Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 570
(#) aflmor válasza szerviz hozzászólására (») Dec 13, 2009 1 /
 
Ámen Igaz, ám sokszor nemlátni a dolgok mögé...

[OFF]Nálam most egy ilyen "kidobásra itélt, panelcserére diagnosztizált" Junkers Euroline üzemel hibátlanul. Állandóan füstgáz-szenzorhiba jelentkezett. Az újpanellal hibátlan. Mikor megtudták az árat, nem kérték, inkább az egész csere újkazánra. Mikor (hetekkel később!) hallottam a sztorit, átvettem a régi kazánt, a panel átvizsgálása után, kijavítva a forrasztási/kontakt hibát, ismét hibátlan! (alkatrészlábakat többhelyen is újra kellett forrasztani)
(#) szerviz válasza aflmor hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Hidd el, sokféle készülék sokféle vezérlőpaneljét sikerült megjavíttatnom!
Nem nekem, mert én csak egy egyszerű szerviz vagyok, hanem műszerésszel!

Ha a TX panel javítását tudod, tedd fel ide, sok "szegény" emberen segítenél!
(#) ptesza válasza szerviz hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
(#) gabesz2001 hozzászólása Dec 24, 2009 /
 
Hello!
A problémánk az lenne, hogy 4 napja nem megy a kazánunk ( ARISTON TX 23 - 3 éves). Szénmonoxid érzékeléssel áll le, (kijelzés szerint -piros-sárga jelzés).
Szél nem fúj, igy nem juthat vissza a szénmonoxid.
Falátütéses nem kéményes.
Volt olyan alkalom hogy reset után egyből megnyitottuk a melegvízet és elindult de egy fürdés és újra kigyuladtak a jelzések.
2 szerelő is volt nálunk az első szerelő nem tudta mi a hiba a második leszerelte a termót lehúzgált pár csövet visszadugta és ment.
Ez kb addig tartott amig felfűtötte a kazán házat + fürdés és újra kigyúladtak a lámpák.
A második szerelő panelcserét mondott, de ha panel hibás lenne akkor nem lenne az hogy hol elindul hol nem?!?!? Vagy tévedek?
Azért írok ebbe a fórumban, hogy ne csesszenek át, józan paraszti ésszel én a szénmonoxid érzékelőt cseréltem volna már ki. De nem vagyok szerelő ezért kérnék egy kis segítséget, hogy mi lehet a valószínű hibája a kazánnak.
(két képet csatoltam, hátha ezzel is több infót adhatok)
Előre is köszönöm!
Gábor

(#) ptesza válasza gabesz2001 hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Szia.

Nagyon nagy ász nem vagyok ,de azért szerintem a szilikon csövet megnézném nincs -e benne valami. Víz vagy nem is tudom én mi lehet. A két sarút lehúznám és megnézném egy szakadás vizsgálóval hogy mi a helyzet. Ha így bekapcsolva van ,akkor lehet ,hogy neked van igazad, és az érzékelő rossz. Ha szakadást mutat akkor ,átnézném az érzékelő vezetékét egészen a panelig.

Ha lehúzod az egyik sarut akkor elméletileg mennie kell.Ha végülis menne akkor is felügyelettel... sose lehet tudni.

Nincs más fűtés nálatok? Hát nem irigyellek.

(#) gabesz2001 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Hello ptesza!

Probáltam lehúzni felváltva mind a két sarut, aztán egyszerre a 2-t de semmi, ugyanugy kigyulladnak a jelzések.
Ha 2 vezetéket lehuzom és összekötöm és megnyomom a resetet nincs hibajelzés minden ok.
Megnyitom a melegvizet és kigyulad a sárga jelzés.
Fűtés jelenleg egy hősugárzó
(#) ptesza válasza gabesz2001 hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Várjuk meg a nagyobb szakikat. Van itt olyan aki ért a TX-ek hez.


(#) oldman válasza gabesz2001 hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
A mellékelt képeken a fütgázelszívóventilátor nyomáskülönbség kapcsolóját látom.
Ennek hibája okozhat reteszelt leállást.

DE!

Elsőre meg kellene nézni hogy a levegőbevezető és az égéstermékelvezető cső átjárható-e ( turbócső, - kosz, madár, fagydugó stb.)

Következő lépés, égéstermék eltávolító ventilátor (mech meghibásodás, szorul, motor hiba, ha ezek nem, kap -e áramot. )

Ha itt minden jó akkor a nyomáskülönbségkapcsolót megvizsgálni működésre, illetve ha van mechanikus reteszelés annak állapotát-állását.
Ezek a kiiktatása életveszélyes ezért erősen megfontolandó!!

Ezek a legtöbb parapetes (turbó) kazánnál kritikus dolgok.
Sajnos a vezérlő hiba az jelentős Hirtelen Támadt Költség
Nem javítható , csak csere!
(#) gabesz2001 válasza oldman hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
A levegőbevezető és az égéstermékelvezető cső átjárható, tiszta.
Égéstermék eltávolító ventilátor szépen forog áramot kap.
(#) szilagyij válasza gabesz2001 hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Ezzel a nyomáskülönbség kapcsolóval én is szívtam már (demrad kondenzációs) . A kazán burkolat szétcsavarozása után, a lemezeken tömítő szivacs féle található, ami ha nem tömít rendesen, nem tud működni ez a kapcsoló. Én, ablak szigeteléshez kapható öntapadós csíkkal orvosoltam a hibát.
(#) gabesz2001 válasza szilagyij hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
A nyomáskülönbség kapcsoló okozhatja azt hogy hol megy a kazán hol nem?
(#) oldman válasza gabesz2001 hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Igen! Ez az érzékelő jelzi a vezérlés felé hogy rendben van a füstgáz eltávolítás.
Ha a nyomáskülönbség az érzékenységi határon van, vagy a kapcsoló hibás, rezeg vagy bizonytalanul érintkezik akkor fordulhat elő hogy hol jó, hol nem.
A hiba behatárolása viszonylag egyszerű. Amikor letilt, a kapcsolót üzemi helyzetbe kell hozni (általában zárt) Ha ez után rendesen üzemel a kazán, akkor csere, esetleg javítás.
Ha a vezérlő figyeli a kapcsoló működését akkor a megfelelő sorrendet, időzítést is be kell tartani. (Pl.: ki - mikor a ventillátor elindul - be)
Előfordulhat hogy egyes tipusokban hogy nem kapcsolót hanem nyomáskülönbség távadót használnak, ekkor már bonyolultabb a dolog.
Kiiktatott érzékelővel üzemeltetni veszélyes!
(#) gabesz2001 válasza oldman hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Ma reggel egy sima reset után elindult a kazán, csak úgy magától, kezd bosszantani a dolog. Amíg nem használtuk a melegvízet addig tökéletesen működött, ki-be kapcsolt.
Amint megnyitottuk a melegvízet és elzártuk kigyuladtak a jelzések.
Ha a fűtés része tökéletesen működik akkor kizárható a nyomáskülönbség kapcsoló hibája, nemde?
De akkor mi okozhatja a hibát melegvíznél?
(#) oldman válasza gabesz2001 hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Egy kazán reteszelt leállását több tényerző okozhatja.
A leggyakoribbak:
-Füstgáz visszaáramlás (kéményes) légáramlás hiány (turbós)
-Túlmelegedés
-Nincs láng

Illetve valamlyik érzékelő, vagy a vezérlő hibája.
Sajnos így távolról elég nehéz diagnosztizálni.

A leírásodból arra lehet következteni, hogy a HMV elzárásakor az áramláskapcsoló nem állította le a kazánt és az hőelvétel hiányában, túlmelegedés miatt produkálta a reteszelt leállást.
Itt két lehetőség van. Ha bitermikus hőcserélős akkor a HMV jeladó lehet bűnös, Ha egyutas hőcserélős és a HMV viz-viz hőcserélővel van megoldva akkor a váltószelep hibája is produkálhat hasonló hibát. (Ha feltételezzük hogy a vezérlő hibátlan. A túlmelegedés ellen általában a vezérlőn kívül egy klixon is védi a kazánt. Egyes tipusoknál ez csak kézzel állítható vissza.)
Mindenesetre a vízáramlás érzékelőt, váltószelepet érdemes ellenőrizni, gyakran előfordul hogy a vízben levő kosz miatt megragad vagy akadozik.
(#) szerviz válasza gabesz2001 hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Nem eléggé pontos a hibaleírásod!
Tehát mikor jelenik meg a sárga hibajel? És a pirossal együtt, vagy magában jelenik meg?

Szóval a kazán indításakor rögtön hibát jelez, vagy a kazán elindul és a működés befejeztével áll ki hibára?
A hibát mivel tudod törölni?

A pontosítás kedvéért, egyetlen gázkazánban sincs szénmonoxid érzékelő, a kéményes készülékeknél füstgázvisszaáramlás érzékelőt használnak.
Turbós kazánoknál a légnyomás különbségét ellenőrizzük, ezt egy presszosztát végzi.
Ezek egyszerű, stabil alkatrészek, igen ritkán van baj velük.
A te készüléked (Ariston TX) hajlamos arra, hogy a kondenzvizet összeszedje a presszosztáthoz vezető szilikoncsőben. Ahogy a fényképeden is látható, egy homorú ívben van vezetve a cső.......
Ebben szokott megülni egy vízcsepp.
És mintha innen hiányozna egy "T" idom, ami az ott "lógó" csőhöz csatlakozna.....
Ha csak ennyi lenne a bajod, a vízcsepp kirázandó a csőből!
Ha hosszú a turbócsöved és ezért hajlamos a kondenzációra, akkor kondenzleválasztó idom beépítését érdemes elvégezni.
Létezik a szilikoncsőbe építhető kondenzcsapda is, ez is segíthet.

Persze nem lepődnék meg, ha a panel gondolatai "borultak össze", akkor nem segít más, csak a csere.

Az még érdekelne, miért nem garanciában javíttatod a kazánodat, ezekre a készülékekre 4 év garancia van, feltéve persze, hogy anno a kazánt márkaszervizzel beüzemeltetted és évente a karbantartást elvégeztetted?!

(#) Thowra hozzászólása Dec 25, 2009 /
 
Üdv!
Nekem egy Saunier Duval Semia F24 Turbós kazánom van ami eddig (most lesz 1 éves) remekül üzemel. Szeretnék érdeklődni, hogy mi erről a masináról a véleményetek?
Hamarosan várható az első ellenőriztetés, mit szoktak ilyenkor csinálni? Mivel jár egy ilyen ellenőrzés?
Előre is köszönöm a felvilágosítást.
(#) oldman válasza Thowra hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Az SD kazánjainak elég rossz híre van.
A környezetemben 3 db SD kazán üzemel(t) 1db 6 éve 1 db 7 éve és 1 db 1 szezonon belül kuka.
Ez utóbbit garancián belül állandóan "szervizelték" végül megvonták a garanciát mielőtt az 1 év eltelt. Oka: "kemény a víz!"
Azóta egy másik kazán ugyanazzal a vízzel, már két éve hibátlanul üzemel. (Igaz azt másik ember "szevizeli" és nem savazza minden hibánál.)


Milyen feladatokat kell elvégeznie a szervíznek karbantartáskor?


A karbantartás során elvégzendő feladatok a következők:
- A készülék burkolatának lebontása
- Az égőtálca kiszerelése
- Az égőtálca kitisztítása, vízsugárral történő átmosása (mosdóban vagy kádban)
- A fűtési hőcserélő szemrevételezése, szükség esetén égési nyomok esetén (külön díj ellenében) a hőcserélő kiszerelése, kitisztítása ("savazás") majd visszaszerelése
- A készülék belsejének kitakarítása, portalanítása
- Az égőtálca visszaszerelése, a gáztömörség ellenőrzése
- A készülék beindítása, a lángkép megfelelősségének vizsgálata, a fűtési és (kombik esetén) HMV üzemmód leellenőrzése
- A maximális ill. a minimális égőnyomás ellenőrzése, szükség szerinti utánállítása
- Az ionizációs áramkör ellenőrzése (műszeres ionáram mérés)
- A biztonsági berendezések (égésbiztosítók, határolók) ellenőrzése
- A bejövő tápfeszültség és a védőföldelés ellenőrzése
- Az égési levegőellátás biztosítottságának ellenőrzése
- Az égéstermék elvezetés megfelelősségének ellenőrzése

Kiemelés tőlem.
Forrás: www.saunierduval.hu
(#) aflmor válasza Thowra hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Csak be ne "hányjon" garanciás időn túl! Egy új kazán ára is lehet a javítás. Nem véletlen: több 2-3 év körüli eladó SD kazánnal van dugig a legtöbb hirdetési oldal. (én is tudok adni egyet!)
(#) Thowra válasza oldman hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Üdv!
Köszönöm a felvilágosítást.
(#) Thowra válasza aflmor hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Üdv!
Neked mi ment tönkre benne?
(#) aflmor válasza Thowra hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Mint sokaknak: a hőcserélő. (összeszakadnak a járataiban a terelő lemezkék, és ledugul. Ha savazva van azért, ha nincs savazva, akkor meg azért) 50-60ezer. Ugyanabban a rendszerben, ahol a Vaillant elment 15 évet, ez 2-őt!
(#) gabesz2001 válasza szerviz hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
A piros-sárga jelzés melegvíz elzárása után jelentkezik.
Amíg nem resetelem le a kazán ki-be kapcsolásnál is ezek a hibajelzések jelentkeznek.
Most jelenleg is megy a kazán fűtés része, de ha megnyítjuk a melegvízet leáll a kazán az említett hibával.
Ekkor kihúzom a konektorból + lekapcsolom, várok 1 órát és bekapcsolom.
Jobbik esetben elindul, ha nem újra kihúz+várás.
A "T" idomhoz és a logó csőhöz csak annyit tudok mondani hogy a 2. "szerelő" hagyta így.
Ha tudnám mit hova kell visszatenni visszatenném.
Hát, hogy hosszú e a turbó cső..nem tudom, de csatoltam 2 képet az eldöntéséhez.
2 évet adtak garanciára, 4 lett volna ha ők szerelik be, de nem igy történt, utólag bosszankodva persze.
Egyébként mit csinálnak éves karbantartás alatt a szervizesek?
(#) szilagyij válasza gabesz2001 hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Össze van dugva rendesen a 60-as cső a könyökkel? Nekem nem így néz ki a végén még egy műanyag idom van, ami összetartja a két csövet. Ha leveszem kb. 4-5 cm lóg ki a középső cső.
(#) szerviz válasza gabesz2001 hozzászólására (») Dec 26, 2009 1 /
 
Próbáld meg ellenőrizni a presszosztátot, azaz a ventilátor melletti szögletes nyomáskapcsolót!
Húzd le a piros vezetékeket, és mérd meg a kapcsoló csatlakozóit.
Alapállásban (ventilátor nem forog) nyitottaknak kell lenniük.
Indítsd el a kazánt melegvízre, a ventilátor felpörög, az érintkezők zárnak, sárga led világít. Dugd vissza a csatlakozót, sárga led kialszik, gyújtás indul.
Zárd el a csapot, a láng kialszik, ventilátor megáll, ekkor az érintkezőknek ismét nyitnia kell!
Ezt a folyamatot ellenőrizd!
Közben figyeld, hogy a láng stabilan ég-e.
A lángleszakadást okozhatja a "szilágyij" által említett csőszétcsúszás, bár akkor nem állna ki sárga hibára, csak pirosra. Különösen nem levett előlappal.

Nekem az egészben az nem tetszik, hogy a sárga led mellett a piros is világít!
Az ugyanis a reteszelt leállás jele, azt viszont a reset gomb megnyomásával törölni kéne tudni!
Tehát lehet, hogy a végén csak a vezérlőpanel lesz a bűnös.

Keress a neten olyan szervizt, aki rendelkezik cserepanellal, amivel ki lehet próbálni a készülékedet.
www.aristonszerviz.hu

És még egy általános kérdésről.
A kazánok karbantartását jól idézte "oldman" 587406-ban.
A karbantartás és a garancia közötti összefüggésről a következő a véleményem:
Tudni kell, hogy a fogyasztóvédelmi törvény jelenleg 1 év jótállást ír elő a gázkazánokra. A gyártók vagy igazodnak ehhez, vagy piacszerzési szempontból plussz évet vagy éveket vállalnak. Ezt az önként vállalt jótállást általában a karbantartás megtörténtéhez és annak számukra való lejelentéséhez kötik.
Hát igen, alig titkolt szándékkal abban bízva, hogy a tulaj azt elfelejti megrendelni, és így ők mentesülnek a további jótállástól.
De mielőtt káromkodni kezdetek, gondoljatok arra, hogy ez olyan, mint a biztosítás! Ott is gondolkodás nélkül fizetsz, aztán reménykedsz, hogy nem lesz rá szükséged!

Az éves ellenőrzésre, karbantartásra egyébként nagy szükség lenne, már ha azt lelkiismeretesen végzik el!
Sajnos itt IS sok a kontár, hozzá nem értő "poroló", aki kér egy poszívót és egy ecsettel lecsapkodja a pókhálót a kazán külsejéről!
(#) tiva77 hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
sziasztok

Van egy Beretta CSI24 tipusú kombikazánunk aminek az a gondja hogy amikor nem megy a fűtés -le van húzva a termosztát- alig ad melegvizet. Mi lehet ilyenkor a gond? ű

köszi a segítséget!

üdv : Tiva
(#) szerviz válasza tiva77 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Az, hogy Beretta kazánod van, az kevés. Van annak még "keresztneve" is!
Derítsd ki, vagy fényképezd le.
Ez szükséges, mert különböző tipusoknak más és más a működési elve!
(#) aflmor válasza szerviz hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Lehet ez: Beretta 24 C.S.I
(#) tiva77 válasza aflmor hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
hello

Igen ilyen kombikazánunk van.

(#) DodiT1 hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Az alábbi problémámhoz kérnék segítséget a tisztelt fórumozóktól:Biasi kombi turbós gázkazán néhány másodpercre beindul,majd a zavar jelet villogtatva leáll.Hibára nem áll ki, hanem kezdi előröl az egészet a végtelenségig.Fűtés és meleg víz éppen hogy.A "Márkaszerviz urak"panelcserét javasolnak amit szeretnék elkerülni egy 1,5 éves kazánnál.Ha valaki találkozott a problémával,és tudja a megoldást sokat segítene egy "megszorított"családon.Üdv odiT1
(#) ptesza válasza DodiT1 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Nem hallasz benne olyan hangot mintha forrna? Lehet ,hogy dugulás ,és a hővédelem állítja le . Okozhatja dugulás , de ez csak egy ötlet. A panelcsere sem kizárt.

1.5 éves kazán már nem garis?
Következő: »»   2 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem