Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   121 / 199
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Nektek a
  1. DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT

Érték mennyi? Tehát hány lépés /mm a XY?
Mennyi számít jónak?
Üdv
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 17, 2019 /
 
Megjött az egyik energialánc, ez futotta az Y és Z-t, még az X van hátra.
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Ez photosensor még jó hogy látja !! De nem tudom menyire lehet ez pontos!
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2019
(#) zsoltee0001 válasza remiasa hozzászólására (») Szept 17, 2019 / 2
 
Mérőórával mértem, 10 mérésből 10-szer 1 századon belül volt, az elég pontosnak számít?
Nagyon meg vagyok vele elégedve, ki is hajítottam a BL-touchot.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2019
(#) bbatka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
0,1-es rétegvastagság. 5,5 óra volt a nyomtatási idő 50mm/sec sebesség mellet. A nozzle gyári 0,4mm-es. Vettem hozzá 0,2mm-est is. Egyszer ha sok időm lesz kipróbálom.
(#) atus1981 válasza András123 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Én a 3mm-es üveg alá 0,08-as hézagoló lemezt tettem. 8mm-es érzékelésű szenzor nem "látta" az alu heatbed-et ha rátettem az üvegre közvetlen. Csak mondom
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Nem vetem el egyenlőre az induktiv szenzorok használatát, a CNC marómon is tökéletesen működnek. X és Y irányban , biztosan megtartom a 3D nyomtatón. A Z szintezését meg majd később eldöntöm mivel legyen. Nekem a gép építése sokkal fontosabb mint maga a nyomtatás. Szeretek kísérletezni . Ha valami nem jön össze elsőre akkor majd addig csinálom amíg jó nem lesz.
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Hali!
Ez nem szabadon választott, olyan mint amilyen menetemelkedésed van és ahány (mikro)lépésszámú a motorod/vezérlőd...
(#) zsoltee0001 válasza bbatka hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Ilyesmit még nem mernék ABS.ből nyomtatni, majd később biztos menni fog, nekem tutira bele szaladna a tapétavágó.
Márpedig itt van igénybevétel rendesen, belül is van menet? Mert nem világos a másik vége.
Üdv
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Idézet:
„DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT

Érték mennyi? Tehát hány lépés /mm a XY?
Mennyi számít jónak?
Üdv”
. Ezt mindenkinek egyedileg kell kiszámolnia a gép alkatrészeinek paraméterei alapján.Ha a motorod 1,8 fokot tud 1 inpulzusra akkor 200 x 1,8= 360Fok tehát 200 inpulzus tesz ki egy motorfordulatot. Meg kell nézned hogy mekkora menetemelkedésű az orsód, vagy ha szíj esetében a fogak száma, áttétel aránya. Ki kell számolnod hogy egy motorfordulatra hány mm a tengely elmozdulása. PL egy fordulat (200step) = 5mm (ennyi a menetemelkedés) akkor 200:5 =40 tehát ,40 step= 1mm ezután figyelembe kell venned a mikrolépés beállítást PL 1/32 akkor a 40X 32=1280 step =1mm
(#) zsoltee0001 válasza pipi hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
A jó-előbb volt egy vita, hogy melyik vezérlő jó, meg melyik rossz.

Ezért voltam kíváncsi, hogy akinek jó vezérlője van, nyilván sok lépésből tesz meg adott hosszt (1mm-t) ebből tudnék viszonyítani arra, hogy az enyém rossz-vagy jónak számít.
Üdv
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Idézet:
„Ezért voltam kíváncsi, hogy akinek jó vezérlője van, nyilván sok lépésből tesz meg adott hosszt (1mm-t) ebből tudnék viszonyítani arra, hogy az enyém rossz-vagy jónak számít.”


Nyomtass egy kalibrációs kockát és azzal 2 perc kalibrálni a step/mm-ert.
(#) MCMLXXXII válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Szia!
Én ezt az oldalt tudnám ajánlani meg egy toló mérőt

https://blog.prusaprinters.org/calculator/
(#) hunagyp válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 17, 2019 / 3
 
Nem attól "jó" egy vezérlő, h több vagy kevesebb lépésből tesz meg 1mm-t
Előolvasmány microstepről: Bővebben: Link - spoiler, nem feltétlen a nagyobb a jobb (lásd nyomaték)

A4988 - max 16u lépést tud, jó kis vezérlő, a mai "fiataloknak"/kezdőknek már hangosnak számít, de kimész vele a világból, szimplán csak jó
DRV8825 - max 32ulépés, szintén jó kis vezérlő, több áramot elvisel, mint a fenti, egy bibije van, bővebben: Bővebben: Link - spoiler: ez indította el a diódás kis pcb-k elterjedését, amit aztán a csecsemőtől az aggastyánig bárki pakol bármilyen driverhez, divatból
TMC2208/9, TMC2130, 2660, TMC5160 stbstb széria - itt már a kánanán van microlépés terén. Pl. interpolált 256 is megy, steahlchop v1/2 módok (halk üzemmód, cserébe kisebb nyomaték, kisebb gyorsulás/jerk elviselése layer shift nélkül), spreadcycle mód (picit hangosabb, cserébe jó a nyomaték), sensorless homing, UART/SPI konfigolási lehetőség (nem kell jumperrel vesződni) az utolsó kis apróság beállításához is akár
komolyabb ampereket is tudnak a nagyok, stbstb
pl 220x datasheet
LV8729 - ez már 128 ulépést tud natívan (nem mintha szükség lenne rá), manapság divat ezt ajánlani extruder motorhoz annak, aki TMC-t akarna oda tenni bár spreadcycle-ben a tmc is simán okés
(#) remiasa válasza hunagyp hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Nekem kombinálva van X Y tengelyen TMC2208 uartba a többi A4988 és szinte nincs is hangja, a ventilátorok hangja nagyobb, ezeket még nekem is le kellesz cserélnem valami csendesebbre.
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Nekem így minusz két század van, de tapasztalatom szerint motortól is függ!!




  1. //#define DISTINCT_E_FACTORS
  2.  
  3. /**
  4.  * Default Axis Steps Per Unit (steps/mm)
  5.  * Override with M92
  6.  *                                      X, Y, Z, E0 [, E1[, E2[, E3[, E4[, E5]]]]]
  7.  */
  8. #define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT   { 80.3, 80.3, 400, 85.22 }
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2019
(#) bbatka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Nincs benne menet. Egy nagynyomású mosóhoz készült. Ezen folyik be a csapvíz. Hagyományos tömlőhöz készült a csatlakozó, AWAB bilincs szorítja rá. Remélem a tömlő nem fog lecsúszni, a recét lefelejtettem a csatlakozóról.
(#) zsoltee0001 válasza bbatka hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Értem már, először erre gondoltam.
A méreteket egy az egybe lekoppintottad, vagy pluszosra csináltad.
A gyári csonkok elég gagyik, van, hogy levágja a nyomás
(#) bbatka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
A menet mérete pont akkora, amelyet a szabvány előírt. Az ABS zsugorodik és így a menet is lötyögős lett, de pont jó. Abban az esetben ha az anyát is én gyártottam volna, akkor azt már plusszosra kellett volna rajzolni. Az ABS-nek nagy a zsugorodása.
(#) zsoltee0001 válasza hunagyp hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Az az igazság, hogy még nem szembesültem az 1/16-od ulépés hátrányával, a hangja, meg egyáltalán nem zavar, főleg, ha a csendesség a lépésvesztés rovására válna.
Kerestem, de nem találtam videot ami a különböző vezérlők ugyanazon tárgyon való nyomtatásából fakadó különbségekkel foglalkozna.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza remiasa hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Nekem 45 lépés/mm az X és Y.
Üdv
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Hali!
Ha ennyire kíváncsi vagy, nálam piros anet vezérlő, x-y 80 step/mm
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2019
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Hoppá, bocsánat ez még a régi A4988 beállítás .
(#) zsoltee0001 válasza bbatka hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Szilárdságban a 0,1-es réteg vastagság jobb mint a 0,2?
Üdv
(#) András123 hozzászólása Szept 21, 2019 / 2
 
Találtam egy nagyon jól megfogalmazott hibaelhárítási útmutatót, a 3D nyomtatási problémák megoldására. Ajánlom mindenkinek aki most kezd ismerkedni a témávalLINK
(#) bbatka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Nehéz kérdés. Még nem csináltam töréstesztet. A 0,1mm-es rétegvastagság a menet szépsége miatt kellett. Jelenleg 0,4-es fúvóka van a nyomtatóban, de vettem 0,2-est is. A télen majd több időm lesz kipróbálom a 0,2-est. Gondolom még szebb lesz a felület.
Ha már szilárdságnál tartunk, az ABS ebből a szempontból nem a legjobb. A lenti képen látható ponyva tartó elemeit újra kell gyártanom PETG-ből, mert az ABS törik mint a ropi és az UV-t sem szereti. A PETG-t (kék színű) meg nem szeretem , mert összekoszolja a nyomtatót és hajlamosabb eldugulni és pókhálóz.
(#) zsoltee0001 válasza bbatka hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Legjobb törésteszt: rétegek közé a tapétavágó, ha át lehet nyomni rajta, akkor nem jó.
Idézet:
„ABS törik mint a ropi és az UV-t sem szereti.”
Az ABS bírja az UV-t és nem kellene törnie elvileg, akkor nálad is a rétegek közötti kötődéssel van gond.
Sajna amit eddig tapasztaltam ABS-el kapcsolatba: Ha a tárgy túl szép, akkor szilárdságilag ***.
Ami eddig a fórumon nem hangzott el, az, hogy külömböző méretű tárgyat, külömböző beállítássokkal és módszerekkel nyomtatunk.
Egy rövid rétegidejű tárgyat nyitott terű 85 fokos bed, 0 tárgy és fej hűtés mellett atom masszívan nyomtatok, de egy 1-2 perces rétegidejűnél már nem lesz jó.
Ha nagyon kicsi, akkor pl András123 által mellékelt leírásba található módszer, egyszerre több tárgy nyomtatása, így van idő visszahűlni a képlékeny állapotból.
Vagy, másik módszer, Gcode átszerkesztőbe, minden rétegnél elküldeni a fejet pihenni (Nagy Attila timelapse video készítés)
Szóval, szerintem nagyon szűk az a határ amivel szilárd és valamennyire jól kinéző ABS-t lehet nyomtatni (ez most a saját tapasztalat, lehet, hogy később változik)

Most jött Kínából piros PETG, azzal is még csak ismerkedési fázisba vagyok, de szerintem nem kellene így pókhálósítania, retraction érték nem kicsi?
Üdv

Ejnye!
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) bbatka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Valószínűleg tartom hogy az ABS anyagok tulajdonsága gyártó függő. Én a Sunlu termékeket használom. Ez biztos hogy törékeny és az is tapasztaltam hogy a napon 4 hónap után még inkább törékennyé vált a naptól. Amiről eddig nem beszéltem. A munkadarab nem tömör! Szemre úgy látom hogy jól tapadnak a rétegek. Becsatoltam egy képet a maradványokról.
Érdekességként a zöld anyag TPU. Ezt csak kis sebességgel 20mm/sec tudom nyomtatni, mert elakad.
(#) bbatka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
"Most jött Kínából piros PETG, azzal is még csak ismerkedési fázisba vagyok, de szerintem nem kellene így pókhálósítania, retraction érték nem kicsi?"

Fogalmam nincs. A Cura beállításai ugyanazok, mint a többi anyagnál. A PETG kényes anyag. Jelenleg 230C-on nyomtatok, mert már 240C-on elveszti a színét és ronda lesz a felülete is.
(#) zsoltee0001 válasza bbatka hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Nekem fekete Herz van ABS-ből, szilárdságilag nagyon jó, ha mindent jól csinálok (ritka).

Most indítottam egy PETG-t 240/85, nyitott, nagyon minimális tárgyhűtés, 0,1 rétegvastagság, szép nagy fogaskerék lesz kb 3 óra múlva, ha minden stimmel.
Üdv
Következő: »»   121 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem