Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Astabil multivibrátor
 
Témaindító: punkkazy, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 11
(#) niedziela válasza gabylala hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Ha pontosan megmondod a frekit és a kitöltést akkor még jobb

rajz 100Hz 10%

IC 8.lába természetesen a +V

triac.gif
    
(#) gabylala válasza niedziela hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Szia!
Köszi a gyors választ. A pontos frekvenciát nem tudom megmondani, mert változtatható kell legyen, egyenlőre.
A saját szavaimmal írva, a tiac kb. 1-3 sec. zárva, és egy pillanatra nyitva kb.500ms, amig egy feltöltött kondit, rásüt egy akksira. A kitöltéssel, meg nem vagyok pontosan tisztában. Lécci mondd el a saját szavaiddal.
Az én rajzomon szerepel egy optocsatoló is. Ez el is hagyható akkor? Kb.200v-ot kell kapcsolni.
Köszönöm mégegyszer.
(#) niedziela válasza gabylala hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Szia !

Értem, Rajzon a teljes jel 10% ami magas szinten van és 90% ami alacsony. Egy kondi kisütéséhez nem feltétlen kell ilyen hosszú idő. (1-3s)

Idézet:
„kb. 1-3 sec. zárva, és egy pillanatra nyitva kb.500ms”


Nem lesz a kondinak ideje feltöltődni.
Szerintem 30% körüli kitöltés jó lesz.

Idézet:
„A kitöltéssel, meg nem vagyok pontosan tisztában”


Kitöltés az egy jelen belüli magas szint százalékos aránynya.

Opto elhagyható.
(#) gabylala válasza niedziela hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Ok. Valószínű nem jól mondtam neked. Én is arra gondoltam, hogy 1-3sec- ig töltődik a kondi, utána kb.500ms kisütés.

Akkor az én kapcsolásom is jó erre a célra? Persze kondi, ellenállás megfelelő változtatásával. De ettől, hogy fordul meg a t1 t2 szint?
(#) niedziela válasza gabylala hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 

Idézet:
„1-3sec- ig töltődik a kondi, utána kb.500ms kisütés.”


Akkor jó amit rajzoltam az értékek kis módosításával.
Este újra méretezem.

Kapcsolásod nem jó.

(#) _JANI_ válasza gabylala hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Ha az impulzus szélességet is szeretnéd módosítani azt ezzel az elrendezéssel megteheted.

Valamint az invertálást úgy is megoldhatod, hogy nem a Q kimenet és GND közé kötöd a LED-et, hanem a +UT és a Q kimenet közé.

S miért nem használsz a triak meghajtására
MOC 30xx-es szilárdtest relét. Sokkal egyszerűbb és biztonságosabb.



S ha csak egy áramirányt kell kapcsolni akkor a triak helyett a TIRISZTOR szerencsésebb választás lenne...
(#) gabylala válasza niedziela hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Ok. Várom. A kapcsolásba lehet valamelyik ellenállás helyett poti, mert minimálisan, de lehet, hogy változtatni kell a ritmuson. Köszönöm.
(#) gabylala válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Köszi Neked is. A szilárdtestreléről már hallottam, de igazából 20 év után most kezdtem foglalkozni újra ezekkel a dolgokkal és sok az újdonság...
HA van egy rajz arról megcsinálom.
(#) niedziela válasza gabylala hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Potit lehet tenni, olyan rajzot fogok küldeni.
(#) _JANI_ válasza gabylala hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Teli van a hozzászólásom LINKEKKEL! Csak kétszer rá kell kattintani...

AZ IGY aláhúzott szövegrész az mind link!
(#) gabylala válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Köszi, megtettem.
(#) niedziela válasza gabylala hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Szia !

+táp az IC 8.lába most is.

Ha a freki gyors, vagy lassú akkor azt a C1 változtatásával tudod beállítani.
(Ha nagyobb a kondi akkor alacsonyabb, ha kisebb akkor magasabb a frekvencia ) Kitöltést a potival szabályzod.

astab.gif
    
(#) gabylala válasza niedziela hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Hálás köszönetem!
(#) toroid hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Sziasztok.
Készítettem egy astabil multivibrátort, ami két led-t villogtat felváltva, és azt szeretném, hogy ez a kapcsolás 20-20 ledet villogtasson.
Ha tudtok valami ötletet arról, hogy ezt miként lehet megoldani légyszi írjatok.
Előre is köszönöm.
(#) bgsf válasza toroid hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
tedd fel a rajzot! ha át lehet alakítani akkor többen is segítünk. ha nem, akkor is kapsz infót!
arra számíts, hogy nagyobb táp kell (40 LED már kajál egy kicsit...). meg kellene a Ledek áramfelvétele, vagy a tipusa, valamint hogy mekkora feszültségről megy az áramköröd.
(#) toroid válasza bgsf hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Szia.
El is felejtettem ezeket a lényeges dolgokat.
Az egész áramkör autóba lenne és 24V működne, a ledek áramfelvétele egyenként 20mA.
Rajzott csak délután tudok fölrakni.
Köszi a segítséget
(#) _JANI_ válasza toroid hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Szerintem >>> EZEN A KÉPEN <<< elkészített megoldást alapján kellene elkészítened a kiegészítést. A alaposzcillátornak kell egy stabilizátor. A kimeneteken a LED-eket meg sorba kellene kapcsolnod. Az ÍGY megerősített villogónak a kimenetén a terhelés változása nincs hatással az alaposzcillátor frekvenciájára, azaz csak egyszer kell a vezérlőoszcillátort beállítani...
(#) toroid hozzászólása Jan 6, 2009 /
 
Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi áramkör átméretezésébe 18, 20 voltra.

Köszi

Astabil.jpg
    
(#) _JANI_ válasza toroid hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
1.2K - 1.8K-s kollektorköri ellenállással, és legalább 2/3*nagyobb névleges feszültségű kondenzátorok alkalmazásával, szerintem életképes lesz a kapcsolás.
(#) mate_x hozzászólása Ápr 17, 2009 /
 
Üdv!
Lehet kicsit fura kérdés, de ennél a programnál mekkora C2 értéke?
Bővebben: Link
(#) proli007 válasza mate_x hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Hello!
10..100nF, de csak a tápfeszültség felől érkező zavarok miatt van rá szükség.
Használd a LINK gombot.
üdv! proli007
(#) mate_x válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Rendben, kösz!
(#) Pe4ce hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Sziasztok!

Szeretnék csinalni egy olyan kütyüt ami 24v egyen áramra csatlakozik és két kivetetésen felvátva ad ki feszültséget ami a cifrázás érdekében meg állítható is lenne.
Nem lámpát hanem 24v-os mágneseket húznék vele és a behúzási időt szeretném állítani.

Ha tudnatok segíteni kapocsolási rajzal alkatrészekkel háláslennék
(#) Pe4ce válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
30W-os mágnesek akkor elvileg 1.2A az áramfelvétele
amugy fingom sincs az egészrol hogy mit hogyan de ha van rajz összerakom sajna nem ez a szakmám
tudnal nekem valami amatornek ertheto kapcsolás rajzot mellékelni persze jo a ledes csak mit kell kicserélni és milyenre
elore is köszi
(#) proli007 válasza Pe4ce hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Hello!
Viszont a vezérlést még így nem lehet érteni.
- Váltakozva húznak a relék?
- És megállítható lenne, vagy még állítható is lenne?
- De mit állítasz? A meghúzási időt, vagy a periódus időt, vagy mind kettőt? Mert az nem mindegy.
Kis diagrammon lerajzolom..
1. 50%-os kitöltésű jel. Ha A relé húz, B ejt. Periódus idő állítható.
2. Periódus idő azonos az elsővel, de a meghúzási idő (Imp) rövid. Tehát a kitöltés kisebb.
3. Azonos a másodikkal, de a meghúzási idők hosszabbak, azaz állítható. (esetleg periódus idő is állítható)
üdv! proli007

Diagram.png
    
(#) Pe4ce válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Hy

A 3. a nyerő ez egy szelep probaló kütyü lenne ami ugy nez ki hogy a szelep 2 oldalán van 1-1 mágnes ami a szelepben toligál egy tolatyút és olyan 3000 szer kene meghúzni és ennek nem akartam neki állni.

Olyan kell ami vátakozva vált és állítható

ehez kéne kapcs rajz meg alaktrész lista

Köszi Pe4ce
(#) proli007 válasza Pe4ce hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Hello!
Oké, de mekkora tartományban szeretnéd változtatni a periódusidőt (vagy ha az állandó, mekkora legyen) és mekkora tartományban szeretnéd szabályozni az impulzus időt?
Mert adott helyzetben egy NE555-ös időalap és egy CD4017-es IC is megfelelő, ha az impulzus idő és a periódusidő arányának 1:5 megfelelő...
Ja, akkor ez egyszerűen szólva egy "bistabil pneumatikus szelep".
üdv! proli007
(#) Pe4ce válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Hello!

Na most beletrafáltál leírtál olyanokat mirol fingom sincs
lenyeg hogy azt szeretnem változtani hogy mondjuk 1 perc alatt 60x vagy 120x húzzon 1 mágnes ( amugy Hidraulika) szoval tolattyú kopást akarok vizsgálni vagy akkor ugye sokszor húzom vagy csak azt akarom hogy mondjuk 5mp ként váltson át a szelep A mágnesről B-re. kb ennyi
(#) proli007 válasza Pe4ce hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Hello!
Rendben, akkor nem kérdezősködök.
Inkább egy rajz. A 24V egyent a jelzett helyre kell kötni, a V1 és V2 a mágnesszelep tekercseinek helye.
A váltás idejét 0,5 és 5 sec között állíthatod. A tekercs meghúzási idő állandó, kb. 0,2sec. (10µF és 22kohm-al állítható, ha kell.)
üdv! proli007
(#) Pe4ce válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Hello köszi megprobálom ha sikerul jelentem


Köszönöm
Következő: »»   3 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem