Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 94
(#) probegt válasza Atka15 hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Szia felnyitottam az elejét és találtam rajta egy "emergency switch" nevű kapcsolót, ezt megnyomtam, meg nyomva is tartottam de nem változott, aztán megpróbáltam úgy hogy kihúztam a klímát megnyomtam a gombot és úgy dugtam vissza, na itt már történt változás kattogtak a relék beindult a ventilátora be állt alaphelyzetbe, ekkor megpróbáltam bekapcsolni a távival de csak csipogás és ismét villog a zöld led de nem kapcsol be. Megpróbáltam többször de ugyan az.
(#) Atka15 válasza probegt hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Hello.
Először is tisztázzuk le a dolgot. Most az "emergency switch" az egy kapcsoló, de akkor hogy nyomtad meg? Most kapcsoló vagy nyomógomb? Csak azért mert a leírásodból az jön le hogy kapcsoló.(Nem kötekedni akarok, csak ez fontos, mert félreérthető.) Ha kapcsoló lenne, akkor jobb lenne, mert annak van egy bizonyos állása, a testprogram, és az 24°C-ot tartja, de ez csak a test. Ha nyomógombod van, akkor nem értem, hogy miért nem reagál a hosszan nyomásra. Sajnos most eléggé tanácstalan vagyok, de megpróbálok keresni a klímádhoz szervízkönyvet. Majd belinkelem ha sikerült, de mivel a klíma vinchi nem vagyok benne biztos, hogy találok.
(Annyit megpróbálhatsz, hogy a gombot 3-szor egymás után nyomod meg, mert találkoztam már ilyen klímával is.)
(#) probegt válasza Atka15 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Jogos, igazad van nem kapcsoló hanem nyomógomb. Sajnos a háromszor megnyomás nem használt.
(#) Atka15 válasza probegt hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Én pedig sajnos nem találtam szervízkönyvet a klímádhoz, mert sajnos nem túl sok embernek van ilyen klímája. Azt próbáltad már hogy amikor villog a zöld led, akkor vársz egy 5-6 percet? Mert van bennük késleltetés. Hát ezen kívül nem tudok mást egyenlőre. Majd ha valami eszembe jut, vagy találok könyvet hozzá, akkor segítek. A használati utasításába nincs benne hogy mit jelent a villogás?
(#) Atka15 válasza probegt hozzászólására (») Nov 6, 2010 / 2
 
NAh, pont most találtam egy oldalon, hogy általánosságban ha villog a led, és nem világít, akkor vagy késleltet(amit már mondtam), vagy nem bír indulni a kompresszor.(ott azt írta hogy leolvasztás miatt, de szerintem nálad a sokszori ki-be kapcsolgatásba elfáradt a relé, vagy a kompresszor, vagy a kompresszornak a kondenzátora.) Ettől többet nem tudok. el kéne indítani a külső egységet külön, hogy megtudjuk, hogy a panel a rossz, vagy kompresszor. Remélem, hogy csak a késleltetés a gond. Szerintem próbáld reseteld le megint, és akkor amikor bekapcsolod várj vele. Remélem segítettem.
(#) probegt válasza Atka15 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Nos bejött a tipped, a késleltetés volt a gond, miután próbálkoztam mindig kihúztam utána, most reseteltem bekapcsoltam és vártam pár percet és be is kapcsolt. Köszönöm a segítséget! További szép napot!
(#) Atka15 válasza probegt hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Örülök hogy segítettem. Neked is további szép napot.
(#) Atis77 hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Nimbusz klíma E2 Kód mit jelent?
S.O.S.

köszi.
(#) Atka15 válasza Atis77 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
hello.
Nem találtam ezzel kapcsolatban semmit, de az E2-es hibakód általában valamelyik érzékelő hibáját jelzi. Vagy a beltéri hőérzékelő, vagy a kültéri érzékelő. De pontosat nem tudok mondani, de pl: hűtőknél, és más klímáknál ezt jelenti. Remélem segítettem.
(#) klimás56 válasza Atka15 hozzászólására (») Dec 12, 2010 / 1
 
Vagy beltéri ventillátor...
(#) Andi70 hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni a következő problémával kapcsolatban.
Van egy Samsung AQV09UG... típusú inverteres hűtő-fűtő klímánk.
Ma reggelre valamiért leállt a rendszer (a házban -2 fok van már) és elkezdett 2 led villogni a beltéri egységen. Hiába indítjuk újra a készüléket és a késleltetést is hiába várjuk, nem történik semmi.
A leírásban nem szerepel a két villogó leddel kapcsolatban semmi, mint hibakód.
Mi lehet az oka? Ha van ötletetek nagyon örülnék neki.
Előre is köszönöm.
Andi
(#) StMiklos válasza Andi70 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Szevasz!
Attól tartok nagyon hideg volt reggel, ezért nem akar fűteni.
Nézz utána a gépkönyvben hány fokos külső hőmérsékletnél lehet még fűtésre használni.

Csodák nincsenek, üdv: StMiklos
(#) Andi70 válasza StMiklos hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Szia Miklós!
Köszönöm a tippet. A könyvben -10/-15 fokot írnak...
Bár a múlt télen is végig ment a fűtés és akkor is volt ilyen hideg.
Elég aggasztó a dolog, ráadásul a klímást nem lehet elérni...
Üdv.
Andrea
(#) StMiklos válasza Andi70 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Szevasz!
Nem tudom merre vagy, de itt Pesten -10 alatt volt valamivel reggel és nem is földközelben.
Az azért nem mindegy hogy -10 vagy -15.
Próbáltad délután, akkor ha ez a "baja", mennie kellett volna.
(#) klimás56 válasza StMiklos hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szevasz Szomszéd! -10 környékén a Samsung nem fog menni.......
Legalább is gyakori ez a probléma, bármit is írnak!
(#) StMiklos válasza klimás56 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szevasz Józsi!
Boldog Új Évet!
( Ki tudja hány fokot lát ott kinn az érzékelő?)
Üdv: StMiklos
(#) klimás56 válasza StMiklos hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szia! Neked is hasonló szépet és jót jövőre!
Az érzékelő azt lát amit akar , de gyanítom többet mint kellene. Vagy a kültérit ellepte jég, oszt nincs párolgás......

Üdv Klimás
(#) Macsek71 hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Szakik !

Légyszi' véleményezzétek a mellékelt "szerelést" !
(plusz info : egy 1. emeleti ablakról van szó, alatta a lépcsőfeljáró... egy sima szobafestő-létráról fel lehetne érni ...)
Én a magam részéről nem fizettem volna ki ...
(#) Atka15 válasza Macsek71 hozzászólására (») Márc 15, 2011 1 /
 
ÉN Sem. Ebben mi a logika???
(#) nyitraitomi hozzászólása Ápr 25, 2011 / 2
 
Hasznos info:
SIMBIO AC1009 - 1012

F6 - Beltéri ventilátor hiba
F7 - Beltéri hőmérséklet érzékelő
F8 - Beltéri bordázat hőmérséklet érzékelő

A beltéri ventilátorban van beépített hőbiztosíték, és Hall-ic a fordulatszám érzékeléséhez, aminek a tengelyre rögzített mágnesgyűrű ad jelet
(#) Atka15 válasza nyitraitomi hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Köszönöm az infót.
(#) blackdog válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Nos a kültéri szerelés valóban elég ízléstelen, hogy nagyon-nagyon finoman fogalmazzak.
De aki megveszi a nagyáruházi klímának nevezet ipari hulladékot az meg is érdemli az ilyen szerelést és bízom benne, hogy a közteres büntetése sem marad el. Ezután viszont jön a környezetvédelem, hogy ki szerelte fel és, ha a pista a szomszédból akkor ott tartunk, hogy: klíma 45e + felhányás 15e + 1. büntetés 30e + 2. büntetés 50e és, ha ráadásul még társasházi lakás akkor fokozhatnám, de így is 140e-nél tartunk és még mindig kérdéses a garancia és a hatásfok.
Szóval továbbra is sok szerencsét az áruházi klímához és a maszek szakihoz.
(#) probegt hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Sziasztok! Sajnos ismét megadta magát az egyik klímánk, szerencsére két egyforma van, ezért megtaláltam a hibát. A belső hőmérséklet érzékelőt ha átteszem a másikból megy rendesen. Abban kérném a segítségeteket hol tudok ilyet szerezni hozzá? Vagy esetleg milyen alternatív megoldásokra vannak ötleteitek? A típusa: Vinchi AC9-1. Egy csatlakozón van a két érzékelő az egyik fele egy réz henger, a másik egy csepp alakú.

Köszi István.
(#) klimás56 válasza probegt hozzászólására (») Máj 21, 2011 / 1
 
Szia! Mérd ki a jó szondát és ennek alapján hasonló PTC vagy NTC termisztorral tudod helyettesíteni.
A rézhengeres a hűtés megindulását figyeli , a cseppalakú a beszívott levegő hőmérsékletet érzi.Azt írod , közös csatlakozóban vannak, biztosan 4 pólusú a csati , ha van helyettesítő eszköz , vágd el a drótot és forraszd össze nyugodtan.
A Vinchi klíma pár éve volt a szokásos egynyári gép, lehet hogy más fantázianéven most is fut ugyanolyan belsővel, de azt nehéz lenne megmondani, melyik a nyerő a számodra. Annyi segítséget tudok felajánlani, ha van mérési értéked , küld át és megnézem 1-2 egyéb masina szenzorait, hátha......
(#) probegt válasza klimás56 hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szia! Köszönöm válaszod.Megpróbáltam megmérni a termisztorokat, remélem jól csináltam, a multiméteren 20K állásban a jó termisztorokon az ellenállás kb 25şC-on 5Ω, meleg vízben az ellenállásuk lecsökken 1Ω-ra. A rossz klíma érzékelőinél a belső hőmérséklet érzékelőnél ugyan az az érték viszont a másik 0,2Ω áll és meleg vízben sem változik, gondolom ez a rossz. Esetleg ezekből az adatokból meg tudod mondani melyik típusú termisztor van benne?

István.
(#) probegt válasza klimás56 hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Szia! Sikerült megoldanom a problémát, az előző hozzászólásomban lemaradtak a "k" betűk 5kΩ lett volna, na mindegy. A lényeg hogy NTC 4,7KΩ-os termisztor kellet bele. ezzel most működik.
Még egyszer köszönöm.

Üdv István.
(#) klimás56 válasza probegt hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Gratulálok a jó munkához ! Egy kicsit én is elcsodálkoztam az értékeken először , de látom minden a helyére került.
(#) Atka15 hozzászólása Jún 9, 2011 /
 
Sziasztok. egy olyan problémám lenne, hogy van egy WH AMB968-as klíma, és van hozzá használati utasítás, de nagyon régi, és alig látszik. le kellene fénymásolnom, de nem bírom én sem, és elvittem papírboltba és ott sem bírják. Scannelni szintén nem megy. A wh oldalán nincs fent. Valaki tudna nekem ilyet feltölteni ide? ha lehet magyart, mert nagyon alap angolos vagyok. (egy kis segítség: ez szerintem egy ilyen formanyomtatvány volt, mert azu első lapján csak ez áll: Használati utasítás egy légáramelosztású légkondícionálóhoz. Ezután jönnek a főcímek: használat előtti teendők, biztonsági óvintézkedések... és így tovább. úgy vettem észre, hogy ha másmilyen az eleje a kézikönyvnek, akkor az nem jó ehhez.) Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) nusi0201 hozzászólása Jún 10, 2011 /
 
Sziasztok! Nekem az a problémám, hogy nem igazán értek az ilyen klímákhoz ... az a lényeg hogy hűvös levegőt adjon meg ne betegedjek meg tőle ... hallottam hogy van ilyen plazmaszűrős klíma hogy modern,meg "energiatakarékos, stb)... szeretném megkérdezni hogy ki az aki rövid időn belül tud ilyet nekem felszerelni ?? aki megbízható ... mert már csúnyán pórul jártam az előző klímámmal .... :S a segítséget előre is köszönöm!
(#) gbrovszki0214 válasza nusi0201 hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Szia Nusi!

Nekem felszereltek egy TEKNOPOINT plazmaszűrős, inverteres (legmodernebb) klímát fél nap alatt, és szereléssel együtt 49.000,- Ft/hó a részlet, decemberig kell kifizetni, de már most hűsölök
Én is érzékeny vagyok a klímára de ettől nincs bajom ...
A szer-víz expresszel csináltattam az ügyfél szolgálatuk a Csepel Plaza-ban van. de itt weboldalukon nézzél körbe http://szer-vizexpressz.hu/. Meleg szívvel ajánlom őket.
Üdv.: Gábor
Következő: »»   2 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem