Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   285 / 342
(#) rezsici válasza erbe hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Értem, akkor ezek szerint egy másik, 230V-os motor kell. Szerinted létezik 1 fázisúban 2 sebességű motor, vagy akkor ahhoz egy másik frekiváltó kell, hogy fordulatot lehessen váltani?
(#) erbe válasza rezsici hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Létezik 1 fázisúban is kétsebességű motor, pl. az automata mosógépek aszinkron motorjai, de azok túl kicsik neked. Sima 3 fázisú motor kell a szükséges méretben (1,2 kW) és frekvenciaváltó. A lényeg, hogy a motorban a tekercselés hat szála kint legyen a kapocstáblán, hogy deltába lehessen kötni.
(#) pipi válasza rezsici hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Vagy tudomásul veszed, hogy sokkal gyengébb lesz a jelenlegi motor.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) rezsici válasza erbe hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Értem, de muszáj, hogy 3 fázisú legyen a motor? Azt nem lehet, hogy szerzek egy ugyan ilyen paraméterekkel rendelkező 1 fázisú motort és egy frekiváltót, aminek 230V-os a ki és bemenete is, a fordulatszám szabályozására?
(#) rezsici válasza pipi hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Én tudomásul venném, de erbe azt írta, hogy ezt a motort nem lehet deltába kötni.
(#) rezsici válasza erbe hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Lehet, hogy hülyeséget írtam, mert most olvastam, hogy 1 fázisú frekvenciaváltó nem használható 1 fázisú motorokhoz, csak 230V/400V-oshoz.
Akkor viszont hogyan lehetne megoldani, hogy működjön is, meg a teljesítmény is megmaradjon?
(#) t1szabcsi hozzászólása Jún 30, 2019 /
 
Sziasztok!
Vette egy vizes téglavágót. Amin a motor elméletileg egy 380v os IMI motor, de ahol használták ott nem volt 380 volt és az előző tulaja átköttette 220v-ra , állítólag mondta a villanyszerelő hogy meg lehet csinálni de gyengébb lesz a motor (látható hogy betettek egy jó nagy kondit is). Én szeretném visszakötni 380V ra hogy erősebb legyen. Csináltam egy fényképet a bekötésről. Jól gondolom hogy ha a három piros végű sarus bekötéshez bekötöm a 3 fázist akkor Csillag bekötéssel 380v al jól fog működni, és még az áthidalásokat sem kell felcserélni? A fázisok (barna fekete szürke) sorrendje mindegy? Vagy gondolom forgásirányt vált ha nem jól kötöm?
(#) t1szabcsi hozzászólása Jún 30, 2019 /
 
Vagy a 3x220V-os bekötéshez deltába kellene kötnöm?
(#) proli007 válasza t1szabcsi hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Hello! Jól gondolod. De ha egy motor 380V/220V megjelölésű, akkor csak csillagba kötheted a 400V-ra. Mert egy-egy tekercsre csak 230V juthat. És csillagban pont ez a helyzet. A nullához képest van 3*230V és a fázisok között a 3*400. Ha deltába kötnéd 400V jutna egy-egy tekercsre és kijönne a működtető füst..
(#) gulyi88 válasza t1szabcsi hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Szia!
Adattáblája nincs a motornak?
Ha valóbban 3fázisú, akkor a barna fekete szürke vezetékre kell a 3 fázis, föld a föld, nulla nem kell, ne kössd át deltába, egészen biztos hogy nem delta 400V os (hacsak nem 1/3F frekiváltóról használod).
3 fázis sorrendje csak a forgásirányra van hatással, ha fordítva megy akkor 2 fázist meg kell cserélni.
Már vissza van alakítva, vagy így volt 1Fázisra módosítva ahogy a képen van?
(#) t1szabcsi hozzászólása Jún 30, 2019 /
 
Sajnos az adattáblán semmit nem látni. majd azért csinálok képet akkor a komplett motorról, mert szerintem ti felismeritek.
Még nem nyúltam hozzá, ez a 220 as bekötés a kondival.
(#) gulyi88 válasza t1szabcsi hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Akkor nem a legerősebb eredményt adó módon kötötték be.
(Ahoz át kellett volna kötni deltába és úgy..., így csillagban sokkal gyengébb az egyfázisú mód)
De legalább nem kell visszakötni...
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2019
(#) t1szabcsi hozzászólása Jún 30, 2019 /
 
Ertem koszonom. Az adattablan mintha a 380/220 lenne. Csatolok egy kepet, de akkormarad igy. Illetve csatolok egy kepet a koplett motorrol is.
(#) user12 válasza VIM hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Üdv

Egyelőre maradok ennél a motornál. A belinkelt rajz és a tanácsod alapján a kondit bekötve:

-V-W között óramutató járásával ellentétesen forog a motor (éppen ellentétes irány kellene)
-U-W között leoldja a kismegszakítót (a motor tengelye meg se mozdul)

Más bekötést kell alkalmazni?
Köszönöm előre is
(#) VIM válasza user12 hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Akkor U V a kondenzátor és V W a betáp.
(#) Apacs65 hozzászólása Júl 13, 2019 /
 
SOS.Üdv mindenkinek .Segitséget szeretné kérni adott 1 güde hasitógép tegnap le állitottam semmi gond nem volt vele ma meg leveri a biztositékot ,kondit lekötöttem nem is bug csak veri le a biztositékot. Nem is lenne vele gond de kölcsönbe kértem igy jártam köszönöm a segitséget.
(#) VIM válasza Apacs65 hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Szia! Azt nézd meg, hogy a motor akadálytalanul forog e ha leveszed a ventilátor fedelet és ott próbálod a lapátkereket kézzel fordítani. Ha szorul akkor valószínű, hogy a hidraulika szivattyú szorult meg, talán eltörött valamelyik fogaskerék a szivattyúban. A motor lepróbálásához le kell azt venni a szivattyúról és anélkül kellene lepróbálni a működőképességét.
(#) user12 válasza VIM hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Köszönöm szépen, jó lett
(#) proli007 válasza user12 hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Hello! Tanulságképen elárulhattad volna, hogy mitől. Hátha mást is érdekel..
(#) laacika hozzászólása Júl 14, 2019 /
 
Sziasztok.
Egy 3 fázisú aszinkron motort meg lehet tekercseltetni 1 fázisúra?
Köszönöm a válaszokat.
(#) granpa válasza laacika hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Természetesen.
(#) laacika válasza granpa hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Köszönöm vålaszod.
(#) user1914 válasza laacika hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Hi!
Ha a horonyszám megfelelő az álló és a forgórészen, az adott fordulatra amire tekerni akarod!
Különben nyomatéka egy fabatkát sem ér.
Üdv. M.
(#) hacsahu hozzászólása Júl 16, 2019 /
 
Esetleg valaki tudna segíteni, hogy szövetkezeti HB-75 betonkeverő indító kondi mekkora méretű kell legyen. Kézzel hajtva beindul és jár a keverő, így következtetek hogy az indító kondival lehet probléma viszont egy 120-160 qf-os nem indította el. Vagy esetleg mással lehet a probléma?
(#) VIM válasza hacsahu hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
A 75-ben 550W-os motor van, indító kondenzátoros. A kondenzátor 80µF 280V az indító relé pedig MIHA B 60/170 jelű. Valószínű, hogy a relé nem kapcsol, beégett az érintkezője.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2019
(#) laacika válasza user1914 hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Szia.
Kõszönöm válaszod.
Közben felhīvtam tekercselő ismerøsömet és azt mondta hogy a vasmag miatt hiába tekerné 1 fázisûra akkor is csak az eredi teljesítmény 60% át tudná,így nincs értelme.
(#) hacsahu válasza VIM hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Köszönöm. Sajnos az üzletekben azt mondják, hogy ezt a fajta indító relét már nem gyártják, max. készleten lehet még valahol vagy használtan. Próbáltam én is rákeresni nem találtam, még az ebay is kuka. Valamint kérdés, hogy maradhat a 125-160 qF indító kondi?
(#) VIM válasza hacsahu hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Azt a fajtát már biztosan nem gyártják de ehhez közelítő értékűeket lehet találni pl. ITT egy 55/160 jelűt. A lényeg, hogy a kisebb szám az elengedési a nagyobb pedig a meghúzási áramértéket jelenti. Az indítást megoldhatod nyomógombbal is, rajzot pedig ITT találsz a relé helyettesítéshez. A kondenzátor a relé áramfelvétel és elengedés szempontjából fontos, hogy az előírt legyen, nyomógombosnál nem fog problémát okozni egy nagyobb értékű.
(#) enginerus hozzászólása Júl 23, 2019 /
 
Sziasztok!

Adott egy 3~ motor. Csapágycsere miatt szétszerelték. Csak a 6 vezeték lóg az állórészből.
Vissza kellene szerelni a kapocstáblát. Hogyan tudnám megállapitani a tekercsek sorrendjét??
az még OK, hogy kimérem melyik 2 vezeték egy tekercs vége.
(#) pipi válasza enginerus hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Mindegy, ha a párok megvannak. Bekötöd, ha fordítva forog, akkor megcseréled tetszőlegesen 2 tekercset
Következő: »»   285 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem