Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   76 / 373
(#) vagnerjazon válasza Doncso hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Például egy 12V-os akku feszültségét megszaggatni, hogy lehessen transzformálni. Igazából nincs konkrét felhasználási cél, csak érdekelne az elmélete, hogy hogyan lehet megcsinálni, tehát elég egy kisteljesítményű kapcsolás.
(#) MolnarG válasza vagnerjazon hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Akkor te invertert keresel. Van több topik is ami ezekkel foglalkozik.
(#) vagnerjazon válasza MolnarG hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Nem. Én csak egy sima szaggatót keresek. Ami az egyenáramot 50Hz-re szaggatja. A transzformálást csak példának írtam oda. :yes:
(#) Doncso válasza vagnerjazon hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Lehetne például egy 555-ös timerrel és egy teljesítmény tranyóval, vagy esetleg FET-el, de ha megszaggatod, akkor azt hiszem még nem lehet transzformálni, kell lennie ellentétes polaritásnak is. Ezt például egy TL494-es ellenüteművel meg lehet valósítani, de megoldható logikai kapukkal is, ITT egy CMOS IC vel és teljesítmény tranyóval megvalósított egyszerű kapcsolás. Ez elég egyszerű az alapokhoz szerintem.
Üdv.
(#) VRubenX válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
AXION CX4158M
AXION CX4158M
AXXION AX5014 AX5020
Ők megvannak nem tudom hogy segítene e valamelyik?
(#) VRubenX válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 4, 2009 / 1
 
Cl 1556 hoz esetleg van eeprom tartalmam (axion cl1566[ET]),meg valami javítási tipp(axion_[ET])
és a cx 4158 kapcsolási rajza (axion-cx4158m_[ET])
(#) zacky.dvid hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
sziasztok

Valakinek nincs véletlenül egy Hitachi HA-2500M típusú erősítőhöz kapcsolási rajza nagyon fontos lenne előre is köszönöm!!!
(#) VRubenX válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Nagyon szívesen máskor is ha tudok!


(#) proli007 válasza Mr. Country Boy hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Hello!
Valamikor készítettem időzítőt szivattyúhoz. Kissé átalakítottam, hogy számodra is megfelelő, legyen.
- A ciklusidőt egy átdugható Jumper-el lehet kiválasztani a bináris osztón. A működési és szünet arányát, pedig egy potival változtathatod. (lehet trimmer, vagy külső poti is)
- Ha a poti helyett két ellenállást alkalmazol, akkor a szünet és működési idő egymástól függetlenül is állítható.
- Itt ez 230V-ról üzemel, de ha a trafót és a relét és a stabilizátort elhagyod, akkor működhet 12V-ról is. (ez 5db átkötéssel megoldható)
- Sötétedés esetén megállítja a működést. Ez egy CDS ellenállással van megoldva. Az Rx pontokra kötött ellenállással a ki-be kapcsolás (azaz a fényérzékenység) állítható.
- Tartalmaz még egy egyszerű aksi védelmet. A potival beállított feszültségcsökkenéskor nem hozza működésbe az áramkört.
üdv! proli007
(#) georgo hozzászólása Jún 5, 2009 /
 
Üdv mindenkinek! Nagy segitség lenne ha valaki tudna nekem olyan kapcsolási rajzot küldeni ami jó lenne egy kimotor index megszaktásához. 12v\2*21w os égők vannak az indexekben. Nagyon fontos. Ha lehet akkor msnen, esetleg itt. Köszi.

Elérhetőségeidet az adatlapodon tüntesd fel, a fórumban nem szeretjük. Töröltem.
-- kobold
(#) JuniorKill hozzászólása Jún 5, 2009 /
 
Hi
Meg van valakinek wega ks 3341-2 kapcsolási rajza.
Elöre is Thx
(#) bazsoo hozzászólása Jún 5, 2009 /
 
Hali! Van egy stroboszkópom.
Típus/Márka: Astro BSS-055
Ehhez kérnék szépen egy kapcsolási rajzot.
Csak a panel van meg és hiányzik pár alkatrész. Ezeket szeretném pótolni! Előre is köszönöm!
(#) qwertz1 válasza qwertz1 hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Még május 1-jén küldtem a kérdést, felvettem e-mail értesítésre, viszont a rendszer szerintem hibája miatt nem találtam, meg, hogy érkezett-e az én kérdésemre válasz.

A hiba elég kezelhetetlenné teszi szerintem az értesítőt, mert hiába állítom be, hogy csak az én kérdésemre érkezett válaszoknál küldjön e-mail,
ha valaki új hozzászólást ír a fórumba, akkor is kapok értesítést! Ki tudjátok ezt vaslahogy javítani, vagy kénytelen vagyok mindig a fórum keresőt használni a lehetséges válaszokhoz?

A kérdésem a következő volt:
Üdv! Denon DCD-595 kapcsolási rajzot keresek!
Ha valaki tudna segíteni, megköszönném!
(#) VRubenX válasza georgo hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Szia szerintem Ő kell neked.
(#) bundibacsi hozzászólása Jún 6, 2009 /
 
Sziasztok! Keresném Pioneer a-445 vagy hasonló típus kapcsolási rajzát.Előre is köszönöm!
(#) llaci56 válasza VRubenX hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Sok ilyen kapcsolás létezik, de a KRESZ szerint szabálytalanok!
Nincs megoldva a kontroll visszajelzés.
(#) VRubenX válasza llaci56 hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Szerintem egy égőt visszavezet a műszerfalhoz és mindjárt megvan oldva és meg se mondják hogy nem gyári.
(#) VRubenX válasza bundibacsi hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Pioneer a-447 jó lesz?
(#) bundibacsi válasza VRubenX hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Hello! Tökéletes lenne.Gondolom nem sok különbség van köztük. Előre is köszi!
(#) cicne23 hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
sziasztok!!!
nekem eről kelene egy nyákrajz
ha valaki tenne fel azt megköszöném
vagy ha van más ötlet az is erdekelne!!
stk 4141 ről van szó
(#) georgo hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
üdv mindenki. Kellene nekem egy olyan kapcs rajz ami tulajdonképpen egy ledes villogó mint a F1- ben láthato az autók hátsólámpályában 12voltrol müködjön ha valaki tud nekem megoldást erre irjon előre is köszi
(#) VRubenX válasza bundibacsi hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Hello bocs hogy ilyen későn csak nem voltam itthon
.pdf.html]Innét letöltheted mert ide nem tudtam feltölteni nem engedte túl nagy volt.
(#) bundibacsi válasza VRubenX hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Üdv! Semmi probléma.Köszönöm szépen a segítséged!
(#) VRubenX válasza bundibacsi hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Szívesen ha kell máskor is!
(#) a spojleres válasza cicne23 hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
SZIA DÉLUTÁN OTTHOL MEGKERESEM MERT VAN EGY KÉSZ PANELEM ERRÖL AZ ERÖSITÖRÖL VOLT TÖBB IS CSAK EZ AZ EGY MARADT TARTALÉKBA BE SZKENNELEM ÉS ÁTKÜLDÖM IDE HA LE NEM TILTANAK DE AZ IS LEHET HOGY ELTOM KÉRNI A FOLIÁT CSINÁLNI PANELT MAJD JELENTKEZEK
(#) MolnarG válasza a spojleres hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Ezt nem tudtam kihagyni .

caps_lock.jpg
    
(#) cicne23 válasza a spojleres hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
örök hála
(#) Doktor1 hozzászólása Jún 8, 2009 /
 
Szevasztok!
Kérek egy kis segítséget! Az a problémám, hogy a csónakomban gyakran lemerül a riasztom, és már unom állandóan az akku feltöltését ( 4 db ceruza akku működteti). Ezért egy olyan valami kellene, ami a 12volt feszt leredukálja 6 voltra. Hamar elkészithető, és az alkatrészek beszerezhetők legyenek.Rajzot is küldjetek.
Köszi :
(#) vision61 válasza Doktor1 hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Vegyél egy TO-220 tokozású stabilizátor IC-t. Pl.:
http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/U/A/7/8/UA7805.shtml
A linken megtalálod az adatlapot, abban vannak minta kapcsolások is.
Ez egy +5 V kimenetű stabilizátor, aminek a kimeneti feszültségét megemelheted akár egy diódával (1N4004) is, amit a középső kivezetés és a test közé kötsz be. Ekkor kb. 5,6 V lesz a kimeneti feszültséged, ami megfelelő a 4 db akku helyett.
A rajzokon láthasz még két kondenzátort, azokat is ajánlott a gerjedés elkerülése érdekében használni. Az IC-re csavarozz fel egy néhány cm2-es 2 mm vastag alulemezt hűtőbordának, vagy ahol az alkatrészeket veszed, vegyél rá egy gyári húzott hűtőbordát. Arra ügyelj, hogy az IC középső kivezetése és a hűtőzászló azonos potenciálon van, ne érintkezzen mással. (kimenet, bemenet)
(#) hegi válasza Doktor1 hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Amit vision61 írt jó, de ebből a sorozatú stabilizátor IC-ből van 6 voltos is, a típusa 7806. Így nem kell a diódával feszültséget emelni.
Következő: »»   76 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem