Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   544 / 1670
(#) fantom45 válasza t-dani hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Nemazért de egyáltalán nem melegszik én mértem és próbáltam is sokáig. 1W-os amúgy és semmi baja nincs.
(#) hapro hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Ma reggel az aszalógépbe beépítettem egy triakos szabályzót, amivel a hőfokot lehet állítani, az eddigi ki-be kapcsolós módszer helyett. Éppen volt készen egy, és bele tellett vagy 30 percbe a feliratozással együtt (alkoholos filc). Nem egy bonyolult szerkezet, és azt hiszem el fog bánni vele (250W) a triac, mert eredetileg egy ponthegesztőgéphez készült, csak az a projekt áll, és ide meg pont jó volt. És ez is minden elemében bontott, kivéve a triacot.
(#) llaci56 válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Jól néz ki. Tetszik a feliratozás is.
(#) CIROKL válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Laci te látásod az még az éteren túl megy!
(#) hapro válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Nem dokumentáltam, és most épp aszal, max kívülről tudok egy képet készíteni.
Elnézést...nem gondoltam, hogy ez a munka ilyen nagy volumenű, hogy érdemes lenne lefényképezni bármit is. :hide:
(#) hapro válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
A kép, talán majd lesz a beléről is, ha kész az aszalás.
Ez gyakorlatilag egy hajszárító, csak sokkal csöndesebb, 20dB zajszintje van max, de ha rárakom konyharuhára, akkor csöndesebb (na most nem tudom a méréskor melyiket mérték ).
(#) llaci56 válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Mondani én is tudok.
(#) 18david18 hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Ma elkészült a második csöves erősítőm egy PL504-el. Érdekessége, hogy nagyon egyszerű felépítésű és kevés alkatrészt tartalmaz. Teljesítménye kb. 1-2W. Mindössze DC 27V-al üzemel, mivel a PL504 fűtőfeszültsége is ennyi, ezért volt érdemes anódfeszültségnek is ezt felhasználni. Kimenő transzformátornak egy régi Tesla hangfal 100V-os illesztő transzformátorát használtam fel. Ez a kapcsolás egyébként megjelent az Elektor magazin 2003/10 havi számában is.
A hangja nagyon szép, telt.

Képek az építésről:
Bővebben: Link
Kapcsolási rajz:
Bővebben: Link
(#) StefuPeti hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Sziasztok
Még csak készülőben van a LED mátrixom, majd ha kész leszek vele rakok fel képeket róla. Addig is lehet csodálkozni mibe is kezdtem bele.
(#) vicsys válasza StefuPeti hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Vazzzé... Meg kell, hogy állapítsam, két dologgal biztosan rendelkezel:
1. Türelem (sok türelem)
2. Pénz (sok pénz)
Szép lesz... Ha már kiírja, hogy Hobbielektronika, küldj róla fényképet!
(#) jdani válasza StefuPeti hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Hali. Hány ledes mátrix? Valami kapcsolás hozzá? Nekem is van egy, az 8x48LED
(#) erdgab válasza 18david18 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Haver,nagyon tetszik!
(#) 18david18 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) gtk válasza toto hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Engem erdekelne a tesztek utan, hogy hogyan teljesit.
(Elmelkedem egy ideje hogy frekimero kellene. Unom leprogramozni. Most azt hiszem egyelore a Vicsys felet epitem meg, es rakok neki egy 100-1000 eloosztot is.)
(#) szilva hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Nekem most hétvégén sikerült végre életet lehelnem ebbe a készülő kütyümbe: Bővebben: Link

Jelenleg egy egyszerű frekvenciamérő progi fut benne, de majd szeretném bővíteni, az elsődleges célja digitális kijelzésű rádióskála lenne analóg hangolású tunerhez. Mivel a vezérlőpanelen 4 analóg, 2 frekvenciamérő és egy általános digitális bemenetre van lehetőség, valamint ezek közül bármelyik progrmozható általános I/O-nak is, csak a programtól, és a bemeneti jelformálóktól függ, hogy mire használja fel az ember. Rádióban térerő- és hangolásjelzést is meg lehet oldani vele, de akár egy tápegységbe is betehető feszültség- vagy árammérésre.

Jelenleg a kijelzőpanel és a vezérlőpanel van kész, az adott feladathoz a bemeneteket a harmadik szinten elhelyezett bemeneti panelen akarom majd megvalósítani.
(#) klemo86 válasza jdani hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Én 7×48-nak számoltam (7 sor, és 8×6 oszlop)
Amúgy igazad volt, tényleg nem nagy cucc kifúrkálni 800 lyukat, tegnap délután nekiálltam, ma délután befejeztem (audio spektrum-analizátor v2.0) Nemsokára kész lesz, és teszek fel képet, valamint videót, ha sikerül egy normális kamerát szereznem…
(#) StefuPeti válasza jdani hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Nos (6x7)x8=336 LED-es lesz. Egy óra lesz, külső belső hőmérővel kiegészítve. Az alapötlet nem az enyém, MPi-c kolléga agyában született meg. Rajzokat nekem elküldte, az Ő engedélye nélkül senkinek nem küldöm tovább.
Vicsys-nek: A led-eket a LOME....-ben vettem, 2,20 Forint ha 1000 darabot megveszel, szóval inkább csak nagyon sok munkám lesz vele. A nehezén már túl vagyok.
MPi-c órája: Bővebben: Link
(#) gtk válasza szilva hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Eredetileg LCDsnek indult, nem?
(#) szilva válasza gtk hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Nem, az LCD-s egy másik

Nem tudom, melyikre gondolsz, LCD van a PIC-es szintézeremen is, valamint van egy LCD kijelzős frekimérőm is. Az asztali műszernek készül, de még dobozt sajnos nem kapott. Ezt kifejezetten analóg tunerek mellé képzeltem el eredetileg, az ötlet onnan jött, amikor szembesültem azzal, hogy a kis Orion tunerben (ST1025) lévő frekvenciakijelzőben ha elpukkan az orosz előosztó IC, akkor gyakorlatilag nincs mivel helyettesíteni. Az egyik célom az lenne, hogy abba a tunerbe ezt a kijelzőt az eredeti helyére egy az egyben be lehessen majd tenni.
(#) gtk válasza szilva hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Ja, ertem. Erre gondoltam:
Bővebben: Link
(#) Topi hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Nagyon ritkán teszek fel képeket ebbe a témába. Jó ha minden huszadik fejlesztésemből 1-et. De most inkább a fotó a lényeg, mint maga az áramkör.
Ezek vasútmodellhez általam fejlesztett áramkörök.

Elkészültem az új nagyobb fotózó kis sarkommal. Spec. módon elhelyezett LED-ek (közel 150 db). Nincsenek éles vetett árnyékok. A fényképező egy sima Fuji S7000-es, régi öreg jószág (6 éves).

A fotókon nincs photoshop. Ezek a nyers, gépből kikerülő fotók. Kizárólag körbe vannak vágva.
(#) Topi válasza Topi hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Vagy mondjuk pár HEKIT fotó. Ez utóbbiak nem az én munkáim, én csak fotóztam őket.
(#) bankimajki válasza Topi hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Hát igen, aki tud az tud. A képek is nagyon jók és az eszközök is. :taps:
(#) zetef hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Sziasztok,

elkészült a két db PCM2902-essel megépített USB-s audio interfészem, csatolok néhány képet a projektről.
Jellemzői: 2 db sztereó be- és kimenet, 3,5-es füleskimenet, 1db S/PDIF out. Könnyű, praktikus eszköz például keverések monitorozására.

Írtam egy rövid összefoglalót is a szerkentyűről, emitt megtalálható:
DIY Audio interface

Szép estét!
üdv. zetef
(#) bankimajki válasza zetef hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Ilyen gyönyörű munkák láttán nekem is kedvem támad építeni. (Csak egy akadály van az hogy a koliban vagyok ) Amúgy első osztályú darab gratula.
(#) idlob válasza zetef hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Igazán szép, igényes munka. Sört érdemel!
(#) idlob válasza Topi hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Hát, csorog a nyálam, az egyetlen hiba, hogy ide aztán csak tökéletes termék kerülhet, mert a photoshoppal* ellentétben minden gyönyörűen látszik, a hibák is. (Bár aktuálisan ezeken a cuccokon igazán nincs semmi kivetnivaló.)
* A PS 19-én ünnepelte 20 életévét
(#) SALáta válasza Topi hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Gratulálok a fotósarokhoz meg persze a vasútmodellezéshez is. Azonban a lényeget lehagytad, a fotósarokról kép nem készült. Lehetne erről is kérni?
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Idézni csak pontosan!
"Szolgálati közlemény!
Kárcsi, hozd vissza a fogómat, mert pofánváglak!"
(#) zetef válasza idlob hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Köszi szépen, bankimajkinak is!

üdv. zetef
Következő: »»   544 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem