Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 146
(#) Moon79 hozzászólása Pé, 17:10
Sziasztok! Egy ismerősömtől hozzám került egy hibás tv. A jelenség azért érdekes, mert a csatolt képen látható hibát produkálja a bekapcsolás utáni első 10-15 percben. Utána tökéletes a kép. Vajon mi okozza ezt a hibát? Átnéztem az összes kondit amit találtam illetve a csatlakozást. De egyelőre nem tudom melyik a ludas.

IMG_2231.heic
    
(#) gubík gábor hozzászólása Csü, 15:38
Sziasztok mesterek. Egy Philips PUS7555/12 típusú LCD-n ügyködöm(1.kép) Bekapcsolás után csak sötét kép látszik(2.kép), háttérvilágitás működik. Ha leválasztom a T-Con egyik kimeneti szalagkábelét, a fél kép látszik(3.,4.kép), majd elszürkül(5.kép). Ugyanez van a másik oldalon, ha azt a kábelt csatolom le. Méregettem a COF panel kondenzátorait is, de nem találtam hibásat. Ha az egyik szalagkábelen leszigetelek pár pint akkor beindul az LCD. Ha ugyanezeket az érintkezőket szigetelem le a másik kábelen, szintén beindul a panel. Természetesen a kép enyhe romlásával (vékony szines csikok), ami nézhető. Lehet konkrét hibát találni, vagy marad szigszalag verzió?
(#) atti35 hozzászólása Ápr 17, 2024
Sziasztok!
Hozzám került egy Navon tv hang van kép nincs hibával. 7db ledet cseréltem benne. A háttérvillágítás megjavult de továbbra sincs kép. Bekapcsoláskor a kijelző alján pár másodpercig látható egy kékes zöldes csík és ennyi.
Mi lehet még a probléma?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) lacik2 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2024
Bocsi,Ez a két kép.
(#) krisz96 hozzászólása Dec 28, 2023
Üdv mindenkinek! Szeretnék segîtséget kérni tv szerelésben!
Van egy LG - 32LE2R típusú tv-m nem kapcsol be csak zúg a kondi a táp részén próbálna bekapcsolni csak halvány sötét kép van. Biztosîtékja az jó ,hogy esetleg merre felé induljak el? Meg egy kapcsolási rajzot kérhetnék-e ?Előre is köszönöm!
(#) jdani válasza morgo hozzászólására (») Dec 17, 2023
Szia. Ha mondjuk egész hosszában vízszintbe sötét a kép, ahol a ledek jobb vagy bal oldalt vannak, és egy néhány kiég, az egész kép, ahol nem világít a led, ott jobb oldaltól bal oldalig sötét lesz.
Te esetedben látni hogy a kép bal oldalsó része fentről le sötétebb.
Azt jelenti hogy az élvilágított ledek itt a tv alsó-felső részében vannak.
Tehát ha a led már adja meg magát, és hol világit hol nem, akkor az igy fog kinezni.

*Samsung néhány modeljén gyakori volt ez a probléma, ott a led még meg is égette a műanyag diffúzort.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2023
(#) asvald hozzászólása Nov 22, 2023
Sziasztok!
Volna egy lg uk6300mlb tv-m ami ezt a hiba jelenséget produkálja ...
A káva szélén látom hogy tiszta a kép .
Szerintetek javítható? Ha igen! Akkor mit kellene cseréltetni vagy cserélni? Laikus vagyok ,de ha nem muszáj ,nem viszem szerelőhöz , mert nem tehetem meg!
Köszönöm a segítséget előre is! Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) roland9 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 15, 2023
Mindegy hová tekerem a kép nem változik ugyan úgy rossz.
Alapból kb. feléig volt feltekerve a poti és több évig hiba nélkül ment, ebből is gondoltam, hogy valami megmurdelt benne esetleg az tápfeszt szűrő kondi, mert az erősítő háza 24 órában eléggé meleg volt.
(#) Massawa válasza roland9 hozzászólására (») Nov 15, 2023
Az teljesen felesleges. Azon szkoppal nem fogsz tudni semmit megmérni, még a jelszintet sem ( ahhoz egy digitális célmüszer kellene ami elég nagy ritkaság hobbi körökben).
A baj az, hogy az az erősitő ha jol látom 20 dB-t erősit, ami rengeteg. Arra 3 kimenetre 6-8 dB veszteséget lenne szabad csak kompenzálni, mert a bemeneti szint általában a maximum, amit a készülékek (modem meg a TV) fel tudnak dolgozni, a 3 kimenet okozta veszteséget kell ( szabad csak) kompenzálni. Szoval lehet, hogy tul tekerted, és a korábbi irásomban irtak miatt a tul sok jelre a 2 TV másképp reagál és sajnos itt gyakran 2-3 dB már gondot okozhat. Lehet, hogy az erősitő sem igen viseli el a kábeltv jeleit, főleg ha az eredetileg analog hálozatra lett tervezve.
Egyet tehetsz, rakd vissza az erősitőt és addig csőkkentsd az erősitést amig össze nem áll a kép mindkét TV-n. Lehet, hogy emiatt esetleg egyforma hosszura kell venned mindkét TV-hez a kábeleket.
(#) roland9 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 15, 2023
Megvan a hiba
Az oszlopról bejövő kábel el van osztva a modemhez és egy jel erősítőre Link, majd a jel erősítőről mennek a TV-k (Samsung is és az LG-is) amint kiiktattam a jel erősítő megjavult a kép.
Ennyivel rosszabb minőségű lenne az LG TV a Samsungnál mert ugye volt egy kereszt csere és a Samsungnak semmi gondja nem volt a jel erősítővel sem?
(#) roland9 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 15, 2023
Ahogy írtam ugyan ezen a kábelen egy másik TV teljesen jól működik.
A hibás TV-nél a jel erősség 94%-os,de a kép mégis szétcsúszik.
(#) roland9 hozzászólása Nov 14, 2023
Sziasztok,

Van egy 6 éves LG webos tv-m és egyik napról a másikra elkezdett akadozni a kép rajta ha kábelen jövő adást néznénk (másik tv-vel semmi gond ugyan ezen a kábelen) .
Ha youtube-on vagy pendrive-on kapcsolok bármilyen filmet akkor semmi gond a képpel.
Van esetleg valakinek valami ötlete hogy mi lehet?
(#) Udvari Zsombor válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 2, 2023
Először majd megpiszkálom azt a potit, amit javasoltál, de majd csak a jövő héten (leghamarabb hétfőn).
Egyszer csak olyan hangot hallottam, mint mikor kikapcsoláskor összeesik a nagyfesz, odanéztem és eltűnt a kép, pedig a monitor be volt kapcsolva.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 2, 2023
Igaz, hogy nem TV, de videomonitoros topik nincs.
panasonic WV5410 szürkeárnyalatos képcsöves videomonitort használok megfigyelő kamera megjelenítésére. Egyszer csak egy tisztán hallható hanggal összeesett a nagyfesz benne és azóta nincs kép!
Mi történhetett vele?
(#) proba válasza p910i hozzászólására (») Okt 31, 2023
Egy (talán panasonic ) tv-ben mintha védődióda szerepe lett volna egy ilyen mütyürnek. Egyszerűen kidobtam. Azóta sem hozták vissza.
Ha van benne több ilyen, ohm mérővel le lehetne ellenőrizni legalább azt, hogy a diódás változat mennyire illik a többire. Ha illik, ki lehetne keresni ebben a tokban melyik a hibás, utána lehetne gondolkodni a megoldáson. Akár helyettesítő, akár likvidálás módon.
(#) p910i hozzászólása Okt 31, 2023
Sziasztok! Elakadtam egy kicsit TV javításban, vagyis maga a hibás alkatrészt sikerült behatárolni, de nem találók róla túl sok információt és nem is rendelhető az általam ismert oldalakról, üzletekből. Konkrétan az alkatrészen ennyi látható 4268H, ez egy 10 pin-es smd alkatrész. Internetes keresések alapján ez vagy egy feszültség szabályzó lehet vagy egy másik robbantott ábra alapján több dióda egy tokozásban, és még talán lehet ez áll közelebb a valósághoz, mert ahol ilyen alkatrész van ott D005, D006, stb a jelölése. De konkrét manualt nem találok hozzá. Találkozott már vele esetleg valaki, vagy hogyan lehetne beazonosítani, hogy egyáltalán a kiváltó alkatrészt tudjak keresni hozzá. Ez egy Philips LCD TV-ben van a kijelző szalagkábel környékén. A hibajelenség annyi, hogy 1-2 perc után elkezdenek villogó fehér zavaros sávok vízszintesen felfelé mozogni a képen. Ha az egyik szalag kábelt lehúzom tökéletes a kép fele, ha a másikat húzom le és az előzőt teszem vissza akkor a kép másik felén jelentkezik a hiba. A szóban forgó alkatrészen alacsonyabb feszültségeket mérni mint a többin és nagyon melegszik is. Nézek még bontott tv-kben is, de nem látok rá nagy esélyt, hogy pont ilyet találok. Köszi ha tud valaki segíteni! Üdv.
(#) angyalpc válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 22, 2023
Folytatás..

A laptop -> AV converter Video kimentet -> video bemenet esetén fut a kép. (más TV-n jó)
lásd csatolt kép, ...fotó ne mis adja vissza igazán, ferdén fut a kép.

Oszcillátorok PIF SIF filterek vissza rakva, úgy is rossz.
Mikor Oszcilloszkóppal rámértem a C523 kondi és a Videó processzor (I501) Y/CVBS3in input lábra akkor hirtelen lett kép AV-ról.
Nem "futott", bár nem túl szép színekkel és "fehér zaj" jött a hangszóróból.
Hát nagyon furi, főleg, hogy az OSD menű részek szépek.

Most elkezdem visszacserélgetni a kondikat...

fut.JPG
    
(#) angyalpc válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 22, 2023
Igen, nem fogalmaztam pontosan, normál esetben hangyaháborúsnak kell lennie a képnek Antenna jel nélkül.
Igen AV bementet fog következni(csak keresnem kell hozzá valami lejátszót, VGA kártyát), KB az a fekete kép, mint mikor AV-ra váltom a bemenetet..fura
Menu meg ilyenek vannak.

Sőt már a be-nem kapcsolás probléma megoldásával volt is hangyaháborús kép, látszólag minden jó volt... kicserélgettem a kondikat Oszcillátort, PIF SIF Fűrész jel filter, eléggé sok forrasztásra rá is volt melegítve.
Igen kábeltévés Diginek van még analóg sugárzása, nem DVB-T-n volt eddig használva, mókás lenne

Kondikat megnéztem mind értékhelyes, polaritás helyesen raktam be.
(#) Udvari Zsombor válasza angyalpc hozzászólására (») Okt 22, 2023
Ez olyan tévé, ahol lehet fehérzajt is hallani a "hangyaháborúhoz"? Mármint hang van-e vagy csak a kép ment el? A tuner és a video keverő környékén minden érintkezés/forrasztás/alkatrész rendben van?
(#) angyalpc válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 21, 2023
Nos...méricskélés közben
Q704 körül kotorászva a reset áram kör körül...Egyszer csak újra be kapcsolt.. majd egyre többször
Így átforrasztottam pár dolgot, lehet valahol mikro repedés volt....és úgy tűnt jó.. öröm bódogság.

Mivel találtam hibás kondikat, így megelőzendően a problémákat elkezdtem kicserélgetni az összes elektrolit kondit.... Volt ami 50% alatt volt az kapacitás, volt ami 25%-os értéken ált
A feszültség esésről, ESR értékről nem is beszélve. 20 éves na. És a Shieldelés fém tokozás alatti TV processzor I501 olyat fűtött, hogy keményen meg van égetve a PCB a másik (eddig takart) oldalról. Így úgy gondoltam megér ennyit, végig forrasztgattam az egész lapot...
Bekapcs....
Megy látszólag minden, de fekete a kép ...ilyen nincs bdspicsba.
Ha menu hangerő gombot nyomok az megjelenik a fekete hátteren, szóval a képcső látszólag megy, csak az a szürke "zaj" meg az adás kép nem jön.

CVBS jelet nem kap? Vagy valami az új kondiktól elhangolódott?
(#) tufatofu válasza beretiisty66 hozzászólására (») Okt 15, 2023
Nem kéne letekerni, mert ha szakadt volna egyáltalán nem nyitna ki a kép, csak egy vízszintes csík lenne.
(#) beretiisty66 válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 15, 2023
Üdv ismét, elnézést a csendért, mellékvágányon volt eddig a tv projekt... Kivettem a képfreki trafóját, és kintről kötöttem vissza, kép van, de már biztosan ez a trafó csattog olyan 30 herz körül, audio spektroszkop alapján amit néztem. Megszorongattam a lemezeket és ugytűnik nem azmiatt csattog mert elváltak. Van még aki merít ilyeneket shellakban vagy ilyesmi? A kép stabil és ütésre se változik se a kép se a kattogás a trafóbol. Vagy tekerjem le és kiderül hogy szakadt e, bár sose tekertem még trafót..
(#) sa93 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 5, 2023
Sziasztok!
Átcseréltem a hibridet. Ezután leesett a Vs 168V-ra, nem is volt szabályozható. A tápegység átforrasztása utan beállt 186V-ra, viszont a "kép" zöld volt es a "no signal" helyett csak függőleges fehér sávok másztak. A -Vy rendben volt, a Vsc zárlatban. A Vsc DC-DC konverterén a szekunder oldali dióda elszállt. Cseréje után megjelent a 120V Vsc.
A kép elfogadható, viszont egy kicsit csillámos. Még megpróbálok finom állítani a feszeken.
Több sebből vérzett, de mostmár úgy néz ki jó lesz.
Köszönöm szépen a segítséget!
Üdv.: Bálint
(#) tufatofu válasza beretiisty66 hozzászólására (») Okt 4, 2023
Idézet:
„A második kép meg ha jolértem az also felső eltérítésből akkor a vertikális kihajtás lenne aminek a rácsát ha rángatja egy zárlatos kondi”


Nincs alsó felső eltérítés, csak vízszintes, más néven soreltérítés (15625Hz), és függőleges, más néven képeltérítés(50Hz). Jelen esetben a függőlegesről van szó.

Idézet:
„Valami kinyírat volna a csövet? Bár én még csak rádiókkal játszottam itthon de sose láttam még hogy egy cső elesik úgy hogy nem kék vagy szakadt vagy törött.”


A cső is tönkremehet mint bármi más alkatrész, és van élettartama is ami helytelen üzemi körülmények esetén lerövidül. A táp szűretlensége minden készüléknél problémát okoz, így az elektroncsöves fokozatok is igénylik a megfelelő nagyságú szűrt tápot.

Idézet:
„Itt jön a kérdés hogy vigyem el valakihez aki ért is ahhoz amit épp csiná, hogy meg lehessen menteni vagy nem csinálok ezzel nagyobb kárt mint ami már eddig is van?”


Ezt neked kell eldöntened, hogy mennyi ambíciót érzel magadban a feladathoz, és mennyi időd van utána olvasni. Nem egy űrtechnológia(de ez is egy szakma volt amit tanultak),és tönkretenni sem könnyű mint a félvezetős társait, viszont nagyban hozzájárulna a sikerhez a FF tv készülékek felépítésének ismerete, mely fokozatoknak mi a szerepük, és némi elektroncsöves ismeret. Sajnos könnyebb utat én sem tudok, mint elolvasni 1-2 ez irányú szakirodalmat.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2023
(#) beretiisty66 válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 3, 2023
A 12-es ponton 738 voltot mérek, ami ez így +5.5%, de magában a 220 ról 230ra állás is 4.5% volt ugyhogy szerintem itt talán nincs nagy vész, de persze én nemvagyok szakértő, így nemtudom hogy korrekt e a következtetésem. A szikrát hányó kondi a mellette lévővel van párhuzamban mind a négy lábuk, így a kapcson az első kép jobb alsó kondija és a második kép kondija lesz az egyik. A második kép meg ha jolértem az also felső eltérítésből akkor a vertikális kihajtás lenne aminek a rácsát ha rángatja egy zárlatos kondi akkor az így ex has nem jó..
(#) beretiisty66 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 2, 2023
Rátettem krokicsipeszt és nemigen változott semmi, még mielőtt besokallt a vertikális rész. Meg ha át is húz valahol azt kéne látnom, vagy legalább éreznem, de se kék villogást se plazmát nem látok, se ózont nem érzek. Most még ötletem sincs mi ájult be, de valami történt, csak se füst se izzó ellenállás, se fasza kis pukkanás egy kondi halálával, csak egy beszűkült kép, és egy zsinnyegő trafó a pattogó helyett...Kezd izgalmas lenni úgy hogy közbe lövésem nincs mi folyik itt.
(#) beretiisty66 válasza VJ72 hozzászólására (») Okt 2, 2023
Így meló után nekizuhantam megint, és úgy néz ki addig csesztettem azt a csövet ameddig valami megadta magát úgylátszik. A pattogás megszűnt, a cső alját finoman kopogtatva úgy ahogy de néha remeg a kép, de most már csak ennyit tud a képcső amint az alábbi képen látható, a magasfesz hangja inkjább hasonlít egy kis villanymotorra, és a második képen látható kondi amire a nyíl mutat, amit még nem lőttem be a kapocsrajzon, ezerrel szórja a szikrákat, de csak akkor amikor nem kamerázom... Pap kell ide nem szerelő lassan úgy vélem.
(#) beretiisty66 válasza VJ72 hozzászólására (») Okt 1, 2023
Valóban ezek a darabok a nagyfesz dobozon bellül voltak, ezért gondolom hogy szögelték már, de a malomkerék kifejezés felteszem a szekundere lenne a nagyfesz kihajtásnak. Mégegyszer elnézést, én mint az újszülött taperolok a sötétben mert nekem minden új tehát érdekes.. Azontúl a kattogást kutatva addig cseszegettem az alaplapot ameddig a PCL82 csövet ki nem mozdítottqm véletlen a helyéről, minek következtében azonnql megszűnt a pattogás de a kép is az alább láthatóra módosult. Pedig a cső se kékes, sem lassan izzana fel, de vagy ez pattog odabent, vagy valami amit kihajt, ami gondolom a vertikális kitérítérités kéne legyen, legalábbis így amit lehozok én így amatőr szemmel és parány ésszel..
(#) beretiisty66 hozzászólása Okt 1, 2023
Üdv uraim.
A napokban hozzámkerült egy Orion AT 403 011-es gép és egy kis takarítás meg pár kondi csere után láthatólag magáhoztért úgy ahogy, bár a tapasztalatom elég limitált tv-k körében. A kérdésem az lenne hogy mi módon tudnék mondjuk vhs-ről koaxon jelet küldeni neki hogy kiderüljön valóban működik e, vagy csak fehéret tud meg egy pici zajt... Illetve bármi egyéb módon amire én nem gondoltam? Hallom a nagyfeszt, pásztázás van, fehér kép van, bár ütközésig lefele korrigált magasságpotival de betölti a képernyőt, viszont hallok egy enyhe pattogást mintha valamj átütne, de ettől függetlenül kép van, csak jó lenne neki valami jelet adni hogy lássam működik e az egész. Mondjuk az Álmaim asszonyát Rökk Marikától a nagyinak, stílszerű lenne, és nem is tudná lenézni a színt a szalagól ugye..
(#) robis01 válasza Zoli925 hozzászólására (») Aug 30, 2023
Érdemes átnézni a csatlakozókat, lehet hogy nem lett visszatéve jól, és nem érintkezik minden láb.
Másik lehetőség a már említett COF hiba. Próbáld meg végignyomkodni fóliát a NYÁK-on, és az LCD panelon miközben figyeled hogy változik-e a kép.
Következő: »»   1 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem