Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Be-/kikapcsoló nyomógombbal
Lapozás: OK   9 / 36
(#) proli007 válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Hello!
Egy relét természetesen. De védődióda kell a relére. És ha a tápfeszültség megjelenésekor szükséges hogy a relé ki legyen kapcsolva, akkor egy 10nF-os kondi kell a Q2 Gate és Source közé. (Ha meg pont fordítva szeretnéd, akkor meg a Q1-re.
üdv! proli007
(#) teddysnow válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Köszi.
(#) bodogb hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy relé kapcsolgatására szeretnék egy kapcsolási rajzot, elvet, tervet kérni. Egy nyomógombbal (tehát nem kapcsolóval) szeretnék egy 12V-os relét ki-be kapcsolni, értelemszerűen, ha nyitva van akkor a gomb megnyomására zárni, ha zárva van nyitni. 12V tápfesz adott a közelben. Mi erre a legegyszerűbb áramkör?
(#) pcroland válasza bodogb hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Már van sok relés téma: Bővebben: Link
(#) bodogb válasza pcroland hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Köszönöm az építő jellegű hozzászólásod, de abban a topicban nincs a célnak megfelelő áramkör. Tudom, a kérdést feltehettem volna ott is (vagy 100 másik már létező topicban) de a felvetés némileg eltér a "hogyan is kell a relét bekötni" fajsúlyú kérdésektől, ezért merészeltem neki újat nyitni.
(#) mrobi válasza bodogb hozzászólására (») Ápr 28, 2011 / 6
 
Üdv! Szerintem ezt érdemes lenne megnézni: Be-ki kapcsoló.
(#) bodogb válasza mrobi hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Ez jónak tűnik, köszönöm!
(#) Ridi hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Sziasztok! az autómba kellene a ködlámpához egy vezérlés, egy nyomógombom van,d e olyan kapcsolás kellene, ami +ra bekapcsol, és ha megint arra a szálra kap egy +ot, akkor meg le, és így tovább...
köszönöm előre is a segítsééget
(#) kadarist válasza Ridi hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Szia!
Kettővel alattad a megoldás. Ha kell, akkor relével kapcsold azt a kontaktust, és akkor egy pozitív feszültséggel kapcsolhatsz.
(#) Jakovlev hozzászólása Jún 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Hogyan lehet azt megvalósítani hogy adott egy nyomógomb egy led izzó és egy 5V-os áramforrás.
Hogyan tudom megoldani azt hogy ha megnyomom a nyomógombot a led világít, ha még egyszer megnyomom akkor pedig kikapcsol?
(#) Hp41C válasza Jakovlev hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Szia!

Ld. cikk...
T flip-flop és pergésmentesítő áramkör.
(#) possim válasza Jakovlev hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Bizony flip-flop pl CD4013
(#) Sword válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Ez jónak tűnik, de ehhez kell külső áramforrás is?
Nekem erősítőbe kellene egy nyomógombos hálózati kapcsoló.
Megfelelő lenne ez az áramkör erre a célra?
(#) loldma hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
Szervusztok!

Olvastam a cikket, amit linkeltetek felettem, és tetszik, viszont abban tudnátok-e segíteni, hogy hogy lehet alkalmazni 230V-n? Lehető legkisebb megoldás kéne, a terv a következő: Gomb helyére ir dióda, és közvetlenül a lakásban található lámpák elé bekötni. Odáig eljutottam, hogy graetz-híddal egyenirányítom a 230-at, a kérdés az, hogy megoldható-e, létezik-e ilyen értékekkel dolgozó tranyó, illetve hogy milyen relét érdemes vezérelni vele? Csillárok is lennének rákötve (3x100W).

Segítségeteket, köszönöm,
Márk
(#) greeneye hozzászólása Szept 25, 2011 /
 
Sziasztok. Van egy bistabil relé amit kinéztem a célra, de a lábkiosztását nem tudom 100% biztonsággal értelmezni (google és a gyártói pdf sem adta meg az infót).

Kérdés: a képen a 2-3 és a 8-9 láb "össze van kötve".
Jól gondolom, hogy a relénél a 3 és a 8 pontban van csukó, így az állapot a 3 -> 2 v. 4 és a 8-> 9 v.7 között billen? Hogy alakulhatnak az állapotok ha a "felső" tekercset (set coil-t) helyezem áram alá?

Offba raktam, mert az, viszont itt jobb helyét gondolom a téma miatt, mivel én is ilyen nyomógombot akarok. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) kadarist válasza greeneye hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Szia!
Oda van írva, hogy most a "reset" állapotot mutatja a rajz. A "set" állásban záródnak az érintkezők.
(#) greeneye válasza kadarist hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Akkor:
Set:
3-4 ill. 8-7 zár
3-2 ill. 8-9 bont
Reset:
3-4 ill. 8-7 bont
3-2 ill. 8-9 zár
Helyes így?
(#) Jonny86 hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki? Egy olyan kapcsolásra lenne szűkségem, ami a következőket teljesíti:
Adott egy nyomógomb, ha megnyomom be szeretnék kapcsolni vele egy egyenáramú fényforrást ami 12V/500mA-es.
Ha még egyszer megnyomom a gombot akkor kapcsoljon ki a fényforrás.
Ha ez így túl macerás, akkor úgy is megfelel, ha két nyomógomb van, egyikkel ki-, a másikkal bekapcsolni lehet.
Ha lehetséges ne tartalmazzon relét.
És ne legyen relatív túl nagy se, mert ilyenből 9 db kell, elég kis helyre.
kellene bele még visszajelző led is, hogy lehessen látni melyik aktív melyik nem.

Köszi a segítséget előre is.
(#) kaqkk válasza Jonny86 hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
(#) Jonny86 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Kösz. A harmadik linken a Q1, Q2 fetek?
(#) nedudgi válasza Jonny86 hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Szerintem mindenféle áramköri kiegészítás nélkül is lehet venni olyan kapcsolókat, amik teljesítik azt, amit szeretnél...
Például ez LEDes kapcsoló.
(#) Jonny86 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Jó ötlet köszi, más kérdés, hogy el bír-e 500 mA-t, de mindegy.
(#) kaqkk válasza Jonny86 hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Ne csináld ezt ! Ne csak kérdezz ! olvass
(#) radiomano hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Olvasgattam a témában, a neten már mindenféle keresőszóval próbálkoztam, de sehol nem találtam leírást vagy rajzot egy lehetőleg nagyon kis méretben megépíthető, nyomógombos be-kikapcsoló áramkörhöz, ami egy ceruza akkumulátorról működőképes lenne. Tudna esetleg segíteni valaki? A tanáromtól kérdeztem hogy lehetséges-e, Ő pic párti, de azok a pic-ek sem mennek 2V-nál alacsonyabb feszültségről az adatlapjuk szerint, amelyek elérhetőek volnának anélkül hogy rendelni kéne.
Ha valaki tud segíteni, vagy egy tippet hogy merre lehetne elindulni, azt megköszönném.
Szép napot mindenkinek!
(#) kaqkk válasza radiomano hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Kapható öntartó nyomógomb : egyszer megnyomod bekapcsol -még egyszer megnyomod kikapcsol .
(#) radiomano válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
A tanárom is mindjárt ezt mondta, hogy miért akarok ágyúval lőni verébre. Az a bajom, hogy egy AA akkumulátor átmérőjű cső végében lenne a be-kikapcsoló alkalmatosság, de az egész vízálló lenne, ezért gondoltam arra, hogy sima nyomógombbal kéne valami áramkör által kapcsolni, mert akkor lehetne ilyen kis acéllapka+nyáklemez kombinációval készíteni nagyon pici helyen gombot, de ha nincs rá viszonylag egyszerű és elérhető megoldás, akkor marad a kapcsoló.
(#) willkrisz hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok,
egy olyan áramkörre lenne szükségem ami egy PIC egyik lábán leadott impulzusra bekapcsol a következő impulzusra kikapcsol. A csatolt kapcsolásból próbáltam kiindulni, illetve próbálkoztam egy egyszerű bistabil multivibrátorral is, de eddig nem sok sikerrel. Relé nélkül szeretném megvalósítani a kapcsolást.
5V-ot és max. 600mA-t szeretnék kapcsolni.
Ennek megvalósításában kérném a segítségeteket.

Köszi,
Krisz

be_ki.png
    
(#) bundyland válasza willkrisz hozzászólására (») Jan 30, 2012 / 1
 
Ez jó lehet.

Bővebben: Link
(#) willkrisz válasza bundyland hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Tökéletes! Köszönöm szépen.
(#) anonymusz1228 hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Helló!

Egy picike segítséget szeretnék kérni, nem vagyok benne biztos h már nincs fent a téma de nem tudom sehol sem meglelni a fórumban.

Óhaj-sóhajom az lenne hogy adott mondjuk egy 12 voltos dc tápom, vagy mondjuk egy autó akummulátora, tehát változik az igényem kellene nekem egy olyan kapcsoló, amit ha egyszer megnyomok akkor mondjuk egy relén keresztül zárja az áramkört és ha ismét megnyomom nyitja. Ezt egy egyszerű mikrokapcsolóval oldanám meg. Remélem érhető mit akarok

Előre is köszönöm szépen, és bocsi ha sülthal vagyok, ha véletlen már fenn van a téma és nemtaláltam.

Köszi!
Következő: »»   9 / 36
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem