Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   5 / 5
(#) brato válasza Mate12345 hozzászólására (») Jún 5, 2008
Ha igény van rá, akkor be tudok scannelni egy EMG 4561 tipusú ekg készülék kapcsolási rajzát és a gépkönyvét.
Ez tranzisztoros készülék és már nemigen használnak ilyeneket.
(#) bundyland válasza m.joco hozzászólására (») Jún 4, 2008
Hello !

Hát amit belinkeltél, azt hiszem ekg happy
néven fut. SMD-be építettem meg, gyufásdoboz méretű lett, foto eljárással készűlt tökéletes nyák lett így kizárt
az abból fakadó hiba. Többször ellenőriztem és stimmel minden. Egyenlőre szkópon néztem a kimenetet , de semmi használható nincs. Teljesen rossz nem lehet mert
sok hasonló kapcsolást néztem át és nagyjából ennek működni kéne. Azóta persze találtam jobbat ami
INA-val van és ugye az szinte kimondottan erre való, talán még azt megépítem és az PIChez is illesztve van, ami nekem lényeges mivel SRAM-ot és GLCD-t akarok használni. De még futok a hétvégén ezzel egy kört, ha működne feltétlenűl megírom.

Üdv.
(#) forsat hozzászólása Márc 27, 2008
Sziasztok!

Hát ez a PDF fájl igen hasznos majd végig olvasom, köszönöm!

Amúgy voltam a klinikán tegnap este és ma jöttem haza. Élek még!
Volt ECHO és ekg és mindegyik normális volt, nem okozott semmit az áram bár sajnos más szívrendelenességre fény derült(nem áram okozta)

(Csinik a nővérkék )
(#) aflmor válasza Ginuwine hozzászólására (») Márc 1, 2008
Kenwood KRF-V4070D erősítő probléma a topic címe/témája. Miért nem a megfelelő helyre írsz?
...egy nullával többet nyomtattak az "erősítőd" tetejére "200W" ... 5A-os biztivel?
"szívdobogás" -> nem ekg az?
(#) m.joco hozzászólása Jan 14, 2008
Hello
Nemrég találtam ezt az oldalt, és érdekel a kapcsolás. Az oldalon azt írják (legalább is azt bogarásztam ki belőle), hogy a kimeneten akkora fesz jöhet ki, mint amekkora a táp. Szóval ha én pc hangkártyára szeretném rákötni - line in - akkor hogyan tudnám elérni, hogy ne jőjjön ki túl nagy fesz a kimeneten? És mekkora feszt kaphat max a line in? Vagy esetleg megoldható lenne a dolog úgy, hogy tápnak két ceruzaelemet használnék (+-1,5V), és akkor a kimeneten max +-1,5V jelenhet meg, amit már elbír (vagy nem???) a line in?
És egyáltalán +- 1,5V tápfesz elég az áramkör működéséhez?
ekg
Üdv.
(#) shalafi66 válasza Gery hozzászólására (») Okt 24, 2007
Mért mért, mert az átvitle alapból olyan mint egy még élő ember ekg-je. Torzítani meg már egy Watton is tud elviselehetetlenül, aztán így lehet, hogy észre sem veszed a különbséget.
(#) huba hozzászólása Aug 7, 2007
Digitális pulzusméröm. A Hobbielektronikába megjelent cikk az analóg része, a többit egy ATmega 16 végzi. Eleinte ATmega8-al épült de az utolsó simátások közbe megütötte a gutta és nem ált szándékába elindulni . Mér pulzust, kijelzi, hogy nőtt vagy csökkent, hömérsékletet, börellenállást, és egy átlátszósági százalékot ahol a levegö 100% nak van véve. Sorosporton PC-re kötve ekg-hoz hasonlo grafikont lehet vele kirajzoltatni a szövetátlászoság változását ábrázolva.
Nem a legszebben sikerült munkám amugy a dobozolás általába nem jön össze jól
(#) petrosz hozzászólása Jún 8, 2007
Köszönöm fiúk, megpróbálom a Ferci vázlatát megépíteni. Fantörpikus, hogy azonnal reagáltok. Mellesleg: a biorezonancia az alternatív gyógyászat egyik új ága, ált. hangfrekvenciás impulzusokkal bombázzák az áldozatokat, vagy a ekg-hoz hasonló testelekródokon át, vagy pl egy matracba épített tekercsekkel. A neten elég nagy irodalma van, ld. pl. drclark.net, keelynet, v. Royal Rife címszók stb alatt. Ilyen módszerrel megy a sokat hirdetett és elég hatékony dohányzásleszoktató is. A test bioelekromos jeleit lehet erősíteni, más hibás jeleket invertálva visszaadva kioltani. Jóccakát mindenkinek! Péter
(#) source2 válasza KTobi hozzászólására (») Máj 18, 2007
hi

nemrég szedtem szét egy schnxxx (már nem emlékszem) márkájó ekg-ét be volt törve a kijezője sajna egész komolny kis eketronikája van. hazamek csinálok róla képket és felrakom.

míg a márkéját kerestem a neten egy ilyen rajzra bukknatam -már lehet felraka valaki-

Bővebben: Link

üdv
(#) KTobi válasza m.joco hozzászólására (») Máj 16, 2007
Kell a Java átalakító, ami a gépednek megfelel, és az utolsó linkről (Infoelektronika) a ekg-MonitorV1.0.jar ami Java alkalmazás.
Tán már elkészítetted?
(#) KTobi hozzászólása Máj 10, 2007
Ezzel kapcsolatos linkek:
Link1
en.wikipedia.org/wiki/Electrocardiogram
A Java átalakító
link2
www.eclipse.org/downloads
audio.rightmark.org/download.shtml
www.dspguru.com
www.musicdsp.org/archive.php?classid=0

A hozzá a program:
A Java átalakító
(#) KTobi hozzászólása Máj 9, 2007
ekg-mint szívritmus mérő van komplett leírásom PChangkártyára, kevés elemmel, teljes leválasztással, de laptoppot kér , (ha netán valamit elrontasz, vagy elromlik akkor se üt agyon.) De akkor is biztonságosabb, ha sima PCre használod, mert így is teljes a leválasztása.
Egy friss újságban van, a progi hozzá ingyenes a netről letölthető.
Egyetlen baja a leírás hozzá szerb nyelven van.
Ha kell skennelem, és felteszem.
Az elektródái egy csőn vannak, azt veszed a kezedbe.
Kényelmes és biztonságos.
Nyákrajz, beültetés, alkatrész lista, leírás egyben.
(#) Topi válasza lgyk hozzászólására (») Máj 8, 2007
Szereztem egy 2006/10-es Angol Elektor újságot, GameBoy kazettába integrált normál gameboy szabványú ekg.
Rendes programmal, erősítő fokozatokkal, komplett leírással... Nyíltan nem teszem ki, de akinek kell szóljon, megoldjuk...
És egy még annál is primitívebb ekg PC hangkártya segítségével...
(#) Topi válasza Mate12345 hozzászólására (») Ápr 30, 2007
Már tudom mit fogunk tenni. A pályázati pénzt elrakjuk, és barkácsolunk egy ilyen ekg-t.
Nekem nagyobb tv-m lesz, nektek meg instabil barkás ekg söröskupakokkal.

Üdv. Kórházigazgató
(#) vegyészmérnök válasza Mate12345 hozzászólására (») Ápr 29, 2007
Szia! Az izmok elektromos aktivitását érzékelő műszer létezik az orvoslásban, úgy hívják, hogy electromyograph, röviden EMG. (ekg-nak csak a szív működését vizsgáló készüléket hívják, de létezik ENG az idegek és EEG az agy működésének mérésére). Erre rá lehet kerestetni az interneten, hogy milyen feszültségtartományokat regisztrál. Az EMG-nek két formája van, a tűelektródás verzió, amely a mérni kívánt izomba szúrt tűvel működik (gondolom ez kevésbé vonzó otthoni használatra ), és a felületi elektródás, amit a bőrre tapasztanak, természetesen ez utóbbi érzékenyebb kell hogy legyen (kisebbek a mérhető feszültségek, mert a bőrnek nagy az ellenállása).
(#) dpeti válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 29, 2007
mint azt az általad linkelt ekg forumaban is irjak, ez a valtozat eleg veszelyes, mert nincsen levalasztva az emberke...

lessetek meg ezt is:
http://www.cn.stir.ac.uk/eegviewer//preamp/
(#) lelkes amatőr válasza Mate12345 hozzászólására (») Ápr 29, 2007
Nekem van egy ilyen ekg-szerü szerkezetem összebarkácsolva itthon, ha a jövő héten lesz kis időm, megkeresem, felteszem a rajzát.
(#) Mate12345 válasza Topi hozzászólására (») Ápr 29, 2007
Nem is ekg kell. Egyszerűen csak arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire kicsi tartományban változik a bioáram. Érdekes lenne ha az izmaimmal lehetne LED-eket kapcsolgatni.

De ha igazad van(ami valószínű ), akkor ez nem éppen egy pár ezres nagyságú cucc. Bár ami esetleg könnyít a célon, az az, hogy nekem nem kell pontos érték, csak annyi, hogy be van-e feszítve az izom, vagy nincs, tehát annyira nem kell a cuccokat hangolni. Aztán lehet, hogy ez hülyeség, mert a legközelebbi kapcsolatom az áramkörökkel az egy összeadóáramkör volt logikai kapukból összerakva, de az inkább programozás.

A fizikakönyvemben olvastam valamit a hidegemisszióról. Ha jól értem, ezt lehet használni áram felerősítésére, de sajnos sokat nem ír róla. Ha jól értem, valahogy fel kell gyorsítani az elektronokat, amik így még több elektront fognak a fémrácsból kilökni. Ezt egy erős mágneses mezővel talán meg lehet csinálni, de ennyire nem akarok bonyolítani.
Utánanézek a címszavaknak, aiket adtál, és reménykedek a csodában.
(#) Topi válasza Mate12345 hozzászólására (») Ápr 29, 2007
Voltmérővel aligha lehet megmérni. Itt nano és mikrovoltokról van szó.
Minden féle képpen kell egy komparátor, műverősítő, és valami nagyon finomra kihangolt előerősítő.

Nem hiszem hogy valaki épített volna itt közülünk sufni ekg-t, így szerintem sok gyakorlati tapasztalatot nem fogsz olvasni, hacsak ide nem keveredik egy orvosi műszerekkel foglalkozó ember...
(#) Mate12345 hozzászólása Ápr 29, 2007
Hy. A cím természetesen nem komoly. Itt azért még nem tart az egészségügy.

De sokat gondolkodtam azon, hogy hogyan lehetne olyan cuccot házilag csinálni, ami érzékeli, ha megmozdítom a karom.
Addig eljutottam, hogy pl az ekg az izomaktivitást figyeli úgy, hogy érzékeli az idegaktivitás következtáben a feszültségváltozást.

A régi típusok úgy működtek, hogy volt egy elektróda a lábon, ami a földvezeték szerepét töltötte be, és volt kettő a mellkason. A mellkasi érzékelők és a lábon lévő érzékelő közötti feszültségkülönbséget jelenítette meg.

Tudni szeretném, hogy hány Volt lehet ez a feszültség. Sajnos a voltmárőm tönkrement, és nem tudom lemérni a feszültséget.

Ha valaki szánna rá pár mp-t, a (jó minőségű) voltmérője egyik drótját az ellazított bokájához, a másikat meg a befeszített bicepszéhez nyomná, és a kijelzőn megjelenő értéket beírná ide a fórumra, 50 ponttal hálálnám meg. :szépennézőszmájli:

A Googlén csak ezoterikus baromságokat találtam. :banplz:
(#) lgyk válasza huhuu hozzászólására (») Márc 2, 2007
Ember, használd a guglit!

ekg építése
(#) huhuu válasza Djatis hozzászólására (») Márc 2, 2007
"még nem láttam olyan háztartási ezközt pl TV ami nem 50 hz-re készült hanem pl 20 khz-re"

A tv-kben már jó ideje kapcsolóüzemű táp van.
Tehát egyenirányítás és pufferelés....
Tv- kivitelétől függően valamelyest változhat ez az 50hz, pont ezért
is van benne kapcsi táp, a zavarok miatt, sőt én már használtam 75khz-s veszültséggel!
Persze egy junoszt tv-re ez nem igaz....

Egy másik dolog, szeretnék készíteni egy ekg-t ami kijelezné, a test elektromosságát, szívverést..
Nem kel, szalagra rajzolni, de érdekes lenne mérni. Mivel lehet? Kapcsrajz valakinek esetleg nincs?


(#) oldman hozzászólása Feb 28, 2007
Ne tesékk kételkedni! bioáram és bioáramot előállító "készülék" igenis van!
Sőt nagy jelentőségű az életünkben!


(Lásd > EKG > EEG)
(#) huba hozzászólása Feb 12, 2007
Orvos így szól a pácienséhez:

- Azt hiszem, csinálnunk kéne egy ekg-t.
- Hát, ha szükséges..
- Nohát.. nézzük csak... Nekem megvan a kapcsolási rajz, maga meg elektromérnök, nem igaz?

(#) hangyaszsun hozzászólása Jan 14, 2007
Üdv mindenkinek!
Kicsit nehéz téma. Imádom a szkópokat, javítottam is egy csomót. Normális szkópot csak gyárban lehet készíteni, de lehet egyszerűbb amatőr készüléket is alkotni, de sok műszer kell, hogy tényleg lehessen vele mérni. Sajna. Mostanában amúgy ekg-t keresek.
(#) pakibec válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 28, 2006
Az ekg-nál nem a szívhang felvétele a cél.

A szív elektromos tevékenységét kellene rögzíteni. Ez kb. annyit takar hogy a Sinus-csomótól kiinduló ingerület egy speciális vezető rendszeren keresztül az un. szívciklusnak megfelelően aktiválja a szívizomzatot, és ez a folyamat egy un. dipólus momentumot hoz létre, vagyis egy elektromos erőtér keletkezik. A cél ezen erőtér felszínre vetülő vektorkomponenseinek mérése.

Gondolkoztam én is hangkártyás megoldáson, de nem ismerem pontosan a hangkártya jelszintjeit és nehéz lenne az illesztés. A másik gond, hogy jó lenne ha a kezelőfelület tudna néhány alapdolgot, esetleg ritmusanalízist, és ez szerintem csak saját progival megoldható.

Persze készen is lehet venni, úgy 600ezerért
(#) Báddzsó válasza pakibec hozzászólására (») Márc 27, 2006
és miért olyan külöleges egy ekg? Miért nem jó pl egy sima hangszerkesztő prg. pl GoldWave, azzal fel lehet venni (hangkártyán kereszül, nem sorosporton) több órányi(napnyi) hangot.
(#) pakibec válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 27, 2006
A proginak különlegesnek kell lennie, mert egy ekg lenne a végcél, nem egy síma oszcilloszkóp. Egyébként a letöltött progikhoz sokszor kevés a doc és nem mindig lehet tudni, hogy milyen bemeneti értékeket várnak el.
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem