretű szöveget és számokat is lehet csináltatni.Nekem az a problémám,hogy nem tudok angolul és ezeken a midiboxos oldalakon nem tudok eligazodni.Egy olyan box kéne amin tekerő és toló potik vannak pl.Ableton live-hoz a lényeg,hogy jó sok legyen Ha valaki tudna nekem segíteni egy ilyen össze állításában szóljon.A forrasztás az menni fog csak nem tudom,hogy milyen egységeket állítsak össze ehez a kütyűhöz,na és a programozás, az se fog menni nekem mert láttam,hogy az is kéne egy ilyenhez.Vagy nem feltétlenül? A segítséget előre is köszönöm.
(#) evetke hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
Valami ilyesmire gondolok.Bővebben: Link
Ez 85 ezer forint körül van.
(#) benjami válasza evetke hozzászólására (») Márc 2, 2009 / 2
 
De türelmetlenek egyesek. Na jó, megkegyelmezek.
Úgy döntöttem hogy közzéteszem a pár éve készitett diplomamunkám, ami egészen véletlen pont egy MIDI vezérlő. A pdf-ben asszem elég részletes benne van a működése is. Azért van némi sallang is benne, mert ugye mégsem írhattam azt hogy itt a forráskód, abban minden benne van .
A hex és a forrás abban különbözik a pdf-ben levőtől rajztól és programtól, hogy 20MHz-es sima kvarc-al megy, meg az összes control change üzenetet tudja.

Midimixer.zip
    
(#) evetke hozzászólása Márc 2, 2009 /
 
Sziasztok.Az az igazság,hogy erre felé várom a "sültgalambot" mert én egyáltalán nem értek ehez a midi vezzérlőhöz,ezért tettem fel úgy a kérdést,hogy:-Ért valaki a midi épitéshez?Nekem egy midi vezérlőre lenne szükségem....van kereskedelemben sok ilyen midi vezérlő,de nagyon drágák(nem csak kereskedelemben van ilyen hanem a neten is ,de egyik sem olyan ami nekem kéne...tehát amik vannak azok : hangmodulok,szekvencerek,FX-ek és sokminden más)és sok olyan funkcióval van ellátva ami nekem nem kell,vagy egyáltalán nem azt csinálja ami nekem kéne.Ezért szeretnék egy "egyszerübb" vezérlőt csinálni magamnak.Mire kell?Szoftvert vezérelni a PC-n.MIlyen szoftvert?Zeneszerkesztő,és Dj szoftvert(keverő programot).Azért gondoltam,hogy ide teszem fel a témát,mert nagyon sok midi vezérlő/midibox ilyen pic-es ic-vel van megoldva (Bővebben: Link. és még itt is van egy csonmó téma amai tök jó Bővebben: Link aztán még midis téma Bővebben: Link és még Bővebben: Link ....és még nagyon sok ilyen van,de egyiksem olyan "egyszerű" mint ami nekem kéne.Egyébként amit én akarok az majd egy számítógéppel
lesz/lenne egybe építve (egy dobozba),hogy ne kelljen külön egy midi vezérlő+egy laptop.Erről az "egységről" lehetne zenétszerkeszteni otthon,lehetne vinni fellépésekre(Ableton live,Traktor Dj szoftver-t lehetne vele vezérelni mint keverő program)és egyéb más zeneszerkesztő program vezérlére is alkalmas lenne...de mivel,hogy ez egy midi vezérlő szerintentem minden/majdenem minden programhoz jó lenne amit lehet midivel vezérelni.
Üdv evetke
(#) WooHoo válasza evetke hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Sziasztok!

Én is ráadtam a fejem egy midicontroller építésére, ugyanaz a helyzet, mint Evetkénél, nincs olyan egyszerű kapcs, ami elegendő.

Jópár órahosszát rászántam, és két alternatívát találtam:

1. Van egy magyar cég, a MezzoSound, amely igen kedvező áron kínálja a készre szerelt EasyKnob 18-at.

2. a uCApps egyik eszköze. A MidiBox 64-nek van egy kistestvére MidiBox LC (Low Cost = alacsony költség) néven. Előnye, hogy bármilyen programhoz testreszabható egy program segítségével (állítólag tanuló funkció is van benne), és hogy te döntheted el, miből mennyi legyen rajta (potik, és nyomógombok).

Üdv
(#) ZsoltyFM hozzászólása Ápr 29, 2009 /
 
sziasztok !
én is keresgélek egy pár napja midi controllereket.
nekem 16 potméter és 32 gomb kellene.
azaz ennyi jelet szeretnék egy midi vezérlő eszközről a gépre vinni.
leg fontosabb lenne a 16 potméter.
a nyomógombokból akár a fele is elég azaz szintén 16.
én egy pic el képzelném el a dolgot mivel az égetés nem okozna gondot és van jártasságom az elektronikában is.
viszont a midi-hez túl sokat nem értek.
(#) Gory válasza ZsoltyFM hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Ha van midi portod, akkor egy pár napi utánaolvasással a PIC-es programot meg tudod szerintem írni. Soros portot kell rajta kezelni, rengeteg példa van rá a neten. Ha USB-set akarsz, akkor van USB-MIDI átalakító kábel, illetve létezik erre cél IC is.
(#) ZsoltyFM hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
sziasztok !

köszi gory hogy reagáltál.
igazság szerint azért írok mert nem találtam számomra megfelelő áramkört.
pedig hosszasan keresgéltem.
a midi vezérlés gépre kötése nem jelent gondot.
nekem csak a vezérlő hiánya jelent problémát.
egy hagyományos dj keverőpultot gondoltam átalakítani midi vezérlővé.
(#) dj-mike válasza benjami hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
www.auroramixer.com

Elég komoly szerkezet!
(#) ZsoltyFM hozzászólása Jún 3, 2009 /
 
hello !

érdekesnek találom a linket köszi .
(#) dj-mike válasza ZsoltyFM hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Sziasztok!
Sikeresen elkészítettem a Benjami által fejlesztett MIDI kontrollert PIC18F4550-el.
Nagyon tetszik és teljesen meg vagyok vele elégedve.
Csak jót tudok róla mondani.
Működik Abletonnal, Reason-el, Traktor Pro-val, NI Reaktor-al.
Még a bedobozolás maradt hátra.
Íme néhány kép:

Üdv!
(#) dj-mike válasza Gory hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Íme még 2 kép a szerkezetről!
Üdv!
(#) PeaceDog válasza dj-mike hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Hellóka!

Engem is érdekelne a szerkezet. Hol tudom megtalálni a kapcsolási rajzot hozzá?
(#) sapikoma hozzászólása Aug 22, 2009 /
 
SZiasztok!

Egy erősítő csatornái közé szeretnék építeni egy midis cuccot.

A lényeg h midivel szeretném vezérelni az erősítőt!

Ez kb mennyibe kerül és ha lehet adjatok egy kis olvasgatni valót.

Ja és 3 csatorna van az erősítőn!
(#) PeaceDog válasza dj-mike hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Oh, sorry...megtaláltam!
(#) Mishraa hozzászólása Szept 30, 2009 /
 
valaki meg tudja mondani h kb mennyit kostált ez a szerkezet ? érdekel engem is a dolog
(#) dj-mike válasza Mishraa hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Kb 6500Ft volt.
(#) Mishraa hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
jah és még 1 kérdés a panel látom faján megvan csinálva.. esetleg egy tervet tudsz feldobni róla.. mert a zip ben nem találtam meg a nyáktervet... nameg a potik helyett lehet h tolópotit tennék be és akkor kicsit áttervezném de nem akarok az egésszel sokat bajlódni
(#) benjami válasza Mishraa hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Jövő héten ha lesz egy kis időm rá, feltöltöm az Eagle-vel készült sch/brd-t, meg a HEX file-t. Addig egy kis türelmet kérek.
(#) ato01 hozzászólása Okt 15, 2009 /
 
Sziasztok.Valaki feltudná tenni ennek a kapcsolásnak az ültetési rajzát?Az is jó lenne ha esetleg meg lenne valakinek méretarányosan,vasalásos teknikához.Nagyon fontos lenne!
Egyszerüen nemtalálom sehol
Előre is köszönöm a segítséget!
Következő: »»   1 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem