Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 150
(#) Bxncx válasza proli007 hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Szia! Elvittem egyik haveromhoz, hogy hátha ő tudja, hogy mi a baja a hőmérőnek. Aztán este visszahozta nekem és működött! Szóval sikerült neki megcsinálnia. Majd ha be lesz dobozolva, akkor felrakom a Ki, mit épített? című topicba. Neked is köszönöm a segítséget. Bxncx
(#) vicsys válasza Bxncx hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Szia
Mit csinált vele a barátod? (Örülök, hogy jó lett!)
(#) Bxncx válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Hát, először rákapcsolta a tápot akkor valahogy normálisan mutatta a hőmérsékletet. :eek2: Aztán megnyomkodta a panelt, akkor elkezdett az összes led világítani. Amikor elengedte akkor megint jó lett. (Érdekes, hogy én több órán át kerestem a hiba okát, de nem találtam , neki meg egyből elindult. ) Aztán mondta, hogy hagyjam nála , majd ő átforrasztja néhány helyen, mert szerinte kontakt hibás volt.Pontosan nem tudom, hogy hol forrasztotta, de valahol a hőérzékelő ic környékén. De végül is megcsinálta.
Két kérdés: A hőmérőt lehet kivezérlésjelzőnek használni? Úgy belehet kötni ahogy a rajzon van, vagy kell elé valamilyen egyenirányítás? Csak ideiglenesen használnám így.
Köszi

névtelen.JPG
    
(#) proli007 válasza Bxncx hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
Hello!
Az IC elvileg pozitív feszültségek kijelzésére készítették, így egyenirányító illene elé. De a bemeneten lévő 20kohm és dióda megvédi a bemenetet a negatív feszültségtől. Így akár kalimpálhat is az erősítő kimenetéről, de a +-35V-os abszolút maximális bemenő feszültség határt illik figyelembe venni.
üdv! proli007
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Aug 9, 2009 /
 
hy
valaki ha tud segítsen már érthetően.. melyik ic vel lehet futópontot csinálni ?? uaa 180 vagy elem ÉS hogy?
thx..D
(#) Rádió Kezdő válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Ezt találtam: Bővebben: Link.
És elméletileg, ha a 9-es lábat a földre kötöd, akkor pontban mér (Még régebben olvastam valahol...)
És azt megtudhatnánk, hogy mire kell?

Üdv.: Béla
(#) SIID hozzászólása Aug 10, 2009 /
 
Üdv!

Szeretném megépíteni a TA7666 IC-s kivezérlésjelzőt.

Elkészítettem a Nyák tervet, csak szeretném ha valaki megnézné nincs-e benne hiba.

Ami alapján készítettem:

Kapcsolások: Egyszerű kivezérlésjelző

IC adatlap: TA7666

Előre is köszönöm!

TA7666.GIF
    
(#) proli007 válasza SIID hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Hello!
A tápfeszültség becsatlakozásához szükséges kivezetések és a tápfeszültség szűrőkondik (100µF/100nF) hiányoznak.
üdv! proli007
(#) SIID válasza proli007 hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 

Köszönöm
(#) Pulyka hozzászólása Aug 25, 2009 /
 
Sziasztok

Szeretnék kicsit tovább fejleszteni egy LM3915-ös IC-vel felépített kivezérlésjelző áramkört.
Csatoltam a kapcsolási rajzot,ezt megépítettem(próbanyákon),kipróbáltam,nagyon szépen működik normál fényű ledekkel.
Igen,normál fényűekkel

Gyorsan összedobtam painttel egy tranzisztoros rajzot,ami énszerintem felerősítené az IC jelét,és a tranzisztor így meghajtaná az utána kapcsolt "szuperfényű" ledet.
Kapcsolom ezt a rajzot is
Az a kérdésem,hogy amit kiegészítettem a tranyóval az a rajz működhet-e a rajta lévő alkatrészekkel?(a 4,7 K ohm-os,a 180 ohm-os,és a BC 182es tranyóval)
Természetesen az IC után minden egyes normál fényű led helyére ezt a kis tranzisztoros kiegészítést kötném,így meghajtaná az IC a szuperfényű ledeket is.
UI:Tudom van a HE-n az a tranzisztoros kivezérlésjelző,ami nem igényel IC-t,de nekem nem kell 10 led-nél több.

Köszi
(#) maestro válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Szerintem így nem jó, mert amikor világít egy LED, akkor az IC lábán közel 0 szint van (mert a LED anódja +5V-on van). És neked inkább akkor világítana a szuperfényes LED-ed, amikor pont nem kellene. Esetleg pnp tranzisztorral.
(#) Pulyka válasza maestro hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Köszi Szépen

Értem
Nem értek az elektronikához ilyen szinten,ezért kérdeztem,hogy működne-e

mind1
Ha megtalálom a próbanyákot,akkor szerintem újra elkészítem az eredeti kapcsolást,és megpróbálkozom ezzel a tranzisztoros "kibővítéssel"

Köszi még1x
(#) proli007 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 25, 2009 / 1
 
Hello!
Ha egy cseppet vissza olvastál volna, akkor láttad volna, hogy itt már volt szó erről a témáról.
De ha szükséges, megrajzolom, ha megadod a Led(ek) nyitófeszültségét és szükséges áramát.
üdv! proli007
(#) Pulyka válasza proli007 hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Szia

Bocsi,nem figyeltem(vagyis nem olvastam vissza)

Hát nem is tudom
Nem vagyok hozzászokva,hogy mások helyettem végzik el a "piszkos munkát",mert ugye Te elviszed előllem a nehéz munkát,én meg csak várom,hogy készen legyél vele... (szóval nem nagyon akarom átpasszolni Neked,így nem fogok tanulni )

Tehát ebböl a hsz-edből annyit értettem meg,hogy PNP típus a megfelelő,és lentebb írod a lehetséges típusokat.
Én a BC 640-et veszem alapul.
A bázisra jön az IC lába(ami eredetileg a normál fényű ledet hajtja meg),ezután az emmiter,és a bázis közé jön egy 470 ohm-os ellenállás,és a kollektor illetve a pozítiv tápfesz ág közé jön a szuperfényes led előtéttel.
Az emiterre pedig a negatív tápfesz.
Ha ez így jó a kérdésem,hogy miért kell az emitter,és a bázis közé ellenállás? és miből állapítod meg az értékét?
Régebben nem tudtam,hogy induktív fogyasztóra miért van párhuzamosan dióda kötve,de már ezt is tudom,úgyhogy tanulok én

Köszi
Tomi
(#) proli007 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Hello!
Igen jól írtad le, azzal a kiegészítéssel, hogy az eredeti Led ilyen kor elmarad. (Ha nem, akkor már a gyerek fekvése, de nincs sok különbség.)
- Alapvetően azért kell, mert az IC a Led számára egy áramgenerátoron keresztül, áramot szolgáltat. Az nincs biztosítva, hogy kikapcsolt Led esetén, semmi kimenő áram ne legyen. Ha nincs ellenállás, akkor ilyenkor a bázis "lóg a levegőben". Tehát, ha az áramgenerátornak szivárgási árama van, azt a tranyó felerősíti, és a Led esetleg világítani kezd. Ha van bázis lezáró ellenállás, akkor ez a jelenet csak akkor fordulhat elő, ha az ellenálláson ez a szivárgó áram túllépi a tranyót nyitó kb. 650mV feszültséget. Ha 470ohm-ot használunk, akkor ez a jelenet, 1,38mA esetén állna be. Ez viszont már nem lehetséges. Az ellenállást az elmélet (és az IC adatlap) alapján elég széles tartományban lehetne megválasztani.
- Viszont azt is látni kell, hogy a tranyó számára, csak a szükséges bázisáramot kell biztosítanunk. Nem tudom mekkora kollektor áramot akarsz, de ha pld. 100mA-el és 100-as bétával számolunk, akkor csak 1mA bázisáram szükséglet van. Ehhez hozzáadva a 470ohm 1,3mA áramát, a szükséges IC kimeneti árama, 2,3mA. Tehát az eredeti mondjuk 20mA áram szükségtelen. Ezt az áramot, viszont az IC referenciát terhelő ellenállással van beállítva (lásd, az adatlapon). Azaz van értelme az áramgenerátor áramának csökkentésének (ellenőrzésének) mert ha mind a 10 csatorna működik, akkor 200mA-t fűt el az IC feleslegesen.
üdv! proli007
(#) Pulyka válasza proli007 hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Szia

Köszi Szépen,Rendes Tőled,hogy ennyire pozítiv a segítőkészséged

Tehát akkor az IC kimeneti áramát is korlátoznom kell,még a tranyó elött.
Nem szeretnék nagy kollektor áramot,csupán 20mA-t,ennyi már meghajt egy szuperfényes ledet.(1db,5 mm)
Egyébként nem értem,hogy simán az IC miértnem hajtja meg a szfényes ledet,mert az IC adatlapján látom,hogy a kimeneti árama 1-30 mA.(de lehet,hogy rossz adatot nézek)
De akkor szerintem a feszültség kevés,és ezért nem világít normálisan a szfényes led.
Ha belegondolok,jó sok alkatrészre lessz szükségem :S
Főleg,ha stereo rendszer szeretnék :-O
Csatornánként 1db tranyó és 3 ellenállás :S
Azt meg majd kipróbálom,hogy mekkora ellenállás szükséges,hogy az IC kimeneti áramát úgy lekorlátozzam,hogy a BC 640-es kollektorán 20 mA-t kapjak.

Köszi még1x
Üdv:Tomi
(#) proli007 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Hello!
Nem egészen jól érted.
A tranyó bázisáramát (az IC referencia terhelésével) azért érdemes lecsökkenteni, mert nincs rá szükség, csak az IC-t fűti.
De a kollektoráramot (ami a Led árama egyben) a kollektorban lévő ellenállás korlátozza, nem a bázisáram. (Mert ha ezt tennénk, akkor béta függő lenne a dolog.) A tranyó, itt kapcsoló üzemben dolgozik. Tehát vagy nyitva van, vagy zárva. Így csak két ellenállásra van szükség.
De a szuper Led-et az IC akkor tudja meghajtani, ha a tápfeszültség nagyobb, mint a Led nyitófeszültsége plusz az IC áramgenerátorának maradék feszültsége.
Alapvetően, áramtükröt is lehetne készíteni (2 ellenállás+tranyó), de ebbe sz esetben a tranyó fűtené el a felesleges hőt. Akkor lenne értelme, ha a tápfesz nagyobb tartományban változna.
üdv! proli007
(#) Pulyka válasza proli007 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Szia

Kezdem megérteni a dolgokat,ha lassan,de akkor is
Szóval az ic áramát felesleges korlátozni...
Akkor tudnám hasznosítani az IC áramát,ha olyan fogyasztót kapcsolnék a tranyó után,ami feltudná használni azt az IC áramot,ami kapcsolja a tranzisztort.
Nem tudom,hogyan fogalmazzam meg
De mivel csak 20 mA-t kapcsolok a tranyóval,így az állításod szerint az ic áramából csak 1-2 mA fog kelleni,a többi az elvész.
És gondolom azért SEM kell lekorlátozni az ic áramát a tranyó előtt,mert a kollektor után már lekorlátozom az előtét ellenállással a led számára.

Előre is elnézést,ha kicsit nehéz felfogásúnak tűnök

Szia

Üdv,Tomi
(#) proli007 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hello!
Leszimuláltam neked, hogy jobban értsed.
Az első képen a kapcsolás látszik. Az IC beépített áramgenerátorát, egy vezérelhető áramgenerátorral helyettesítettem. Az átviteli függvény, a második képen van. Az átviteli függvény X tengelyén, az IC áramgenerátor árama látható, míg az Y tengelyen a Led-en átfolyó áram.

- Látható, hogy kb. 1,3mA áramig az R1 ellenálláson nincs meg az a feszültségesés, ami a tranyót kinyitja. Nincs bázisáram, így a Led-en sem folyik át áram.
- 1,3..1,7mA tartománynál, a tranyó "hirtelen" kinyit.
- 1,7mA felett, már hiába nő a tranzisztor bázisárama, a Led árama már állandósult, hiszen a tranyó már kinyitott (kollektor-emitter feszültsége közel nulla), és most már, az R2 határozza meg a LEd áramát. (A példában a kb. 22mA-es szinten, de ha más áramot akarsz, változtatni kell R2 értékét.)

Nos ezért van, hogy ai IC belső áramgenerátorának szükségtelen az eredeti 20mA-es áramot szolgáltatnia, 3..4mA kimenő áram, már bőven megteszi. Ha ennél több, változás nem lesz, csak az IC melegedni fog. (Amire már többen panaszkodtak, ha jól emlékszem.)
Az IC kimeneti áramát, a referencia feszültségének terhelésével lehet módosítani, aminek képletét, az adatlap mutatja. De ha nem teszel semmit, akkor is megfelelő a kapcsolás.
üdv! proli007
(#) Pulyka válasza proli007 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Szia

"De ha nem teszel semmit, akkor is megfelelő a kapcsolás."
Mind 1 is akkor,nem magyarázkodok,gondolom Te is unod már egy kicsit,hamár ezt írod
Nem tehetek róla,hogy ilyen vagyok,nem zseniként születtem
Ezzel nem bántani akarlak,nehogy félreérts,csak vélemény

A lényeg,hogy megépítem az eredeti kapcsolást,a tranzisztoros változatot pedig kipróbálom,és ha tetszik,akkor úgy is fog maradni.
(mert ahogy írod egy határnál gyullad ki a led,(útólag látom a hirtelen szó idézőjelekkel van feltüntetve)szóval nem folyamatosan fog növekedni a fényereje,pedig normál led-nél és eredeti LM3915-ös kapcsolásnál így van,de nem akarok túl sokat,ha még ennyit sem tudok )

Köszi még1x
Szép napot
Tomi
(#) proli007 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 27, 2009 / 1
 
Hello!
Tévedsz! Nem unom, csak szeretném, ha megértenéd. Amúgy nem fizikailag gondoltam hanem azt, hogy az IC kapcsolásán nem változtatsz.

A IC elvileg komparál, tehát határozottan vált át. Azért látszik esetleg, hogy az IC folyamatosan változtatja a fényerőt, mert a komparálási sáv nagy a referencia feszültség lépcsőihez képest. Maximum úgy néz ki, mit az átviteli függvényen, mikor nyit a tranyó, csak szélesebb tartományban. (Laposabb a futásgörbe) A másik, hogy a legtöbben úgy alkalmazzák, hogy nincs előtte egyenirányító. Így ha a váltófeszültség átlépi a kapcsolási küszöböt a Led felvillan, de csak arra az időre, míg a feszültség nagyobb volt. És ez a zene ütemével úgy néz ki, mintha változna a fényerő. (A jel időbeni integrálja valóban azt teszi, a szemed retinájának tehetetlenségének segítségével.)

üdv! proli007
(#) Pulyka válasza proli007 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Értem,ne haragudj!

"Amúgy nem fizikailag gondoltam hanem azt, hogy az IC kapcsolásán nem változtatsz."

Nos akkor összefoglalom,hogy békesség legyen
Tehát eddig azt tudom,hogy PNP tipusú tranzisztorra van szükségem.
Tranyó azért szükséges,mert az ic kimeneti árama még meg is lenne egy szuperfényes led számára,de a "feszültsége" nem éri el azt a szintet,ami elegendő egy szuperfényes led működéséhez.
Kell az emittere és a bázisa közé egy lezáró ellenállás.
Ez azért fontos,mert az IC kimenetén megjelenhet ún. szivárgási áram(még ha nem is kéne jelet adni-a az IC-nek),és ez nyithatja a tranyót,amitől felvillanhat a led,akkor is,ha nem kéne.
Lezáró ellenállás lényegét értem

Az IC árama pedig túl sok a tranzisztor bázisának,mert kevesebb is elég lenne,hogy kinyissa a tranzisztort.
Az IC a fentmaradó áramát nem tudná "levezetni/hasznosítani" ezért melegedne.

"Amúgy nem fizikailag gondoltam hanem azt, hogy az IC kapcsolásán nem változtatsz."
Tehát,hogy válaszoljak a kérdésedre:
Nem ellenállok a kapcsolás változtatásának,egyszerűen nem értem,hogy mit kéne tennem,leírom a gondolataimat,amik nem helyesek.

A tranyó bázisáramát (az IC referencia terhelésével) azért érdemes lecsökkenteni, mert nincs rá szükség, csak az IC-t fűti.
Szóval mit tudok tenni,hogy ne így legyen?
Azt hiszem megadom magam
Kollektor áram: 15-20mA,nyítófesz: 2.5-3V körüli (1db szuperfényes led(ami nem fehér,és nem kék színű))

UI: Segítségnek jelöltem

Üdv:Tomi
(#) proli007 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hello!
Alapvetően nem igazán tudom, melyik rajzot készítetted el, és mekkora a tápfeszültséged.
- Ha valóban 5V a tápfeszültség, akkor lehet necces a feszültség, mert ha a Led nyitófeszültsége 3V és az adatlap szerint 1,5V is lehet a maradék feszültség, akkor az majdnem 5V. De akkor a kollektor ellenállást is erre a tápfeszültségre kell méretezni.
- A kimenti áramot, mint írtam a referencia terhelő ellenállásával lehet beállítani. A referencia feszültség az ic 7-8 lába között van. Tehát az itt elhelyezkedő ellenállás értékét kell változtatni. Az IC Led árama közel 10 szerese a referencia terhelő áramának. Pontos számítására képlet van, de lehet egyszerűbb a mellékelt grafikon használata. Az adatlapon a minimális Led áramot 3mA-nak veszi, tehát ennél nem igazán érdemes kisebb áramot beállítani. A grafikonból látszik, hogy 5mA Led-áramhoz, kb. 0,5mA referencia áram tartozik. Az IC referencia feszültsége, 1,28V, tehát a szükséges ellenállás a 7-8 lábak között, 1,28V/0,5mA=2,56kohm. 2,2kohm-ot választva, a referencia árama 0,58mA és az IC kimeneti árama kb. 5,8..6mA között lesz. Ez megfelelő.
- A kimenet szivárgási árama, 10..18-as lábak között maximum 10uA, de az 1-es lábnál ez 450uA. Hogy ez ne nyissa ki a tranyót, a bázisellenállásnak akkora értékűnek kell lenni, hogy ne essen rajta 500mV-nál nagyobb feszültség a 450uA hatására. 0,5V/0,45mA=1,1kohm. Tehát, a 470ohm bőven elegendő, hiszen 0,45mA*470ohm=211mV. Tehát a tranyó, bőven a zárása alatt lesz kikapcsolt IC kimenet esetén.
- Ha a táp 5V a Led-en 3V esik 20mA mellett, akkor szükséges kollektor ellenállás: (5V-3V)/20mA=100ohm
üdv! proli007
(#) Pulyka válasza proli007 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Szia Köszi Szépen

Itt az a gond,hogy ilyen szinten nem értek az elektronikához
Ezért nem tudtam,hogy mit kezdjek a referenciával.
Te gondolom azt hitted,hogy tudom,és szándékosan terelem a szót a témáról stb stb,ezért írtad gondolom,hogy nem változtatok a kapcsoláson.
A lényeg,hogyha Te az utóbbi hozzászólásodban nem írod,hogy a 7,8 lábnál lévő ellenállás kell változtatnom,akkor az életben nem jövök rá
...és a grafikont sem találom meg
Led előtétet tudok számolni,és igen 5V-os a kapcsolás,emlékszem egy 7805-össel tápláltam meg
Szóval nem kevés dologhoz értek az elektronikában,de ehhez nem igazán

Köszönöm szépen az eddigieket. :worship: :worship:

Tomi
UI:Ha kész lesz a kapcsolás felrakok róla pár képet
(de hogy őszinte legyek ahhoz min 1 hónap kell )/suli,szabadidő,nyákkészítés,elötte nyákterv/
(#) proli007 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hello!
Nagyon helyes, első a suli!
Nem ördöngössé ez, majd szép lassan megtanulod.
üdv! proli007
(#) ethcbi válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Mint ahogy Pulyka nagyon találóan megjegyezte, a 20 mA beállítható az áramgenerátoron a referencia feszültség szabályozó ellenállások segítségével. Ezzel meghajthatók a nagyobb teljesítményű LEDek is. Így nincs szükség az egész tranzisztoros kiegészítésre.
(#) Pulyka válasza ethcbi hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Szia

Hozzátenném,hogy én nagyon-nagyon tudatlan voltam ehhez a referenciához,még proli007 kollégával ezt nem tárgyaltuk ki

"Pulyka nagyon találóan megjegyezte, a 20 mA beállítható az áramgenerátoron"
Tehát Proli007 jegyezte meg,hogy változtatható a referencia feszültség!(ha jól írom )

Egyébként jó az ötlet

UI:Viszont proli007 mit szól hozzá?
(#) proli007 válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Hello!
Nincs kedvem (sem értelme) itt kitaglalni a dolgokat, de..
Ha tüzetesen végig olvassátok a hozzászólásokat, akkor nincs semmi ellentmondás a dolgok között.
Ha a tápfeszültségbe belefér, a Led nyitófeszültsége és az IC maradék feszültsége és az IC által szolgáltatott áram megfelelő, akkor valóban nincs értelme a meghajtó fokozatnak. Ha ez a kritérium nem teljesül, akkor más a helyzet.

A referencia feszültség beállítása, egy feszültségosztóval lehetséges, ahol az egyik ellenálláson átfolyó áram meghatározza egyben a kimeneti áramgenerátor áramát is. A referencia osztó méretezése, ennek az ellenállás értékének meghatározásával kezdődik. Tehát nem keverendők össze a fogalmak.
üdv! proli007
(#) Bonanza02 hozzászólása Szept 21, 2009 /
 
Keresek olyan működőképes kapcsolási rajzot,ami lineáris bemenetre LED-es kivezérlésjelzőként működik.Mint pl. a fordulatszám mérő.De nekem lényeges hogy az utolsó LED kb. 1 sec.-ig maradjon égve.
Régebben volt valami UAA170-nel hasonló. Az is jó lenne,de ha valaki tud más ic-t,akkor megköszönném.
(#) Pulyka válasza proli007 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia

Kipróbáltam az alábbi csatolt kapcsolást szuperfényes,5mm-es,sárga(csak mert úgy tudom,hogy más színűek több áramot vesznek fel)ledekkel,és szépen működik.
Még annyit,hogy az IC 1-es lábára,és a pozitiv fesz ágra egy 10k ellenállást kötöttem,mert alaphelyzetben,mintha világított volna az első két led.
Hála Neked Proli,ez azért fordulhat(ott) elő,mert szivárgó áram lépett fel,ezzel a 10K-os ellenállás pedig levezettem...

Viszont van a kapcsolással még egy gondom :S
A kapcsolás csak teleppel működik normálisan
Egy PC táppal próbálkoztam,és nem működött úgy,ahogy elemmel
(nem volt olyan intenzív)
Arra gondoltam,hogy megszűröm a tápot egy 10000µF kondival,de ez sem lett jó.
De a hiba oka szerintem az lehet,hogy a bemenő audió jel egyik vezetéke rajta van a testen.
Elemnél ez nem érintkezik semmiféle úton-módon a földdel,viszont hálózati tápnál szerintem a tápon és annak testjén keresztül eljut a földig,és így letesteli valamilyen szinten az audió jelet.
Gondoltam rá,hogyha hálózati forráson keresztül üzemeltetem a kapcsolást,akkor egy az audió jel közé,és a test közé betehetnék egy szűrőkondit.
Ha ezzel orvosolható lenne a probléma,akkor mekkora értékű kondi lenne alkalmas?
(gondolom nanó,vagy piko értékű kondi sorba kapcsolása lehetne a probléma megoldása)

Köszi

Tomi
Következő: »»   38 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem