Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   2 / 5
(#) otvenkilenc válasza brato hozzászólására (») Ápr 6, 2017
Tudom régi a felajánlás de megköszönöm ha beszkenneled az EMG 4561 tipusú ekg készülék kapcsolási rajzát és a gépkönyvét.
(#) zsoltee0001 válasza szarkazsolt hozzászólására (») Jún 14, 2016
Ez nagyon gáz és nem csak a vezetőség részéről, hanem attól is aki ilyen szoftvereket kitalál, mi lesz a következő? Vállra szerelt kamera, meg ekg mint a bolygó neve halálba... És akkor csodálkoznak, hogy mindenki megy külföldre
(#) martin66789 válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 2, 2016
És a kimaradt képek.
Az itt látható narancssárga tranzisztor 10,7U ekg volt ott eredetileg az is már házimunkával, de én cseréltem másikra hátha az a rossz. A BF198T tranzisztorhoz nem nyúltam
(#) Simon mondja válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2016
Ha tetszik egy sound, minek változtatni. Ha változtatsz, minek más véleményét kérni.
Ha etalont keres az ember, akkormeg miért nem a fület méri?. Ez olyan mint a stereo szemüveges 3d. Sose nemlesz jó a filmen felvett anaglyph, mint amit PC-n szerkesztenek. Ebből következik, - Szkóppal jobb minden zaj.

Ezt sose lehet kimérni, ha nincs közös pont. Ami a fül.


(Ha lenne igény rá, ráakasztok valakire páciensmonitort, ekg-t, hogy 20 kilóhertz felett miváltozik.. 100 ember átlaga megmondja, hogy hol buzeráljuk a felharmonikust.) Mindent kellene mérni, és minden közepét. Itt mindenki hallaná ugyanazt. Onnan lehetne "tuningolni".
Ezazamisoselehetséges.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) Balint133 hozzászólása Jan 16, 2016
Sziasztok,

Vetnetek egy pillantast az alabbi kapcsolasra? A kapcsolas a TL494 IC adatlapjaban levo mintakapcsolas egy modositott/atszamolt verzioja a sajat igenyeim szerint. A kapcsolas stabilizalt 5V-t ad 1.5A kimeno aramig (elmeletben, mert meg nem kerult megepitesre).

Amire kivancsi lennek: vetettem elvi hibakat, bagatell dolgokat? Szimulatorban mukodokepesnek tunik a dolog. (kivetel ha nem rakok a kimenetre terhelest, mert akkor elegge ekg jellegu a negyszogjele az IC-nek es meghal a szimulator)

R5 ellenallassal kapcsolatban lenne egy fontos kerdesem. Ha leveszem, akkor az IC kimeno negyszogjeleinek "feneke" lesz mikozben meghajta a BD439-t. Ha feljebb vagy lejjebb veszem az erteket akkor is nagyon durvan torzul a negyszogjel. Ez az R8:R5 10:1 arany ami a legszebb jelet adja. Ez a jelenseg miert van? El tudna valaki magyarazni, vagy valami szakirodalmat kuldeni, hogy miert kell ide ez az ellenallas? Sajnos nem talaltam a temaban semmit.

Bocsanat, ha hulyesegeket kerdezek. Nemreg kezdtem el (ujra) elektronikaval foglalkozni, ez a kapcsolas is amolyan self-training projekt.
(#) pucuka válasza q765 hozzászólására (») Nov 2, 2015
Nem tudom, mi a szándékod vele, olyan nagyon átalakítani sem érdemes, a hosszú utánvilágításúernyője miatt. Viszont így lehet használni egyszeri lefutású jelek vizsgálatára, a kis sávszélessége miatt azt sem nagy spektrumban. (3 kHz) Az érzékenysége viszont nagy, ehhez elő osztót kéne tenni.
A négy drót négy tapaszhoz tartozott, aminek megfelelő elhelyezésével ekg jeleket lehet látni.
(#) Kovidivi válasza Gj hozzászólására (») Okt 20, 2015
Régen olvastam egy oldalt, ahol egy koma az agyhullámot akarta mérni, és sikerült is neki. Igaz, nagyon speciális műveleti erősítőket használt, és rengeteg ideje ment el rá. Nem tudom belinkelni, de ott is uV nagyságú jeleket erősített- és dolgozott fel. Talán innen elindulhatsz: Bővebben: Link
(#) bbalazs_ válasza Gj hozzászólására (») Okt 20, 2015
A jel frekije max 1kHz, szoval ezzel foglalkozni csak akkor kell, ha el akarod az egyes neuronokat kuloniteni egymastol vagy jelalakot akarsz vizsgalni.
El kell valasztani az ideg es az izom mukodese soran keletkezo feszultsegeket.
Az egyikert a motoneuron a felelos es a gerincvelobol indul, valamelyik idegen halad vegig es szerintem igen nehez regisztralni, mert a felettes izmok raszornak.
Maga az izomrost is bocsat ki jelet, annal erosebbet,minel tobb izomrost kerul ingeruletbe, ez tulajdonkeppen az elektromiografia. Ennek az amplitudoja a mV tartomany alja, ergo rendesen erositeni kell. A masik, hogy a test egy antenna, igy az 50Hz-et rendesen szurni kell lyukszurovel, ha normal kornyezetben akarod hasznalni.

A legegyszerubben az ekg jelet tudod meglatni (tulajdonkeppen tagabb ertelembe veve a sziv miogramjat), a ket kezeddel megfogod a drotokat es kb masodperces idokozonkent jon egy feszultsegcsucs. A karizmaid lazak legyenek kozben. Ha instumentalis erositot hasznalsz, akkor kell egy technikai fold is, ekg eseten a jobb bokara kotik. Mas izom eseten valahova az izomtol tavolabb kell elhelyezni.
(#) glazbox hozzászólása Máj 23, 2015
2 volt 2 ampert mertem, de valoszinuleg tarsulhat hozza az en multimeteremmel merhetetlen nagyfrekvencia, hatarozottan megcsapott es zsibbad az ujjam.
A doki is azt mondta 2 volt nem razhat meg, ekg oké. Eddig, ő amúgy 24 oras mgfigyelest javasolt volna.
(#) pucuka válasza q765 hozzászólására (») Máj 2, 2015
Van olyan szkóp is, amelyik tud FFT -t alkalmazni, de az nem az olcsó kategória.
Amit tehetsz, hogy a bemenetre teszel egy alacsonyfrekvenciás szűrőt, némi erősítésre úgyis szükséged lesz, ha ekg -nek szeretnéd használni.
(#) pucuka válasza CTAC hozzászólására (») Ápr 21, 2015
Idézet:
„akinek nem kimondottan otthona az elektrotechnika?”

Akkor nehéz lesz. A dobozka belsejét több áramkörből kellene összeollózni, és az, mint ilyen egyből biztos nem működik.
Vásárolhatsz viszont egy motoroknak készült fedélzeti interkom berendezést, meglehet nem olcsó, de tudja amire szükséged van. Igaz ennél többet is, dehát ha nem tudod útmutatások alapján megtervezni, akkor csak ez a lehetőség van, vagy valaki hozzáértővel megtervezteted. Az sem hiszem, hogy úgy olcsóbb lesz.
Az illesztő doboznak tartalmaznia kell ekgy kapcsoló áramkört, ami a hallhatót átkapcsolja a telefonról a PMR hangfrekis kimenetére. A kapcsolót a PMR hangfrekis kimenő jelének egyenirányításával, formálásával vezérelheted.
További probléma, ha a hedset -ről szeretnéd a PMR adásirányát is vezérelni, bár ez a PMR -ekben általában meglevő VOX áramkörrel megoldható. (egy ilyen VOX áramkört kell beépítened a hallgató átváltásához is)
(#) mikado válasza thecyrus hozzászólására (») Ápr 8, 2015
Mellékelve
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) kérdező hozzászólása Márc 23, 2015
Ki az abszolút villamosmérnök??
-Akinek az ekg-ja is négyszögjel...
(#) martin66789 hozzászólása Márc 5, 2015
Sziasztok
Kaptam egy régi retro rádiót. Típusa: RTF SATURN MR422 AM . FM Band Mono Receiver. Sajnos nem működik, H, K, R, URH és AFC módban sem szól rajta semmi sehol. A hátulján a 4 antenna kivezetésre mindre egy 2-3méteres darab vezetékeket kötöttem és azokat jó magasra tettem fel, de semmi így sem volt sehol sem hang, csak zúg egy cseppet. A bemenet jól működik.
Szétszedtem és láttam hogy rossz a hangoló modulja egy kerek akármi meg van benne repedve amin ha jól láttam akkor 1n van ráírva a fehér ic előtt. A másik ami rossz az a fehér IC félbe van törve, és a fehér ic mögött volt egy kondenzátor ami egy ónpacára hasonlít, valaki becínezte /szétégette az egészet nem tudok róla semmit sem leolvasni. A nyáklap aljára valaki tett még egy kis bővítést azt nem tudom hogy minek. Egy fekete tranzisztort amin ez áll: BF 198T
És egy narancssárga tranzisztort ami egy picit meg van repedve a lábánál a kerámia ez áll rajta: 30,7U6 ekg .

Hiányozni nem látom hogy hiányozna belőle valami. Kapcsolási rajzot találtam hozzá de nem mentem vele semmire.
Segítséget szeretnék kérni a megjavításában, ha lehetséges meg szeretném javítani. Ez 1983-ból való úgyhogy nem mai darab.

Bocsánat a képek minőségéért, de most csak telefon volt a kezem ügyében.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Feb 12, 2015
Mielőtt végképp letennél róla, amit azért melegen ajánlok, olvasd el mire jutott vele egyik fórumtársunk.
(#) kérdező válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 28, 2014
Egyszer egy sebész ismerős autót javított. Szinte félni kezdtem, mert a műhely tele volt műtős szerszámokkal. Durva volt, mikor infúziós üvegből adagolta a benzint, amivel alkatrészt mosott. (Szerintem még ekg szkópja is volt, amivel a motort vizsgálta, bár ezt csak feltételezem.)
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 19, 2014
Közben elkészült egy Propeller csip alapú oszcilloszkóp speciális változata egy 4 végtagi elektródás 6 csatornás ( I, II, II, aVR, aVL, aVF) ekg készülék, ez VGA kimenetre dolgozik.
(#) BESENYII válasza killbill hozzászólására (») Nov 2, 2014
Köszönöm!
Hú hát a linken csodák vannak! Érdekes - értékes dolgokat hoztatok össze!
A gyorsító paneles XC95144XL+ SED1330 az első látásra megfogott. Jelenleg is SED1330 az LCD meghajtója, de a PIC18 látom kevés ide.
Ahogy agyalok: egyszerű fűrészgenerátor hangolja a műszer VCO-ját úgy 3 hz-től 50hz-ig potméterrel állíthatóan, viszont a jel amplitúdója és kezdőfeszültsége is állítható mivel ez adja a frekvencia átfogást + mettől meddig mérjen a műszer /ha jitterezik a mért jel ezek ez áramkörök a hunyók/ Most így belegondolva lényegesen egyszerűbb a trigger ami indítja a 320 mintát mint a többféleképp változó feszültségből leképezhető. Meglehetne fordítani a dolgokat: a CPLD indítja a fűrészjelet, és szabályozza a frekvenciáját ami lehet pár fix lépés hiszen tárolódik a mérés.
A képernyőt úgy felül lehet írni mint az ekg monitoroknál használnak alacsony frekvencián az nagyon látványos - na ez csak ötlet..
A függőleges jelet logaritmikus detektor adja, itt a zaj frekvenciája magasabb mint a hasznos jelé ez DC-től néhány Khz-ig változik.
A raszterháló plusz néhány kiírandó dolog PIC C-ben még valahogy ment a CPLD viszont nem "eszi" a printf függvényt, forrasztani még valahogy megtanultam..
Úgyhogy valóban nagy ez a fa.
(#) benko_balazs hozzászólása Szept 28, 2014
Én úgy gondolom, hogy a Parsic , annak ellenére hogy megvannak a korlátai egy előrelépés a klasszikus programozási nyelvezetekhez képest. Lehet kissé erőltetett a hasonlat, de a windows operációs rendszerhez hasonlítom a dos-hoz képest. A grafikus környezet egy szabadságot ad, nem kell minden egyes parancs lelkivilágát Freud-i mélységekig kielemezni és észben tartani. Énnekem hasznos.Közelebbről meg fogom vásárolni a 4-es verziót. Szakmámnál fogva nincs több időm mikrokontrollerek programozására. Mondom mindezt 28 év elektronikai múlttal (ennyit a szakmai előképzés nélküliségről,bocsánat dcsabi, nem akartalak megbántani, nem ismerjük egymást, habár szeretném, mert a hozzászólásaid alapján értékelem a segíteni akarásodat, ez kellene jellemző legyen minden kedves kollégára, ugyanis foglalkozásunk elég komplex ahhoz hogy bárkinek, akár sokéves tapasztalattal is szüksége legyen egy tanácsra, elnézést ha egy kicsit elbeszéltem a topic mellett) legelső működőképes processzorvezérlésem pedig 22 éve készült el, gondolhassátok hogy nem parsic-ban. Z80-as vezérelt egy ekg csatornát, máig kedves projektem, naponta találkozok hasonló megoldásokkal. Tehát lehet a parsik-ot dicsérni, vagy a korlátait emlegetni, egy más módszer, egy nem szokványos megközelítése egy probléma megoldásának. Én inkább azon csodálkozok, hogy más mikrokontrollerek esetében hogy nem készült még hasonló (én legalábbis nem tudok róla). A kitalálója pedig egy briliáns elme. Amúgy most egy pic16f877-re rajzolgatom a bldc vezérlést. Kíváncsi vagyok, hogy fizikai valóságában mennyi lesz a legnagyobb fordulat, ameddig még használható lesz.
(#) pucuka válasza tarpad hozzászólására (») Máj 31, 2014
A hangfrekvenciás szkóphoz lassú lesz, a többihez jó. Csinálhatsz még ekg -t EEG -t, ha érdekelnek orvosi dolgok.
(#) CRU3L válasza Digitalpimp hozzászólására (») Máj 9, 2014
Rendben, majd valamit kitalálok, hogy egy helyiséget bevilágítson.
Egy ilyen, 3Ah-es akkumulátorral meddig világítana?
Bővebben: Link

Majd a közeljövőben olyan akkumulátorral használnám, amit lehet tölteni napelemmel
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2014
(#) Sanyesz5 hozzászólása Feb 10, 2014
Sziasztok, egy amatőr kérdés, már régóta keresek neten egy kapcsolást, már ha létezik ilyen. Amivel tudom az oszcilloszkópommal a saját ekg-mat megjeleníteni, van ilyen? Ha rosszul fogalmaztam elnézést
(#) andras99 hozzászólása Jan 5, 2014
Idézet:
ekg
Orvos így szól a pácienséhez:
- Azt hiszem, csinálnunk kéne egy ekg-t.
- Hát, ha szükséges...
- Naná... Nekem megvan a kapcsolási rajz, maga meg villamosmérnök, igaz?”


Forrás
(#) fecameca válasza Ruler hozzászólására (») Okt 7, 2013
Szerintem akkor neked elsősorban egy testhang érzékelő mikrofonra lenne szükséged. A riasztókhoz ezt egyszerűen egy piezó hangsugárzó betét felragasztásával oldják meg, de a baba hangjaihoz inkább volna megfelelő talán egy kimondottan erre a célra átalakított speciális mikrofon, melynek a membránja kimondottan csak a testhangokra érzékeny, mondjuk a membránja helyén egy, akár az orvosi ultrahang készülékekhez hasonlóan géllel bekenhető, rugalmas felület lenne, különben egy sima mikrofonnal nem hallanátok odabentről semmit, csak a külső zajokat. Az erősítő nem kellene, hogy nagyon különleges legyen, (Gondolok én arra, hogy egy régi magnetofon felvétel állásba kapcsolva pl. már lehet, hogy megfelelne), de viszont lehet, hogy ajánlott lenne hozzá egy bizonyos frekvencia tartományt előnyben részesítő szűrő, mint amilyent az EEG és ekg erősítők is tartalmaznak, ebben azonban nem vagyok biztos, de szívhangok hallgatásához biztos, hogy előnyös lenne, mert különben nehéz lenne az attól eltérő frekvenciájú más zörejektől megkülönböztetni, tekintettel arra, hogy ezek eléggé gyenge hangok.
(#) Sebi válasza Medve hozzászólására (») Máj 5, 2013
Nem véletlenül kényszerültek a mágneses eltérítés használatára... Kívülről lemezekkel nem fog észszerű határokon belül eredményt hozni. Gondoljunk bele: Egy szkópcső - ami mondjuk 10cm átmérőjű - "gyenge" elektronsugarat alkalmazva kivezérelhető 1W körüli teljesítménnyel, úgy hogy a megfelelő fényerőt utángyorsító - pár kV - nagyfesszel érik el. (Azért utángyorsítás, mert az eltérítés UTÁN alkalmazzák, hogy kis teljesítménnyel lehessen eltéríteni a még gyenge elektronsugarat. Az eltérítés szöge 15.. 25 fok az ernyőnyi képhez - csőhossztól függően.
A nagyon régi TV-k 75..90fok eltérítést alkalmaztak (már ebből is gondolható mennyivel nagyobb teljesítmény kell), de a csövek elég hosszúak voltak. A törekvés a gépek mélységének csökkentése felé irányult (álom volt a lapos, falra akasztható kivitel!), ami csak az eltérítési szög növelésével érhető el - jelentős teljesítménynövekedéssel.
Amit szeretnél, azt sok helyen alkalmazták, pl wobbler megjelenítő, ekg, stb. Mindegyik kivitelnél a térítő tekercspárt 90fokkal elfordították a nyakon (fekete-fehér csőnél megtehető), így az 50Hz körüli átvitelre méretezett szekció adja a vízszintes eltérítést.
A másik tekercsrész akár 100kHz-en is működhet - bár 25-30kHz körül biztosan kompenzálni kell az amplitúdó-átvitelt. Szóval - ahogy fentebb elhangzott - egy 15...30W-os hangvégfok IC megfelelne a meghajtásra.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) Tuttyer válasza btoti hozzászólására (») Jan 29, 2013
Nagyon jól összerakott tartós cucc!Én gondolkodom azon a 14ezresen,azért lenne jó mert egyszerre 4 helyen tudod mérni a szélsebességet az udvarban.Jobb tippet ad a szélkerék megfelelő elhelyezésére.Nálunk azért lenne ez jó, mert nem sima sík terep van elég nyílt résszel, hanem be van építve a környék.
Most van egy másik variáció, mert közbe járom körbe a dolgot, egy régebbi szalagos mérőműszert lehet hogy tudok szerezni, ami olyasmi mint az ekg, és szalagra rögzít.Jó kis cucc, csak nem tudom még a feszültség-méréshatárait...de amint van valami fejlemény, beszámolok!
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) tibee_boy hozzászólása Jan 26, 2013
Nem tartom valószínünek, hogy háttérvilágítás, ugyanis totál fekete kép, aztán ekg szerü vagy zöld vagy piros cikcakkok aljától felfele, fentről lefele, ezek erősödnek és utánna kapcsol be... amugy minden megy rendesen ezután...
(#) jani1987 válasza peter1001 hozzászólására (») Jan 23, 2013
Én úgy jártam, hogy a pedálra kellett rálépni ahhoz, hogy a zaj csökkenjen. Ide tarozó kérdés: Mekkora az a kondi méret, ami "kisimítja az ekg-t" a tápban, vagyis valószínűleg stabil állapotba kerül, és nem búg?
(#) nem válasza nem hozzászólására (») Okt 18, 2012
Segítsetek, légy szíves!
Találtam egy, alább látható kapcsolást. Ez a többedik olyan ekg kapcsolás, amit látok, amin valahogy a műveleti erősítő (jelen esetben az INA126) erősítés-beállító köréhez egy másik opampos kapcsolás van építve, és az van kivezetve az emberre, mint földpont... legalábbis szerintem az akar lenni a "GND" elektróda, a másik kettő pedig az ekg jel bemenet.
Odáig eljutottam, hogy az egy alul-áteresztő szűrős kacsolás, de hogy mit csinálhat, vagy hogyan működik, azt nem értem.
Az se teljesen tiszta (mondjuk ez a rajz hiányossága csak), hogy az INA126 VEE és föld közé van kötve, a kérdéses erősítő (U6A) pedig VEE és VCC közé... de ez most első körben részletkérdés.
Köszönöm!
(#) nem hozzászólása Okt 17, 2012
Sziasztok!

Még mindig nem sikerült egy működő kapcsolást építeni, úgyhogy ismét kérdeznék.
Adott a csatolt képen látható kapcsolás. A berendezés egy házi készítésű ekg lesz. A "GND" bevezetés az emberi test földelése, az SHD a vezetékek árnyékolása, a BE1,2-n pedig érkezik az ekg jel. a Az istennek nem tudom megoldani, hogy ne mászkáljon a kimenet DC szintje. Lassan ötödik hete szopok vele, már közben áttértem másik opampra is, de ott is voltak gondok. Nem hiszem el, hogy ekkora szívás belőni egyetlen műveleti erősítőből álló kapcsolást. A legszebb egyébként, hogy néha egész jó. Csak nem hangulatfüggő már egy ICnél, hogy hogyan működik...
Az értékeket már elég tág határok között változtattam, de nem segített.
Pl:
A csatolókondenzátor volt már 10 µF is, hogy a felül áteresztő szűrő magasabb frekiig vágjon. R6 nélkül is próbáltam (ez az adatlap által ajánlott kapcsolás), de valami tragikus szinten rohangált a kimenet DC szintje.
Próbáltam kisebb erősítéssel, de nem nagyon lett jobb.
Próbáltam a "GND"-t és a SHD-t 100Ohm-on illetve közvetlenül is földre illetve REF-re kötni, de szarik a fejemre.

Tudtok segíteni? Mert nekem már rohadtul nincs több ötletem és unom is eléggé a dolgot. Hátha nektek nagyobb tapasztalatotok van.

Köszönöm.
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem