Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztőgép javítása
 
Témaindító: Szentgyörgyi Lajos, idő: Nov 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 27
(#) Szentgyörgyi Lajos hozzászólása Nov 25, 2008 1 /
 
Üdv mindenkinek!

Keresem a Profi MIG 140 hegesztőgép /230v/kapcsolási rajzát.Ha valakinek megvolna
elküldhetné!

Lajos
(#) kissanyi hozzászólása Nov 25, 2008 /
 
Esetleg a közösbe ...?
(#) Szentgyörgyi Lajos válasza kissanyi hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Szia!
Az mi és hol található?

üdv Lajos
(#) kissanyi válasza Szentgyörgyi Lajos hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Üdv.!

Bocs, pontatlanul fogalmaztam.
Úgy értettem, ha valaki találna rajzot, nem-e ide tenné, mert engem is érdekelne. No meg, biztosan másokat is.
(#) Szentgyörgyi Lajos válasza kissanyi hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Szia!

Nem tudom mennyire ismered ezt a gépet?
Ez kb akkora mint a hetra 100 as csak van huzal
előtoló a felső részén .A gépet valaki össze kutyulta előttem és a fokozat kapcsoló bekötése a gondom
(#) kissanyi válasza Szentgyörgyi Lajos hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Egyáltalán nem ismerem.
Nekem, egy TIP TRONIC –om van, de azt már nem használom.
Ahogy írod, ahhoz hasonló lehet.
A primer oldalon van pár megcsapolás és két kapcsolóval lehet variálni az áramerősséget (feszültséget).
Tegyél fel pár képet a trafóról és kapcsolókról. Hátha tud segíteni valaki.
(#) Szentgyörgyi Lajos válasza kissanyi hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Szia!
A TIPTONIC A MIG-MAG 140-160 RAJZA SZINTE EGYFORMÁK.
ÜDV LAJOS
(#) vcard válasza Szentgyörgyi Lajos hozzászólására (») Nov 25, 2008 / 6
 
Talán ez jó neked.
(#) Szentgyörgyi Lajos válasza vcard hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Szia!
Ez a rajz remek.
Köszönöm sokat segítettél!!!
üdv Lajos
(#) kissanyi válasza vcard hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Köszi a rajzot!
Én is letöltöttem.
(#) xenon hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Hello, nekem is szükségem lenne egy kapcs. rajzra. Nagyapám szerzett egy használt SCH-250 típusú hegesztőt. Még úgy néz ki működőképes lenne, csak az előző tulaj nem tudom mit művelt vele, de a belsejében teljes a káosz. Diódák kikötve, lógó vezetékek... Én nem igazán értek az ilyenekhez, meg nem tiszta számomra az se, hogy miért négy dióda van egy háromfázisú gépben. Nem egy gyakori típus, de talán tud valaki segíteni, főleg kapcs.rajzzal (akár hasonló típusú hegesztőével is), de minden infó jöhet (ez egy "megoldott" topic, de pontot attól lehet kapni)
Pár képet mellékelek (telefonnal készült, de azért tűrhető)
(#) xenon válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Hallottam Sajna tényleg nagyon nehéz kibogozni mi micsoda. Ja, lent a trafótól jön egy vezeték közvetlenül a + kivezetésre, két dióda kimenete meg a - kivezetésre. a másik két dióda meg közös hűtőbordán van, szigetelés nélkül. Meg csatlakozás nélkül (mármint a hűtőbordán nincs kábel sem).
A káoszban van szabályszerűség. Itt kevésbé.
(#) Szentgyörgyi Lajos válasza xenon hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Szia!
Lehet hogy ezzel a rajzzal tudok valamit segíteni
(#) baranyszeg hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
vcard Nagyon jó a rajz csak engem a trafo érdekelne hogy működik.Ugyanis én kaptam egy szlovén régifajta huzaladagolót amit én kitolónak hivok mert velem nagyon kitolt.Abból indultam ki hogy van egy házilag tekert kb 48v-os hegesztőm amivel lehet 3.25pálcával hegeszteni én naiv azt hittem a kettőt összehozom és kész is aCO hegesztő sajnos tévedtem ebből is látszik hogy tök hülye vagyok hozzá.Ha valami tanácsot tudnál adni megköszönném.
(#) Szentgyörgyi Lajos válasza baranyszeg hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Szia!
A toló lényege,hogy a motor forgási sebességét lehessen szabályozni.Ha nem kaptál hozzá vezérlő panelt akkor se ilyedj meg.Ezek általában egyenáramú motorok.Lehet venni külön motor vezérlő panelt a heggesztés technikával foglalkozó boltokban vagy csinálnod kell eggyet.Nem baj az se ha lehet a trafón fokozatot állítani.Ja a tolónak külön trafó szükséges hogy a heggesztési iv áram felvétele ne befolyásolja a motor sebességét heggesztés közben se. :wave:
(#) sebeszsolt hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!
Nekem egy MIG135ös porbeles gépem van aminek az előtoló motor panelja megszünt létezni. Az üzem led ok, betáp ok, de kifelé semmi. Ha valaki egy rajzal segiteni tudna megköszönném!
(#) VIM válasza sebeszsolt hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Ettől biztosan több kell, de egyelőre ennyi. Ügv.: VIM
(#) sebeszsolt hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
Köszi! De ettől valóban több kellene, mondjuk a panel kapcsolási rajzával már jutnék valamire. A problémám az hogy az IC sajnos már nem azonositható.
(#) vologya hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
üdvözlet mindenkinek!
Egy H.W. Hermann mig200 sk géppel kapcsolatban fogadnék szívesen bárminemü dokumentációt..
Előre is köszönöm
(#) VIM válasza sebeszsolt hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Hát, igazság szerint nem értek hozzá olyan szinten, hogy szimultán megoldjam a problémát de a 17-es séma jelű thermo elemet meg kellene nézni, hogy át ad-e, mert az van az előtoló motor körében.
(#) xenon válasza Szentgyörgyi Lajos hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Köszönöm, összeillesztettem a képet, nem mindenhol jött ki tökéletesre, ha több időm lesz átnézem részletesen, majd szólok, ha jutok valamire.

hegeszto.JPG
    
(#) VIM válasza sebeszsolt hozzászólására (») Feb 18, 2009 / 1
 
Vagy még ezt nézd meg. Minden linket böngéssz át, érdemes! Üdv.:VIM
(#) fege hozzászólása Feb 27, 2009 /
 
Jó napot fórumozók
Olyan megoldást keresek ami azt tudja ,hogy az ív gyújtásánál ill. a heggesztés elején nagy árammal indít utánna visszaáll egy tetszőlegesen beállított hegesztési áramra ( MIG 243 van automatizálva )
A válaszokat előre is köszönöm
(#) sebeszsolt hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Köszönöm a segitséget! Még keresem a megoldást.
(#) mpisti válasza xenon hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Szia Xenon!
3fázis 4 dióda, ezt úgy hívják hogy Scott kapcsolás. Kifejezetten ilyen jellegű alkalmazásokhoz lett kifejlesztve.A trafó különleges kialakítású,2db egyfázisú trafóból álló egység,amelyeket egymás mellé szerelnek
(vagy egymás fölé mint az SCH250-ben)és a primer -szekunder közötti csatolást egyenáramú gerjesztéssel szabályozzák.Ezzel a módszerrel az eső jelleggörbéjű(MMA) hegesztésnél az áramot fokozatmentesen lehet egy nagy teljesítményű
(min. 200-300W)potméterrel szabályozni. De a Scott kapcsolás lényegéhez az átkapcsolható jelleggörbe is hozzá tartozik.Ezt az említett gépnél egy átkapcsolóval valósítják meg,amely a primer tekercsek bekötéseit módosítja.Lapos jelleggörbéjű(MIG) hegesztésnél a szabályzó potméter általában max.állásban van,de kis mértékű állításával a fröcskölés ragyogóan szabályozható.
(#) Lucifer hozzászólása Nov 12, 2009 /
 
Üdv mindenkinek,
Egy V200-3F típusú 3 fázisú hegesztőnek a kapcsolási rajza nincs meg véletlenül valakinek? Esetleg nem tud valaki ilyet a közelében, amibe bele tudna kukkantani egy pár fotó erejéig?
(#) mpisti válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Mi a kérdés a hegesztővel kapcsolatban?
(#) Lucifer válasza mpisti hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
A gyári kapcsoló meghibásodott, szétszedtem, felcsiszolgattam, annyira, hogy legalább a kapcsolási sorrendet le tudjam róla venni. Mivel VGK-t már nem gyártanak, ezért rendeltem helyette egy új KK típusú kapcsolót a GANZ-tól. Ez meg is jött, a kapcsolási programja azonos a VGK-éval. Bekötve azonban az egyik fázisról leveri a biztosítékot.
A) én tévesztettem el a bekötést a trafó, kapcsoló közt.
B) a régi VGK kapcsolónak kijárt a tengelye. Ha ezt kihúzva forgatták, akkor az érintkezőket kapcsoló "mackósajtok" egymáshoz képest elfordulhattak, így rossz a kapcsolási sorrend.
C) a kapcsoló szétszedése során én néztem be a macisajtok állapotát.

Első körben megelégednék a trafó-kapcsoló bekötésével. Ha ezt le tudom ellenőrízni, akkor jön a B/C verzió, amihez egy működő kapcsoló programja kellene. Esetleg akkor fel kell térképeznem a trafót, (csillag-delta) és elmolyolni a kapcsolási szekvencián.

Segítségedet előre is köszönöm.
(#) mpisti válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szia!
Tudnál feltenni egy képet a gépről,mert azt hiszem én nem ugyanarra a gépre gondolok mint amilyen neked a problémát okozza. Amire én gondolok, azon csak egy sima KI-BE kapcsoló van.
(#) Lucifer válasza mpisti hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Most nem vagyok a gép közelében, legközelebb hétfő-kedd magasságában lesz rá alkalmam, hogy képet csináljak róla. Ezen egy főkapcsoló, illetve egy 6 állású fokozat kapcsoló van (ezzel van a gond), illetve az ütem/ponthegesztő kapcsolók + előtolás poti. A diódákból kiindulva ~20 éves lehet. A tulaj azt mondja, hogy szerinte magyar a gép (vagy Kisújszállásról, vagy Karcagról származik.) Próbáltam felvenni a kapcsolatot a karcagi Győri trafóval, hátha ők gyűrték, de nem emailen nem válaszoltak. Ha esetleg te ismersz valakit a fentebb említett két helyről, kérlek oszd meg velem privátban.
Következő: »»   1 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem