Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos vízkőmentesítő
 
Témaindító: onorbert, idő: Jan 12, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 28
(#) enree válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Szia!

Tehát működik, ez jó hír, akkor megcsinálom én is.
Köszönöm gyors választ.
(#) Inhouse válasza enree hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Mint írtam, ezt NEM ismerem. Nem ezt építettem meg, hanem az elejéből azt, ahol fordítva van az NPN tranyó az IC-k közt.
vízkőmentesítő Üdv Inhouse
(#) enree válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Értem, köszi, Üdv: Endre
(#) AZA hozzászólása Ápr 13, 2011 / 1
 
Ehhez mit szóltok?Túl egyszerű hogy hatásos legyen?
Vélemények?

sch1.JPG
    
(#) Atis57 válasza AZA hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Szia!
valami hasonló kinait használó ismerősömnél azóta nem kell vizkövezni a boylert (kb 4 éve)
De, hogy" hiszek -e" benne? ezt nem tudom!
(#) enree válasza AZA hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Két ellenállás, meg egy kondi az IC mellé megér egy misét!
Honnan lőtted a rajzot?
(#) AZA válasza enree hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Infoelektronika
(#) hkarcsi válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Szia!
Olyan sok hozzaszolas van mar es annyifele hogy mar nem egyertelmu nekem 2 dolog. Vegul forditva vagy normalisan kell rakni a tranzisztort, ugyanis az egyik hozzaszolasban a megepitett mukodonek leirt keszulekben nem forditva van. A sarga led villogva vagy folyamatosan kell vilagitson? esetleg belinkeled azt a rajzot amit te epitettel meg? johet maganban is. Kosz!
(#) Inhouse válasza hkarcsi hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Szia!

6 hozzászólással ezelőtt linkeltem be.
Fordítottal megy, de nem biztos, hogy elsőre menni fog, függ a tranzisztor jellemzőitől. Próbálni kell...

Üdv
Inhouse
(#) hkarcsi válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Ok, kosz, most mar tiszta a rajz, a led villog vagy folyamatosan vilagit?
(#) Inhouse válasza hkarcsi hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Villog. Kb. 12Hz...

Üdv
Inhouse
(#) lidi hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Üdv !

Egy barátom megkért hogy építsem meg neki a mellékelt kapcsolást.

Kérdés hogy szerintetek a kondenzátorok melletti M15, M1, 1G, 2G2, 4G7 feliratot hogyan kell értelmezni ?

H2O.pdf
    
(#) lidi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Ez gyors volt, köszi. Amúgy miféle jelölési rendszer, vagy nyelv ez ? Soha nem láttam még ilyet.
(#) titak válasza lidi hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Én egy kicsit másképpen látom:
1G=1000u
2G2=2200u
4G7=4700u

akit érdekel itt a teljes leírás (csehül)
http://sel.wz.cz/download2/h2o.zip
http://sel.wz.cz/download2/h2o_2.zip
(#) karaszbandi válasza lidi hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Ez valami 7. galaxis beli jelölés lehet.
Azért egy rajzon belül ennyi féle, és egyedi jelölés nem semmi. Egyedül a C3 van normálisan jelölve. Ha 1500µF et meg 4700µF et akart tervezni, azt 1m5 és 4m7-el kellett volna jelölni, mivel 1000µF az egyenlő 1mF-al. Vagyis mili farad. A G az mifelénk gigát jelöl a M pedig megát. Kondiban elég érdekes méretek jönnének ki.
Egyébként 100nF, 150nF, 1000uF, 1500uF, 2200µF és 4700µF lesz az.
(#) lidi válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Köszi mindkettőtöknek ! Lassan lesz trafó, aztán nekilátok a termosztát nélküli változatnak.
(#) lidi hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Megépült a cucc. Frekimérőt rákötve 1600 -hz et-et mutat, de ezt modulálja fel-le 5Hz -el. Szerintetek ?
(#) eia válasza leono hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Szia
Lenne egy kis problémám rémlem tudsz segíteni. Megépítettem a vízkő mentesítőt és valamiért nem villog a sárga led. Tápot kap mert a zöld led világít. Próbáltam a hangszóróval is (fülhallgatóval) de semmi.
(#) gabilow hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!
Megint megjelent a vízkő. Egy egyszerű készüléket szerettem volna ezért megépítettem az alábbi kapcsolást. Szerintetek mennyire lehet hatékony?
Próbáltam az előző kapcsolásokból ellopni pl. a "végfokot", csak ez FET-tel megy nem tudom jó-e igy?
Ilyen hangot ad.
A freki magasról indul és kb 1kHz-ig csökken majd kezdődik előről. Itt az egyszerű szoftver:

DEVICE = 12F629
CONFIG INTRC_OSC_NOCLKOUT,MCLRE_OFF,WDT_OFF
DIM a AS WORD
DIM c AS WORD

kezd:

a=a+1
IF a=500 THEN a=25
FOR c=1 TO 100
HIGH GPIO.2
DELAYUS a
LOW GPIO.2
DELAYUS a
NEXT

GOTO kezd
Várom a tippeket ötleteket...
(#) Acél hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Itt meg is lehet rendelni a kit-etBővebben: Link
Én használok, de a fűtőszálon lazább a vízkő de lerakodik.
Gondolkodok rajta hogy frekis fűtérvezérlést kellene készíteni!
(#) jerynyul hozzászólása Dec 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Ami az én saját tapasztalatom az elektronikus vízkőmentesítővel kapcsolatban az ,hogy semmit nem ér.Az a gyanúm,hogy egy humbuk az egész!Ez az otthoni felállás:
Saunier Duval Renovastar kazánt használunk,amiről persze utólag derült ki,hogy egyáltalán nem tartozik a jó készülékek közé.Maga a forgalmazó is bevallotta...Sajnos a hőcserélőjét évente kellett savazni,mert ahol mi lakunk rendkívül kemény a víz.Éves szinten probléma volt a HMV körrel.A kazán elé be lett építve egy polifoszfátos vízlágyító ,ami adagolta a vízlágyítót ,de ez sem segített.Aztán mint lenni szokott az ember mégy egy utolsó mentsvárként vettem egy elektronikus vízkőmentesítőt a CONRAD-ból,és láss csodát,hétvégén megint savazni kell.Ez év áprilisában lett beüzemelve.Szóval ez az elektronikus kütyü is csak egy pénzkidobás volt,pedig mágnesezik,meg bombázza a kristályokat,meg"átszerkezti"a molekulákat,stb...Jaaa,persze max. vmi sci-fi-ben)Úgyhogy próba képpen azért érdemes építeni egyet,de venni semmi esetre sem,ne kövessétek el azt a hibát,amit én,hogy drága pénzért vesztek egy baro***ágot!Azért,ha vkinek még van vmi ötlete a vízkő elleni harcban és megosztaná velünk,hálásak lennénk,mert azért nem adjuk fel a küzdelmet!!!
(#) oldorca válasza jerynyul hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Tessék meosztom amit én tudok...
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Olyan helyen dolgoztam ahol vizsgálni tudtuk vizes laborban a működését. Működik. A képen, a két üvegben lévő mintán is jól látszik. Zárt rendszerben (a folyamat felgyorsításáér) folyt a teszt. A két üveg víz között egy hónap telt el.

Az elektronikában a T1-es tranzisztor HELYESEN! van rajzolva! Alacsony áramú üzemmódban fordított tápfeszültségen is működik, méghozzá óriási meredekséggel, ide meg pont az kell.

DSCN1591.JPG
    
(#) oldorca hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
A dokumentáció innen letölthető:
Bővebben: Link
Az előző hozzászólásról sajnos lemaradt.

Bocs
(#) tibibalogh520 válasza oldorca hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szia!
Miféle kiterjesztés? mivel nyitható?
(#) Inhouse válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
7zip, ingyenes tömörítő program, tudja az összes többit is. Érdemes kipróbálni.

Üdv
Inhouse
(#) Tom Lord válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Google a barátod...
De innen letöltheted:
Bővebben: Link
(#) tibibalogh520 válasza Tom Lord hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Inhouse, és Tom Lord: Köszi a segítséget! :yes:
(#) Temela hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Üdvözlet!
- sok mindenhez nem értve! ,- az elektromos töltés és a hang is, mint ezgés igen jól terjed a vízben! - lásd bálnák sok km-ről társalognak...
- végig olvastam a topic-ot: ,s két megoldás is volt: az utóbbi egy tekercs (zárt) vagy a két "nyitott antenna" tekercs a hatásosabb, vagy csak az elvi megvalósítás más? (gyondolom a zárt tekercs egyértelműen elektromágnes, gerjesztett tekercs)
- egyébként a szkeptikus hozzállás szerintem csak tudás alapon célra vezető
- sok jó dolgot olvastam, de még több fölösleges hitetlenséget, mely szerinte sokszor fakadt abból, hogy nem volt tisztában ezt a készüléket mire is lehet használni. (ugyebár nem vízlágyításra és nem vízkőmentesítésre, hanem lerakódás mérséklésre!Szemantikai probléma, téves név társítás, azaz a név jelentéséből fakadó elvárt eredmény bizony ezek szerint elmarad! lsd. a hivatkozott v.hivatal határozat.)
- egyébként, hogy 1-2eFt-ból kihozható és mennyiért adják, az szerintem nem teljesen átverés, ha mindenki tudná, hogy milyen sok termék van ilyen! Így lehet gazdagodni! lsd. termék bemutatók pl...
- szóval szerintem fogok építeni egyet, és várakozásnak megfelően beválik!

Még a kétkedőknek egy kérdés: értik a rádió működését? ,voltak már reumatológiai kezelésen, meszesedés kezelésen?
(#) gyulank válasza oldorca hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Szia!
Lenne pár kérdésem, mert nem tudok németül.
Szóval az első
Idézet:
„Az R2 -es ellenállással lehet 1 Hz és 20 Khz közé beállítani”

Vagyis R2 3,3k ohm poti? Ha nem, akkor hogy kell számolni R2-őt frekvenciára?
Mitől függ, hogy milyen frekvenciára kell méretezni, és azt én laboratóriumi körülmények nélkül, kúti vízzel, hogy állapíthatom meg?
A tekercsek milyen átmérőjű, anyagú, szigetelésű huzalból/vezetékből legyenek? 1 szálas? Sodrott?
Hány menet kell belőle? Függ-e ez a cső anyagától, átmérőjétől, vastagságától? Ha igen, hogy állapíthatom meg, milyen kell?
Mennyit fogyaszt?
(#) Senpai hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Nálunk fúrt kút van és szivattyú látja el a házat a
36nk° keménységű vízzel. (Budapesti csapvíz kb. 12-15 nk°keménységű! Lehet viszonyítani...). 3 havi bojler tisztítást már egy kicsit untam ezért ma megépítettem az alábbi változatot egy bináris osztós, 3 IC-s verziót, BC182vel és BC212-vel, ( ugyanez a kapcsolás BC182-212 ill. BC546-556-tal is szerelepl). Elméletileg ez egy full automatikus áramkör, normál és rendszerkarbantartó periódusok váltakoztatásával, külső beavatkozást nem igényel. jelek alapján elméletileg még jelet is ad a tekercsnek. Az 556-os kimenetére kötött controll led 8 mp-ig világít, majd 8 másodpercig villog kb. 25-öt, és ez így váltja egymást már lassan 4 órája. A tekercsek közelében lévő középhullámú rádiót iszonyat zavarja a gerjesztett sípoló hang, innen gondolom, hogy működik is az áramkör. Viszont passzolom, hogy ennek tényleg így, ilyen periódusba kell-e működnie. Mert elméletileg van benne egy egy hetes periódus is.
Mindenesetre 3-4 hónap múlva beszámolok a bojler állapotáról, az eddigi takarításokhoz képest.

Elvi rajz.gif
    
Következő: »»   15 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem