Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   120 / 199
(#) attika válasza remiasa hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
A DRV pont a dupláját tudja.
(#) remiasa válasza attika hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Igazad van most néztem utána én is, de az 1/16 léptetés is elég 3D nyomtatáshoz!
(#) attika válasza remiasa hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Persze, hogy elég én ezt nem is állítottam, hogy nem.
Próbálj kinyomtatni egy tárgyat A4988-al, utána ugyan azt egy DRV 8825-el, és utána meg egy TMC-vel.
Szerintem nem kicsi különbségek vannak köztük.
Nem vagyok vér profi benne de a szemem nem csal.
(#) remiasa válasza attika hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Én most is TMC2208 használok egy SKR v1.3 alaplappal!
(#) reishi válasza remiasa hozzászólására (») Szept 16, 2019 / 1
 
Köszönöm!
(#) András123 hozzászólása Szept 16, 2019 / 1
 
Jelenleg itt tartok a munkával . Ma felkerültek rá a szenzorok és a hotend tartó. Kipróbáltam a TL Smootereket is. Szerintem csendesebbek a motorok mint anélkül. Jelenleg a mozgásokat csak egy arduino unóval .CNC schildel és DRV8825 tel teszteltem 1/32 mikrolépéssel. Ami nem igazán tetszik az a 8-as trapézorsó kicsi görbesége. A tengelyen ez nem okoz kottyanást ,de a kuplungokon látszik hogy azon az oldalon kicsit jobban kinyílik a lemeze
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Komoly váz. Hegesztés után volt feszultsegmentesitve?
Azért kovalyog a z Kuplungra mert az a fajta gagyi, nem kozpontosan szorítja a tengelyt.
Olyan kell ami bilincs módjára rögzíti a tengelyen.
Udv
(#) GPeti1977 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Vagy lentre is csapágy házzal és azt fixen rögzíteni.
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Nem láttam értelmét a feszültségmentesítésnek. A T sínek nem mozognak el a helyükről. Az elektronika kábeleit még el akarom vezetni a zártszelvényen belül egy gumicsőben. S ha teljesen kész akkor fel lesz töltve homokkal. Minden hegesztési kötésnél belül készítettem furatokat ,hogy könnyen átfolyhasson a homok. Bele lesz rezonálva és ledugózva. A kuplungok is gagyik de elsősorban a menetes orsóval van a gond
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Akkor neked nem volt szerencséd. Nekem a legalja aliexpresszes menetes orsó jött.
Nem volt mérhető ütése.
10-es?
A homok helyett nem jó a purhab?
(#) zsoltee0001 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
A motor felőli csapagyat én nem építettem be, nincs értelme. Igaz, nálam fent vannak a motorok.
Az egytengelyuseg a cél és ezt nem plusz csapágyak beepitesevel kell elerni.
Udv
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
10-es jobb lenne de ez csak 8-as. Purhab lehet hogy jó lenne de nem a nagyon tágulós fajta. Viszont az nem folyna végig egy furaton benyomva
(#) GPeti1977 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Láttál már gyári menetes orsós mechanikát, nem kifejezetten nyomtatóra gondoltam csak. Én igen és mind csapágyazott volt a legjobb kuplung használata esetén is.
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
szuper nyomtató lesz, a bed-re lesz téve üveglap ha igen akkor az a szintező szenzor nem fog működni!!
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2019
(#) MCMLXXXII válasza András123 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Szia !
Lényegében ezt építeted meg te is csak kocka vázzal
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
A 10-es jobb lenne, ekkora vas megérdemelné, mellesleg a szállítás során nagyobb eséllyel marad egyenes.
Ha a vezetékeket is a vázba akarod elvinni, akkor hogy oldod meg, hogy ne szóródjon ki a lyukakon a homok?
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Hogy őszinte legyek még csak másik nyomtatót se láttam élőbe. A gépemnél marha macerás lenne a kuplung felől beépíteni a csapágyat (mert meg volna) nem mellesleg jelentősen rövidítené a Z tengely munka hosszát.
Egy szó mint száz, eddig nem tapasztaltam hátrányát ennek a hiányosságnak.
Üdv
(#) András123 válasza remiasa hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Természetesen üveg lapot szeretnék használni. Az üveg lap kb 3mm vastag , a szenzor a leírás szerint 4 mm-ről érzékel. Az üveg lap alatti alumíniumot elméletileg érzékeli. Ha mégsem így történne, akkor felragasztok az üveg négy pontjára valamilyen vékony fém fóliát ,aminek a vastagságát figyelembe vetetem a szoftverrel.
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
A vázszerkezet teljesen átjárható és már előre fűződrótokat helyeztem el benne összehegesztés előtt. Ezekkel a drótokkal" egy kb 1 cm vastag flexibilis csövet tudok befűzni. Ebben mennek majd a kábelek. Csak néhány lyuk lesz ,ami ki vagy bevezetés. Ezeken a pontokon tömítő anyaggal szilikonnal zárom a réseket. A szerkezet felső pontján történik a homok betöltése ,Majd rezonálás ,újratöltés ,amíg teljesen tömött nem lesz a homok . Majd kap egy zárdugót. Legalábbis ez a terv
(#) András123 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Hát igen.. ,néztem a gépedet a sárga fórumon is. És a te forrásvideódat is megnéztem ,ami alapján a tied készült. Én még ötvöztem hozzá néhány más ötletet is. Egyedit szerettem volna készíteni amit még eddig máshol nem láttam. A kocka alakzat esetében később az egészet plexivel lezárhatom ami fontos lehet ABS használatához is
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2019
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Tapasztalatból mondom nem működik 5-6 típusút próbáltam köztük olyat is ami neked van egyáltalán nem fog működni, vagy nagyon bizonytalan lesz!!! Inkább csinálj egy optikai szenzort,ezeket nézd meg!
Bővebben: Link

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2019
(#) András123 válasza remiasa hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Akkor marad a fém szalag lehetőség. De van hozzá egyéb ötletem is Pl üvegbe lyukat fúrok és ragasztok bele valamilyen fémet
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Akkor 9 ponton kell ezt megtenned mert nagy lesz a tálcád és ha felfűtöd az vetemedni fog és ezt korigálni kell a szintezéssel !! Nézd meg a második videót mindenképp!
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2019
(#) Elektro.on válasza András123 hozzászólására (») Szept 17, 2019 / 1
 
Én sok ipari gép vezérlést javítottam / csináltam.
Rengeteg induktív szenzort használtam. Azt kell mondanom, hogy az érzékelési távolság nem stabil. Sok mindenre használhatóak ezek az eszközök, de pontos pozíció beállítására véleményem szerint nem.
Én is inkább optikai szenzort használnék.
(#) András123 válasza remiasa hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Most hogy fel vannak szerelve már a helyükre a szenzorok egyenlőre nem módosítom az elgondolást. Ha mégsem vállna be akkor ezek kicserélése már csak részletkérdés lesz, Egyébként valószínű hogy jól mondjátok , az optikai szenzor lesz a jó megoldás.
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Én is építettem a két videó alapján es nagyon bevált század pontos!! Én már most kicserélném a helyedbe amíg nem szánt bele a fúvóka a tálcába / üveglapba!
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2019
(#) Tinky válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Én majd kiakarom próbálni fej rögzítését nyúlásmérő bélyeggel, asztalszintezéshez.
Bővebben: Link
(#) bbatka hozzászólása Szept 17, 2019 / 2
 
Úgy gondoltam ezt érdemes megmutatnom. Gyorscsatlakozóhoz készítettem toldót (3/4" Whitworth menet) Anyaga kék színű ABS. A nyomtatóm gyári. Anycubic I3 Mega
(#) zsoltee0001 válasza bbatka hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Szuper.
Nem 0,2-es rétegvastagság, gondolom.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Ezt a fajta szenzort használom: Bővebben: Link
Most kipróbáltam és látja az üveget.
Van még egy jópár darab, aki eljön érte, annak adok szívesen.
Üdv
Következő: »»   120 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem