Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   3 / 5
(#) hmzs válasza nem hozzászólására (») Szept 24, 2012

Nem olvastam vissza az ekg témában, így nem tudom a konkrét alkalmazást. Azonban
szerintem nézd meg az általad linkelt adatlapot jobban. A 17. oldalon ott a blokkvázlat az ic belső felépítéséről. Ha a többi katalógusadat nem is mond semmit, ez csak érthető. Nem tudom miért akarok a ref bemeneten elcibálni a kimenetet, alapvetően nem erre való. A műveleti erősítők alapban a két bemenetük közti különbséget erősítik (differenciál erősítő). Továbbá nem értem a szimmetrikus, aszimmetrikus táp gondot sem, ameddig a műveleti erősítő maximális tápját nem léped túl - a bemeneteken sem! -, addig működni fog. Ha nem azt csinálja amit elvársz, nem biztos hogy az áramkör a hibás
(#) El_Pinyo válasza nem hozzászólására (») Aug 22, 2012
Maga a két erősítő lehet, hogy paramétereiben nem tér el drasztikusan egymástól, viszont a CMRR értéke nem csak a műveleti erősítő paramétereitől függ, hanem a köré pakolt külső alkatrészektől is. Az AD624 nagy előnye, hogy nagy pontosságú ellenállások vannak a tokba integrálva, melyeknek hőmérséklete ráadásul jó közelítéssel azonos. Ezt nem nagyon lehet ésszerű kereteken belül überelni. Sajnos az ekg esetén óriási jelentősége van a nagy CMRR-nek, mert a zaj (50 Hz) frekvenciája beleesik a hasznos jel frekvenciatartományába, így nem lehet hagyományosan szűréssel eltávolítani sem.
(#) nem hozzászólása Aug 22, 2012
Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítségeket! Most egész emberien működik a cucc. A bemeneteket 1µF-os fóliakondikkal választottam le, a bemenetek közti DC-elmászást a bemenetek közé tett 200KOhmos ellenállással szüntettem meg(ez volt az optimális, amin a jel még megmaradt, de a DC szint nem mászik), a kapcsolás többi része a néhány napja belinkelt kapcsolásnak felel meg. (annak, aki nem tudja, miről beszélek: ekg építés volt a téma, és az előző 1-2 oldalon volt ezzel kapcs. értekezés).

Most mást szeretnék kérdezni (és továbbra is a műv.erősítő topicban maradva, mert ide tartozik).

A neten talált kapcsolások közül több is az Analog Devices AD624A műveleti erősítőjét javasolja. Namost ez egy berendezés esetén tök jó, de mondjuk nagyobb tételben azért már necces, mert 5-8 ezer magyar királyi forintért osztják ezeket az erősítőket. A kérdés az, hogy miért .. vagy pont hogy miért nem indokolt ennek az erősítőnek a használata? Működhet a dolog egy másik, tök hagyományos, 100ft-os, kiszajú műveleti erősítővel is? Pl egy LM358N-el? Nem értem, miben olyan jó a 624-es, hogy mindenki azt ajánlja.

Ha valakinek van ötlete...

Köszönöm!
Ádám
(#) nem válasza kendre256 hozzászólására (») Aug 17, 2012
aha, rendes ekg csöcsöket használok, vezető folyadékkal. a végcél egyébként egy olyan kis ekg lenne, amihez nem kellenek ilyen exra csöcsök, hanem a két hezével megfogja az ember és megy, tehát a problémát úgy kellene megoldani majd, hogy úgy is működjön. létezik egyébként ilyen, csak még ott nem tartok, hogy hogyan. van egy olyan karóra kinézetű mini-ekg, hogy felveszed az egyik kezedre, alul érintkezik a csuklóddal, a másik kezeddel ráfogsz a tetejére (másik elektróda) és teljesne gasza ekg-t ad (tehát nincs lábcsímtető meg semmi ilyesmi). ilyesmi lenne majd a cél.
(#) kendre256 válasza nem hozzászólására (») Aug 16, 2012
Kérdés:
Rendes, "hivatalos" ekg elektródákat használsz Pl. ilyeneket, némi zselével kombinálva? Ha nem, akkor szerintem ez lehet az ok.
(#) nem válasza kadarist hozzászólására (») Aug 16, 2012
persze, abban igazad van, hogy ha tiszta ekg-t akarsz és egyéb izommozgás hatásától elkülönítettet, akkor nyugalomban kell végezni, de ugye ez még nem indokolja a DC eltolódást. illetve ahogy GPeti1977 is írja lentebb, létezik terheléses ekg vizsgálat is.

de köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdéssel és minden további javaslatot/tapasztalatot szívesen fogadok!
(#) kadarist válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 16, 2012
A terheléses elvezetéseit ne hasonlítsd össze ezzel a megoldással, na meg a készülék is profibb. Én is kísérleteztem ekg-vel, tapasztalatból (is) írtam az előzőeket.
(#) GPeti1977 válasza nem hozzászólására (») Aug 16, 2012
Tegyél a bemenetre kondit az erősítő bemeneteit meg >10MOhm ellenállással kösd testre, a kapcsolás még így is zajos lesz mert a jobb lábat az elektródával meghajtják a zaj, brumm ellenfázisával. A neten keress ilyen kapcsolást.
A DC fesz a fém elektróda miatt keletkezik (galvánelem) azért jó a kondis leválasztás.

A terheléses ekg-t is meg lehet csinálni nem zavarja a gépet hogy közben futsz a szőnyegen.
(#) kadarist válasza nem hozzászólására (») Aug 16, 2012
Szia!
Azt ugye tudod, hogy, hogy az ekg-vizsgálatot teljes nyugalomban kell végezni, mert a test izomműködése keltette feszültségváltozások jóval erősebbek, mint a szív ingerkeltő központjának jelei.
(#) nem hozzászólása Aug 16, 2012
sziasztok!

van egy kis gondom egy AD624AD műveleti erősítővel.

adatlap:
http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/analogdevices/AD624BD.pdf

kapcsolás:
csatolom a kapcsolást, amit összeraktam. a PS2506 egy opto-leválasztó, ezt nem építettem bele egyenlőre, és az azt követő szűrőfokozatnak (bár az össze van rakva) sem hiszem, hogy sok köze lenne a problémához.

input:
amit rákötök a bemenetre: a két kezemet (kezdetleges ekg áramkör próbálkozás.) szintén zárójelben: amikor jól működik, egész jól kivehető a szkópon az ekg, tehát a kapcsolás alapvetően működőképes, némi szűrés meg árnyékolás azért majd még kell neki, de amivel most elakadtam, az más jellegű.

a probléma:
az erősítő kienete randomra elmegy plusz vagy minusz tápra... és nem is mindig pillanatszerűen. tehát a kimenetet figyelem (még a szűrő előtt) szkóppal, miközben a bemenetek a kezeimre vannak kötve. a jel AC tartalma tök jó, ekg szerű, DE: a DC szintje fel-le mászkál, többször is kiakad tápra. ha leveszem az egyik vagy másik vagy mindkét kezemről az érintkezőt majd újra megfogom, néha átugrik a másik tápra (mármint a pozitív és negatív táp közt), néha jó lesz, néha marad ugynazon a tápom. amikor "jó lesz", tehát a DC szintje bekerül a két táp közé, akkor is mászkál a DC fel-le.. és amíg a tápfeszeken belül mozog, tök jó az AC-tartalma is, amikor kiakad tápra, természetesen vége a bulinak.
(ha összeérintem a két bemenetet, tehát 0 a differenciál bemenet, akkor stabilan nulla a kimenet is, tehát akkor jól működik)
túlragoztam, de mindenképp azt akartam, hogy az olvasó lássa maga előtt a jelenséget.

kérdések:
mitől lebeghet a bemeneten a DC-szint? nem hiszem, hogy ekkora DC-k keletkeznének az emberi testen (ja hozzátenném, a lábam közben le van földelve a kapcsolás középfeszültségéhez).

lehet-e hibás a kapcsolás és valami nincs neki definiálva? például az adatlap szerint a 4-es és 5ös láb (ami nálam nincs beforrasztva) a bemeneti DC offset állító... dehát az arra való, hogy a hőmérséklet miatti offsetet kompenzálja vele az ember, elvileg nem kell bekötni. és mivel nulla differenciál bemenetnél nincs gond az offsettel (akkor nem mászkál a kimenet), ezért megint csak nem hiszem, hogy ez segítene.

milyen egyéb ötletetek van?

köszönök bármilyen segítséget!

ádám

ecg.jpg
    
(#) Imi65 válasza mc-4 hozzászólására (») Máj 4, 2012
Részletesebben is kifejthetnéd, mit is akarsz csinálni (egy csőszerű foglalattal).
Bedugod a cső helyére, és az érintkezőkön (lábakon) akarsz valamiféle áramokat mérni. Gyanítom, ez lenne a terved.
Sajnos az Ambu-babára hiába kötsz ekg-t, nem lesz értékelhető görbe. Ha ezt dugod a cső helyére, hol lesz maga a cső? Egy dinamikus eszközt nem lehet helyettesíteni passzív hálózattal (de, egy bizonyos munkapontban lehet, erre az Ohm -törvény ad lehetőséget, kiszámítod az ellenállás értékét, majd megmérheted, hogy: Jé, tényleg annyi áram folyik rajta, mint amit kiszámoltam!). Ennek mi értelme lenne?
A cső egy többváltozós eszköz (egy adott érték több minden függvénye), nem tudod modellezni, csak csővel. Felesleges pénzkidobás volna ez a terv.
Maradj a jól bevált módszernél. Soros ellenállásokon feszültségmérés, és ebből áramszámítás (az ellenállás érték alapján)!
(#) pucuka válasza bzumi hozzászólására (») Ápr 7, 2012
Éppenséggel oda is lehet, de nem csak ez a célja. Az inverterek, kapcsolóüzemű tápegységek, fázishasításos teljesítmény szabályzók, kefés motorok különösen nagy teljesítmények esetén a hálózatra nagyfrekvenciás zavarjelet küldenek, amit a hálózati kábelek vidáman lesugároznak, meglehetősen széles sávban. Ez alkalmasint lehetetlenné teszi a rádióberendezések (rádió, TV) használatát a környezetükben. Ezt a zavarsugárzást tartja kordában, ill csökkenti az előírt szintre. Fordított esetben, a hálózat felől érkező zavarokat tartja távol az erre érzékeny berendezésektől. (EEG, ekg, stb)
(#) Medve válasza daniel hozzászólására (») Ápr 6, 2012
Hello, ez itt egy Corsa "ekg"-ja, szintén Bosch vezérlés. 0,7-1mS-os impulzusokról van szó (az injektoron), ami egy terhelés nélküli gázfröccs esetén sűrűsödik. Így ha analóg módon akarsz mérni, elég csak átlagolni és a feszültséget mérni ugyanúgy, ahogyan a fordulatszámot mérik, csak egyszerűbben, mert a monoflop fokozat már nem kell. Én, -autóról legyen szó- inkább az analóg kijelzést preferálnám, mert készítettem ugyan digitálisat is, de vezetés közben csaknem használhatatlan volt. A hitelessége pedig ugyanúgy kérdéses, mindkét változatnak. (Én is egri vagyok)
(#) tomikapc válasza zoli_varga hozzászólására (») Márc 11, 2012
Ha bemegy az ember vagy beviszik orvoshoz, akkor nem fogja elengedi az orvos. Gondolj csak bele, az ő felelőssége ha elengedi és mégis lesz szövődménye. Engem nemrég rázott meg a 240, de csak éppen és mégis éjszakára benn kellett maradnom, vérvétel, ekg, szívmonitor stb.
(#) tomikapc válasza zoli_varga hozzászólására (») Feb 1, 2012
De, felelőtlen voltam. 3 konnektor volt a helyiségben, abból kettőt egy kismegszakító kapcsolt, ezeket ellenőriztem is szerelés előtt fáziskeresővel és multiméterrel, viszont a harmadikat már nem. Az másik kismegszakítón volt.
Egyébként tegnap előtt: ügyelet -> sürgősségi -> vérvétel -> ekg -> szív monitorozás reggelig -> hazaengedés.

Legalább van egy jó vérképem
Innentől meg fázisceruzával a zsebemben járkálok és minden fém test érintése előtt ellenőzöm.
(#) Kovabe válasza zsalesz hozzászólására (») Okt 17, 2011
Bocsi a csunya rajzomért de igy sikerölt a tágtartály az amiben egy ekg vonal van a másik pedig egy rugoterhelésü biztonságiszelep. És még én is észre vettem valamit hogy mivel vegyestüzelésü kazán van ezért a keveröszelepet lekén cserélni egy termosztatikusra hogy állando legyen a hömérséklet.
(#) DuMatyi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 22, 2011
Ha emlékszel még, 2 éve próbáltalak meggyőzni, hogy először egy szakma, utána a felsőoktatás. Én így csináltam, csak ajánlani tudom. Az országban az egyik legnehezebb technikusit végeztem, írd és mondd volt rá példa, hogy éjjel kettőig készítettem a terhelésgörbe jegyzőkönyvét az ERBE T400-hoz, vagy szórásfüggvényt, esetleg ekg határfrekvenciát és egyéb átviteli jellemzőket... A beugró (technikusin!) az érintésvédelmi felülvizsgálat volt. Papíron is meg lemérve is. Ha papíron nem tudtad (beleértve a hibaszázalék-számítást), akkor négy azaz négy elégtelennel lettél gazdagabb, mivel nem csinálhattál SEMMIT tovább.

Ezek a "zsopatások" felkészítettek a további egyetemi / főiskolai "nagybetűs" életre. Persze az elsőt így is elbuktam, de 180 fokos fordulatot vettem, és ennek köszönhetően már szeptemberben a mesterképzést kezdem el. Aki gimnáziumból megy, első félévében csak pislog, és nem érti, hogy miért húzták meg a tárgyak feléből. Azért aranyom, mert ez már nem dedó. Felvettünk a fejkvóta miatt, és sok lépcsőt állítunk, hogy bukjatok el. Aki mindent túlél (cca. 30-50%), abból mérnök lesz, vagy akármi más.

Aki szakközépből, netán egy erős "zsopatós" technikusival, továbbá egy jó szakmai érettségivel, nagyobb esélye van rá, hogy ne bukja el. (Puskás, Széchenyi és társai szakközepek...)

És a felsőoktatásban sok lépcsőnek - AMI EGYBEN BUKTATÓ IS - értelme is van: tágítja a tudatot, és szanál. Aki nem oda való, kihullik. Ok lásd lentebb: hány embert vesznek fel? Az agy a kognitív pszichológia szerint - erősen sarkítva, le- és átfordítva "elektronika nyelvre": "huzalokból" áll. Minél több ismeretlen szituációt oldasz meg, annál több megoldási séma (huzal) van a tudatodban, és ezek egymással kapcsolatban. Ha új és merőben más problémával kerülsz szembe, annál akkor esélyed van (több esélyed), hogy megleld a megoldást, minél több ilyen "pókháló" van az agyadban. Valamelyik jó eséllyel többé-kevésbé a problémádra adaptálható. Ha nem, akkor törd az agyad, csak neked lesz jobb.

A "kábelezős" folyamat döntően az ember életének első 30 évében zajlik, utána lassul. Megerősíti ezt az egyik ismerősöm, aki 45 évesen tette le a diplomát, 43 évesen kezdte.
Panaszkodott, hogy 3 éve még "jobban fogott az agya..." Azaz: minél előbb és minél többet tanulni, mert később sokkal nehezebb lesz, és amit ma elmulasztasz, holnap dupla vagy tripla erőfeszítéssel kapod meg a felét, vagy azt sem.
Persze kivétel, aki egész életében szellemi munkát végzett Az egyik volt (főiskolai) tanárom 40 éves korában tette le az orosz szakot.


Aztán cinikusan kifejezve: egy másik volt tanárom mesélte, amikor elkezdte a könyvtár-töri szakot:

A prof az első előadáson a 100 fős évfolyam előtt mondta: Itt ugyanúgy 20, az egyetem elvégzésére alkalmas ember van, mint évekkel ezelőtt. Csak akkor felvételiken szűrtünk, és nem volt lemorzsolódás, most meg felveszünk mindenkit, és utána szanálunk. Nem kell - és nem is lesz - ennyi diplomás.

Tehát nem lesz mindenkiből mérnök / közgazdász / menedzser vagy akárki, attól hogy felveszik. Akkor legyen üdvrivalgás, és öröm, ha talárban átveszi a diplomát vagy a fecnit (nyelvvizsga hiányában - mert a kutyát nem érdekli. Az egyik barátom jópár éve fecnivel dolgozik, és jól dolgozik...)

Persze nem kell minden huzalt magadnak kialakítani, mások már megtették előtted. Tessék olvasni. A hipermédia tudás nem tudás, mivel nem épülnek szorosan egymásra az ismeretanyagok. Viszont egy könyvet épeszű ember oldalról oldalra olvas, közben az azt író gondolati huzalját (fejezetek egymásra épülését) elsajátítja. Persze amikor már az írást sem tanítják Amerikában... Mit várok én?! De mindegy is, nem nekem fáj. Bizonyos "nemzetekért", melyek sosem voltak azok - nem kár.

Tehát az említettekhez egy-két olvasnivaló:

Mi lesz velünk hagyományos olvasás nélkül?

Stupid americans...
(#) bbalazs_ válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 9, 2011
Az ember rajta ul a biciklin. A kezelogombok karnyujtasnyi tavolsagban. Nagyjabol felorankent egyszer allitod. Ezt valoban ERDEMES telefonrol kezelni...szerintem netrol meg trendibb lenne

De hogy konstruktiv is legyek:
Valami van, ami a terhelest vezerli. Ez lehet pl egy elektromagnes vagy egy pici motor, ami a nagy permanens magnest kozeliti-tavolitja az orvenyaram tanyerjatol. Ha ezt megtalalod, akkor onnantol kezdve mar suti az egesz. Szoval szet kellene szedni az elso kerek boritasat es megnezni, hogy mi vezerli a terhelest. Ez az egyetlen szabalyozas, meg gondolom egy fordulatszammero valahol erzekel. Talan van rajta pulzusmero vagy ekg (ha van ket fem a fogantyuknal).
Egy PIC, egy fet meg kis programozas. Aztan szamolgatas a tobbi.

A PC kapcsolatot ugy tudom elkepzelni esetleg, hogy a gep neked vetit egy tajat, melle letarolod a domborzatot es ehhez igazitja a terhelest. Sima soros vonalon elkuldi.

Persze, sokkal trendibb lenne a blutooth vagy Wifi.
(#) Hurka válasza Szupervigyor hozzászólására (») Márc 20, 2011
Hello!

Anno ezzel a kapcsolással én is szemeztem, de szörnyen torzít + nem jó a tranziens átvitele. Amit én javaslok:
1., standard ekg differenciálerősítő építése különálló műveleti erősítőkből (nagyon érzékeny az alkatrészek szórására)

2., ún INA (instrumentation amplifier) alkalmazása (előnye, hogy egyszerűbb + jobb a jel-zaj viszony, hátrány az, hogy igen drágák). Ilyen INA például az INA118 (Texas Instruments/BurrBrown), illetve az AD620 (nekem ez vált be a legjobban). Azánlott ezt az IC-t kis erősítésre (kb 8x) beállítani, jobblábhajtással (right leg drive-val) együtt alkalmazni, majd ezt egy 0,03Hz-es felülátarasztővel folytatni, egy következő fokozatban tovább erősíteni, ezt egyetleg egy többfokozatú szűrőre (aluláteresztő vagy sávzáró szűrőre) vezetni, majd ezt a jelet egy kimenő buffererősítőre vezetni (feladata az impedancia illesztése, ennek erősítése lehet egységnyi is). Nekem ez a módszer vált be a legjobban! Amin el lehet még hasalni, az az elektródavezeték, itt is érdemes jóféle árnyékolt vezetéket használni. Ajánlom az egyszerhasználatos ötapadó, polisztirol-alapú monitoring elektródákat.

Remélem tudtam segíteni!

Üdvözlettel: Hurka

(u.i.: az enkelofalográfos erősítő felépítése ugyanez, csak a szűrőfrekvenciák és az erősítésértékek eltérőek. Jó kisérletezgetést az agyhullámokkal!)
(#) p_istvan válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 27, 2011
A banándugóról és nem az aljzatról beszéltem:
jó pl. a késes banándugó nem szép de biztos érinkezést ad, vagy amit a profi műszerekben (pl ekg, este teszek fel róla képet) használnak, vagy hasonló amit hangszórókhoz is szoktak alkalmazni, ezeken a rugók nem fordulnak el a banándugón.
A csavaros szorítású banánhüvelyből pedig gyártanak sokfélét, az általad elérhető szaküzletben kérdezd meg milyen van nekik. Vagy pédául a l@mex-ben a 43-04-34, 43-04-40, 43-13-29, 43-13-30 cikkszámú.
(#) Fastra válasza Ati79 hozzászólására (») Jan 22, 2011
Fut a piros csík mint az ekg

http://80.249.168.50/thaliaklub/05_20070423_kigyujtesgaleria_pollenszuro.htm
(#) klimás56 hozzászólása Jan 4, 2011
Orvos így szól a pácienséhez:
- Azt hiszem, csinálnunk kéne egy ekg-t.
- Hát, ha szükséges..
- Nohát…Nekem megvan a kapcsolási rajz, maga meg elektromérnök, igaz?

A szőke a KRESSZ vizsga élményeit meséli ugyancsak szőke barátnőjének:
- Képzeld, a körforgalom előtt ott volt a 30-as tábla egy körben, végig is mentem 30-szor, és mégis megbutam.
- Lehet, hogy elszámoltad...

A mérnök meghal és a pokolra kerül. Hamarosan igen elégedetlen lesz a pokol kényelmi szolgáltatásaival, ezért fejlesztésekbe kezd.
Nemsokára lesz légkondicionálás, lift és vízöblítéses vécé, és a mérnök igen nagy népszerűségre tesz szert. Egy nap az Úr felhívja a Sátánt telefonon és évődve kérdezi:
- Hát hogysmint mennek a dolgok odalent a Pokolban?
A Sátán erre:
- Nagyszerűen. Már van légkondicionálásunk, liftünk és vízöblítéses vécénk, és a mérnök megint dolgozik valamin.
- Micsoda?! - kiált fel az Úr. - Egy mérnök a pokolban? Csak tévedésből kerülhetett oda, neki nem ott kéne lennie, azonnal küldjétek fel ide!
- Szó sincs róla, jó hogy a csapatomban van, meg is tartom - így a Sátán.
- Akkor beperellek - szól az Úr.
A Sátán felkacag:
- Igen?! És hol fogsz találni egy ügyvédet?

Ha nem érdekel, hol vagyok,nem tévedek el.

Az alábbi történet állítólag megtörtént, de az islehet,hogy csak legenda.
Minden esetre tréfás, egyben tanulságos...
Két nyomozó adatgyűjtés céljából megjelent egy állampolgár lakásán.
Mikor az ajtóhoz értek, ott feküdt a lábtörlőn egy nagy kutya. Megpróbálták elzavarni, de a kutya kitartóan ott maradt és kiváncsian figyelte az eseményeket.

Nem volt mit tenni, becsöngettek.

Az ajtót kinyitotta a tulajdonos, a rendőrök igazolták magukat, elmondták,
miért jöttek, a házigazda beengedte őket. A bejárat előtt fekvő kutya felkelt és a
rendőrökkel együtt beballagott a lakásba.
A nyomozók leültek a szobában, elkezdődött a kérdezz-felelek. Egyszer csak a kutya a szoba közepén odasz..rt a perzsaszőnyegre.

A rendőrök csodálkozva néztek egymásra, a házigazda erősen vakarta a fejét, de senki nem szólt egy szót sem.
Miután a nyomozók végeztek, felálltak, elbúcsúztak és indultak kifelé, amikor a házigazda utánuk szólt:
-És a kutya? A kutyát nem viszik magukkal?
A nyomozók csodálkozva válaszoltak:
-Mi? De hiszen nem a mi kutyánk!

Tanulság?
Nem árt vigyázni a kóbor kutyákkal, mert kellemetlen meglepetéseket okozhatnak...
(#) zoli_varga válasza Busz hozzászólására (») Nov 13, 2010
Nekem is volt

bevisznek vérvétel (alkoholt is néznek !!!), jobb helyen ekg és vérnyomásmérés. valamint általában 72 órás megfigyelést javasolnak. Saját felelősségedre hazamehetsz amennyiben cselekvőképes személynek tartanak. Ha cégnél dolgozol irass baleseti jegyzőkönyvet!
A vérkép ilyenkor úgyis rossz eredményt mutat.

A TE döntésed!
(#) szabodenes hozzászólása Okt 24, 2010
Hali!
Van egy 120*250mm FF mátrix kijelzőm,amelyet egy ekg masinából szedtem ki.
14 drb százlábú meghajtóval (LH5022).
Ha minden igaz,akkor 2 db.27C512-esre volt kötve.
szerintetek lehet ezzel mit kezdeni,vagy túl költséges és bonyolult?
Köszi!
(#) bgsf válasza Busz hozzászólására (») Okt 23, 2010
Ha áramütéssel bevisz a mentő akkor nem igen sétálsz ki a kórházból. Akkor már égési sérüléseid is vannak, vagy törött csontjaid, ha leestél magasból.
Nem mellesleg ekg-n tartanak egy napig mert több órával az áramütés után is felléphet szívritmuszavar.
Két hónapja voltam alkalmassági orvosi vizsgálaton, és a munkaadóm beleírta a papírba hogy magasban végzett munka, feszültség alatt végzett munka... stb... A doki kérdezte: " Volt komolyabb áramütése? "
Mondtam: " Nem, mert sosem dolgozom amikor a hálózat feszültség alatt van. "
Mellesleg az üzemben minden betáp 300A-rel van biztosítva a trafóházban 400V-on.......
Amúgy meg kimehetsz a kórházból, legfeljebb a család eltemet és megsirat.... Ennyi.....
(#) p_istvan válasza abcdabcd hozzászólására (») Okt 17, 2010
Nézd át a kontaktusokat:
1 ; A banánhüvely ha csavaros akkor meg van rendesen szorítva az anya? Ha direkt van forrasztva akkor könyen lehet "hideg-forrasztás" a banánhüvely nagyobb tömege miatt, ha a páka hideg vagy kis teljesítményű.
2; A banándugó nem lötyög a hüvelyben, vagy könnyen forog? az olcsóbbak nem mindig adnak jó kontaktust, késes vagy a HIFI-hez használt hangszóró-csatlakozó banándugó jobb, vagy amit pl az ekg készülékekhez használnak.
3; A banándugóban és a csipeszben forrasztva van a mérő vezeték? a csavaros szorítás bizonytalan kontaktust ad, "kifolyik" alóla a fém mivel igen kis felületen szorít.
Maga vezeték milyen hosszú nem szakadt néhány ér benne, főleg a banándugóba és csipeszbe rögzítésnél.
4. A 33 nF forrasztási hibája is okozhatja.
5. Az üzemmód kapcsoló (L/C) érintkezési hibája is lehet az ok, ez a kapcsoló már többször okozott gondot, ezek az olcsó kis kapcsolók nem műszerbe lettek kitalálva...
(#) Hurka hozzászólása Aug 22, 2010
Én nagyon kisember vagyok a vezetékek hangjáról folyó vitában. Ám amit én tapasztaltam az az, hogy ekg elektródadrótnak sokkal jobb volt a 300 ft/m áron kapható ,,zöld kéterű árnyékolt", mint a 70 ft/m-es ipari hulladék. Itt a ,,jobb volt"-on értsük azt, hogy jóval kevesebb ,,zajt" (az ekg-nél leginkább az 50 Hzről beszélünk) szedett össze a környezetéből. De az ekg jelek eléggé speciálisak, igen kis amplitúdójúak, kisfrekvenciájú felharmonikusok, stb.)
Üdv: Hurka
(#) zozzzy hozzászólása Aug 18, 2010
Üdvözlet.

A következő a problémám. Adva van egy ekg készülék, mely egy defibrillátor része. A defi működik. Az ekg is éled, de hibaüzenetet küld. Kisilabizáltam, hogy timekeeper gondja van. Megbontottam a kütyüt és leltem benne egy M48T02-200PCI típusú timekeeper-t. Felhívtam egy-két boltot, de vagy nem hallottak róla, vagy csak timbuktuból tudják megrendelni. Ahol meg volt, ott csak alacsonyabb időzítésű (150-és és 70-es végű) volt. A kérdésem az, hogy alacsonyabb időzítésűre cserélem ki fekete lyuk nyílik-e meg, vagy működni fog. Továbbá, ha van cakkra típusazonos azt elég cserélni, vagy van még egyéb teendő vele?
(#) Stewe válasza voodoo hozzászólására (») Aug 16, 2010
Terheléses ekg alatt 200Ws -ig engedtek... a 300 már nagyon sok, a duplájával pedig talán vallatni lehet, testet edzeni biztosan nem
(#) gg630504 válasza proba hozzászólására (») Aug 8, 2010
Az érintésvédelem célja, hogy veszélyes mértékű áram ne folyjon át az emberen.
Veszélytelen folyhat.
Folyik is, sőt termel is, lásd ekg, jó esetben EEG.
Sőt, izomstimulálásra készüléket is árulnak.
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem