Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   4 / 5
(#) Hodinka válasza Tóth Andrea hozzászólására (») Júl 28, 2010
Idézet:
„hát én nagyon szeretném egy vagy több bemérésnek alávetni magam, vállalja ezt valaki? Köszönöm, Andrea”

Szióka!
Hát ha ilyen kivizsgálást szeretnél magadon elvégezni,akkor azt hiszem BIG kolléga már válaszolt a kérdésedre:
Idézet:
„Csak az a kérdés, hogy a kiváltó oknak megfeleltethető-e valamelyik változás? Ha igen, akkor megvan a válasz. Mert a bőrellenállást galvanométerrel, a szívritmust ekg-vel, az agyhullámokat EEG-vel, illetve MRI-vel lehet vizsgálni.”

Ezeket a vizsgálatokat pedig orvosok végzik és nem mi.
Üdv!
(#) _BiG_ válasza Tóth Andrea hozzászólására (») Júl 27, 2010
Tiszteletem!

Valószínűleg igen. Gondolom, élettani hatásról van szó, a külső erőtér/sugárzás által kiváltott reflexről.
Lehet, hogy a bőrellenállás, szívritmus, agyi áramok megváltoznak. Mindezek mérhetők. Csak az a kérdés, hogy a kiváltó oknak megfeleltethető-e valamelyik változás? Ha igen, akkor megvan a válasz. Mert a bőrellenállást galvanométerrel, a szívritmust ekg-vel, az agyhullámokat EEG-vel, illetve MRI-vel lehet vizsgálni.

Üdv!
(#) Stewe válasza pucuka hozzászólására (») Júl 26, 2010
Én csináltam terheléses ekg-t, a 250Ws már nem kis játék, tartósan csak talán egy CRT-s TV és egy kis háttérvilágítás üzemeltetéséhez elég egy átlagos magyar felhasználó lendülete... nem biztos, hogy megéri a beruházást. )
(#) Hurka válasza lehar hozzászólására (») Jún 16, 2010
Én meg gyári, egyszer használatos, monitor tappancsot alkalmaztam, és az analóg erősítőt a vonalbemenetre tettem. Könyörületet kérek, én építettem azt a szerencsétlen Homeekg-t!

u.i.: Merrefelé laksz? Panelházban? Mert ha igen, nincs nehéz dolgod, csak egyes helyeken 50x nagyobb a bőrön az 50 Hz. Ahogy látom, te nem is ekg-t, hanem EMG-t néztél. Biztosan azt láttad, és nem az 50 Hz-et modulálva ?

Üdv: Hurka
(#) Gery78 hozzászólása Jún 15, 2010
Orvosos viccek

Egy férfi elmegy az orvoshoz, mert feldagadt a lába.
A doktor megvizsgálja, majd a kezébe ad egy nagy szem tablettát.
- Várjon egy kicsit, hozok vizet - mondja a doki és kimegy a szobából.
A beteg nagyon türelmetlen, hamar megunja a várakozást. Odasántikál az ivócsaphoz és gyorsan beveszi a tablettát.
Ezután visszatér az orvos egy vödör vízzel.
- Na, most feloldjuk a tablettát, aztán ebben áztassa a lábát 30 percig.

Két orvos beszélget a pszichiátrián. Megszólal az egyik:
- Van egy betegem, akinek az a kényszerképzete, hogy két majom és egy
sámli van a fejében és veszekszenek a sámlin. Már minden terápiát kipróbáltam,
de nem használt.
- Na és ezek után mit csinálsz? - kérdi a másik.
- Megoperálom és vagy kiveszek egy majmot, vagy beteszek még egy sámlit.

- Doktor úr, kérem segítsen! Nagyon hullik a hajam! Mit tegyek, hogy ne veszítsem el mindet?
- Tegye egy dobozba!

Orvos:
- Uram, sajnos prosztatamasszázst kell alkalmazni.
A beteg négykézlábra ereszkedik. A doki mögé térdel.
- Na, de doktor úr, mit csinál?
Orvos nyögve, elhaló hangon:
- Hogy tudsz ilyenkor magázni?

Egy nő elmegy a pszichiáterhez. A doktor szó nélkül leteperi, letépi a ruhát róla és jól megdugja.
Miután a doki kész, így szól:
- Ez volt az én problémám. És mi az öné?

A kórházban egy lányt operálnak. Amikor leveszik a kötést, a páciens csodálkozva látja, hogy két párhuzamos forradás van a hasán.
- Professzor úr, mi történt velem?
- Tudja, miközben önt műtöttem, a hallgatóim annyira megtapsoltak, hogy ráadást kellett bemutatnom.

- Jaj, doktor úr, azt hiszem, a sok kagylótól vagyok rosszul.
- Friss volt? - kérdi az orvos, miközben a beteg hasát tapintja.
- Honnan tudnám?
- Hogy nézett ki, mikor szétnyitotta?
- Szét kellett volna nyitnom?

Szőke nő a pszichológusnál:
- Doktor úr, engem mindenki ostobának tart.
- Értem a problémáját. Mondjon el szépen, lassan mindent az elejétől.
- Dok-tor úr, en-gem min-den-ki os-to-bá-nak tart...

A professzor egy röntgenfelvételt mutat a medikusoknak:
- Nézzék uraim. A beteg nagyon sántít, mert a bal lába kétszáz milliméterrel rövidebb, mint a másik. Nos, kolléga - fordul az egyik hallgatóhoz -, ön mi tenne ilyen esetben?
- Hát, én is sántítanék...

- Jaj, doktor úr, én érzem, mennyire árt, de sehogy sem tudok leszokni a dohányzásról.
- Rágógumival próbálkozott már?
- Igen, de nagyon büdösen ég.

- Ali bácsi, most megmérem a vérnyomását.
- Dehát a múlt héten mérte, doktor úr!
- És akkor mennyi volt?
- Ezer forint, de most nincs pénzem!

Az orvos alaposan megvizsgálja a beteget, ellenőrzi a leleteit, de meg sem szólal, csak hümmög a papírok felett. A beteg türelmetlenül kérdezi:
- Doktor úr, hát mi bajom van?
- Azt majd a boncolás mutatja meg.

Fiatal, csinos nő a nőgyógyásznál:
- Kérem, vetkőzzön le!
A nő zavarban van, erre a doki leoltja a villanyt, hogy sötétben
vetkőzhessen. A nő megkérdi:
- Doktor úr, hová tegyem a ruháimat?
- Nyugodtan tegye csak ide, az enyémre...

Két sebész beszélget a konferencia szünetében:
- Nálunk olyan magas fokon áll a sebészi tudomány, hogy amikor édesanyám megvakult, egy hal szemét ültettük be a szeme helyett, és azóta tökéletesen lát! - dicsekszik a szovjet.
- Egy hal szemét?! És lát?
- Természetesen!
- Nálunk meg volt egy érdekes eset: egy asztalos ujjait levágta a szalagfűrész - mondja erre a magyar. - Volt a közelben egy tehén, levágtuk a tőgyét, és a csecseit varrtuk az ujjak helyébe. Azóta nem csak hogy tökéletesen tudja használni a kezét, de ha elég füvet eszik, napi 7-8 liter tejet is le lehet róla fejni!
- Aha, ha elég füvet eszik! És ki látta ezt?
- Az a halszemű anyád!

Az orvos az egyik betegét teszteli a pszichiátriai osztályon.
- Mi lenne, ha levágnám a bal fülét? - kérdezi fürkészően az orvos a pácienstől.
- Nem hallanék jól. És nem is látnék jól.
- Hogyhogy nem látna jól?
- Mert leesne a szemüvegem...

Tűz volt a kórházban. Miután eloltották a tüzet, a tűzoltók főnöke jelenti a főorvosnak.
- A tüzet eloltottuk. Az alagsorban találtunk három áldozatot. Mesterséges légzést alkalmazva kettőt sikeresen visszahoztuk az életbe, a harmadik sajnos nem járt sikerrel.
A főorvos elájul, - mikor magához tér, mondja a tűzoltónak:
- Tudja maga azt, hogy az alagsorban nincs semmi más, csak a hullaház?

Cseng a telefon a kórház belosztályán, az ügyeletes nővér veszi fel a
hívást.
- Jó napot kívánok. Szabó Józsefné a 3-as szobában fekszik. Négy napja jött be szívpanaszokkal. A hogyléte felől szeretnék érdeklődni.
- Igen, most néztem éppen a kórlapját. Az ekg-ja kifogástalan, a vérképe is problémamentes, kisebb szívidegessége lehetett, a hétvégén hazamehet. Ön
hozzátartozója?
- Nem, nem vagyok hozzátartozója. Én vagyok Szabó Józsefné.
De ebben a kib...ott kórházban senki nem mond nekem semmit...
(#) kadarist válasza KoBalázs hozzászólására (») Jún 9, 2010
Ez egy négycsatornás ekg- monitor.
(#) kadarist válasza KoBalázs hozzászólására (») Jún 9, 2010
Szia!
Esetleg ez nem egy ekg-monitor, vagy valamilyen hasonló orvosi műszer lehet?
Egy kép sokat segítene.
(#) tatabike válasza DuuD hozzászólására (») Márc 30, 2010
Neked olyasmi kéne, mint az én régi Monacor grafikus equalizer-em, azon van egy 10x10-es LED-tábla, és ott futkároznak fel-alá a fénycsíkok. Ez azért jó, mert mindig más a rajzolat, csak Neked úgy kellene megcsinálni, hogy minden oszlopban csak az épp aktuális csúcsértékhez tartozó LED világítson, a többi sötét maradjon. Így minden ütemnél más és más "ekg" rajzolódna ki. Ha jól tudom, a Winamp grafikus kijelzőjében is van ilyen funkció, ott meg tudod nézni...
(#) sooty válasza DuuD hozzászólására (») Márc 30, 2010
Hello, ha jól értem ledekből kirakott ekg görbére emlékeztető rajzolatot akarsz egy indítójelre felvillantani úgy, hogy a ledek egymás után kapcsolódnak be mint a knight rider pásztázó ledjei, de nem kell visszafelé is működnie.
Szerintem egy számlálót kellen elindítanod attól függően, hogy hány db. ledet akarsz kigyújtani és a számláló értékét dekódolni (pl ha 10 led van benne 4028-cal) és ezekből a 10 csoportokból kellene egy másik számlálóval kiválasztani hogy éppen hol jár a pásztázó fénysor. Így 100 elemű ledsor vezérelhető vagy a tulcsordulási bitekkel manipulálva, vagy egy mikrovezérlővel szoftverből meghajtva. (Tehát pl. pic A kimenetei a tizes csoportot választják ki, a B kimenetek pedig adják az éppen világító led nek megfelelő számot. Valószínű kellenek bele tranyók is a 10 es csoport közös anódjának meghajtásához) Tulajdonképpen multiplexelést valósítana meg a kapcsolás. 16-os dekóderrel még többb ledet lehetne vezérelni stb. Egyenlőre ennyi jutott eszembe... Üdv! Sooty
(#) llaci56 válasza DuuD hozzászólására (») Márc 30, 2010
ekg = Elektro Kardio Gráf - Ezt kell kirajzolni? A dobos szívének működését?
Akkor még meg is érteném, hogy új topikot nyitsz, de ez simán elfért volna valamelyik fényorgona vagy kivezérlésjelző topikban ...
(#) DuuD hozzászólása Márc 29, 2010
Sziasztok!
Egyik zenesz baratom megkert, hogy keszitsek nekik egy aramkort, ami akkor kapcsol be, ha a dobos a labaval dobol, ekkor egy ledsor impulzust kap, ami ekg-t abrazol.
Nezegettem a neten de nem kaptam megfelelot.
Valami olyasmi kellene mint a knight rider auto ledsora, de ez csak egy impulzusra vegigfut.
Szoval ahanyszor dobol a labaval, akkor vegigfut egy ekg "csik".
Esetleg ha vki tudna segiteni, tanacsot adni, vagy lenne valami otlete, az jol jonne .
Elore is koszonom
DHAndras
(#) gg630504 válasza laszlo8805 hozzászólására (») Márc 13, 2010
1. Kedden - úgy néz ki - átutazok Sajószentpéteren. Van, ha kéred, viszek olyan billentyűzetet neked, amin jó a shift és az írásjelek. Anélkül alapvető gondjaid lesznek a mV és MV valamint 2.30 volt és 230 volt megkülönböztetésével.
2. Egy berendezésnél nem az alkatrész a kiindulási alap, hanem a feladat. Először van a cél, ahhoz kell keresni a kapcsolást, ami megoldja; majd a kapcsolásból következik, milyen az alkatrész kell.
3. Meggondolandó egy építőkészlet megvásárlása. Például innen.
4. Mi a célod? Az építésből tanulni, vagy az erősítőt használni? Milyen erősítőt szeretnél? Hangfrekvenciásat? Mikrofon, lemezjátszó előerősítőt? Végerősítőt? Rádiófrekvenciásat? Antenna erősítőt? Végerősítőt rádióhoz? Rövidhullámút vagy URH-t? Esetleg ekg berendezéshez? Mindezekre csak az iWiW-en látható tetoválásodból jöjjünk rá?
5. Ha érteni is szeretnéd az elektronikát, akkor ajánlok egy tananyagot..
(#) tcs52 válasza cica hozzászólására (») Márc 5, 2010
Úgy látszik itt kevesen tudnak arról - vagy nem olvastam végig figyelmesen -, hogy az alacsonyfrekvenciás jelek erősítésének külön tudománya van. Az ilyen jeleket - a drift kiküszöbölése miatt - először megszaggatják, majd ezt a váltakozó jelet erősítik fel, végül egyenirányítás után kapjuk meg az erősített feszültséget. Ezt csinálják pl. az orvosi ekg készülékek is, amelyek a test nagyan lassú, mikrovoltos feszültségeit erősítik fel, majd rajzolják ki papírra.

Sajnos az alacsony frekvenciás átvitel miatt másznak el az erősítők kimenetei értékelhetetlen értékekre (ráadásul hőfok és egyéb függéssel). Ezt nevezzük drift-nek. Emiatt kell a szaggatás, a topiknyitó feladatban pl. legalább 10kHz-el (a felső határfreki 2-szerese).

Ha az előzőekben kapott megoldások nem vezetnének eredményre, én ezt javasolnám!
(#) DuMatyi válasza kocos hozzászólására (») Jan 4, 2010
A HiFi szabvány (DIN 45500 azt hiszem) 1% ban rögzíti a harmonikus torzitást, és a frekvenciamenetet 20 Hz és 16 kHz között. Az erősítő mérésekor több változóval szembesülünk: egyszer a harmonikustorzítás változik, másszor a frekvencia a kimenő teljesítményhez viszonyítva. Két változót nem tudunk kezelni - illetve csak térben, ami a papjrra nem nyomtatható ki, ezért rögzítünk. Megmérjök a harmonikus torzítást kicsivel a sávhatár felett, pl. 100 Hz-en, közepes frekvenciáknál - 1 kHz-en és magasabb frekvencián például 10 kHz-en - a hallgatott frekvenciák egy-egy kitüntetett leképezései, miközben az a célunk, hogy a közepes frekvenciák torzítása legyen a legkisebb, mivel az foglalja el a hallgatott spektrum nagy részét. Ezek a sarkallatos pontok, és feltételezhetjük: az erősítő működésében nem lesznek kiugró egyenletlenségek (például 5,455 kHz-en hirtelen megnő a harmonikus torzítás). Ugyebár a negatívan visszacsatolt erősítő torzítása sokáig stagnál, majd hirtelen emelkedik, mivel az ellencsatolás nem képes a végletekig csökkenteni a torzítást. A mérési pont 1%, ami már az exponenciális könyök alja. A dolog pikantériája, hogy ellencsatolás nélkül lassan emelkedik a torzítás, sokkal lágyabban, mint az előző esetben.

Mi a helyzet a hangszererősítőkkel? Előre bocsájtom, jó magam sosem foglalkoztam még hangszererősítőkkel, csak és kizárólag zenehallgatásra tervezettekkel. Azt nem a DIN szerint mérjük. Itt vissza utalnék egy hatvanas évek elején megjelent TV szerelők könyére. Abban a tisztelt szerző az akkori szakmai-, és közgondolkodásnak megfelelően azt a kijelentést teszi, hogy az emberi fül érzéketlen a torzításokra, 10 %-ot vesz észre. Ebből a kijelentésből az is levezethető, hogy a Pacsirta korú készülékekre írt 3 watt 10 %k-ra érttendő!
Cinikusan azt is mondhatnám, hogy ami a PMPO a hangszórók világában, az a 10%k az erősítőkében. Nem hazugság, csak más a viszonyítási rendszer és a mérési szabvány - ha van olyan egyáltalán.

Ezek után hogy létezhet az, hogy egy gitárerősítőből 4 db EL 84 - 2-2 párhuzamosítva ellenütemben - segítségével kipréselnek 100 wattot? Egy hasonlatos kapcsolás, amely a Magyari-féle könyvben van (In: Rádióamatőrök Zsebkönyve. Budapest: Műszaki Könyvkiadó, 1963. p. 681-682) 20 wattos. A megoldás kézenfekvő: függ egyrészt a munkapontbeállítástól - Beszéd-zene vagy UL kissé más kimenő teljesítmény értéket produkál - és függ a mérési szabványtól is. Más feltételek mellett lehet akár 100 wattos is a 4xEL84. Fleta1-től kaptam oszcillogramokat, és bizony szinusszal meghajtva egy 100 wattos gitárerősítő kimenetén köszönő viszonyban sincs a szinusz az eredeti másával, azaz az átvitel rég nem alakhű. Sem a teljesítmény sem a sávhatárok nem a HiFi szerint lettek megállapítva, mivel az előttem szóló már írta: nem is szempont. A tervezésről meg annyit: minden tervezés és elkészítés nehéz. Akár ekg bemenő fokozatról, akár EEG fejerősítőről beszélünk, vagy egy kis sávszélességű gitár erősítőtől.
(#) Hurka hozzászólása Dec 13, 2009
Hellosztok!

Megvan valakinek a 2006. októberi Elektor-ból az ekg-s cikk? Nagyon fontos lenne ez a számomra!

Köszönettel: Hurka
(#) lidi válasza bajtaig hozzászólására (») Okt 25, 2009
Nem lehet hogy ez valami orvosi cucc ? ekg hoz pl.
(#) Subwoofer válasza cimopata hozzászólására (») Aug 21, 2009
na akkor jó lesz amit kinéztem D-s nincsen De C-s van. Majd felhívom és megkérdezem őket,hogy van-e ilyen magjuk és,hogy mennyibe kerül... Remélem lesz nekik ilyen és akkor indulhat a vadulás
Amúgy mikor írtad,hogy 0.2es huzalt lenne érdemes használni a szétteríthetőség miatt, akkor azt úgy értetted,hogy kb úgy fel tudom tekerni,hogy szinte egymás mellé simulnának a szálak a mag kerületén?
(#) magneto válasza tilde hozzászólására (») Jún 20, 2009
Szia!

Azért annyira nem vészes a helyzet! Ez egy nagyon egyénfüggő dolog! Van olyan ember, akivel szinte azonnal végez egy áramütés, de van olyan is, akinek látszólag meg sem kottyan. Ez nagyban függ a bőr ellenállásától. Ha a bőr szárazabb és vastagabb, akkor nem jut annyi áram a szervezetbe, ami eléri a veszélyes szintet. Nagyon sok helyen van ún Fi-relé, ami éppen ezen helyzeteket hivatott kiváltani.
A legveszélyesebb a helyzet akkor, ha viszonylag nagy feszültséghez (kb 100-120V fölött) nagy áramerősség tartozik, és ráadásul ez váltóáram. Akkor komolyan lehet aggódni egy áramütés után. Az áramütéssel nem is inkább az a fő gond, hogy a szívben fibrillációt idéz elő (persze azért ez is probléma!), hanem az, hogy a vérben trombusok keletkezhetnek (amitől szívinfarktust, vagy embóliát lehet kapni), meg a sejtek kálium-nátrium ionpumpáit, ioncsatornáit (melyek valójában fehérjék) egyszerűen koagulálják, azaz visszafordíthatatlanul károsítják. De amint mondtam ehhez nagy áram és nagy feszültség kell. (főleg váltóáram)
Biztosan hallottál már olyan esetről (esetleg tapasztaltad is), hogy ha valaki megfogja a TV sorkimenő trafóját, vagy a motor gyertyapipájába belenyúl, akkor nagyon megrázza az áram, de semmi más komolyabb baja nem lesz tőle. (Pedig ott 20000-50000 V-ig terjedő feszültség is lehet váltóban) Ez azért van, mert ott nincs áramerősség.
De kategorikusan kijelenteni, hogy mindenki meghal egy komolyabb áramütéstől azt azért nem lehet. (Az nem kérdéses, hogy minden ilyen eset potenciális életveszélyes helyzetet teremthet.) Ezért írtam azt, hogy minden nagyobb áramütés esetén (pl ha valaki belenyúl a 220-ba, vagy rátenyerel egy sorkapocsra), akkor minden esetben EL KELL MENNI AZ ORVOSHOZ! Egy ekg-t mindenképpen kell csináltatni, de az sem kizárt, hogy megfigyelésre benntartják az embert 1 napra megfigyelésre.

(#) magneto válasza tilde hozzászólására (») Jún 20, 2009
Szia!

Ez azért van, mert a váltóáramnak másodpercenkénti 50-es a frekije. (50Hz). A szív ettől jóval lassabban megy. Normál esetben, olvastad a korábbiakat, akkor abból nagyjából látható, hogy a szív kb. másodpecenkét dobban egyet. (Na jó, valamivel többet mint egyet, ha percenkénti 72-es pulzust veszünk alapul)
Áramütés esetén, mivel az is egy elektromos impulzus reagál rá a szív (is). Meg az izom is. Az a kezed amivel rátenyereltél egy pillanat alatt görcsbe rándul. A szív is ezt teszi. (Valójában a hajlítóizmok rándulnak görcsbe.) A szívben van egy pár módosult izomsejt, a jobb pitvar hátsó falán. Ez a szinuszcsomó. Ezek is szívizomsejtek, csak a sejtmembránjuk egy "kicsit" másabb. (Jóval aktívabban és gyorsabban működik ezekben a sejtekben az ún. kálium-nátrium ionpumpa. Plusz a szív esetében kell a Ca2+ ion is.) Az áram ezt a fiziológiás állapotot felborít(hat)ja. Ilyenkor a szív görcsbe rándulhat, pont úgy, mint a karodban az izom.
A szívmasszázs mindenképpen segíthet. (Persze csak akkor, ha valóban nincs pulzus) De ez nem olyan hatékony,mint a defibrillátor. Ezt úgy képzeld el, mintha lenne gy léggömb, amiből ki szeretnéd nyomni a levegőt. Ha csak egy oldalról nyomod, akkor a levegő kimegy éppen belőle, de messze nem úgy, mintha az egész léggömböt nyomod össze egyszerre. Lefordítva, ha a szívmasszázst végzel, akkor a szívet csak felülről "nyomkodod", ami minimális keringést éppen fenn tud tartani. (Ez arra elég lehet, hogy az agy nem kerüljön oxigénhiányos állapotba. Ezért nem elég a szívmasszázs, hanem kell a beteget lélegeztetni is.) A defibrillátor, meg az egész szívet összehúzza, sokkal nagyobb erővel, és a szívben lévő teljes vérmennyiség kilökődik a szervezetbe. Plusz normál esetet feltételezve a szív elektrokémiája már rendeződött oly módon, hogy egy ilyen erős összehúzódás, vagy inkább összerántás után a szív beinduljon és magától kezdjen el dobogni. (De a mentős, vagy az orvos azért ad pár injekcióit is, hogy egy későbbi fibrillációt elkerüljenek.) De egy nagyobb áramütés után a ritmuszavar akár 10-12 óra múlva is jelentkezhet. Ezért áramütés után mindenképpen orvoshoz kell menni és ekg-t kell csináltatni, akkor is ha látszólag nincs semmi baj.

A másik kérdésedre: Ez attól is függ, hogy mennyi ideig rázott az áram. És milyen testrészeden lépett be, és hol záródott. Ha bal kézzel fogtad meg a "drótot" és a jobb kezeden földelődött, akkor van a legnagyobb baj, mert az áram a teljes mellkasoson keresztül haladt. Ha jobb kézzel fogtad meg és mondjuk a jobb lábadon lépett ki az áram, akkor nem annyira veszélyes a helyzet. Mármint ezt az előző mondathoz képest kel érteni, mert azért ez is életveszélyes helyzetet teremt. Ezért jó az, ha valaki a keze külső felén szenved áramütést, mert a hajlítóizom begörcsöl (görcsbe rándul) és gyakorlatilag elrántja a kezed a dróttól.
(#) SALáta válasza hapro hozzászólására (») Máj 26, 2009
Ez a diszkvalifikálják dolog nem tetszik, így azért én sokat hajtok be csavart, igaz az anya nem mágneses.
Van egy amatőrtársnak ekg ja, régebben az én tulajdonom volt, tappancs az nincs.
(#) hapro válasza SALáta hozzászólására (») Máj 26, 2009
Meg olyan verseny is jó ami a türelmet méri, hisz szükségünk van türelemre.
Mondjuk magnetizált csavart próbáljon meg egy csavarhúzó fejére téve(csak a csavarhúzó végének mágnesessége tarthatja a csavart ott) becsavarni egy azonos pólussal mágnesezett menetbe, mindezt csak egy kézzel, azzal amivel a csavarhúzót fogjuk.
Itt korcsoportok szerint lennének a kategóriák, és a legjobb időeredmény dönt, de közben egy ekg-nak és egy sztetoszkópnak nemárt ha a versenyzőn van. Akinek 5 percen belül sem megy plusz 100%-kel fel a pulzusa, azt diszkvalifikálják.
(#) DuMatyi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 9, 2009
A kék utánvilágítású szkópokat általában régi ekg-ben használták, mivel tudtommal 1-5 s volt az utánvilágítási ideje. Valószínűsítem házi gyártmány lehet a te szkópod! vagy ipari alacsony (hang-) frekvenciás.
(#) p_istvan válasza karirobi hozzászólására (») Ápr 9, 2009
A 230V érintése életveszélyes!
Az áram nagysága a vízben megtett úttól, a víz szennyezettségétől és menyiségétől függ. Elég széles határok között mozoghat, de épp elég nagy lehetett, mert
ahogy írod még mindig zsibbad a karod... Nem ijesztgetésből mondom, de lehet hogy szerencséd volt.
De meg kellene az a szivattyút jobban vizsgálni, például hogy nincs-e testzárlata ! Mert nem feltétlen a kapcsoló belsejéből jött az áldás, főleg ha a védőföld esetleg nem jó.
Nem kell ezen annyit tépelődni, reggel el kell menni a házorvoshoz, egy ekg nem fáj!
Üdv:
(#) proli007 válasza karirobi hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Hello!
Áramütés esetén elvileg kötelező orvoshoz fordulni. Mert akár szívritmus zavart okozhat , vagy vérrögöt. Utólag is lehet belőle probléma. Ez egy ekg-t takar, ahogy István is írta és fél-egynapi megfigyelést.
Nem megijeszteni akarlak, (sőt nem is szabad, mert annak esetleg több a káros hatása) csak ez a szabály.
A gyakorlatban általában inkább eltusolják a dolgot, főleg az öreg szakik.
De első az ÉV relé, és vizes cuccot nem üzemeltetünk! Kiszárítjuk és szigetelési ellenállást mérünk rajta.
üdv! proli007
(#) p_istvan válasza karirobi hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Szervusz!

Egy ekg nem ártana!

A szivattyúnak nem lenne szabad a ráfröccsenő víztől ráznia...
Nincs: ÉV relé? Védőföldelés?

Jobbulást: P István
(#) m.joco válasza Dudus hozzászólására (») Márc 22, 2009
Hello
Még az érdekelne, hogy mi az a X/Y MODE?
Egyébként ez a szkóp tud olyat, hogy pl. nem periodikusan változó jelet teszek rá, hanem folyamatosan változót, és akkor úgy jeleníti meg, mint ahogy az orvosi ekg a szív elektromos változásait? Vagy ilyet általában a szkópok nem is tudnak? Szóval úgy értem, hogy balról jobbra halad egy csík és kitér a feszültségváltozásokra.
Üdv.
(#) Krisz03 hozzászólása Jan 11, 2009
Hali!

Szert tettem egy régi ekg-ra, amit elkezdtem szétbontani. Egyelőre csak a papírt továbbító motort szedtem ki, és ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem is.

Itt van pár kép a motorról, és a vezérlő elektronikájáról is.

Látott-e már valaki ilyet? Működésre lehet-e bírni a komplett berendezés nélkül? Benne már nem tudom kipróbálni, mert így is hiányosan jutottam hozzá, és semmit sem tudni róla, hogy jó-e vagy sem.

Krisz
(#) hapro hozzászólása Dec 30, 2008
Átkozódások!

Kinyírlak, mint óvodás a papírkutyát!

Az APEH levelezzen veled!

Oh, hogy simulna ki az ekg-d!

Nektek is anyátok sírt fel először, amikor megszülettetek?

Mókus rakjon fészket az orrodban!

ROHADJON MEG AZ ÖSSZES BEFŐTTED.

Az forgassa meg a spórolt pénzed, aki nem volt apáca!

A MEDVE IGYON RÁD VIZET!

A könnyűbúvárok pucolják meg a szélvédődet!

Oh, hogy a bomba vetkőztessen le!

SZÉTTÉPLEK, MINT ETIóP GYEREK A SEGÉLYCSOMAGOT!

Hogy a lánctalpas csiklandozná meg a hasadat!

Megfejellek, mint kölyök szöcske a földiepret!

A TERRY BLACK FOGADJON ÖRÖKBE!

Legyen barátod a Hoffer Misi!

Széttéplek, mint üzbég paraszt a gombos harmonikát!

A sírköves írja a neved a tortára szülinapodon!

Hogy mindenki álljon a partidon, csak te feküdj!

Egy fogad legyen és az is fájjon!

(#) Papp Ferike válasza Tomi222 hozzászólására (») Aug 31, 2008
Az a grundig nem egy bonyolult ketyere menni fog sorvég nélkül is.A gondot nem ez jelenti részemről,hanem az amikor csak úgy vaktában cserélgetik az alkatrészeket.Volt egy régi ismerősöm aki még a csöves technika idején foglalkozott "javítással".Addig cserélgette az alkatrészeket egymás után míg a tv nem működött.EZT nem javításnak hívják.Olyan ismerős is van aki a bemérendő ekg-ban feleslegesen kicserélt harmadik processzorra is azt mondta,hogy gyári hibás,pedig csak a reset áramkör nem működött rendesen.Tehát lehet cserélgetni vaktában,lehet magyarázkodni professzionális módon/amit sokan meg sem értenek/az eredmény akkor sem lesz minden esetben működő készülék.Pláne ha utánna még válasz sincs a tanácsra.15 éve javítok ezt azt a tapasztalat pedig mindíg ugyanaz mérni,gondolkodni,cserélni az első kettőt gyakrabban.Ja és a válasz nekem még eddig minden gép elindult sorvégtranyó nélkül még az is amire utaltál. Ez igen hosszúra sikerült,remélem megérte.

Feri
(#) picard666 hozzászólása Jún 7, 2008
a feszültségértékekről még nem esett szó, ahogy néztem (a témaindítót meg érdekelte), a számítógépes orvosi méréstechnika kurzusunkon használt ekg berendezés kb +2 és -1 mV közötti feszültségeket produkált (ott is a két karon és bokán történő elvezetést használtuk: bal csukló és jobb boka között mértük a feszültséget és a referencia elektród a jobb csuklón volt)
elektródának mondjuk az orvosi gyakorlatban is használt elektródát használtuk, ami köbö úgy néz ki, hogy van egy nagy ragasztós lap, annak a közepén egy patentszerű fém, aminek az alja (a ragasztós oldal felől) zselébe van ágyazva. a patentra csipteted rá az elektródot és a zselén át kommunikál a bőröddel)

egyébként az emg is hasonló elven működik (izomaktivitásmérő), ott a két elektródát, melyek közt a potenciált mérjük, az izomcsoport két végre helyezzük és egy harmadik elektródát az izomcsoporton kívülre (ott általában +/-3 mV feszültséget mértünk a műszerrel)
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem