Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VFD óra IV-6 csövekkel
Lapozás: OK   1 / 29
(#) rockersrac hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Viszonylag régóta/kb 2 éve/ szeretnék építeni egy IV-6 csövekkel készült órát, ahoz hasonlót, mint amit tom25 készített Nixie csövekkel, és ebben kérném segítségeteket, hogy ugyanez az óra kapcsolás a fent említett csövekkel megépülhessen! Várom a segítségeteket! Csövek már vannak hozzá, kvarcom is van hála égnek 4 mhz-s, a többi meg nyár folyamán kerül beszerzésre!
(#) didyman hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Nekem meg egy eglész órám van IV6-ok nagytestvéreivel+ a műveletijeles csővel
(#) rockersrac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Jogos a dolog, már teszem is fel az adatlapot! Sajnos nekem is csak az eredeti orosz adatlap van meg be scannelve, plusz egy angol nyelvű html fájlom áll rendelkezésre, de angolul gondolom mindenki tud valamennyit! :hide: A html fájl ITT érhető el!
(#) rockersrac válasza didyman hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Ügyes vagy!
(#) boczhunor válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Helló!


Mivel sajnos az adatlapból semmit sem értek ezért elég nehezen tudunk segíteni a működéssel, használattal... kapcsolatban. De kaptam számodra két kész kapcsolást.
Itt van egy PIC-es projekt. Nagyon egyszerű. Sajnos PIC-hez nem értek(AVR-zek...) ezért nem tudok segíteni működésben. De ha értesz vagy másvalaki PIC-hez, akkro a kódból kilehet következtetnia működést... A cikk alján ott van,hogy használható IV-6 csövekkel is...
Itt pont felhasználhatod a 4MHz-s oszcillátorodat is...

Másik dolog amit kaptam ami elég bő leírásos és mivel ott van a MAXIM vezérlő IC,ami vezérli az egésszet az adatlapból és atöbbi IC működését nézve megtudod állapítani a működést... A projekt itt található.

Sok sikert!
Üdv. Hunor!
(#) vicsys válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Pedig már megvalósult.
Bővebben: Link
(#) kadarist válasza boczhunor hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
A VFD-csövekről (IV-6): Bővebben: Link
A linkedben szereplő numitronról: Bővebben: Link, amelynél egy-egy izzószál képviseli a szegmenseket.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Na és mégegy!
Bővebben: Link
(#) klemo86 válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Egy sima 7szegmenses LED-kijelzős órából percek alatt lehet egyet építeni csak a VFD-re nem célszerű egyenáramot akasztani, így a szegmenseket kapcsolgatni kell - és el is mondtam mindent…
(#) rockersrac hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek, de az igazat megvallva én 6 csöves órát szeretnék csinálni, de egyik kapcsolás vagy egy csöves, vagy pedig tele van smd alkatrészekkel, amivel sajnos nem tudok forrasztani, mert nincs hozzá megfelelő pákám! /HH:MM:SS/ :hide:
(#) klemo86 válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Pisztojjal is lehet SMD-t forrasztani, persze csak érzéssel Ha PIC-est akarsz, ahhoz sok kapcsolás van neten, ha számláló IC-kkel szeretnéd megoldani, - ami nekem szimpatikusabb - akkor azzal mégegyszerűbb dolgod lesz! Csak keresni kell egy olyan IC-t, ami órajellel 7szegmensest tud meghajtani (hirtelen nem jut eszembe a száma ), és ezeket kell rákapcsolgatni a VFD szegmenseire. Ha jobban belegondolok, IC temető lenne így belőle… A niximben is az van, de nekem így tetszik
(#) rockersrac válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Maradok inkább a PIC-es verzióknál, nem akarok alkatrésztemetőt csinálni az órámból
(#) klemo86 válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
IV18 DCF77 annyi módosítással, hogy esetleg a DCF nem kell rá, illetve nálad szegmensenként külön csövek vannak… Egyelőre ez a legegyszerűbb, amit találtam, de még majd szétnézek…
(#) rockersrac válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Köszönöm szépen a segítségedet! A dcf77 funkciót nem hagyom ki belőle, hanem meghagyom ,, extrának" vagy ilyesmi
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Ezt el is felejtettem Csak ezt kell megépíteni külön digitekkel… (az előző h.sz.-ban is digitek akartak lenni, nem szegmensek!)
(#) rockersrac hozzászólása Júl 9, 2010 /
 
Sikerült konkrét kapcsoláshoz hozzájutnom, ez szép meg jó lenne, csak hogy kapcsoló üzemű táppal van csinálva az anódfeszültség, meg minden más feszültség az órán, de én rendes trafóval szeretném ezt megoldani, és módosítani kellene hozzá a kapcsolást, csak nem tudom hogy mit, és hogyan módosítsak! Felteszem ide a kapcsolás vezérlő részét,amit DipTrace-el lehet megnyitni(én is ebben a formátumban kaptam sajnos), és kérem hogy valaki módosítsa nekem a kapcsolást annyiban, hogy ne kapcsolóüzemű táppal legyen a feszültség előállítva,hanem trafó+graetz kombinációval! :hide:
(#) gtk válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Ez az altalam tervezett VFD csoves ora kapcsolasa. Nem tudom honnan szerezted be, de a .dip filet nem tudtam megnyitani.
Tovabba nem jarultam hozza a kozzetetelehez.
(#) klemo86 válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Annyi, hogy a nagyfesz részt egy az egybe leveszed róla, és a már említett módon eszközölsz neki tápot Én se tudtam megnyitni, úgyhogy ez van…
(#) rockersrac válasza gtk hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Te küldted a kapcsolást, és csak azért tettem fel ezt a részét a kapcsolásnak, hogy segíteni tudjanak a nagyfesz rész leszedésében, mert nem értek a nyáktervező programhoz amivel meg lehet nyitni! Egyébként, meg te mondtad hogy DipTrace-el lehet megnyitni a fájlokat, és egyébiránt meg a kapcsolásnak csak egy része lett feltéve, az avr-be égetendő fájl és ,, társai" nem kerültek felrakásra ide, így vajmi keveset tud vele kezdeni bárki is!
(#) gtk válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Ez nekem szol-e ? :smoke:
(#) rockersrac válasza gtk hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Nem neked szólt, csak ezt találtam legjobbnak, de ha gondolod, neked is szólhat! :smoke:
(#) kondorzs hozzászólása Szept 16, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!

Kezdő PIC-es vagyok, illetve régóta szeretnék IV-6 -okból órát építeni PIC alapra.

Sok mindent összegyűjtöttem, de szinte semmit.
Mondják alakítsak át, 7 szegmenses órát tranzisztorokkal.


De PIC -es lenne jó csak aki már csinált titkolja a forrást, kapcsolást stb...

Érthető, de akkor mi értelme itt kérdezősködni.

örülnék, ha segítenétek konkrét dolgokkal, hogy el tudjak indulni, legyen sikerélmény és persze tanulni is tudjak másoktól.


Néztem a meghajtásokat a MX6921 drága és nehezen beszerezhető.

Gondoltam a CD4028 ra plusz kapcsoló tranzisztorok.

Valami ilyesmihez kérnék rajzot esetleg programot.

Nekem is sok összegyűjtött anyagom van nyilván én is szívesen adok ha tudok mit.

Köszönet.

Üdv.
(#) klemo86 válasza kondorzs hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Szerintem meg azért nem teszik fel, mert a kész kapcsolásokból át lehet alakítani, és mindenki azt a kapcsolást alakítja és olyan formában, ahogy az neki szimpatikusabb, vagy egyszerűbb
Mellékeltem egy numitronos órát, ebből tényleg egyszerűen meg lehet oldani a dolgot! (A forrásfájlt valahova elcsesztem, de megkeresem hozzá mindjárt )

numitron2.pdf
    
(#) klemo86 válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Ja, a PIC-es PBG-nek szedtem csak le a forráskódját, mert órát úgyse PIC-eznék össze
(#) kondorzs válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Kösz a segítséget.
(#) klemo86 válasza kondorzs hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Ebből ki tudsz indulni, attól függően kell a kimeneteit leszabályozni vagy nagyobb feszre kapcsolgatni, hogy a VFD-nek mennyi kell… (Szerintem esélyes, hogy jó így, bár nem tudom, hogy a numitron mennyiről megy ebben a kapcsolásban.)
(#) didyman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Nnna, a két mikrobi
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Nem, én ahol csak tudom, kerülöm a mikrokontrollereket Amúgy PIC-párti vagyok, ha már valahol muszáj alkalmazni…
(#) kondorzs hozzászólása Szept 16, 2010 /
 
Én még csak most kezdek foglalkozni PIC-el. Előtte sok ic- sok tranzisztor.
Viszont drága hobbi és ha spórolni akarsz már a tranzisztor temető se olcsó.

Csak, ha nem vagy profi a témában akkor nehéz megépíteni bár mit is, mert hiába tudom beleégetni a pic-be a cuccot, meg megépítem a kapcsolást is, de ha nincsenek segítőkész kollégák a suliba nem tanítják a tapasztalatot.

üdv.
(#) Ricsi89 válasza kondorzs hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Igaz nem PIC, de VFD és óra. Nekem van egy saját VFD-s órám, AVR-el, I2C buszos RTC adja az időalapot. Jöhet egy hónapos áramkimaradás is, azután is tudni fogja a pontos időt. Jelenleg a fejlesztés megállt, mert tönkrevágtam a vezérlőjét, de ideiglenesen beletuszakoltam a programot egy fele akkora kontrollerbe(14 lábú), így legalább azt tudom, hogy mennyi az idő. Egy pár kép.(ekkor még az eredeti kontroller volt bent). A szegmenseket egy Cd4543-as ic kapcsolgatja(ezzel spóroltam 3 lábat) a digitek pedig multiplex meghajtásban vannak kijelezve. Ennél többet nem tudtam spórolni. Így sem maradt hely a nyomógomboknak sem, tehát nem lehet beállítani sem. Még szerencse, hogy pontosan jár az RTC.
Következő: »»   1 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem